dr n. med.

Maciej Garbień

Chirurg, Chirurg naczyniowy

Calendar-iconCreated with Sketch. Umów wizytę 65 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

Doktor Nauk Medycznych, Specjalista Chirurg, absolwent Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej we Wrocławiu. Operuję żylaki kończyn dolnych najnowocześniejszą metodą laserową na... więcej

Umów wizytę

info-iconCreated with Sketch. Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.
 • leczenie kłębczaka

  Po PRÓBIE WYCIĘCIA KŁEBCZAKA POMIEDZY TĘTNICZAMI SZYJNYMI [NIEUDANA] WYCIĘTO ''PAKIET WĘZŁÓW CHŁONNYCH''. NADMIENIAM ŻE Z OPISU TOMOGRAFI WYNIKA ;;WĘZŁY CHŁONNE NIE POWIEKSZONE'' OPIS USG ;;Patologicznych węzłów nie stwierdzono .W zakresie szyiwidoczne węzły chłonne odczynowe… Więcej

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Maciej Garbień

  Witam,
  niestety przy tak wybiórczych informacjach nie jestem w stanie precyzyjnie odpowiedzieć.
  M.Garbień

 • Rekonwalescenja

  Witam
  Kiedy możliwy jest bezpieczny powrót do pracy po operacji przepukliny pachwinowej metodą Liechtensteina ??

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Maciej Garbień

  Witam,
  w naszym ośrodku do operacji Lichtensteina używamy specjalnych lekkich siatek pokrytych klejem tkankowym. Takie siatki zmniejszają dolegliwości bólowe a w trakcie operacji nie trzeba je przyszywać… Więcej

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Doktor Nauk Medycznych, Specjalista Chirurg, absolwent Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej we Wrocławiu.

  Operuję żylaki kończyn dolnych najnowocześniejszą metodą laserową na świecie EVLT (endovenous laser treatment).
  Wykonuję usg dopplerowskie żył kończyn dolnych.
  Wykonuję również operacje cieśni nadgarstka najnowocześniejszą metodą endoskopową – CTRS.
  Wykonuję operacje przepuklin pachwinowych metodami laparoskopowymi TAAP oraz TEP jak również metodą Lichtensteina z użyciem najnowocześniejszych na świecie siatek firmy BARD. Doświadczenie zebrałem szkoląc się w Brukseli u dra Tima Tollensa-światowej sławy chiruga, eskperta w leczeniu przepuklin.
  Doświadczenie zebrałem również pracując w Londyńskiej Klinice MyMedyk.

  Od 2014 współpracuję z Prywatną Polikliniką „NA GROBLI“ gdzie przeprowadzam zabiegi operacyjne żylaków kończyn dolnych, operacje przepuklin pachwinowych, brzusznych i pępkowych metodami laparoskopowymi oraz klasycznymi.
  Od 2010 do 2017 pracowałem jako flebolog w DCM DOLMED SA we Wrocławiu. Przeprowadziłem ok. 3500 zabiegów operacyjnych żylaków kończyn dolnych metodą laserową – EVLT
  2009 uzyskałem stopień naukowy Doktora Nauk Medycznych w zakresie Chirurgii Ogólnej.
  2008 do dzisiaj pracuję na stanowisku starszego aststenta w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu ul. Koszarowa 5 na Oddziale Chirurgicznym.
  2006 uzyskałem tytuł specjalisty w dziedzinie Chirurgii Ogólnej
  2004 -2008 pracowałem w Szpitalu Kolejowym we Wrocławiu na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej na stanowisku starszego asystenta.
  2000 – 2004 pracowałem w Klinice Chrurgi Przewodu Pokarmowego we Wrocławiu pod kierunkiem prof. A. Lewandowskiego
  2000 uzyskałem z wyróżnieniem I stopień specjalizacji z Chirurgii Ogólnej
  1998 – 2000 pracowałem w Szpitalu Kolejowym we Wrocławiu na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej
  1998 ukończyłem Akademię Medyczną na Wydziale Lekarskim we Wrocławiu. Odbyłem staż podyplomowy w Szpitalu Kolejowym we Wrocławiu pod kierownictwem dr n. med. W. Durka.

  Drogi pacjencie, internetowe zapisy tylko na konsultacje.
  Na ewentualny zabieg umówimy się w gabinecie.

Specjalizacje

 • Chirurgia ogólna

Artykuły

 • Przepuklina – skuteczne metody leczenia

  1 czerwca 2015

  Przepuklina pachwinowa jest chorobą która polega na przemieszczeniu zawartości jamy brzusznej przez naturalne lub nabyte otwory w powłokach brzusznych....
 • Żylaki – co należy wiedzieć?

  28 maja 2015

  Żylakami kończyn dolnych nazywamy poszerzenia żył powierzchownych, które wyglądają jak balonowate uwypuklenia pod skórą na nogach.Początkowo są defektem...

Ocena pacjentów:

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Do dr Garbienia trafiłam przez moją córkę. Razem chodzili do szkoły jako nastolatki.
  Rzetelny i przemiły lekarz. Dużo ma cierpliwości do pacjenta. Fachowo i przystępnie potrafi wytłumaczyć co widać na ekranie urządzenia i poradzić co robić, uspokoić. Polecam z całego serca pana doktora Garbienia.
  Maria M

 • M

  Pan Doktor operował mi żylaki obu nóg metodą laserową.

  Przed operacją wyjaśnił wszystkie wątpliwości, bez zniecierpliwienia odpowiadał na wszystkie pytania. Bardzo rzeczowo i konkretnie przekazuje wszelkie informacje dotyczące stanu zdrowia oraz dalszego postępowania. Dokładnie opisuje jak będzie wyglądał zabieg i jak się do niego przygotować.
  Plusem jest również fakt, że Doktor na drugi dzien po zabiegu dzwoni, by przypomnieć jakie są zalecenia i jak dalej postępować, ponieważ czasem zalecenia usłyszane po samym zabiegu mogą „umknąć” wskutek stresu czy senności po znieczuleniu :)

  Zdecydowanie polecam.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Mistrz skalpela! Doskonały specjalista oraz niezwykle empatyczny człowiek. Wzorowo przeprowadził u mnie zabieg przepukliny pachwinowej metodą laparoskopową TEP. Nadzwyczaj szybko, bo już po kilku dniach doszedłem do codziennej aktywności, nie czując dyskomfortu. Świadczy to o perfekcyjnym i niezwykle dokładnym wykonaniu tejże operacji. Jestem bardzo szczęśliwy, że spotkałem właśnie tego lekarza na swojej drodze. Bardzo dziękuje Panie doktorze. Ponadto serdeczne podziękowania dla całego personelu Szpitala ORTHOS.
  Maciej Musiał

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Do Pana doktora Macieja Garbienia trafiłam w celu wykonania kontrolnego badania usg doppler naczyń kończyn dolnych. Była to pierwsza wizyta. Spotkałam się z bardzo życzliwym przyjęciem i dokładnym badaniem. Pan doktor cierpliwie mnie wysłuchał, wyczerpująco i przystępnie odpowiedział na pytania a przede wszystkim rzeczowo uspokoił moje obawy o zdrowie. Serdecznie polecam.

 • O

  Jestem zadowolony z wizyty. Udało mi się uzyskać kilka wskazówek tyczących się moich dolegliwości. Niestety wielu wcześniejszych lekarzy nie przyłożyło się do badań, tutaj pomocne okazało się doświadczenie, dobre podejście i precyzyjne informacje.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Profesjonalny , dokładnie, rzeczowo i cierpliwie odpowiadał na wszyskie pytania. Wizyta nie krepuja ca , miła atmosfera .Ogromna wiedza i doświadczenie .Bardzo polecam !!!!

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Fachowa i profesjonalna pomoc i diagnoza.Jestem bardzo zadowolona z wizyty u Pana doktora Macieja Garbienia.Polecam.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Konkretna wizyta, wymagane dokumenty przekazane zabieg zaplanowany. Tak powinny wyglądać wizyty u lekarza.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pan doktor był sympatyczny i rzeczowy. W jasny sposób wyjaśnił, z czego wynikają moje dolegliwości i udzielił fachowej porady.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Dr.Macieja Garbienia znalam z opowiesci bliskich i znajomy ,ktorzy byli jego pacjentami. Mowiono o nim same superlatywy.b.dobry lekarz i czlowiek.przekonalam sie sama potrzebujac jego pomocy, kiedy moja 84 mama byla b.chora a wszyscy uznali ze nie mozna jej pomoc,to doktor spowdowal ,ze po prostych badaniach rozpoczeto leczenie.zyje. o 2 lata statsza i ma sie dobrze .dzisaj ja korzystam z pomocy Pana doktora i polecam wszystkim tym ,ktorzy szukaj dobrego lekarza specjaliste .dziekuje Doktorze l.Piechnik