dr n. med.

Maciej Garbień

Chirurg, Chirurg naczyniowy

Calendar-iconCreated with Sketch. Umów wizytę 68 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

Doktor Nauk Medycznych, Specjalista Chirurg, absolwent Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej we Wrocławiu. Operuję żylaki kończyn dolnych najnowocześniejszą metodą laserową na... więcej

Umów wizytę

info-iconCreated with Sketch. Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.
 • mama leży w szpitalu i ma wodę w brzuchu gdzie lekarze spuścili pięć litrów po badaniach tk odkryli zakrzepice aorty sercowej mama jest słaba i dają non stop jakieś kroplówki i antybiotyki i jest podłonczona do komputera które mierzy puls itd, przy czym nie pozwalają jeść i pic mama od kilku dni nie… Więcej

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Maciej Garbień

  Witam,
  Jeżeli są p/wskazania do żywienia doustnego to konieczne! jest zywienie pozajelitowe.
  Należy o tym pomówić z ordynatorem.
  Pozdrawiam M.Garbień

 • Witam serdecznie Panie doktorze.
  Dziękuję, że odpowiedział pan na moje wątpliwości dotyczące obustronnej przepukliny pachwinowej.
  Mam jeszcze pytanie czy istnieje wyjątkowa możliwość równoczesnego zabiegu metodą otwartą tej przepukliny i czy podjąłby się Pan tego zabiegu z ewentualnym odpłatnym… Więcej

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Maciej Garbień

  Witam,
  Nie praktykuje sie równoczesnej operacji przepukliny po obu stronach.
  Lepiej rozdzielić to na dwa zabiegi. Można z odstępem 2-3 tygodni.
  Pozdrawiam M.Garbień
  Po zabiegu po… Więcej

Doświadczenie i kwalifikacje

about-me-iconCreated with Sketch. O mnie

 • Doktor Nauk Medycznych, Specjalista Chirurg, absolwent Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej we Wrocławiu.

  Operuję żylaki kończyn dolnych najnowocześniejszą metodą laserową na świecie EVLT (endovenous laser treatment).
  Wykonuję usg dopplerowskie żył kończyn dolnych.
  Wykonuję również operacje cieśni nadgarstka najnowocześniejszą metodą endoskopową – CTRS.
  Wykonuję operacje przepuklin pachwinowych metodami laparoskopowymi TAAP oraz TEP jak również metodą Lichtensteina z użyciem najnowocześniejszych na świecie siatek firmy BARD. Doświadczenie zebrałem szkoląc się w Brukseli u dra Tima Tollensa-światowej sławy chiruga, eskperta w leczeniu przepuklin.
  Doświadczenie zebrałem również pracując w Londyńskiej Klinice MyMedyk.

  Od 2014 współpracuję z Prywatną Polikliniką „NA GROBLI“ gdzie przeprowadzam zabiegi operacyjne żylaków kończyn dolnych, operacje przepuklin pachwinowych, brzusznych i pępkowych metodami laparoskopowymi oraz klasycznymi.
  Od 2010 do 2017 pracowałem jako flebolog w DCM DOLMED SA we Wrocławiu. Przeprowadziłem ok. 3500 zabiegów operacyjnych żylaków kończyn dolnych metodą laserową – EVLT
  2009 uzyskałem stopień naukowy Doktora Nauk Medycznych w zakresie Chirurgii Ogólnej.
  2008 do dzisiaj pracuję na stanowisku starszego aststenta w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu ul. Koszarowa 5 na Oddziale Chirurgicznym.
  2006 uzyskałem tytuł specjalisty w dziedzinie Chirurgii Ogólnej
  2004 -2008 pracowałem w Szpitalu Kolejowym we Wrocławiu na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej na stanowisku starszego asystenta.
  2000 – 2004 pracowałem w Klinice Chrurgi Przewodu Pokarmowego we Wrocławiu pod kierunkiem prof. A. Lewandowskiego
  2000 uzyskałem z wyróżnieniem I stopień specjalizacji z Chirurgii Ogólnej
  1998 – 2000 pracowałem w Szpitalu Kolejowym we Wrocławiu na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej
  1998 ukończyłem Akademię Medyczną na Wydziale Lekarskim we Wrocławiu. Odbyłem staż podyplomowy w Szpitalu Kolejowym we Wrocławiu pod kierownictwem dr n. med. W. Durka.

  Drogi pacjencie, internetowe zapisy tylko na konsultacje.
  Na ewentualny zabieg umówimy się w gabinecie.

Specjalizacje

 • Chirurgia ogólna

Ukończone szkoły

 • Wydział Lekarski Akademii Medycznej we Wrocławiu.

Artykuły

 • Przepuklina – skuteczne metody leczenia

  1 czerwca 2015

  Przepuklina pachwinowa jest chorobą która polega na przemieszczeniu zawartości jamy brzusznej przez naturalne lub nabyte otwory w powłokach brzusznych....
 • Żylaki – co należy wiedzieć?

  28 maja 2015

  Żylakami kończyn dolnych nazywamy poszerzenia żył powierzchownych, które wyglądają jak balonowate uwypuklenia pod skórą na nogach.Początkowo są defektem...

Ocena pacjentów

Dodaj własną opinię

Ogólna ocena
73 opinie

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Artemed Centrum MedyczneUsługa: Zwykła wizyta

  Ja niestety jestem bardzo niezadowolona z wizyty Pana doktora. USG trwało moment, było przeprowadzone szybko. Mam za sobą kilka usg i każde trwało conajmniej 10 min więc mam porównanie. Doktor opisał USG nie wykrywając stanu pozakrzepowego który został wykryty 2tyg przed badaniem u radiologa. Zachowywał się całą wizytę jakby się gdzieś spieszył. Trzeba wyciągać wszystkie informacje o swojej przypadłości, o wszystko wypytywać, bo inaczej od siebie nie powie nic więcej. Skoro zabieg kosztuje prawie 3tysięcy to wypada o nim conieco powiedziec a chociazby na czym polega, jakie są konsekwencje i co to w ogóle jest za zabieg nie wspominając o istotnych szczegółach. Tak naprawdę nadal nic nie wiem i muszę szukać innego specjalisty. Żal wydanych 150zł.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pan Doktor był miły wykonał badanie USG brakowało mi tylko większej ilości informacji odnośnie zabiegu, musiałam dopytywać jak wygląda zabieg z użyciem lasera, co po zabiegu, czy zabiegi wykonywane są na miejscu tj. pl. Hirszwelda . Było by miło gdyby Pan doktor od siebie trochę więcej informacji przekazał. W sumie sama wcześniej przeczytałam o metodach usuwania żylaków itd. ale są rzeczy o których nie wiem. Po wizycie zdałam sobie sprawę, że jeszcze kilka pytań powinnam zadać np. jakie dokładnie badania należy wykonać przed zabiegiem laserowego likwidowania żylaków, czy należy w tym celu udać się do lekarza rodzinnego bo tego też nie wiem, jakie to są dokładnie badania domyślam się , że krzepliwość krwi może grupa ale nie wiem co jeszcze. Dowiedziałam się , że będzie anestezjolog ale nie wiem czy może to być wykonany zabieg w krótkotrwałym uśpieniu czy tylko i wyłącznie w znieczuleniu miejscowym. o to zapomniałam zapytać i to błąd. A zatem tego rodzaju informacji brakuje pacjentowi. ewentualnie może w formie ulotki opis właśnie takich rzeczy byłby wskazany żeby nie przedłużać wizyty tj. po kolei jak przygotować się do zabiegu, jakie są możliwości znieczulenia, ile czasu utrzymuje się ból, co po zabiegu wolno, a czego nie wolno robić, jakie badania należy wykonać i czy może je zlecić lekarz rodzinny przez zabiegiem, wiem że przyjmuje się zastrzyki z heparyny ale ile dokładnie czasu to już nie, czy pozostają ślady po zabiegu czy trwale czy nie.

 • K

  Witam.
  Pan doktor bardzo miły i odpowiada na wszystkie pytania zadane przez pacjenta. Wizyta przebiegła szybko i sprawnie, a po USG została wykryta jedna żyła do operacji. Dziękuję za pomoc. Polecam lekarza

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Prywatna Poliklinika Na GrobliUsługa: konsultacja chirurgiczna

  Doktor Garbień bardzo miły i konkretny.Wykonał badanie USG obu nóg i wyjaśnił w moim przypadku, jakie nastepne kroki muszę zrobic w sprawie moich dolegliwosci.Polecam.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Lekarz zdiagnozował moją chorobę i wyjaśnił jakie kroki mogę podjąć aby ją wyeliminować. Konkretny, miły. Polecam!

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Prywatna Poliklinika Na GrobliUsługa: konsultacja chirurgiczna

  Doktor Garbien byl rzeczowy i dokladnie objasnil moj problem z zylakami. Wykonal dokladne badanie usg obu nog. Jestem bardzo zadowolona z wizyty i goraco polecam konsulatacje u Doktora Garbienia.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Prywatna Poliklinika Na GrobliUsługa: badania diagnostyczne

  Do dr Garbienia trafiłam przez moją córkę. Razem chodzili do szkoły jako nastolatki.
  Rzetelny i przemiły lekarz. Dużo ma cierpliwości do pacjenta. Fachowo i przystępnie potrafi wytłumaczyć co widać na ekranie urządzenia i poradzić co robić, uspokoić. Polecam z całego serca pana doktora Garbienia.
  Maria M

 • M

  Pan Doktor operował mi żylaki obu nóg metodą laserową.

  Przed operacją wyjaśnił wszystkie wątpliwości, bez zniecierpliwienia odpowiadał na wszystkie pytania. Bardzo rzeczowo i konkretnie przekazuje wszelkie informacje dotyczące stanu zdrowia oraz dalszego postępowania. Dokładnie opisuje jak będzie wyglądał zabieg i jak się do niego przygotować.
  Plusem jest również fakt, że Doktor na drugi dzien po zabiegu dzwoni, by przypomnieć jakie są zalecenia i jak dalej postępować, ponieważ czasem zalecenia usłyszane po samym zabiegu mogą „umknąć” wskutek stresu czy senności po znieczuleniu :)

  Zdecydowanie polecam.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Szpital Wielospecjalistyczny ORTHOS

  Mistrz skalpela! Doskonały specjalista oraz niezwykle empatyczny człowiek. Wzorowo przeprowadził u mnie zabieg przepukliny pachwinowej metodą laparoskopową TEP. Nadzwyczaj szybko, bo już po kilku dniach doszedłem do codziennej aktywności, nie czując dyskomfortu. Świadczy to o perfekcyjnym i niezwykle dokładnym wykonaniu tejże operacji. Jestem bardzo szczęśliwy, że spotkałem właśnie tego lekarza na swojej drodze. Bardzo dziękuje Panie doktorze. Ponadto serdeczne podziękowania dla całego personelu Szpitala ORTHOS.
  Maciej Musiał

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Artemed Centrum MedyczneUsługa: USG doppler

  Do Pana doktora Macieja Garbienia trafiłam w celu wykonania kontrolnego badania usg doppler naczyń kończyn dolnych. Była to pierwsza wizyta. Spotkałam się z bardzo życzliwym przyjęciem i dokładnym badaniem. Pan doktor cierpliwie mnie wysłuchał, wyczerpująco i przystępnie odpowiedział na pytania a przede wszystkim rzeczowo uspokoił moje obawy o zdrowie. Serdecznie polecam.