dr n. med.

Maciej Garbień

Chirurg, Chirurg naczyniowy

Calendar-iconCreated with Sketch. Umów wizytę 66 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

Doktor Nauk Medycznych, Specjalista Chirurg, absolwent Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej we Wrocławiu. Operuję żylaki kończyn dolnych najnowocześniejszą metodą laserową na… więcej

Umów wizytę

info-iconCreated with Sketch. Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.
 • witam, moja 8 letnia córka ma wrodzoną przetokę tętniczo-żylną w prawej żyle biodrowej i w obrebie uda. Moje pytanie.....czy konsultuje Pan małych pacjentów? Jeśli nie...to proszę o pomoc gdzie i do kogo moglabym się zgłosić.

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Maciej Garbień

  Witam,
  przypadek Pani córki musi być skonsultowany przez chirurga dziecięcego.Proszę spróbować u dr Macieja Krzyszewskiego. Pozdrawiam M.Garbień

 • Witam boli mnie lewa noga od łydki az po stopę niemogę chodzić ,wstać stopa opuchnieta biore leki Cavinton F, ApoPatram,Mydoclam F, Anapran, i dalej nic wykryto u mnie miażdżyce, przewlekłe niedokrwienie kończyn doln,na operacje mam wyz termin ale do tego terminu ja nie dam rady wytrzymać , ból jest… Więcej

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Maciej Garbień

  Witam,
  jedyne co mogę podpowiedzieć to należy skontaktować się z Poradnią Leczenia Bólu i zamówić wizytę domową.
  Pozdrawiam M.Garbień

Doświadczenie i kwalifikacje

about-me-iconCreated with Sketch. O mnie

 • Doktor Nauk Medycznych, Specjalista Chirurg, absolwent Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej we Wrocławiu.

  Operuję żylaki kończyn dolnych najnowocześniejszą metodą laserową na świecie EVLT (endovenous laser treatment).
  Wykonuję usg dopplerowskie żył kończyn dolnych.
  Wykonuję również operacje cieśni nadgarstka najnowocześniejszą metodą endoskopową – CTRS.
  Wykonuję operacje przepuklin pachwinowych metodami laparoskopowymi TAAP oraz TEP jak również metodą Lichtensteina z użyciem najnowocześniejszych na świecie siatek firmy BARD. Doświadczenie zebrałem szkoląc się w Brukseli u dra Tima Tollensa-światowej sławy chiruga, eskperta w leczeniu przepuklin.
  Doświadczenie zebrałem również pracując w Londyńskiej Klinice MyMedyk.

  Od 2014 współpracuję z Prywatną Polikliniką „NA GROBLI“ gdzie przeprowadzam zabiegi operacyjne żylaków kończyn dolnych, operacje przepuklin pachwinowych, brzusznych i pępkowych metodami laparoskopowymi oraz klasycznymi.
  Od 2010 do 2017 pracowałem jako flebolog w DCM DOLMED SA we Wrocławiu. Przeprowadziłem ok. 3500 zabiegów operacyjnych żylaków kończyn dolnych metodą laserową – EVLT
  2009 uzyskałem stopień naukowy Doktora Nauk Medycznych w zakresie Chirurgii Ogólnej.
  2008 do dzisiaj pracuję na stanowisku starszego aststenta w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu ul. Koszarowa 5 na Oddziale Chirurgicznym.
  2006 uzyskałem tytuł specjalisty w dziedzinie Chirurgii Ogólnej
  2004 -2008 pracowałem w Szpitalu Kolejowym we Wrocławiu na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej na stanowisku starszego asystenta.
  2000 – 2004 pracowałem w Klinice Chrurgi Przewodu Pokarmowego we Wrocławiu pod kierunkiem prof. A. Lewandowskiego
  2000 uzyskałem z wyróżnieniem I stopień specjalizacji z Chirurgii Ogólnej
  1998 – 2000 pracowałem w Szpitalu Kolejowym we Wrocławiu na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej
  1998 ukończyłem Akademię Medyczną na Wydziale Lekarskim we Wrocławiu. Odbyłem staż podyplomowy w Szpitalu Kolejowym we Wrocławiu pod kierownictwem dr n. med. W. Durka.

  Drogi pacjencie, internetowe zapisy tylko na konsultacje.
  Na ewentualny zabieg umówimy się w gabinecie.

Specjalizacje

 • Chirurgia ogólna

Ukończone szkoły

 • Wydział Lekarski Akademii Medycznej we Wrocławiu.

Znajomość języków

 • angielski

Certyfikaty

Choroby

 • choroby chirurgiczne
 • choroby naczyń
 • przepuklina
 • żylaki
 • zakrzepica żylna
 • bóle brzucha
 • bóle kończyn
 • choroby tarczycy
 • kamica pęcherzyka żółciowego
więcej

Zdjęcia

Artykuły

 • Przepuklina – skuteczne metody leczenia

  1 czerwca 2015

  Przepuklina pachwinowa jest chorobą która polega na przemieszczeniu zawartości jamy brzusznej przez naturalne lub nabyte otwory w powłokach brzusznych....
 • Żylaki – co należy wiedzieć?

  28 maja 2015

  Żylakami kończyn dolnych nazywamy poszerzenia żył powierzchownych, które wyglądają jak balonowate uwypuklenia pod skórą na nogach.Początkowo są defektem...

Ocena pacjentów

Dodaj własną opinię
5

Ogólna ocena
77 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • G
  Lokalizacja: Centrum Medyczne ArsMedisUsługa: operacja żylaków

  Profesjonalne i przy tym pełne empatii podejście do pacjenta, prowadzenie na każdym etapie leczenia tak mnie przekonywano do skorzystania z usług Pana Macieja w klinice ArsMedis.
  Poleciła mi go siostra, której Pan Dr Maciej skutecznie wyleczył żylaki na obu nóg. Nie zawiodłam się! Pan Doktor nie tylko skutecznie zoperował mi żylaki, które od dawna znacznie utrudniały mi normalne funkcjonowanie, ale co dla mnie niecodzienne, kilka dni po operacji zadzwonił do mnie osobiście dopytać czy wszystko w porządku, zapytał o samopoczucie. Bardzo mnie to ujęło - pierwszy raz spotkałam się z takim ludzkim podejściem lekarza - to rzadko spotykane. Widać, że jest to Lekarz z powołania! Gorąco Polecam!

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Medyczne ArsMedisUsługa: konsultacja chirurgiczna

  Pierwsza wizyta i niestety rozczarowanie.
  Badanie bardzo szybkie, pobieżne, USG zrobione tylko punktowo. Tato zgłosił się z objawami zakrzepicy. Noga była czerwona i spuchnięta, z bólu nie mógł na niej stanąć.
  Doktor wykonał badanie i stwierdził, że nic się nie dzieje, a następnie zalecił wizytę u Osteopaty.
  Dobrze, że jestem nieufny i pojechaliśmy do innego lekarza. Diagnoza : "zakrzep w głowie bocznej mięśnia brzuchatego łydki". Żeby mieć pewność, która opinia jest poprawna, zasięgnęliśmy jeszcze jednej porady lekarza angiologa. Niestety potwierdził tylko nasze obawy. Dodatkowo wykonywania masaży i zabiegów rehabilitacyjnych tej nogi, żeby nie doprowadzić do oderwania zakrzepu.
  Tato jest pod stałą kontrolą i przyjmuje leki, ale nie wybaczę Panu doktorowi takiego podejścia w przypadku, który mógł okazać się śmiertelny, gdyby była to żyła głęboka.
  Z przykrością, ale wystawiam negatywną ocenę.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Lekarz komunikatywny, rzeczowy, dokładnie objaśniał przebieg badania w trakcie jego wykonywania, wnioski z badania i zalecenia. Odpowiada mi takie konkretne, profesjonalne podejście. Wynagrodziło opóźnienie wizyty ( które wyjaśniono i za które przepraszano na recepcji)

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Medyczne ArsMedisUsługa: konsultacja chirurgiczna

  Wizyta odbyła się o czasie. co jest dla mnie ważne.Pan doktor przeprowadził ze mną wywiad i wykonał badanie USG Doppler Duplex obu kończyn dolnych i wykluczył dolegliwości, których się obawiałam. Wskazał kierunek daleszego leczenia. Cel wizyty osiągnięty. Mam nadzieję,że diagnoza Pana doktora okaże się słuszna. Pan doktor jest rzeczowy, polecam

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Bardzo dobry lekarz.Postawiona diagnoza i zalecenia do dalszego leczenia pozwoliły mi pozbyć się uciążliwego bólu w pachwinie z którym męczyłam się przez 2 miesiące.Pan Maciej Garbień jest bardzo dobrym lekarzem - specjalistą,polecam

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Artemed Centrum MedyczneUsługa: Zwykła wizyta

  Ja niestety jestem bardzo niezadowolona z wizyty Pana doktora. USG trwało moment, było przeprowadzone szybko. Mam za sobą kilka usg i każde trwało conajmniej 10 min więc mam porównanie. Doktor opisał USG nie wykrywając stanu pozakrzepowego który został wykryty 2tyg przed badaniem u radiologa. Zachowywał się całą wizytę jakby się gdzieś spieszył. Trzeba wyciągać wszystkie informacje o swojej przypadłości, o wszystko wypytywać, bo inaczej od siebie nie powie nic więcej. Skoro zabieg kosztuje prawie 3tysięcy to wypada o nim conieco powiedziec a chociazby na czym polega, jakie są konsekwencje i co to w ogóle jest za zabieg nie wspominając o istotnych szczegółach. Tak naprawdę nadal nic nie wiem i muszę szukać innego specjalisty. Żal wydanych 150zł.

  dr n. med. Maciej Garbień2017-08-04

  Witam Panią,
  pamiętam doskonale naszą wizytę. Jestem zaskoczony i zasmucony Pani opinią po wizycie. Mógłbym napisać, że każdego pacjenta traktuję indywidualnie z należytą uwagą ale pewnie tak nie jest... Natomiast staram się bardzo. Sam też chciałbym być mile i profesjonalnie obsługiwany wszędzie i w banku i w szpitalu.
  Podczas wizyty usg nie stwierdziło obecności stanu pozakrzepowego i niewydolności żył głębokich i to Pani nadmieniłem. Czasami wykonuję usg Doppler 5 min czasami 10 bywa że 30 min. To zależy po prostu od przypadku. Od 10 lat operuję żylaki kończyn dolnych i zajmuję się diagnostyką chorób żył. Wykonałem ponad 5 tyś. operacji żylaków laserem. Jeżeli umawiam się z pacjentem na zabieg na pierwszej wizycie nie jesteśmy w stanie przedyskutować wyczerpująco tematu zabiegu. Dlatego pacjent otrzymuje ok. 10 kartek A4 materiałów i opisów rodzaju operacji wraz ze zgodą na zabieg, informacji przedoperacyjnych dotyczących znieczulenia, przygotowania do zabiegu i informacji pooperacyjnych. Przed zabiegiem dodatkowo dzwonię do pacjentów i przypominam najważniejsze informacje aby nie było niespodzianek.
  Taki system wypracowałem przez lata i w praktyce się sprawdza. Jeżeli Pani ma niedosyt informacji i jest niezadowolona z przebiegu wizyty zapraszam Panią na bezpłatną powtórną wizytę.
  Pozdrawiam Maciej Garbień

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pan Doktor był miły wykonał badanie USG brakowało mi tylko większej ilości informacji odnośnie zabiegu, musiałam dopytywać jak wygląda zabieg z użyciem lasera, co po zabiegu, czy zabiegi wykonywane są na miejscu tj. pl. Hirszwelda . Było by miło gdyby Pan doktor od siebie trochę więcej informacji przekazał. W sumie sama wcześniej przeczytałam o metodach usuwania żylaków itd. ale są rzeczy o których nie wiem. Po wizycie zdałam sobie sprawę, że jeszcze kilka pytań powinnam zadać np. jakie dokładnie badania należy wykonać przed zabiegiem laserowego likwidowania żylaków, czy należy w tym celu udać się do lekarza rodzinnego bo tego też nie wiem, jakie to są dokładnie badania domyślam się , że krzepliwość krwi może grupa ale nie wiem co jeszcze. Dowiedziałam się , że będzie anestezjolog ale nie wiem czy może to być wykonany zabieg w krótkotrwałym uśpieniu czy tylko i wyłącznie w znieczuleniu miejscowym. o to zapomniałam zapytać i to błąd. A zatem tego rodzaju informacji brakuje pacjentowi. ewentualnie może w formie ulotki opis właśnie takich rzeczy byłby wskazany żeby nie przedłużać wizyty tj. po kolei jak przygotować się do zabiegu, jakie są możliwości znieczulenia, ile czasu utrzymuje się ból, co po zabiegu wolno, a czego nie wolno robić, jakie badania należy wykonać i czy może je zlecić lekarz rodzinny przez zabiegiem, wiem że przyjmuje się zastrzyki z heparyny ale ile dokładnie czasu to już nie, czy pozostają ślady po zabiegu czy trwale czy nie.

 • K

  Witam.
  Pan doktor bardzo miły i odpowiada na wszystkie pytania zadane przez pacjenta. Wizyta przebiegła szybko i sprawnie, a po USG została wykryta jedna żyła do operacji. Dziękuję za pomoc. Polecam lekarza

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Prywatna Poliklinika Na GrobliUsługa: konsultacja chirurgiczna

  Doktor Garbień bardzo miły i konkretny.Wykonał badanie USG obu nóg i wyjaśnił w moim przypadku, jakie nastepne kroki muszę zrobic w sprawie moich dolegliwosci.Polecam.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Lekarz zdiagnozował moją chorobę i wyjaśnił jakie kroki mogę podjąć aby ją wyeliminować. Konkretny, miły. Polecam!