dr n. med.

Maciej Garbień

Chirurg, Chirurg naczyniowy

84 opinie +dodaj

Umów wizytę Zapytaj lekarza 56 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

Doktor Nauk Medycznych, Specjalista Chirurg, absolwent Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej we Wrocławiu. Operuję żylaki kończyn dolnych najnowocześniejszą metodą laserową na… więcej

Umów wizytę

To bardzo proste

Wybierz odpowiadający Ci termin, podaj swoje dane, potwierdź... i już. Wizyta umówiona!

To niezawodne

Wybrany termin trafi prosto do kalendarza lekarza. O wizycie przypomni Ci automatyczna wiadomość.

To bezpłatne

Nie pobieramy od pacjentów żadnych opłat. Z naszego serwisu korzystasz zupełnie za darmo.

Pytania pacjentów (187)

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Doktor Nauk Medycznych, Specjalista Chirurg, absolwent Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej we Wrocławiu.

  Operuję żylaki kończyn dolnych najnowocześniejszą metodą laserową na świecie EVLT (endovenous laser treatment).
  Wykonuję usg dopplerowskie żył kończyn dolnych.
  Wykonuję również operacje cieśni nadgarstka najnowocześniejszą metodą endoskopową – CTRS.
  Wykonuję operacje przepuklin pachwinowych metodami laparoskopowymi TAAP oraz TEP jak również metodą Lichtensteina z użyciem najnowocześniejszych na świecie siatek firmy BARD. Doświadczenie zebrałem szkoląc się w Brukseli u dra Tima Tollensa-światowej sławy chiruga, eskperta w leczeniu przepuklin.
  Doświadczenie zebrałem również pracując w Londyńskiej Klinice MyMedyk.

  Od 2014 współpracuję z Prywatną Polikliniką „NA GROBLI“ gdzie przeprowadzam zabiegi operacyjne żylaków kończyn dolnych, operacje przepuklin pachwinowych, brzusznych i pępkowych metodami laparoskopowymi oraz klasycznymi.
  Od 2010 do 2017 pracowałem jako flebolog w DCM DOLMED SA we Wrocławiu. Przeprowadziłem ok. 3500 zabiegów operacyjnych żylaków kończyn dolnych metodą laserową – EVLT
  2009 uzyskałem stopień naukowy Doktora Nauk Medycznych w zakresie Chirurgii Ogólnej.
  2008 do dzisiaj pracuję na stanowisku starszego aststenta w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu ul. Koszarowa 5 na Oddziale Chirurgicznym.
  2006 uzyskałem tytuł specjalisty w dziedzinie Chirurgii Ogólnej
  2004 -2008 pracowałem w Szpitalu Kolejowym we Wrocławiu na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej na stanowisku starszego asystenta.
  2000 – 2004 pracowałem w Klinice Chrurgi Przewodu Pokarmowego we Wrocławiu pod kierunkiem prof. A. Lewandowskiego
  2000 uzyskałem z wyróżnieniem I stopień specjalizacji z Chirurgii Ogólnej
  1998 – 2000 pracowałem w Szpitalu Kolejowym we Wrocławiu na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej
  1998 ukończyłem Akademię Medyczną na Wydziale Lekarskim we Wrocławiu. Odbyłem staż podyplomowy w Szpitalu Kolejowym we Wrocławiu pod kierownictwem dr n. med. W. Durka.

  Drogi pacjencie, internetowe zapisy tylko na konsultacje.
  Na ewentualny zabieg umówimy się w gabinecie.

Specjalizacje

 • Chirurgia ogólna

Ukończone szkoły

 • Wydział Lekarski Akademii Medycznej we Wrocławiu.

Wyróżnienia ZnanyLekarz.pl

Artykuły

 • Przepuklina – skuteczne metody leczenia

  1 czerwca 2015

  Przepuklina pachwinowa jest chorobą która polega na przemieszczeniu zawartości jamy brzusznej przez naturalne lub nabyte otwory w powłokach brzusznych....
 • Żylaki – co należy wiedzieć?

  28 maja 2015

  Żylakami kończyn dolnych nazywamy poszerzenia żył powierzchownych, które wyglądają jak balonowate uwypuklenia pod skórą na nogach.Początkowo są defektem...

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
84 opinie

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • E
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Medyczne ArsMedisUsługa: konsultacja chirurga naczyniowego

  Konsultacja przebiegla w milej atmosferze.Pan Doktor w sposob rzetelny i konkretny wytlumaczyl mi moje schorzenie.Polecam.

 • J
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Medyczne ArsMedis

  Zabieg usuwania żylaków przeprowadzony szybko, sprawnie i profesjonalnie i bez powikłań. Na pierwszej wizycie wszystko dobrze wytłumaczone, wizyty kontrolne zgodnie z planem.

 • M
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Medyczne ArsMedis

  Dr Garbień przeprowadził u mnie badanie USG oraz badanie stetoskopem i wyjaśnił wszystkie wątpliwości szczegółowo w sposób bardzo przystępny, a wizyta odbywa się w bardzo miłej atmosferze. Zgłosiłem się do Dr Garbienia z rekomendacji kolegi, którego Dr Garbień operował. Polecam tego lekarza. Pozdrawiam, Przemek M.

 • M
  Lokalizacja: Centrum Medyczne ArsMedisUsługa: Przepływy

  Dr Garbień to świetny specjalista. W miłej atmosferze fachowo i bez pośpiechu przeprowadził badanie. W sposób konkretny i uprzejmy opowiedział o problemie i co można z tym zrobić oraz spokojnie odpowiedział na pytania. Bardzo profesjonalne podejście do pacjenta. Z 100% polecam.

 • P
  Lokalizacja: Prywatna Poliklinika Na GrobliUsługa: skleroterapia żylaków

  Polecam.bardzo dobry lekarz,zna się na swoim fachu .Mam teraz piękne ,zdrowe nogi bez żylaków.Lekarz godny polecenia

 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Medyczne ArsMedisUsługa: konsultacja chirurgiczna

  Nie polecam!
  Na wstępie było widać niechęc lekarza do mojej osoby.
  Po przeprowadzeniu krótkiego wywiadu p. doktor stwierdził , że powinnam udać się do osteopaty. Niestety, źle trafiona diagnoza. Okazało się,że chirurg dziecięcy u którego byłam przed wizytą u p.Garbień " gołym okiem" podejrzewał malformację naczyniową,ale polecił wizytę u chirurga naczyniowego,ponieważ to były tylko podejrzenia. Pan doktor specjalista tego nie zauważył,a powiedziałam o podejrzeniach innego chirurga. W sumię się nie dziwię .Lekarz nawet nie spojrzal na moją dolegliwość. W opisie udzielonych świadczeń zdrowotych napisane jest ,iz miałam zrobione USG , niestety taka sytuacja nie miała miejsca. Jest mi przykro,że zostalam tak potraktowana. Do p doktora jechałam ponad godzinę po to żeby w jakieś 8 minut wydać 150 zł i poczuć się jak intruz. Przyszłam po pomoc! a zostałam odesłana z "niczym"
  Pozdrawiam !

 • B
  Lokalizacja: Centrum Medyczne ArsMedisUsługa: usuwanie żylaków

  Doktor bardzo sympatyczny i konkretny. Szczegółowo odpowiadał na każde moje pytanie. Wykonał badanie USG obu nóg, podczas którego została wykryta jedna żyła do operacji. Zabieg przebiegł sprawnie. Po kilku dniach doktor osobiście zadzwonił do mnie zapytać o samopoczucie. Polecam tego lekarza i tą placówke. Mają bardzo mily i profesjonalny personel.

 • G
  Lokalizacja: Centrum Medyczne ArsMedisUsługa: operacja żylaków

  Profesjonalne i przy tym pełne empatii podejście do pacjenta, prowadzenie na każdym etapie leczenia tak mnie przekonywano do skorzystania z usług Pana Macieja w klinice ArsMedis.
  Poleciła mi go siostra, której Pan Dr Maciej skutecznie wyleczył żylaki na obu nóg. Nie zawiodłam się! Pan Doktor nie tylko skutecznie zoperował mi żylaki, które od dawna znacznie utrudniały mi normalne funkcjonowanie, ale co dla mnie niecodzienne, kilka dni po operacji zadzwonił do mnie osobiście dopytać czy wszystko w porządku, zapytał o samopoczucie. Bardzo mnie to ujęło - pierwszy raz spotkałam się z takim ludzkim podejściem lekarza - to rzadko spotykane. Widać, że jest to Lekarz z powołania! Gorąco Polecam!

 • M
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Medyczne ArsMedisUsługa: konsultacja chirurgiczna

  Pierwsza wizyta i niestety rozczarowanie.
  Badanie bardzo szybkie, pobieżne, USG zrobione tylko punktowo. Tato zgłosił się z objawami zakrzepicy. Noga była czerwona i spuchnięta, z bólu nie mógł na niej stanąć.
  Doktor wykonał badanie i stwierdził, że nic się nie dzieje, a następnie zalecił wizytę u Osteopaty.
  Dobrze, że jestem nieufny i pojechaliśmy do innego lekarza. Diagnoza : "zakrzep w głowie bocznej mięśnia brzuchatego łydki". Żeby mieć pewność, która opinia jest poprawna, zasięgnęliśmy jeszcze jednej porady lekarza angiologa. Niestety potwierdził tylko nasze obawy. Dodatkowo wykonywania masaży i zabiegów rehabilitacyjnych tej nogi, żeby nie doprowadzić do oderwania zakrzepu.
  Tato jest pod stałą kontrolą i przyjmuje leki, ale nie wybaczę Panu doktorowi takiego podejścia w przypadku, który mógł okazać się śmiertelny, gdyby była to żyła głęboka.
  Z przykrością, ale wystawiam negatywną ocenę.

 • S
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Lekarz komunikatywny, rzeczowy, dokładnie objaśniał przebieg badania w trakcie jego wykonywania, wnioski z badania i zalecenia. Odpowiada mi takie konkretne, profesjonalne podejście. Wynagrodziło opóźnienie wizyty ( które wyjaśniono i za które przepraszano na recepcji)