dr n. med.

Maciej Garbień

Chirurg, Chirurg naczyniowy

Calendar-iconCreated with Sketch. Umów wizytę 67 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

Doktor Nauk Medycznych, Specjalista Chirurg, absolwent Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej we Wrocławiu. Operuję żylaki kończyn dolnych najnowocześniejszą metodą laserową na... więcej

Umów wizytę

info-iconCreated with Sketch. Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.
 • Witam.Panie doktorze mój tata od kilku lat ma stwierdzoną miażdżycę tętnic kończyn.Raz w roku przyjeżdża na konsultacje do jednego z wocławskich lekarzy (do tego samego)i co roku ów lekarz potwierdza diagnozę i wypisuje leki nie kierując taty na żadne dodatkowe badania czy zabieg.W związku z tym czy… Więcej

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Maciej Garbień

  Witam,
  wizyta w gabinecie prywatnym jest bezsensowna. Miażdzycę leczy się w szpitalu. Należy zgłosić się do poradni naczyniowej w Szpitalu Wojskowy we Wrocławiu i wykonać angio TK tętnic. wtedy można… Więcej

 • obrzęg prawej nogi

  Witam panie doktorze piszę pana bo mam problem z prawą nogą mija po operacji 3 lata noga wciąż opuchnięta nie wiem co mam dalej robić byłam w Kędzierzynie u 3 lekarzy naczyniowych i rozkładają ręce bo nie wiedzą jaka jest przyczyna

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Maciej Garbień

  Witam,
  nalezy wykonać usg Doppler. Do tego czsu nosić podkolanówki II klasa ucisku. Obrzeki powinny minąć.
  Pozdrawiam M.Garbień

Doświadczenie i kwalifikacje

about-me-iconCreated with Sketch. O mnie

 • Doktor Nauk Medycznych, Specjalista Chirurg, absolwent Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej we Wrocławiu.

  Operuję żylaki kończyn dolnych najnowocześniejszą metodą laserową na świecie EVLT (endovenous laser treatment).
  Wykonuję usg dopplerowskie żył kończyn dolnych.
  Wykonuję również operacje cieśni nadgarstka najnowocześniejszą metodą endoskopową – CTRS.
  Wykonuję operacje przepuklin pachwinowych metodami laparoskopowymi TAAP oraz TEP jak również metodą Lichtensteina z użyciem najnowocześniejszych na świecie siatek firmy BARD. Doświadczenie zebrałem szkoląc się w Brukseli u dra Tima Tollensa-światowej sławy chiruga, eskperta w leczeniu przepuklin.
  Doświadczenie zebrałem również pracując w Londyńskiej Klinice MyMedyk.

  Od 2014 współpracuję z Prywatną Polikliniką „NA GROBLI“ gdzie przeprowadzam zabiegi operacyjne żylaków kończyn dolnych, operacje przepuklin pachwinowych, brzusznych i pępkowych metodami laparoskopowymi oraz klasycznymi.
  Od 2010 do 2017 pracowałem jako flebolog w DCM DOLMED SA we Wrocławiu. Przeprowadziłem ok. 3500 zabiegów operacyjnych żylaków kończyn dolnych metodą laserową – EVLT
  2009 uzyskałem stopień naukowy Doktora Nauk Medycznych w zakresie Chirurgii Ogólnej.
  2008 do dzisiaj pracuję na stanowisku starszego aststenta w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu ul. Koszarowa 5 na Oddziale Chirurgicznym.
  2006 uzyskałem tytuł specjalisty w dziedzinie Chirurgii Ogólnej
  2004 -2008 pracowałem w Szpitalu Kolejowym we Wrocławiu na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej na stanowisku starszego asystenta.
  2000 – 2004 pracowałem w Klinice Chrurgi Przewodu Pokarmowego we Wrocławiu pod kierunkiem prof. A. Lewandowskiego
  2000 uzyskałem z wyróżnieniem I stopień specjalizacji z Chirurgii Ogólnej
  1998 – 2000 pracowałem w Szpitalu Kolejowym we Wrocławiu na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej
  1998 ukończyłem Akademię Medyczną na Wydziale Lekarskim we Wrocławiu. Odbyłem staż podyplomowy w Szpitalu Kolejowym we Wrocławiu pod kierownictwem dr n. med. W. Durka.

  Drogi pacjencie, internetowe zapisy tylko na konsultacje.
  Na ewentualny zabieg umówimy się w gabinecie.

Specjalizacje

 • Chirurgia ogólna

Znajomość języków

 • angielski

Artykuły

 • Przepuklina – skuteczne metody leczenia

  1 czerwca 2015

  Przepuklina pachwinowa jest chorobą która polega na przemieszczeniu zawartości jamy brzusznej przez naturalne lub nabyte otwory w powłokach brzusznych....
 • Żylaki – co należy wiedzieć?

  28 maja 2015

  Żylakami kończyn dolnych nazywamy poszerzenia żył powierzchownych, które wyglądają jak balonowate uwypuklenia pod skórą na nogach.Początkowo są defektem...

Ocena pacjentów:

Dodaj własną opinię
 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Prywatna Poliklinika Na GrobliUsługa: konsultacja chirurgiczna

  Doktor Garbień bardzo miły i konkretny.Wykonał badanie USG obu nóg i wyjaśnił w moim przypadku, jakie nastepne kroki muszę zrobic w sprawie moich dolegliwosci.Polecam.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Lekarz zdiagnozował moją chorobę i wyjaśnił jakie kroki mogę podjąć aby ją wyeliminować. Konkretny, miły. Polecam!

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Prywatna Poliklinika Na GrobliUsługa: konsultacja chirurgiczna

  Doktor Garbien byl rzeczowy i dokladnie objasnil moj problem z zylakami. Wykonal dokladne badanie usg obu nog. Jestem bardzo zadowolona z wizyty i goraco polecam konsulatacje u Doktora Garbienia.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Prywatna Poliklinika Na GrobliUsługa: badania diagnostyczne

  Do dr Garbienia trafiłam przez moją córkę. Razem chodzili do szkoły jako nastolatki.
  Rzetelny i przemiły lekarz. Dużo ma cierpliwości do pacjenta. Fachowo i przystępnie potrafi wytłumaczyć co widać na ekranie urządzenia i poradzić co robić, uspokoić. Polecam z całego serca pana doktora Garbienia.
  Maria M

 • M

  Pan Doktor operował mi żylaki obu nóg metodą laserową.

  Przed operacją wyjaśnił wszystkie wątpliwości, bez zniecierpliwienia odpowiadał na wszystkie pytania. Bardzo rzeczowo i konkretnie przekazuje wszelkie informacje dotyczące stanu zdrowia oraz dalszego postępowania. Dokładnie opisuje jak będzie wyglądał zabieg i jak się do niego przygotować.
  Plusem jest również fakt, że Doktor na drugi dzien po zabiegu dzwoni, by przypomnieć jakie są zalecenia i jak dalej postępować, ponieważ czasem zalecenia usłyszane po samym zabiegu mogą „umknąć” wskutek stresu czy senności po znieczuleniu :)

  Zdecydowanie polecam.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Szpital Wielospecjalistyczny ORTHOS

  Mistrz skalpela! Doskonały specjalista oraz niezwykle empatyczny człowiek. Wzorowo przeprowadził u mnie zabieg przepukliny pachwinowej metodą laparoskopową TEP. Nadzwyczaj szybko, bo już po kilku dniach doszedłem do codziennej aktywności, nie czując dyskomfortu. Świadczy to o perfekcyjnym i niezwykle dokładnym wykonaniu tejże operacji. Jestem bardzo szczęśliwy, że spotkałem właśnie tego lekarza na swojej drodze. Bardzo dziękuje Panie doktorze. Ponadto serdeczne podziękowania dla całego personelu Szpitala ORTHOS.
  Maciej Musiał

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Artemed Centrum MedyczneUsługa: USG doppler

  Do Pana doktora Macieja Garbienia trafiłam w celu wykonania kontrolnego badania usg doppler naczyń kończyn dolnych. Była to pierwsza wizyta. Spotkałam się z bardzo życzliwym przyjęciem i dokładnym badaniem. Pan doktor cierpliwie mnie wysłuchał, wyczerpująco i przystępnie odpowiedział na pytania a przede wszystkim rzeczowo uspokoił moje obawy o zdrowie. Serdecznie polecam.

 • O

  Jestem zadowolony z wizyty. Udało mi się uzyskać kilka wskazówek tyczących się moich dolegliwości. Niestety wielu wcześniejszych lekarzy nie przyłożyło się do badań, tutaj pomocne okazało się doświadczenie, dobre podejście i precyzyjne informacje.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Profesjonalny , dokładnie, rzeczowo i cierpliwie odpowiadał na wszyskie pytania. Wizyta nie krepuja ca , miła atmosfera .Ogromna wiedza i doświadczenie .Bardzo polecam !!!!

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Fachowa i profesjonalna pomoc i diagnoza.Jestem bardzo zadowolona z wizyty u Pana doktora Macieja Garbienia.Polecam.