Nie rezygnuj ze zdrowia

Wybierz konsultacje online, aby rozpocząć lub kontynuować leczenie bez wychodzenia z domu. Jeśli potrzebujesz, możesz również umówić wizytę w gabinecie.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Adres

Gabinet Psychoterapii
Artura Grottgera 18/8, Gliwice

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Środki bezpieczeństwa w tym gabinecie

Pokaż

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Przyjmuję: dorosłych

Konsultacja terapeutyczna • 160 zł

Psychoterapia indywidualna • 160 złNIP

6462345788

Adres firmy

Grottgera 18/8, Gliwice

Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych psychoterapeutów w pobliżu

Moje doświadczenie

O mnie

Jestem terapeutą, który łatwo się nie poddaje. Wspieram i dodaję otuchy, uważnie słucham. Szanuję poglądy, decyzje i granice swoich Pacjentów. Tłumacz...

Zobacz pełen opis


Zakres porad

  • Psychoterapia

Znajomość języków

  • Angielski

Usługi i ceny

Ceny dotyczą wizyt prywatnych.

Artura Grottgera 18/8, Gliwice

160 zł

Gabinet PsychoterapiiArtura Grottgera 18/8, Gliwice

160 zł

Gabinet Psychoterapii

20 opinii pacjentów

Ogólna ocena

Wszystkie opinie się liczą. Specjaliści nie mogą zapłacić za zmianę lub usunięcie opinii. Dowiedz się więcej.
I
Profil zweryfikowany
Lokalizacja: Instytut Relacji psychoterapia indywidualna

Naprawde świetny terapeuta. Polecam z calego serca. Bardzo wnikliwe spostrzeżenia i niezwykle trafne uwagi.

J
Profil zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
Lokalizacja: Gabinet Psychoterapii Inny

Maciej to towarzysz podróży, jaką odbywasz w głąb siebie. To partner, który zachęca, by samemu być w niej przewodnikiem, choć z początku wydaje się to trudne. To cierpliwy i empatyczny słuchacz. Ale co najważniejsze, to autor doskonałych pytań, dzięki którym na nowo spojrzysz na te wszystkie wydarzenia, emocje, stany. Pomimo, że byłaś(eś) tam tyle razy i wydawało ci się, że przemyślałaś(eś) je dogłębnie i gruntownie, to dzięki niemu odkrywasz siebie na nowo.
Jeśli szukasz kogoś kto będzie ciągnął, pchał i za ciebie decydował – to nie tutaj. Maciej pozwoli ci podążać do celu swoim tempem. Niczego nie narzuci. Niczego nie będzie przeinterpretowywał.
A w finale czeka satysfakcja.

A
Profil zweryfikowany
Lokalizacja: Gabinet Psychoterapii psychoterapia indywidualna

Niedawno zakończyłam roczną terapię u Macieja. Miałam już wcześniej inne doświadczenia z procesem terapeutycznym i miałam raczej ambiwalentne wspomnienia z nimi związane. Maciej podchodzi do swojej pracy bardzo profesjonalnie – jest punktualny, sesje odbywają się regularnie bez zbędnych przerw, relacja terapeutyczna jest utrzymywana w zdrowych granicach. Maciej kładzie duży nacisk na stworzenie bezpiecznej i stabilnej przestrzeni do pracy. Nie tworzy sztucznego dystansu, nie osądza, nie narzuca swojego światopoglądu, nie oczekuje spowiadania się z objawów, nie wymusza deklaracji o rezygnacji z zachowań stanowiących objawy (w moim przypadku były to samookaleczenia). Jego mocną stroną jest zaangażowanie, autentyczność i faktyczne zainteresowanie wewnętrznym światem emocji, przekonań i doświadczeń osoby, z którą pracuje. Mogę z czystym sumieniem polecić.

S
Profil zweryfikowany
Lokalizacja: Gabinet Psychoterapii psychoterapia indywidualna

Terapia u Macieja była rokiem spotkań z Przyjacielem, który pragnie mojego dobra. Zaczęła się od przyjrzenia się moim konkretnym potrzebom i wpuszczeniem Go do mojego pokręconego świata przekonań i złych myśli o sobie. Maciej umiejętnie słuchał, szedł ze mną, pomagał i z wyczuciem podsuwał spojrzenie na moje całe życie z innej strony.

W trakcie terapii odkryłem dzięki Niemu między innymi to, że moje myśli mogą być całkiem fałszywe, za to uczucia i emocje to prawdziwe źródła wiedzy. Terapia pozwoliła mi odczytywać te emocje i je interpretować. Dodatkowo, udało mi się zastąpić niskie poczucie własnej wartości - wiarą we własny potencjał, nieatrakcyjność upatrywaną w niepełnosprawności - wieloma atutami inteligentnego i wrażliwego mężczyzny, i nie tylko. Zbudowaliśmy bardzo bliską relację, była ona potrzebna do osiągnięcia zamierzonych efektów. Nigdy nie zapomnę tego co razem osiągnęliśmy.

Dzisiaj, dzięki cechom, które zawsze miałem, ale odkryłem je dopiero w trakcie tego roku, umiem zjednywać sobie ludzi tworząc z nimi satysfakcjonujące relacje.

Szczerze polecam wszystkim.

T
Profil zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
Lokalizacja: Gabinet Psychoterapii psychoterapia indywidualna

Maciek to bardzo empatyczny psychoterapeuta potrafiący wysłuchać drugą osobę. Na sesjach zawsze panowała przyjazna atmosfera zachęcająca do otwartości, idąc do niego otrzymujesz sporo przestrzeni. Maciek potrafi dobrze rozpoznać problemy i odpowiednio nakierować pracę, dając jednak przy tym dużo swobody osobie, która przychodzi na terapię. Chodziłem do Maćka przez ponad rok i wspólnie bardzo dobrze przepracowaliśmy ten czas. Uważam, że wybór Maćka był świetną decyzją.


P
Profil zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
Lokalizacja: Gabinet Psychoterapii psychoterapia indywidualna

Wczoraj po ponad półtorej roku i 70 sesjach z Maćkiem zakończyłem swoją terapię. Jestem bardzo zadowolony i szczęśliwy, że trafiłem właśnie na niego. Dzięki terapii lepiej poznałem siebie i dużo lepiej rozumiem swoje emocje. Stałem się także dużo bardziej empatyczny.

Praca z Maćkiem nie jest nastawiona na szybkie efekty (chociaż i one występują), a raczej na to, żeby sięgnąć głęboko do źródła problemów. Bardzo mi to odpowiadało.

Sam Maciek jest świetnym terapeutą pozostawiającym bardzo dużo przestrzeni klientowi aktywnie słuchając i zadając trafne pytania. Nie jest trudno mu zaufać i czuć się bezpiecznie na sesjach z nim. Szczerze polecam.

W dobie COVID bardzo dba także o ryzyka z tym związane między innymi prowadząc sesje zdalnie gdy była taka potrzeba.

Maciej Bogucki

Dziękuję, ja też się ciszę, że trafiłeś do mnie.

O
Profil zweryfikowany
Lokalizacja: Gabinet Psychoterapii psychoterapia indywidualna

Znakomity specjalista. Czuły i wrażliwy człowiek. Słucha uważnie. Na spotkaniach czułam się bezpiecznie. Wiedziałam, ze mogę mówić o wszystkim. Dużym plusem pana Macieja jest niewątpliwie świetne poczucie humoru. Polecam każdemu

P
Profil zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
Lokalizacja: Gabinet Psychoterapii psychoterapia indywidualna

Dzięki terapii poznałem i na nowo odkryłem samego siebie. Wraz z Panem Maciejem dokopaliśmy się do rzeczy o których nie miałem pojęcia. Zrozumiałem i mam teraz świadomość co budziło moje obawy i niepokoje.
Po terapii jestem dużo szczęśliwszym człowiekiem i cieszę się pełnią życia.
Pan Maciej jest świetnym specjalistom i każdemu go polecam.
Zadaje trafne pytania, które dają dużo do myślenia. Każda wizyta dawała mi bardzo pozytywne odczucia .
Były to moje pierwsze doświadczenia z terapeutą. Nigdy nie sądziłem, że takie naturalne metody mogą poprawić aż tak moje samopoczucie psychiczne.
Jeszcze raz wielkie dzięki Panie Macieju :)

Maciej Bogucki

Dziękuję. Pana słowa dają mi poczucie sensu tego, co robię, i dodają energii do dalszej pracy. Bardzo się cieszę, że nasza wspólna praca przyniosła takie efekty.

A
Profil zweryfikowany
Lokalizacja: Gabinet Psychoterapii

Człowiek o genialnym podejściu do pacjenta. Pokazuje wiele możliwości, a jednocześnie trafia w punkt. Pan Maciek pracuje z pasją, co jest rzadko spotykane, a tak ważne. Nie ma problemu z poruszaniem żadnego tematu i zadaje mnóstwo celnych pytań. Chodzę do Niego krótko, ale już po pierwszym spotkaniu wiedziałem, że ten człowiek mi pomoże. Oryginalny i empatyczny.
Spokojna atmosfera i dużo uśmiechu, naprawdę wielka pomoc!
Polecam każdemu.

Maciej Bogucki

Jestem poruszony Pana opinią. Bardzo dziękuję.

R
Profil zweryfikowany
Lokalizacja: Gabinet Psychoterapii

Na początku nie wierzyłem w skuteczność terapii, po dwóch nieudanych próbach u różnych terapeutach którzy mnie zawiedli postanowiłem spróbować raz jeszcze, wtedy trafiłem na chwilę do Pana Maćka, gdzie zostałem na dłużej. Pan Maciej podchodzi do tematu bardzo profesjonalnie, jest uważnym słuchaczem, pamięta co się do niego mówiło kilka terapii wcześniej. Pan Maciej podczas rozmów jest na tyle blisko że czułem sie bezpiecznie, a jednocześnie zachowuje dystans, żebym mógł przejść przez problemy sam, a przecież w końcu o to chodzi w terapii żeby zrozumieć, zaakceptować i polubić samego siebie, co udało mi się osiągnąć. Bez wahania w momencie pojawienia się problemów emocjonalnych wrócę do Pana Macieja. Dodatkowo: łatwy szybki kontakt, elastyczność terminów, pełen profesjonalizm.

Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Odpowiedzi na pytania

10 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl

Dzien dobry. Mam 36 lat i problem z waga I samoocena od kiedy tylko pamietam. Nigdy nie bylo mi z tym latwo ale od kiedy odkrylam zdrade meza ok poltora roku temu moj Stan emocjonalny bardzo sie pogorszyl. Mam 2 cudownych dzieci z ktorych nie potrafie czerpac radosci. Czuje ze cale moje zycie to klamstwo, macza mnie natretne mysli I chyba popadam w paranoje. Moj maz nie chce odejsc, ciagle klamie a ja sama nie wiem co mysle I czuje- potrzebuje pomocy I mam nadzieje ze tu ja znajde.

Dzień dobry, to, co Pani napisała, jest smutne i niepokojące. Pogorszenie Pani samopoczucia po odkryciu zdrady męża jest czymś naturalnym. Zmaganie się z emocjami temu towarzyszącymi jest bardzo męczące. Bez wyrażenia ich nie można doświadczyć spokoju, który jest niezbędny do przywrócenia ładu w Pani życiu. To, że nie umie Pani cieszyć się swoimi dziećmi jest związane z tym, że nadal żyje Pani poniesioną stratą. Jest Pani zagubiona i nie wie, czego potrzebuje. W takiej sytuacji terapeuta pomoże Pani nazwać uczucia i określić, co Pani chce dalej zrobić. Ponadto w rozmowach z terapeutą będzie Pani mogła zmierzyć się z postawą męża i tym, co Pani zrobił. Terapeuta będzie Pani towarzyszył, dodawał otuchy i wspierał w poradzeniu sobie z tak trudnym doświadczeniem. Mam nadzieję, że uda się to Pani.

 Maciej Bogucki

Po raz pierwszy zamierzam dokładnie opisać problemy, z którymi borykam się już od pewnego czasu i mam nadzieję, że uczynię to w odpowiedni sposób.
Wszystko rozpoczęło się we wrześniu 2016 roku, kiedy zaczęłam uczęszczać do 2 klasy gimnazjum. Dotychczas zmagałam się tylko z labilnością emocjonalną, zapewne typową dla osób w tym wieku. Jednakże w tamtym okresie dostrzegłam kolejne problemy, które zaczynały mi doskwierać coraz mocniej. Pojawiła się u mnie nadmierna potliwość w nowych miejscach - na plecach oraz na dłoniach. Poza tym zaczęłam być bardziej płaczliwa i wrażliwa. Wtedy po raz pierwszy uświadomiłam sobie, że nie potrafię się już niczym cieszyć. W szkole poczułam otępienie, czasem po prostu się "wyłączałam" i traciłam kontakt z rzeczywistością. Po szkole zawsze działo się to samo - płakałam z bezsilności.

Z każdym miesiącem jest coraz gorzej. W drugiej połowie 2018 roku pojawiły się coraz częstsze myśli o samobójstwie. Wakacje minęły na leżeniu w łóżku i unikaniu kontaktów z ludźmi. Gdy musiałam gdzieś wyjść, byłam naprawdę rozdrażniona. We wrześniu doszło do ogromnego załamania nerwowego. W szkole dopadały mnie mdłości, miałam ataki paniki, a wracając ze szkoły, zastanawiałam się, jak to wszystko zakończyć.

Pod koniec września czułam się jak wrak. Otworzyłam okno i chciałam skoczyć. W ostatnim momencie się powstrzymałam, obawiając się, że to za nisko.

Od tamtego czasu, do dzisiaj, mam stale powtarzające się dwa "humory" - jeden jest dokładnie taki, jaki opisałam, a drugi, niego rzadszy, to faza bycia zbyt energiczną, nadpobudliwą i gadatliwą. Wtedy czuję się nadzwyczajnie silna, ale podświadomie wiem, że za kilka dni powróci stan, którego się najbardziej obawiam.

Jestem niezwykle zdezorientowana, dlatego zadecydowałam napisać tę wiadomość. Nie mam pojęcia, co mam zrobić, czuję się bezsilna i ciągłe ataki duszności, nerwica serca, migrena wykańczają mnie, nie wspominając o tych burzliwych stanach, jakie przechodzę.

Chciałabym to zmienić, ale naprawdę nie jestem pewna, jak to uczynić, zważywszy na to, że rodzice wiedzą, że mam problemy ze zdrowiem psychicznym, ale świadomie to ignorują.

Dzień dobry, przykro mi, że tak długo zmaga się Pani z trudnymi do zniesienia zmianami nastroju. Czytając Pani list, wyobraziłem sobie ciemną, zimną i mglistą pogodę. Musi być Pani ciężko, a to wszystko przeżywa Pani sama.
Czy ma Pani z kim o tym porozmawiać? Chodzi mi o bliską osobę, np. koleżankę, kolegę, wujka, ciotkę, babcię, jakąś osobę, którą darzy Pani zaufaniem. Takie rozmowy przyniosą Pani ulgę. Nie zastąpią wizyty u psychiatry i psychoterapeuty, ale będą wsparciem. W Pani szkole jest na pewno psycholog i pedagog. To osoby, które mogą pomóc Pani, np. znaleźć sposób, jak zmienić nastawienie rodziców do Pani problemów. Takie rozmowy są trudne, jednak pomagają. Pracowałem w szkole jako pedagog i przychodziła do mnie młodzież z podobnymi problemami. Podczas rozmów ustalaliśmy, czego potrzebują, jak mogę im pomóc oraz jak ta pomoc będzie wyglądała. Czasami zanim ktoś opowiedział mi o swoich problemach, przychodził tylko posiedzieć albo o coś zapytać. Tak nawiązywała się między nami relacja, która dawała poczucie bezpieczeństwa.
Zdaję sobie sprawę, że w stanie przygnębienia może Pani być ciężko poszukać pomocy, ale pisze Pani, że trafiają się też stany lepszego samopoczucia. Może warto wtedy wykorzystać tę energię, aby sobie pomóc.

 Maciej Bogucki

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Moje doświadczenie

O mnie

Jestem terapeutą, który łatwo się nie poddaje. Wspieram i dodaję otuchy, uważnie słucham. Szanuję poglądy, decyzje i granice swoich Pacjentów. Tłumacz...

Zobacz pełen opis


Zakres porad

  • Psychoterapia

Znajomość języków

  • Angielski

Najczęściej zadawane pytania