Adres

Artura Grottgera 18/8, Gliwice
Gabinet Psychoterapii

Najbliższy termin:

Pokaż kalendarz
Przyjmuję: dorosłych
Gotówka, Karta płatnicza
32 758.....

Konsultacja terapeutyczna • 100 zł

Poradnictwo dla rodziców • 100 zł

Psychoterapia indywidualna • 100 zł +1 więcej

Rozmowa wspierająca • 100 zł

Moje doświadczenie

O mnie

Jestem terapeutą, który łatwo się nie poddaje. Wspieram i dodaję otuchy, uważnie słucham. Szanuję poglądy, decyzje i granice swoich Pacjentów. Tłumacz...

Zobacz pełen opis

Leczone choroby

Pokaż wszystkie leczone choroby

Edukacja

 • 4 letnia Szkoła Psychoterapii - Ośrodk Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA , Warszawa
 • 2 letnia Szkoła Trenerów SIEĆ, Wrocław
 • Roczne Studium Socjoterapii, Pracownia Psychoedukacji i Terapii PLUS, Wrocław
Zobacz więcej

Zdjęcia


Znajomość języków

Angielski

Usługi i ceny

Popularne usługi

Konsultacja terapeutyczna


Artura Grottgera 18/8, Gliwice

100 zł

Gabinet Psychoterapii

Pozostałe usługi

Poradnictwo dla rodziców


Artura Grottgera 18/8, Gliwice

100 zł

Gabinet Psychoterapii


Psychoterapia indywidualna


Artura Grottgera 18/8, Gliwice

100 zł

Gabinet Psychoterapii


Rozmowa wspierająca


Artura Grottgera 18/8, Gliwice

100 zł

Gabinet Psychoterapii

Opinie od pacjentów

5

Ogólna ocena
12 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
A
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Gabinet Psychoterapii

Człowiek o genialnym podejściu do pacjenta. Pokazuje wiele możliwości, a jednocześnie trafia w punkt. Pan Maciek pracuje z pasją, co jest rzadko spotykane, a tak ważne. Nie ma problemu z poruszaniem żadnego tematu i zadaje mnóstwo celnych pytań. Chodzę do Niego krótko, ale już po pierwszym spotkaniu wiedziałem, że ten człowiek mi pomoże. Oryginalny i empatyczny.
Spokojna atmosfera i dużo uśmiechu, naprawdę wielka pomoc!
Polecam każdemu.

Maciej Bogucki

Jestem poruszony Pana opinią. Bardzo dziękuję.


R
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Gabinet Psychoterapii

Na początku nie wierzyłem w skuteczność terapii, po dwóch nieudanych próbach u różnych terapeutach którzy mnie zawiedli postanowiłem spróbować raz jeszcze, wtedy trafiłem na chwilę do Pana Maćka, gdzie zostałem na dłużej. Pan Maciej podchodzi do tematu bardzo profesjonalnie, jest uważnym słuchaczem, pamięta co się do niego mówiło kilka terapii wcześniej. Pan Maciej podczas rozmów jest na tyle blisko że czułem sie bezpiecznie, a jednocześnie zachowuje dystans, żebym mógł przejść przez problemy sam, a przecież w końcu o to chodzi w terapii żeby zrozumieć, zaakceptować i polubić samego siebie, co udało mi się osiągnąć. Bez wahania w momencie pojawienia się problemów emocjonalnych wrócę do Pana Macieja. Dodatkowo: łatwy szybki kontakt, elastyczność terminów, pełen profesjonalizm.


M
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Gabinet Psychoterapii problemy zawodowe i osobiste

Wizyta u Pana Macieja była z przypadku, ale efekty terapii już przypadkowe nie były. Moimi problemami były niska samoocena, lęki i fatalistyczne myślenie Moje doświadczenie z psychoterapeutami jest niewielkie, ale Ci, na których trafiałem do tej pory zniechęcali mnie do tej formy leczenia. U Pana Macieja wygląda to inaczej. Nie szukałem powierzchownego wsparcia, a dotarcia do sedna sprawy i takie efekty terapii gwarantuje u Pana Macieja.
Nie mówię, że da się pozamykać za sobą wszystkie złe drzwi, bo to jest niestety niemożliwe, ale Pan Maciej pokazuje, że można wejść tymi samymi drzwiami niekoniecznie jako 'Majtek', ale jako Kapitan. Spotkania przebiegają w bardzo swobodnej i przyjaznej atmosferze, a Pan Maciej emanuje takim zrozumieniem, że człowiek nie ma żadnych blokad przed mówieniem tego co leży mu na sercu i duszy. Pan Maciej nie narzuca swojego toku myślenia, ale naprowadza człowieka na odpowiednie tory do zrozumienia i znalezienia własnego zdania.
Polecam wszystkim niezdecydowanym!


E
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Gabinet Psychoterapii konsultacja terapeutyczna

Dziwna atmosfera, zero empatii - raczej obojętność. Ani grama uśmiechu czy wsparcia. Po prostu „sucha informacja”. Nie polecam. Nie podam szczegółów, bo musiałabym podać konkrety, a to byłoby naruszeniem. Wizyta u terapeuty to bardzo delikatny temat. Panu Maciejowi tej delikatności zabrakło.

Maciej Bogucki

Jest mi przykro, że moja pomoc była niewystarczająca. Podczas sesji kierowałem się Pani dobrem, dobrem innego pacjenta oraz kodeksem etycznym mojego zawodu. Dlatego nie mogłem Pani pomóc w sposób, jakiego Pani oczekiwała. Pomimo tego była to dla mnie bardzo ważna sesja, dzięki której dużo się nauczyłem.


M
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Gabinet Psychoterapii psychoterapia

Terapeuta z poczuciem humoru. Terapeuta, który potrafi pracować z metaforami. Terapeuta, dla którego nic nie jest oczywiste. Terapeuta, który potrafi przyznać, że nie wie. Terapeuta, do którego można przyjść, żeby się po prostu wypłakać. Pomaga.
Trafiłam do Pana Macieja w kryzysie. Zostałam na dłużej, żeby zrozumieć siebie, swoje uczucia i potrzeby, pogodzić się ze swoją przeszłością, odnaleźć nadzieję. Terapia u Pana Maciej jest moją trzecią próbą zmagania się z depresją. I pierwszą, która dała mi nadzieję, że pogodzę się sama ze sobą. Pan Maciej nie składa pustych obietnic, ale szczerze tłumaczy, w jakim momencie terapii jesteśmy (liczba mnoga użyta celowo - czuję, że Pan Maciej towarzyszy mi cały czas na tej trudnej drodze). Nie ocenia. Pomaga nazwać to, co trudne, bolesne, niezrozumiałe, nowe. Nie narzuca swojego zdania i zawsze prosi o sprawdzenie, jak się czuję z jakimś stwierdzeniem, czy ono mi pasuje i czy jest moje. Uważny słuchacz, mądry człowiek. Gdybym miała podsumować spotkania z Nim jednym słowem, to wybrałam: spokój. Spokój mimo bólu, spokój mimo płaczu, spokój, który pozwala pogodzić się ze sobą.
Pan Maciej jest uważnym słuchaczem; szanuje granice, które postawiłam; czuję się w czasie sesji bezpiecznie. O jakości tych spotkań niech świadczy fakt, że po każdej sesji przesypiam spokojnie całą noc, mimo że na co dzień męczy mnie bezsenność.
Przede mną jeszcze długa droga, ale wiem, że mogę liczyć na wsparcie i pomoc człowieka, który mnie szanuje.


A
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Gabinet Psychoterapii

Byłem nieszczęśliwy. Miałem udane życie, ale nie było takie o jakim marzyłem. W końcu postanowiłem je zmienić. Położyłem wszystko na szali by osiągnąć cel, który miał dać mi szczęście. Niestety, po kilku latach starań, stałem się jeszcze bardziej nieszczęśliwy... W końcu trafiłem na terapię do pana Macieja. Już po kilku sesjach dotarło do mnie, jak bardzo się w swej ambicji zatraciłem. Zrozumiałem, że nie wystarczy wiedzieć, czego się chce. Trzeba też wiedzieć, dlaczego się tego chce. Teraz, kiedy już wiem dlaczego chciałem czegoś więcej od życia, mogę próbować je naprawić. Niekoniecznie odrzucając swój cel. Ale mając do niego zdrowe podejście i świadomość, że nie warto poświęcać życia, na realizację marzeń. Maćku. Jeszcze raz, dziękuję.

Maciej Bogucki

Adam, też Ci dziękuję: za zaufanie i miłe słowa.


M
Użytkownik zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: Gabinet Psychoterapii psychoterapia indywidualna

Wizyty u Macieja pomogły mi stanąć na nogi w bardzo trudnym dla mnie czasie. Już po trzech pierwszych wizytach poczułam się lepiej. Metody pracy nad sobą, jakie proponuje, przynoszą wspaniałe rezultaty. Gorąco polecam!


T
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Gabinet Psychoterapii

Pan Maciej jest terapeutą, jakiego każdemu życzę. Kiedy przychodzę do niego towarzyszy mi najczęściej ból i niezrozumienie mojej sytuacji. Pan Maciej jest ze mną i wspólnie próbujemy się przyjrzeć co się we mnie dzieje. To nie jest dawanie rad, terapeuta ciągle mi powtarza, że to ja jestem ekspertem od samego siebie. I to prawda. Zazwyczaj sesję kończę z ulgą, zrozumieniem i większą sympatią do samego siebie, a fakt, że sam do tego doszedłem (a nie ktoś mi podał na tacy rozwiązanie) wzmacnia moją samoocenę. Wiem jednak, że bez pana Macieja ta droga byłaby trudna, a być może nawet na obecnym etapie mojego życia jeszcze niemożliwa. Co on takiego robi? Właściwie to sam nie wiem, ale sama jego pełna ciepła i zrozumienia postawa jest czymś niezwykłym w dzisiejszym świecie. Dodam jeszcze, że pan Maciej ma super poczucie humoru, które niejednokrotnie mi pomaga.
Polecam tego specjalistę!


J
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Gabinet Psychoterapii

Chciałabym się podzielić moim odczuciem co do spotkań z panem Maciejem. Jest bardzo uważnym słuchaczem, a tego było mi potrzeba. Wspólnie rozpatrywaliśmy różne "scenariusze" mojego problemu z jakim przyszłam. Każde spotkanie dawało mi dużo sił, czułam się silniejsza i łatwiej mi patrzeć na temat sprawy. Bardzo mi się podoba sposób obrazowania i porównanie danej sytuacji. Bardzo trafiony i pozwala bardziej namacalnie odnieść się do problemu. Moje spotkania póki co się zakończyły, ale nie wykluczam, że będę jeszcze korzystać z pomocy. Jeśli ktoś potrzebuje fachowej pomocy to ja gorąco polecam spotkania u pana Macieja. Odpowiedni człowiek spotkany na moim życiowy zakręcie. Polecam!


P
Użytkownik zweryfikowany

Nie mam nadzwyczajnego doświadczenia w psychoterapeutach ... po raz pierwszy zdecydowałem się na psychoterapię i to właśnie u Macieja. Mam na myśli prawdziwe grzebanie sobie w głowie - wcześniej próbowałem terapii poznawczo-behawioralnej, lecz okazało się to dość ... powierzchowne i pomogło na moje problemy nerwicowe w równie powierzchownym stopniu.
Psychoterapia to dziwny i męczący wewnętrznie czas, ale odczułem efekty o dziwo dość szybko i na pewno nie żałuję sesji z Maciejem.
Czy mnie wyprowadzi na prostą? Nie wiem. Nie wiem nawet pojęcia czy to w ogóle jest możliwe.
Ale mogę powiedzieć, że pomaga, jest uważny, nie ściemnia i się stara. Więc polecam.


Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Odpowiedzi na pytania

10 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl


 • Dzien dobry. Mam 36 lat i problem z waga I samoocena od kiedy tylko pamietam. Nigdy nie bylo mi z tym latwo ale od kiedy odkrylam zdrade meza ok poltora roku temu moj Stan emocjonalny bardzo sie pogorszyl. Mam 2 cudownych dzieci z ktorych nie potrafie czerpac radosci. Czuje ze cale moje zycie to klamstwo, macza mnie natretne mysli I chyba popadam w paranoje. Moj maz nie chce odejsc, ciagle klamie a ja sama nie wiem co mysle I czuje- potrzebuje pomocy I mam nadzieje ze tu ja znajde.

  Dzień dobry, to, co Pani napisała, jest smutne i niepokojące. Pogorszenie Pani samopoczucia po odkryciu zdrady męża jest czymś naturalnym. Zmaganie się z emocjami temu towarzyszącymi jest bardzo męczące. Bez wyrażenia ich nie można doświadczyć spokoju, który jest niezbędny do przywrócenia ładu w Pani życiu. To, że nie umie Pani cieszyć się swoimi dziećmi jest związane z tym, że nadal żyje Pani poniesioną stratą. Jest Pani zagubiona i nie wie, czego potrzebuje. W takiej sytuacji terapeuta pomoże Pani nazwać uczucia i określić, co Pani chce dalej zrobić. Ponadto w rozmowach z terapeutą będzie Pani mogła zmierzyć się z postawą męża i tym, co Pani zrobił. Terapeuta będzie Pani towarzyszył, dodawał otuchy i wspierał w poradzeniu sobie z tak trudnym doświadczeniem. Mam nadzieję, że uda się to Pani.

  Maciej Bogucki

 • Po raz pierwszy zamierzam dokładnie opisać problemy, z którymi borykam się już od pewnego czasu i mam nadzieję, że uczynię to w odpowiedni sposób.
  Wszystko rozpoczęło się we wrześniu 2016 roku, kiedy zaczęłam uczęszczać do 2 klasy gimnazjum. Dotychczas zmagałam się tylko z labilnością emocjonalną, zapewne typową dla osób w tym wieku. Jednakże w tamtym okresie dostrzegłam kolejne problemy, które zaczynały mi doskwierać coraz mocniej. Pojawiła się u mnie nadmierna potliwość w nowych miejscach - na plecach oraz na dłoniach. Poza tym zaczęłam być bardziej płaczliwa i wrażliwa. Wtedy po raz pierwszy uświadomiłam sobie, że nie potrafię się już niczym cieszyć. W szkole poczułam otępienie, czasem po prostu się "wyłączałam" i traciłam kontakt z rzeczywistością. Po szkole zawsze działo się to samo - płakałam z bezsilności.

  Z każdym miesiącem jest coraz gorzej. W drugiej połowie 2018 roku pojawiły się coraz częstsze myśli o samobójstwie. Wakacje minęły na leżeniu w łóżku i unikaniu kontaktów z ludźmi. Gdy musiałam gdzieś wyjść, byłam naprawdę rozdrażniona. We wrześniu doszło do ogromnego załamania nerwowego. W szkole dopadały mnie mdłości, miałam ataki paniki, a wracając ze szkoły, zastanawiałam się, jak to wszystko zakończyć.

  Pod koniec września czułam się jak wrak. Otworzyłam okno i chciałam skoczyć. W ostatnim momencie się powstrzymałam, obawiając się, że to za nisko.

  Od tamtego czasu, do dzisiaj, mam stale powtarzające się dwa "humory" - jeden jest dokładnie taki, jaki opisałam, a drugi, niego rzadszy, to faza bycia zbyt energiczną, nadpobudliwą i gadatliwą. Wtedy czuję się nadzwyczajnie silna, ale podświadomie wiem, że za kilka dni powróci stan, którego się najbardziej obawiam.

  Jestem niezwykle zdezorientowana, dlatego zadecydowałam napisać tę wiadomość. Nie mam pojęcia, co mam zrobić, czuję się bezsilna i ciągłe ataki duszności, nerwica serca, migrena wykańczają mnie, nie wspominając o tych burzliwych stanach, jakie przechodzę.

  Chciałabym to zmienić, ale naprawdę nie jestem pewna, jak to uczynić, zważywszy na to, że rodzice wiedzą, że mam problemy ze zdrowiem psychicznym, ale świadomie to ignorują.

  Dzień dobry, przykro mi, że tak długo zmaga się Pani z trudnymi do zniesienia zmianami nastroju. Czytając Pani list, wyobraziłem sobie ciemną, zimną i mglistą pogodę. Musi być Pani ciężko, a to wszystko przeżywa Pani sama.
  Czy ma Pani z kim o tym porozmawiać? Chodzi mi o bliską osobę, np. koleżankę, kolegę, wujka, ciotkę, babcię, jakąś osobę, którą darzy Pani zaufaniem. Takie rozmowy przyniosą Pani ulgę. Nie zastąpią wizyty u psychiatry i psychoterapeuty, ale będą wsparciem. W Pani szkole jest na pewno psycholog i pedagog. To osoby, które mogą pomóc Pani, np. znaleźć sposób, jak zmienić nastawienie rodziców do Pani problemów. Takie rozmowy są trudne, jednak pomagają. Pracowałem w szkole jako pedagog i przychodziła do mnie młodzież z podobnymi problemami. Podczas rozmów ustalaliśmy, czego potrzebują, jak mogę im pomóc oraz jak ta pomoc będzie wyglądała. Czasami zanim ktoś opowiedział mi o swoich problemach, przychodził tylko posiedzieć albo o coś zapytać. Tak nawiązywała się między nami relacja, która dawała poczucie bezpieczeństwa.
  Zdaję sobie sprawę, że w stanie przygnębienia może Pani być ciężko poszukać pomocy, ale pisze Pani, że trafiają się też stany lepszego samopoczucia. Może warto wtedy wykorzystać tę energię, aby sobie pomóc.

  Maciej Bogucki

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Moje doświadczenie

O mnie

Jestem terapeutą, który łatwo się nie poddaje. Wspieram i dodaję otuchy, uważnie słucham. Szanuję poglądy, decyzje i granice swoich Pacjentów. Tłumacz...

Zobacz pełen opis

Leczone choroby

Pokaż wszystkie leczone choroby

Edukacja

 • 4 letnia Szkoła Psychoterapii - Ośrodk Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA , Warszawa
 • 2 letnia Szkoła Trenerów SIEĆ, Wrocław
 • Roczne Studium Socjoterapii, Pracownia Psychoedukacji i Terapii PLUS, Wrocław
Zobacz więcej

Specjalizacje

 • Psychoterapia

Staże

 • Poradnia Ochrony Zdrowia Psychicznego w Rudzie Śląskiej.
 • Ośrodek Leczenia Depresji i Nerwic Sikornik w Gliwicach. Dzienna grupa terapeutyczna.
 • Pracowni Pscyhoedukacji i Terapii PLUS we Wrocławiu. Koterapeuta na treningach interpersonalnych i terapautycznych.

Certyfikaty


Zdjęcia


Znajomość języków

Angielski