Adres

Artura Grottgera 18/8, Gliwice
Gabinet Psychoterapii


Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Przyjmuję: dorosłych
Gotówka, Karta płatnicza
32 758..... Pokaż numer


Moje doświadczenie

O mnie

Jestem terapeutą, który łatwo się nie poddaje. Wspieram i dodaję otuchy, uważnie słucham. Szanuję poglądy, decyzje i granice swoich Pacjentów. Tłumacz...

Zobacz pełen opis

Leczone choroby

 • Choroby psychosomatyczne
 • Bezsenność
 • Depresja
Pokaż wszystkie leczone choroby

Edukacja

 • 4 letnia Szkoła Psychoterapii - Ośrodk Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA , Warszawa
 • 2 letnia Szkoła Trenerów SIEĆ, Wrocław
 • Roczne Studium Socjoterapii, Pracownia Psychoedukacji i Terapii PLUS, Wrocław
Zobacz więcej

Specjalizacje

 • Psychoterapia

Zdjęcia


Znajomość języków

Angielski

Usługi i ceny

Ceny dotyczą wizyt prywatnych.

Artura Grottgera 18/8, Gliwice

130 zł

Gabinet PsychoterapiiArtura Grottgera 18/8, Gliwice

130 zł

Gabinet PsychoterapiiArtura Grottgera 18/8, Gliwice

130 zł

Gabinet Psychoterapii

17 opinii pacjentów

Ogólna ocena

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
Wszystkie opinie się liczą. Specjaliści nie mogą zapłacić za zmianę lub usunięcie opinii. Dowiedz się więcej.
S
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Gabinet Psychoterapii psychoterapia indywidualna

Terapia u Macieja była rokiem spotkań z Przyjacielem, który pragnie mojego dobra. Zaczęła się od przyjrzenia się moim konkretnym potrzebom i wpuszczeniem Go do mojego pokręconego świata przekonań i złych myśli o sobie. Maciej umiejętnie słuchał, szedł ze mną, pomagał i z wyczuciem podsuwał spojrzenie na moje całe życie z innej strony.

W trakcie terapii odkryłem dzięki Niemu między innymi to, że moje myśli mogą być całkiem fałszywe, za to uczucia i emocje to prawdziwe źródła wiedzy. Terapia pozwoliła mi odczytywać te emocje i je interpretować. Dodatkowo, udało mi się zastąpić niskie poczucie własnej wartości - wiarą we własny potencjał, nieatrakcyjność upatrywaną w niepełnosprawności - wieloma atutami inteligentnego i wrażliwego mężczyzny, i nie tylko. Zbudowaliśmy bardzo bliską relację, była ona potrzebna do osiągnięcia zamierzonych efektów. Nigdy nie zapomnę tego co razem osiągnęliśmy.

Dzisiaj, dzięki cechom, które zawsze miałem, ale odkryłem je dopiero w trakcie tego roku, umiem zjednywać sobie ludzi tworząc z nimi satysfakcjonujące relacje.

Szczerze polecam wszystkim.


T
Użytkownik zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: Gabinet Psychoterapii psychoterapia indywidualna

Maciek to bardzo empatyczny psychoterapeuta potrafiący wysłuchać drugą osobę. Na sesjach zawsze panowała przyjazna atmosfera zachęcająca do otwartości, idąc do niego otrzymujesz sporo przestrzeni. Maciek potrafi dobrze rozpoznać problemy i odpowiednio nakierować pracę, dając jednak przy tym dużo swobody osobie, która przychodzi na terapię. Chodziłem do Maćka przez ponad rok i wspólnie bardzo dobrze przepracowaliśmy ten czas. Uważam, że wybór Maćka był świetną decyzją.


Ł
Użytkownik zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: Gabinet Psychoterapii psychoterapia indywidualna

Wczoraj po ponad półtorej roku i 70 sesjach z Maćkiem zakończyłem swoją terapię. Jestem bardzo zadowolony i szczęśliwy, że trafiłem właśnie na niego. Dzięki terapii lepiej poznałem siebie i dużo lepiej rozumiem swoje emocje. Stałem się także dużo bardziej empatyczny.

Praca z Maćkiem nie jest nastawiona na szybkie efekty (chociaż i one występują), a raczej na to, żeby sięgnąć głęboko do źródła problemów. Bardzo mi to odpowiadało.

Sam Maciek jest świetnym terapeutą pozostawiającym bardzo dużo przestrzeni klientowi aktywnie słuchając i zadając trafne pytania. Nie jest trudno mu zaufać i czuć się bezpiecznie na sesjach z nim. Szczerze polecam.

W dobie COVID bardzo dba także o ryzyka z tym związane między innymi prowadząc sesje zdalnie gdy była taka potrzeba.

Maciej Bogucki

Dziękuję, ja też się ciszę, że trafiłeś do mnie.


O
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Gabinet Psychoterapii psychoterapia indywidualna

Znakomity specjalista. Czuły i wrażliwy człowiek. Słucha uważnie. Na spotkaniach czułam się bezpiecznie. Wiedziałam, ze mogę mówić o wszystkim. Dużym plusem pana Macieja jest niewątpliwie świetne poczucie humoru. Polecam każdemu


P
Użytkownik zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: Gabinet Psychoterapii psychoterapia indywidualna

Dzięki terapii poznałem i na nowo odkryłem samego siebie. Wraz z Panem Maciejem dokopaliśmy się do rzeczy o których nie miałem pojęcia. Zrozumiałem i mam teraz świadomość co budziło moje obawy i niepokoje.
Po terapii jestem dużo szczęśliwszym człowiekiem i cieszę się pełnią życia.
Pan Maciej jest świetnym specjalistom i każdemu go polecam.
Zadaje trafne pytania, które dają dużo do myślenia. Każda wizyta dawała mi bardzo pozytywne odczucia .
Były to moje pierwsze doświadczenia z terapeutą. Nigdy nie sądziłem, że takie naturalne metody mogą poprawić aż tak moje samopoczucie psychiczne.
Jeszcze raz wielkie dzięki Panie Macieju :)

Maciej Bogucki

Dziękuję. Pana słowa dają mi poczucie sensu tego, co robię, i dodają energii do dalszej pracy. Bardzo się cieszę, że nasza wspólna praca przyniosła takie efekty.


A
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Gabinet Psychoterapii

Człowiek o genialnym podejściu do pacjenta. Pokazuje wiele możliwości, a jednocześnie trafia w punkt. Pan Maciek pracuje z pasją, co jest rzadko spotykane, a tak ważne. Nie ma problemu z poruszaniem żadnego tematu i zadaje mnóstwo celnych pytań. Chodzę do Niego krótko, ale już po pierwszym spotkaniu wiedziałem, że ten człowiek mi pomoże. Oryginalny i empatyczny.
Spokojna atmosfera i dużo uśmiechu, naprawdę wielka pomoc!
Polecam każdemu.

Maciej Bogucki

Jestem poruszony Pana opinią. Bardzo dziękuję.


R
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Gabinet Psychoterapii

Na początku nie wierzyłem w skuteczność terapii, po dwóch nieudanych próbach u różnych terapeutach którzy mnie zawiedli postanowiłem spróbować raz jeszcze, wtedy trafiłem na chwilę do Pana Maćka, gdzie zostałem na dłużej. Pan Maciej podchodzi do tematu bardzo profesjonalnie, jest uważnym słuchaczem, pamięta co się do niego mówiło kilka terapii wcześniej. Pan Maciej podczas rozmów jest na tyle blisko że czułem sie bezpiecznie, a jednocześnie zachowuje dystans, żebym mógł przejść przez problemy sam, a przecież w końcu o to chodzi w terapii żeby zrozumieć, zaakceptować i polubić samego siebie, co udało mi się osiągnąć. Bez wahania w momencie pojawienia się problemów emocjonalnych wrócę do Pana Macieja. Dodatkowo: łatwy szybki kontakt, elastyczność terminów, pełen profesjonalizm.


M
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Gabinet Psychoterapii problemy zawodowe i osobiste

Wizyta u Pana Macieja była z przypadku, ale efekty terapii już przypadkowe nie były. Moimi problemami były niska samoocena, lęki i fatalistyczne myślenie Moje doświadczenie z psychoterapeutami jest niewielkie, ale Ci, na których trafiałem do tej pory zniechęcali mnie do tej formy leczenia. U Pana Macieja wygląda to inaczej. Nie szukałem powierzchownego wsparcia, a dotarcia do sedna sprawy i takie efekty terapii gwarantuje u Pana Macieja.
Nie mówię, że da się pozamykać za sobą wszystkie złe drzwi, bo to jest niestety niemożliwe, ale Pan Maciej pokazuje, że można wejść tymi samymi drzwiami niekoniecznie jako 'Majtek', ale jako Kapitan. Spotkania przebiegają w bardzo swobodnej i przyjaznej atmosferze, a Pan Maciej emanuje takim zrozumieniem, że człowiek nie ma żadnych blokad przed mówieniem tego co leży mu na sercu i duszy. Pan Maciej nie narzuca swojego toku myślenia, ale naprowadza człowieka na odpowiednie tory do zrozumienia i znalezienia własnego zdania.
Polecam wszystkim niezdecydowanym!


E
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Gabinet Psychoterapii konsultacja terapeutyczna

Dziwna atmosfera, zero empatii - raczej obojętność. Ani grama uśmiechu czy wsparcia. Po prostu „sucha informacja”. Nie polecam. Nie podam szczegółów, bo musiałabym podać konkrety, a to byłoby naruszeniem. Wizyta u terapeuty to bardzo delikatny temat. Panu Maciejowi tej delikatności zabrakło.

Maciej Bogucki

Jest mi przykro, że moja pomoc była niewystarczająca. Podczas sesji kierowałem się Pani dobrem, dobrem innego pacjenta oraz kodeksem etycznym mojego zawodu. Dlatego nie mogłem Pani pomóc w sposób, jakiego Pani oczekiwała. Pomimo tego była to dla mnie bardzo ważna sesja, dzięki której dużo się nauczyłem.


M
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Gabinet Psychoterapii psychoterapia

Terapeuta z poczuciem humoru. Terapeuta, który potrafi pracować z metaforami. Terapeuta, dla którego nic nie jest oczywiste. Terapeuta, który potrafi przyznać, że nie wie. Terapeuta, do którego można przyjść, żeby się po prostu wypłakać. Pomaga.
Trafiłam do Pana Macieja w kryzysie. Zostałam na dłużej, żeby zrozumieć siebie, swoje uczucia i potrzeby, pogodzić się ze swoją przeszłością, odnaleźć nadzieję. Terapia u Pana Maciej jest moją trzecią próbą zmagania się z depresją. I pierwszą, która dała mi nadzieję, że pogodzę się sama ze sobą. Pan Maciej nie składa pustych obietnic, ale szczerze tłumaczy, w jakim momencie terapii jesteśmy (liczba mnoga użyta celowo - czuję, że Pan Maciej towarzyszy mi cały czas na tej trudnej drodze). Nie ocenia. Pomaga nazwać to, co trudne, bolesne, niezrozumiałe, nowe. Nie narzuca swojego zdania i zawsze prosi o sprawdzenie, jak się czuję z jakimś stwierdzeniem, czy ono mi pasuje i czy jest moje. Uważny słuchacz, mądry człowiek. Gdybym miała podsumować spotkania z Nim jednym słowem, to wybrałam: spokój. Spokój mimo bólu, spokój mimo płaczu, spokój, który pozwala pogodzić się ze sobą.
Pan Maciej jest uważnym słuchaczem; szanuje granice, które postawiłam; czuję się w czasie sesji bezpiecznie. O jakości tych spotkań niech świadczy fakt, że po każdej sesji przesypiam spokojnie całą noc, mimo że na co dzień męczy mnie bezsenność.
Przede mną jeszcze długa droga, ale wiem, że mogę liczyć na wsparcie i pomoc człowieka, który mnie szanuje.


Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Odpowiedzi na pytania

10 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl

Dzien dobry. Mam 36 lat i problem z waga I samoocena od kiedy tylko pamietam. Nigdy nie bylo mi z tym latwo ale od kiedy odkrylam zdrade meza ok poltora roku temu moj Stan emocjonalny bardzo sie pogorszyl. Mam 2 cudownych dzieci z ktorych nie potrafie czerpac radosci. Czuje ze cale moje zycie to klamstwo, macza mnie natretne mysli I chyba popadam w paranoje. Moj maz nie chce odejsc, ciagle klamie a ja sama nie wiem co mysle I czuje- potrzebuje pomocy I mam nadzieje ze tu ja znajde.

Dzień dobry, to, co Pani napisała, jest smutne i niepokojące. Pogorszenie Pani samopoczucia po odkryciu zdrady męża jest czymś naturalnym. Zmaganie się z emocjami temu towarzyszącymi jest bardzo męczące. Bez wyrażenia ich nie można doświadczyć spokoju, który jest niezbędny do przywrócenia ładu w Pani życiu. To, że nie umie Pani cieszyć się swoimi dziećmi jest związane z tym, że nadal żyje Pani poniesioną stratą. Jest Pani zagubiona i nie wie, czego potrzebuje. W takiej sytuacji terapeuta pomoże Pani nazwać uczucia i określić, co Pani chce dalej zrobić. Ponadto w rozmowach z terapeutą będzie Pani mogła zmierzyć się z postawą męża i tym, co Pani zrobił. Terapeuta będzie Pani towarzyszył, dodawał otuchy i wspierał w poradzeniu sobie z tak trudnym doświadczeniem. Mam nadzieję, że uda się to Pani.

Maciej Bogucki

Po raz pierwszy zamierzam dokładnie opisać problemy, z którymi borykam się już od pewnego czasu i mam nadzieję, że uczynię to w odpowiedni sposób.
Wszystko rozpoczęło się we wrześniu 2016 roku, kiedy zaczęłam uczęszczać do 2 klasy gimnazjum. Dotychczas zmagałam się tylko z labilnością emocjonalną, zapewne typową dla osób w tym wieku. Jednakże w tamtym okresie dostrzegłam kolejne problemy, które zaczynały mi doskwierać coraz mocniej. Pojawiła się u mnie nadmierna potliwość w nowych miejscach - na plecach oraz na dłoniach. Poza tym zaczęłam być bardziej płaczliwa i wrażliwa. Wtedy po raz pierwszy uświadomiłam sobie, że nie potrafię się już niczym cieszyć. W szkole poczułam otępienie, czasem po prostu się "wyłączałam" i traciłam kontakt z rzeczywistością. Po szkole zawsze działo się to samo - płakałam z bezsilności.

Z każdym miesiącem jest coraz gorzej. W drugiej połowie 2018 roku pojawiły się coraz częstsze myśli o samobójstwie. Wakacje minęły na leżeniu w łóżku i unikaniu kontaktów z ludźmi. Gdy musiałam gdzieś wyjść, byłam naprawdę rozdrażniona. We wrześniu doszło do ogromnego załamania nerwowego. W szkole dopadały mnie mdłości, miałam ataki paniki, a wracając ze szkoły, zastanawiałam się, jak to wszystko zakończyć.

Pod koniec września czułam się jak wrak. Otworzyłam okno i chciałam skoczyć. W ostatnim momencie się powstrzymałam, obawiając się, że to za nisko.

Od tamtego czasu, do dzisiaj, mam stale powtarzające się dwa "humory" - jeden jest dokładnie taki, jaki opisałam, a drugi, niego rzadszy, to faza bycia zbyt energiczną, nadpobudliwą i gadatliwą. Wtedy czuję się nadzwyczajnie silna, ale podświadomie wiem, że za kilka dni powróci stan, którego się najbardziej obawiam.

Jestem niezwykle zdezorientowana, dlatego zadecydowałam napisać tę wiadomość. Nie mam pojęcia, co mam zrobić, czuję się bezsilna i ciągłe ataki duszności, nerwica serca, migrena wykańczają mnie, nie wspominając o tych burzliwych stanach, jakie przechodzę.

Chciałabym to zmienić, ale naprawdę nie jestem pewna, jak to uczynić, zważywszy na to, że rodzice wiedzą, że mam problemy ze zdrowiem psychicznym, ale świadomie to ignorują.

Dzień dobry, przykro mi, że tak długo zmaga się Pani z trudnymi do zniesienia zmianami nastroju. Czytając Pani list, wyobraziłem sobie ciemną, zimną i mglistą pogodę. Musi być Pani ciężko, a to wszystko przeżywa Pani sama.
Czy ma Pani z kim o tym porozmawiać? Chodzi mi o bliską osobę, np. koleżankę, kolegę, wujka, ciotkę, babcię, jakąś osobę, którą darzy Pani zaufaniem. Takie rozmowy przyniosą Pani ulgę. Nie zastąpią wizyty u psychiatry i psychoterapeuty, ale będą wsparciem. W Pani szkole jest na pewno psycholog i pedagog. To osoby, które mogą pomóc Pani, np. znaleźć sposób, jak zmienić nastawienie rodziców do Pani problemów. Takie rozmowy są trudne, jednak pomagają. Pracowałem w szkole jako pedagog i przychodziła do mnie młodzież z podobnymi problemami. Podczas rozmów ustalaliśmy, czego potrzebują, jak mogę im pomóc oraz jak ta pomoc będzie wyglądała. Czasami zanim ktoś opowiedział mi o swoich problemach, przychodził tylko posiedzieć albo o coś zapytać. Tak nawiązywała się między nami relacja, która dawała poczucie bezpieczeństwa.
Zdaję sobie sprawę, że w stanie przygnębienia może Pani być ciężko poszukać pomocy, ale pisze Pani, że trafiają się też stany lepszego samopoczucia. Może warto wtedy wykorzystać tę energię, aby sobie pomóc.

Maciej Bogucki

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Moje doświadczenie

O mnie

Jestem terapeutą, który łatwo się nie poddaje. Wspieram i dodaję otuchy, uważnie słucham. Szanuję poglądy, decyzje i granice swoich Pacjentów. Tłumacz...

Zobacz pełen opis

Leczone choroby

 • Choroby psychosomatyczne
 • Bezsenność
 • Depresja
Pokaż wszystkie leczone choroby

Edukacja

 • 4 letnia Szkoła Psychoterapii - Ośrodk Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA , Warszawa
 • 2 letnia Szkoła Trenerów SIEĆ, Wrocław
 • Roczne Studium Socjoterapii, Pracownia Psychoedukacji i Terapii PLUS, Wrocław
Zobacz więcej

Specjalizacje

 • Psychoterapia

Staże

 • Poradnia Ochrony Zdrowia Psychicznego w Rudzie Śląskiej.
 • Ośrodek Leczenia Depresji i Nerwic Sikornik w Gliwicach. Dzienna grupa terapeutyczna.
 • Pracownia Pscyhoedukacji i Terapii PLUS we Wrocławiu. Koterapeuta na treningach interpersonalnych i terapautycznych.

Certyfikaty


Zdjęcia


Znajomość języków

Angielski

Powiązane wyszukiwania