dr n. med.

Łukasz Leksowski

verifiedCreated with Sketch.

Fizjoterapeuta, Terapeuta, Diagnostyk

57 opinii +dodaj

Umów wizytę oceń lekarza
627 odwiedzin w ciągu 30 dni

Nauczyciel akademicki: adiunkt w Katedrze i Klinice Rehabilitacji, Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy Obroniona rozprawa doktorska pt. „Zastosowanie ultrasonografii… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
57 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • B
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Parismed - Specjalistyczne Gabinety LekarskieUsługa: bóle kręgosłupa

  Doskonały specjalista, profesjonalista
  i miły, komunikatywny czlowiek. Od kilku lat pomaga mi i mojej rodzinie w sytuacjach kiedy bóle kręgosłupa nie dają normalnie funkcjonować w codziennym życiu. Zawsze skupiony, uśmiechnięty i życzliwy. Szczerze polecam.
  Barbara

 • A
  Lokalizacja: Parismed - Specjalistyczne Gabinety LekarskieUsługa: Fizjoterapia dla sportowca

  Wiedza, kompetentne i jasne odpowiedzi, zabieg terapeutyczny od razu plus tapowanie i zalecenia co robić dalej. Świetny doświadczony specjalista. Córka od razu (!), odczuła zmiejszenie napięć i poprawę. Polecam!

 • D
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Parismed - Specjalistyczne Gabinety Lekarskie

  Pełen profesjonalizm, indywidualne podejście do pacjenta, konkretny wywiad oraz rozpoznanie problemu i zastosowanie odpowiednich technik leczenia. Serdecznie polecam!

 • A
  Lokalizacja: AthleticoMedUsługa: wady postawy

  Łukasz jest bardzo rzeczowym fizjoterapeutą z profesjonalnym podejściem do pacjenta;godnym zaufania.Do AthleticoMed zgłosiłam się,ponieważ niepokoiła mnie moja postawa.Łukasz zebrał szczegółowy wywiad dotyczący stylu życia,aktowyności fizycznej w międzyczasie dokonując oceny sylwetki.Następnie wykonał zabieg mający,aby rozluźnienie odpowiednich grup mięśniowych oraz dodatkowe czynności mające na celu przywrócenie prawidłowych krzywizn kręgosłupa oraz ustawienia miednicy.Dodatkowo Łukasz zalecił wykonywać zestaw ćwiczeń,który otrzymałam drogą poczty elektronicznej.Za mną 2 spotkania,po których widoczna jest znaczna różnica w sylwetce i piramidalna w samopoczuciu.Ból w odcinku lędźwiowym został zniesiony,a ramiona wyglądają estetycznie.Pracujemy nadal,z niecierpliwością czekam na kolejną wizytę.Zdecydowanie polecam!

 • A
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Parismed - Specjalistyczne Gabinety LekarskieUsługa: wizyta

  Pan Łukasz to bardzo miły i cierpliwy specjalista. Wszystko dokładnie tłumaczy, bardzo dba o komfort pacjenta podczas wizyty. Jak najbardziej polecam

 • A
  Lokalizacja: AthleticoMedUsługa: terapia przeciwbólowa

  Spokój i opanowanie przy tym wiedza i szybkie rozpoznanie problemu zastosowanie odpowiednich technik leczenia wszystko to Pan Łukasz. I na 2 dzień po wizycie znacząca zmiana od bólu, który ciężko było znieść do prawie zdrowego barku. Polecam w 100%

 • Lokalizacja: Parismed - Specjalistyczne Gabinety LekarskieUsługa: wizyta

  Udałam się do Pana Łukasza z bólem pleców. Na początku wizyty przeprowadził ze mną szczegółowy wywiad, zadawał dociekliwe pytania, by jak najlepiej poznać źródło problemu. Potem czujnym okiem sprawdził, czy nie mam jakichś dysproporcji, szybko takie wyłapał i zaproponował/poinformował, że nimi się też zajmie. Wszystko co robił, robił bardzo delikatnie, ale pewnie. Dbał o komfort pacjenta, zarówno fizyczny jak i psychiczny. Cierpliwie opowiadał o źródłach problemów, odpowiadał na pytania i zachęcał do ich zadawania. Nie ponaglał, miał zapas czasu. Na końcu zaznaczył, że stworzył dobre warunki w moim organizmie do poprawy, ale muszę ćwiczyć również sama w domu. Tak jak obiecał już następnego dnia link do odpowiednich ćwiczeń czekał na moim mailu.
  Pan Łukasz jest bardzo spokojną i otwartą osobą. Myślę, że każdy będzie się czuł komfortowo w jego gabinecie ;)

 • Lokalizacja: Parismed - Specjalistyczne Gabinety LekarskieUsługa: pomoc w terapii obnizenia spastyczności kończyn dolnych

  Pan Doktor Leksowski, jest bardzo dobrym specjalistą, wykazującym wiele zaangażowania w proces leczenia. Do tego jest wspaniałym motywatorem i zawsze służy fachową poradą i pomocą. Z Panem Doktorem współpracuję od prawie 2 lat i wyznaczone wspólnie cele w terapii osiągamy wcześniej niż założony termin.
  Polecam każdemu.
  Marcin Napierała

 • K
  Lokalizacja: Parismed - Specjalistyczne Gabinety Lekarskie

  Profesjonalne podejście. Problem błyskawicznie zdiagnozowany a zalecone ćwiczenia powoli przynoszą zamierzone efekty. Pozostaje tylko mieć nadzieję że po zakończonej kuracji kontuzja nie nawróci.

 • Trafiłam do Pana Łukasza rok temu z uszkodzonym sciegnem i okropnym bólem barku już po pierwszej wizycie po tym jak Pan Łukasz rozpracował napięte mięśnie do dnia dzisiejszego nie pamiętam o tym że mam uszkodzone ścięgno i że ręka kiedykolwiek mnie bolała.
  W tym roku również odwiedziłam Pana Łukasza tym razem z inną dolegliwoscia a Pan Łukasz pomógł mi równie skutecznie jak rok temu.
  Bardzo dziękuję Panu i serdecznie polecam każdemu kogo męczą napięte mięśnie i różnego rodzaju bóle z tym związane.

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Nauczyciel akademicki: adiunkt w Katedrze i Klinice Rehabilitacji, Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy

  Obroniona rozprawa doktorska pt. „Zastosowanie ultrasonografii i elastografii fali poprzecznej do identyfikacji i oceny punktów spustowch w mięśniach czworobocznych podczas terapii manualnej pacjnetów z zespołem bólu mięśniowo-powięziowego” na Wydziale Nauk o Zdrowiu w Collegium Medicum w Bydgoszczy.

  W trakcie specjalizacji z fizjoterapii na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi w Katedrze Ortopedii, Traumatologii i Rehabilitacji Pourazowej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. WAM- CSW w Łodzi

  Ciągła współpraca z zawodnikami kadry polskiej w strzelectwie sportowym i pływaniu, olimpijczykami, lekkoatletami i zawodnikami sportów siłowych.

  Uczestnik i organizator misji medycznych i wielu sympozjów w kraju i na świecie.

  https://www.facebook.com/pages/Łukasz-Leksowski-Fizjoterapia

  http://fizjoterapia.org.pl/pf/files/news.php?readmore=69

  http://www.mh.cm.umk.pl/blog_gwatemala_2013.html

Specjalizacje

 • Rehabilitacja medyczna

Edukacja

 • Collegium Medicum w Bydgoszczy
 • Akademia Dawid G. Simons
 • Akademia Maitland

Publikacje

 • https://portal.abczdrowie.pl/cwiczysz-na-trampolin...
 • https://portal.abczdrowie.pl/dlaczego-maratonczycy...
 • Chronic stress and suicidal thinking among medical students. Czasopismo: Int. J. Environ. Res. Public Health
 • Evaluation of stress intensity and anxiety level in preoperative period of cardiac patients. Czasopismo: BioMed Res. Int.
 • Evolution of new technology and teamwork in an operating room in aspect of patients' safety in public health-experience from Poland. Czasopismo: Int. J. Clin. Exp. Med.
 • The employee's productivity in the health care sector in Poland and their impact on the treatment process of patients undergoing elective laparoscopic cholecystectomy. Czasopismo: Patient Prefer. Adher.
 • A comparison of direct and two-stage transportation of patients to hospital in Poland. Czasopismo: Int. J. Environ. Res. Public Health
 • Effect of television on obesity and excess of weight and consequences of health. Czasopismo: Int. J. Environ. Res. Public Health
więcej

badge-likeCreated with Sketch. Certyfikaty ZnanyLekarz.pl

Nagrody i wyróżnienia

 • Laur Pacjenta 2016
 • Laur Pacjenta 2017

Znajomość języków

 • angielski

Zdjęcia