Mgr Łukasz Tomasz Kłos - Fizjoterapeuta, Terapeuta Manualny Absolwent Wydziału Rehabilitacji na Akademii Wychowania Fizycznego J. Piłsudskiego w Warszawie. Certyfikowany Tera... więcej

Umów wizytę

info-iconCreated with Sketch. Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.
 • USG uda wykazało 2 problemy:
  - b.liczne blizny, zwłóknienia na przebiegu mięśnia smukłego wraz z ok 35% zmniejszeniem masy mięśnia w porównaniu do drugiej kończyny,
  - entezopatia przyczepu kulszowego mięśnia przywodziciela wielkiego.
  Ból pojawia się w nocy (mija po pierwszych krokach),… Więcej

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Łukasz Kłos

  Witam serdecznie, nie ma złotego środka na taki problem, Entezopatia jednoznacznie mówi nam, że są większe przeciążenia na przyczepie a blizny i zwłóknienia przemawiają za wielokrotnymi urazami. Na samym… Więcej

 • Dzień dobry,
  Podczas dźwignięcia ciężkiej rzeczy w niewygodnej pozycji poczułem lędźwiach promieniujący do biodra.Teraz odczuwam ból właśnie w tych okolicach.Nie mogę się w pełni wyprostować.P
  Pytanie,czy to może być nadwerężenie biodra czy raczej problem z lędźwiami?Wcześniej miałem taki… Więcej

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Łukasz Kłos

  Witam Serdecznie Panie Robercie,
  Zazwyczaj przy takiechu sytuacjach jak dźwignięcie i to przykładowo w złej pozycji występuje problem bardziej z odcinkiem lędzwiowym i dyskami w tym odcinku niż z… Więcej

Doświadczenie i kwalifikacje

about-me-iconCreated with Sketch. O mnie

 • Mgr Łukasz Tomasz Kłos - Fizjoterapeuta, Terapeuta Manualny

  Absolwent Wydziału Rehabilitacji na Akademii Wychowania Fizycznego J. Piłsudskiego w Warszawie.

  Certyfikowany Terapeuta Manualny wg Kaltenborn-Evienth Koncept.

  Uczestnik wieloetapowego szkolenia Ortopedycznej Terapii Manualnej wg standardów IFOMPT (International Federation of Orthopaedic Manipulative Physical Terapists)

  Od ukończenia studiów stale praktykuję i pogłębiam swoją wiedzę w zakresie terapii manualnej, rehabilitacji ortopedycznej oraz rehabilitacji w sporcie.

  www.fizjoterapiahd.pl - informacje dodatkowe

  Kursy i szkolenia zawodowe :

  * Terapia Manualna wg Kaltenborn Evjenth Koncept - certikat

  * Osteopatia Wisceralna

  * Kurs PNF Basic (Prorioceptive Neuromuscular Facilitation)

  * Neurodynamika Kliniczna ( Neurodynamic Solution ) NDS

  * Medyczny Trening Terapeutyczny - REHA wg standardów Terapii Manualnej Kaltenbor Evjenth

  * HVLA i manipulacje w pozycji neutralnej z wnioskowaniem klinicznym i diagnostyką różnicową

  * Manipulacje kręgosłupa szyjnego i lędźwiowego według zasad Nordic OMT.

  * Badanie i leczenie kręgosłupa lędźwiowego i szyjnego wg Terapii Manualnej Maitland.

  * Kurs Kinesiology Taping - Basic

  * Kurs - Techniki rozciągania i autorozciągania mięśni

  Poza Terapią Manualną i rozwiązywaniem problemów Moich pacjentów interesuję się sportem, fotografia i zdrowym stylem życia.

  Jestem aktywnym biegaczem - maratończykiem , więc problemy biegaczy, ich kontuzje i błędy w treningu nie są mi obce.

  Współtworzę projekt FizjoTerapia HD, na którym zamieszczamy materiały związane z terapią manualną, rehabilitacją. Są tam zarówno informacje dla fizjoterapeutów jak i pacjentów. Zapraszam do odwiedzenia naszej strony jak również kanału na Youtube i Facebook'u

  www.fizjoterapiahd.pl
  www.youtube.com/user/FizjoTerapiaHD
  www.facebook.com/FizjoTerapiaHD

Specjalizacje

 • Rehabilitacja medyczna
 • Medycyna sportowa

Ukończone szkoły

 • Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie
 • Studium Medyczne w Ełku

Nagrody i wyróżnienia

 • "Dobra Praktyka Fizjoterapeutyczna " dla osób świadczących usługi fizjoterapii - przez Fizjoterapia Polska

Ocena pacjentów:

Dodaj własną opinię
 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: FizjoTerapia HDUsługa: terapia manualna

  Pan Łukasz jest świetnym specjalistą, a do tego bardzo sympatycznym człowiekiem. Chodzę na wizyty od pewnego czasu i z wizyty na wizytę widzę poprawę. Jeszcze długa droga przede mną, ale czas u Pana Łukasz tak szybko mija, że z przyjemnością czekam na kolejną.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Na wizytę zabrałam że sobą zdjęcie RTG. Lekarz dokładnie opisał, co widzi na zdjęciu w taki sposób, żeby był dla mnie zrozumiały. Dodatkowo przed rozpoczęciem zabiegu przeprowadził dokładne badanie i opisał planowany przebieg zabiegu. Po wyjściu z gabinetu nie musiałam już zakładać na szyję kołnierza :) ból ustąpił i znacznie zwiększył się zakres ruchu głowy.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Wizyta kolejna, z innym problemem niż poprzednio (ponad rok temu). Wówczas p. Łukasz pomógł mi szybko - i trwale! Obecnie, po jednym dniu czuję poprawę (leczenie ma jeszcze trochę potrwać). Mam wrażenie, że jest to specjalista ze sporą wiedzą i pasją do jej pogłębiania, a także dobrą intuicją. Zaczyna leczenie po dokładnym zbadaniu w celu postawienia (trafnej) diagnozy - pewnie dlatego naprawdę szybko widzę efekty tych wizyt. Polecam.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: FizjoTerapia HDUsługa: terapia manualna

  Po paru wizytach ostry ból kręgosłupa minął.Dzięki terapii manualnej i ćwiczeniom które dostałem od Łukasza i mojej pracy włożonej w te ćwiczenia ból minął. Przed wizytą u Łukasza byłem wcześniej u dwóch fizjoterapeutów i tylko Łukasz poradził sobie z moim bólem. Polecam wszystkim, którzy mają jeszcze jakieś wątpliwości co do zapisania się na wizytę.

 • A

  Bardzo profesjonalny, a jednocześnie ludzki fizjoterapeuta. Miła atmosfera, sprawne postawienie diagnozy, prezentacja ćwiczeń, które należy wykonywać w domu. Bardzo polecam :-)

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Lekarz bardzo dobrze przygotowany merytorycznie i otwarty na kontakt z pacjentem. Zdecydowanie polecam.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Po półrocznej walce z bólem, wizytach zarówno u ortopedy jak i innych fizjoterapeutów trafiłem do Łukasza. Jakie było moje zdziwienie, kiedy okazało się, że wreszcie po dwóch spotkaniach ból do którego zdążyłem się już na długo przyzwyczaić znacznie ustąpił. To co wyróżnia Łukasza z palety dobrych fizjoterapeutów to zdecydowanie wysoka kultura pracy. Jest ekstremalnie komunikatywny. Do każdego pacjenta podchodzi indywidualnie, a problem z którym przychodzi mu się zmierzyć stara się jak najlepiej zdiagnozować i zrozumieć. Najważniejsze jest jednak to, że swoją pracę traktuje jak pasję - skupia się na skutecznych metodach, ciągle doszkala a w gabinecie daje 100%. Fizjoterapia nie jest rozwiązaniem wszystkich problemów bólowych, ale jeżeli może jakiś problem rozwiązać (nawet ten najbardziej beznadziejny), to Łukasz z pewnością to zrobi. Ze spokojnym sumieniem i wielką przyjemnością polecam tego fizjoterapeutę dalej.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Przede wszystkim bardzo miła atmosfera ! Wiedza też na poziome, chociaż to dopiero po 1-wszej wizycie :p Ale liczę na dalszą współpracę ;)

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Bardzo fachowo i profesjonalnie. Duża wiedza z zakresu sportu i obciążeń związanych z poszczególnymi dziedzinami.

 • Profesjonalny fizjoterapeuta z ogromną wiedzą i umiejętnościami. Trafiłam prawie 2 lata temu z ostrym bólem kręgosłupa i po 2 miesiącach terapii mogłam znowu żyć bez bólu. Ponowne spotkanie pod koniec 2016 roku - kontuzja kolana. Terapia trafiona w 100%, po 2 wizytach ból zniknął. Bez zastanowienia polecam każdej osobie, która ma jakąś dysfunkcję w obrębie narządu ruchu!