Dzień dobry, od kilku tygodni pojawia się u mnie dość duży ból w rejonach lędźwiowo - krzyżowych. Bó

5 odpowiedzi
Dzień dobry, od kilku tygodni pojawia się u mnie dość duży ból w rejonach lędźwiowo - krzyżowych. Ból pojawia się w nocy podczas przekręcania z boku na bok, z samego rana mięśnie wzdłuż kręgosłupa mam całe spięte, ciężko schylić się żeby zawiązać buta. Ból i spięcie przechodzi do godziny, w momencie przejścia się lub jazdy na rowerze i lekkiego rozmasowania. Zaznaczam że wykonuję pracę stojącą, praktycznie 8 godzin w jednym miejscu wraz z podnoszeniem i przenoszeniem paczek. Rozumiem że wizyta u fizjoterapeuty to podstawa?
Witam Serdecznie, jeśli ból utrzymuje się od kilku tygodniu to warto udać się do specjalisty aby to sprawdzić. Fizjo wydaje się być najlepszym rozwiązaniem aby zrobić badanie manualne i twierdzić z czym mamy do czynienia. Wstępne objawy mogą świadczyć o dyskopatii ale bez diagnostyki w postaci testów to trochę wróżenie z fusów. Biorąc pod uwagę fizjologie dysku międzykręgowego ból w nocy przy obrotach sztywność przez pierwsze godziny nad ranem mogą na to wskazywać. Oczywiście charakter pracy też może mieć duży wpływ. Warto udać się do dobrego fizjo w swojej okolicy. Powinien rozwiązać ten problem,

Pozdrawiam Łukasz Kłos

Proszę udać się do wykwalifikowanego fizjoterapeuty. Najprawdopodobniej zmniejszy występujące dolegliwości. Pozdrawiam!
Tak, wizyta u fizjoteraputy to podstawa. W szczególności fizjoterapeuta specjalizujący się diagnostyce i terapii zespołów bólowych kręgosłupa jest właściwym kierunkiem. Terapia powinna być ukierunkowana nie tylko na złagodzenie dolegliwości ale na ich pełne wyeliminowanie wraz z powrotem do pełnej sprawności zarówno bez obciążania jak i obciążaniem kręgosłupa.
Udanie się do fizjoterapeuty certyfikowanego w metodzie McKenzie daje duże szanse na trwałe pozbycie się problemu.
Sugeruję wizytę: Diagnostyka i terapia kręgosłupa (pierwsza wizyta) - 190 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry. Po opisie dolegliwości podejrzewam, że mają one podłoże mięśniowo-powięziowe. Myślę, że wizyta u fizjoterapeuty pracującego metodami powięziowymi (np. FDM) powinna w krótkim czasie pomóc pozbyć się bólu. Długotrwała praca stojąca może być podłożem tych problemów, więc sugeruję również o wprowadzenie odpowiednich ćwiczeń do codziennego planu dnia.
Dzień dobry,
Jak najbardziej warto udać się do fizjoterapeuty w celu ustalenia przyczyny problemu. Jeśli w historii nie pojawiały się takie problemy, problem powinien szybko zniknąć po wizycie u fizjoterapeuty.