prof. dr hab. n. med.

Krzysztof Kula

Androlog, Seksuolog, Endokrynolog

41 opinii +dodaj

Poproś o kalendarz wizyt

Na wizyty zapraszam poprzez kontakt telefoniczny z placówką Damed. Stopień doktora otrzymał w 1975 r. (promotor: prof. dr hab. med. Tadeusz Pawlikowski), doktora habilitowanego w… więcej

Adresy i cenniki usług

Ocena pacjentów

4.5

Ogólna ocena
41 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • D
  Lokalizacja: Centrum Medyczne Damed

  Super lekarz. Polecam w stu procentach. Rozwiązał mój problem z wielką pewnością. Staż i zdobyte doświadczenie robi swoje. Byłem u dwóch innych lekarzy i stosowali jakieś beznadziejne metody i leki, które nie dość ze były drogie to jeszcze bezskuteczne. Doktor Kula wytłumaczył gdzie jest problem i powiedział ze to się leczy a nie jakies zabobony. Polecam jeszcze raz polecam. Do przychodni mam blisko ale gdyby była potrzeba to przyjechal bym z każdego końca Polski.

 • A
  Lokalizacja: Centrum Medyczne DamedUsługa: Problem z zajściem w ciążę

  Zdecydowanie odradzamy tego lekarza. Trafilismy do dr Kuli z azoospermią. Lekarz zastanawiał się nad możliwą przyczyną i postawil diagnozę : infekcja (mimo braku jakichkolwiek objawów infekcyjnych) i zapisał antybiotyk. Nie zapytał o to czy w rodzinie były przypadki męskiej niepłodności. Mimo naszych pytań co poza infekcją może być przyczyną azoospermii nie wspomniał słowem o przyczynach genetycznych. Nie zlecił żadnych badań poza kolejnym badaniem nasienia. Ponieważ doczytaliśmy ze w przypadku azoospermi częstą przyczyną są wady genetyczne, wykonaliśmy badanie pod kątem delecji w chromosomie Y (AZF) i potwierdziła się przyczyna genetyczna. Wizyta u tego lekarza nie zbliżyła nas w najmniejszym stopniu do właściwej diagnozy problemu.

 • M
  Lokalizacja: Centrum Medyczne Damed

  Spełnił nasze marzenie dzięki Panu Doktorowi jest z nami nasz synek Mieszko Dziękujemy raz jeszcze Pozdrawiamy.(od zeszytu)

 • A

  Pierwsza moja wizyta i przepisany lek przez P.doktora poprawiła moje stosunki z partnerka . Bardzo dziękuję za rady .

 • M
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Profesjonalna i miła obsługa. Pan profesor słucha pacjenta i jest niezwykle życzliwą osobą. Na pewno wrócę do Pana profesora

 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Bardzo konkretny doktor, z poczuciem humoru. Szczerze mówi o powodzeniu lub niepowodzeniu kuracji, odpowiada na na wszystkie pytania. Polecam

 • J
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Jestem bardzo zadowolona z wizyty. Pan profesor przeprowadził dokładny wywiad, postawił diagnozę i wyznaczył tor leczenia. Dało się wyczuć, że ma szeroka wiedzę w swojej specjalizacji i co ważne, stara się nią dzielić w sposób zrozumiały. Naprawdę polecam!

 • T

  Wysokiej kultury osobistej fachowiec. Kilkominutowy wywiad wystarczył do zaordynowania skutecznej terapii. Cóż więcej chcieć?

  Krzysztof Kula2015-09-14

  Chyba nie zasłużyłem. Bardzo dziękuję
  Krzysztof Kula

 • D
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pan prof. jest bardzo sympatycznym i przede wszystkim konkretnym lekarzem. Po przeprowadzeniu, krótkiego wywiadu bardzo trafnie okrślił przyczynę dolegliwości i przepisał skuteczny lek. Teraz życie stało się dużo łatwiejsze i przyjemniejsze. Polecam i gorąco pozdrawiam Pana profesora dziękując za trafną diagnozę. Darek

  Krzysztof Kula2015-09-14

  Serdecznie dziękuję

 • Z
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  sympatyczny starszy pan z poczuciem humoru, ale też wiedzą, nie dramatyzuje ale i nie bagatelizuje problemu, polecam

  Krzysztof Kula2015-09-14

  Serdecznie dziękuję. Krzysztof Kula

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Na wizyty zapraszam poprzez kontakt telefoniczny z placówką Damed.

  Stopień doktora otrzymał w 1975 r. (promotor: prof. dr hab. med. Tadeusz Pawlikowski), doktora habilitowanego w 1990r., a tytuł profesora w 1994r.

  Był promotorem 8. pomyślnie zakończonych przewodów doktorskich, a 2 są w toku. Był opiekunem 2. pomyślnie zakończonych przewodów habilitacujnych, a 1 jest w toku.

  Jest autorem lub współautorem ponad 350 publikacji naukowych krajowych i zagranicznych. Większość swojego dorobku naukowego skoncentrował na endokrynologii zaburzeń rozwoju i dojrzewania płciowego. Główne osiągnięcia naukowe kierowanej przez prof. Kulę Katedry to:
  1) rozpoznanie dodatniego wpływu estradiolu na zainicjowanie spermatogenezy w czasie dojrzewania płciowego;
  2) wkład do poznania patogenezy rozwoju zaburzeń identyfikacji płciowej i transseksualizmu;
  3) wkład do poznania patogenezy raka jądra wywodzącego się z komórek płciowych;
  4) wkład do poznania patologii gonad u dzieci z interseksualizmem;
  5) realizacja grantu Komisji Europejskiej na lata 2002-2009 pt.: ”European Male Ageing Study” dotyczącego mechanizmu starzenia się mężczyzn w Europie.
  6) opracowanie i wdrożenie programu dydaktycznego Medycyna Rozrodu z Seksuologią. Zajęcia dydaktyczne z tego przedmiotu Katedra prowadzi na II i III roku Wydziału Lekarskiego, na Wydziale Pielęgniarstwa, Nauk o Zdrowiu i Farmaceutycznym oraz w ramach Studium Doktoranckiego.
  7) "Rola hormonu tarczycy w dojrzewaniu spermatogenezy"

  Najważniejsze publikacje oryginalne: Kula K.: Induction of precocious maturation of spermatogenesis in `infant rats by human menopausal gonadotropin and inhibition by simultaneous administration of gonadotropins and testosterone. Endocrinology 1988, 122: 34-39; Kula K., Walczak-Jędrzejowska R., Słowikowska-Hilczer J., Oszukowska E.: Estradiol enhances the stimulatory effect of FSH on testicular maturation and contributes to precocious intiation of spermatogenesis. Mol. Cell. Endocrinol. 2001, 178: 89-97; Słowikowska-Hilczer J., Romer T.E., Kula K.: Neoplastic potential of germ cells in relation to disturbances of gonadal organogenesis and changes in karyotype. J. Androl, 2003, 24: 270-278; Walczak-Jędrzejowska R., Słowikowska-Hilczer J., Marchlewska K., Kula K.: Maturation, proliferation and apoptosis of seminal tubule cells at puberty after administration of estradiol, follicle stimulating hormone or both. Asian J. Androl. 2008, 10: 585-592.
  Jest współautorem redakcji podręcznika: Kula K., Słowikowska-Hilczer J.: Medycyna Rozrodu z Elementami Seksuologii, Wydawnictwo UM w Łodzi, 2008, rozdziałów do podręczników endokrynologii pediatrycznej edytowanych przez prof. Tomasza E. Romera, endokrynologii ogólnej edytowanych przez prof. Marka Pawlikowskiego i chorób wewnętrznych edytowanego przez prof A. Szczeklika (2008-2010). Jest członkiem komitetów redakcyjnych International Journal of Biomedical Science i Archives of Medical Science. Jest recenzentem oryginalnych prac zgłaszanych do międzynarodowych czasopism specjalistycznych o wysokim IF.

  Twórca Katedry Andrologii i Endokrynologii Płodności Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, w procesie zapoczątkowanym w 1980 roku. Od 1995 roku ta jednostka naukowo-dydaktyczna uzyskała afiliację jako Centrum Kształcenia Klinicznego Europejskiej Akademii Andrologii. Jest członkiem rzeczywistym EAA i andrologiem klinicznym certyfikowanym przez EAA.

  współzałożyciel i członek Zarządu EAA (1992-2002),
  założyciel i przewodniczący Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Andrologii (PTA) (1993-2002)
  członek Polskiego Towarzystwa Endokrynologów Dziecięcych
  członek Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Endokrynologii (1999-2002)

Specjalizacje

 • Choroby wewnętrzne