dr n. med.

Krystyna Romańska-Gocka

Dermatolog, Lekarz medycyny estetycznej

wykształcenie lekarskie uzyskałam w przeświadczeniu, że najważniejsze jest poznanie chorego, indywidualne potraktowanie jego problemu, nieustające pogłębianie swojej wiedzy, krytyczny… więcej

Umów wizytę

info-iconCreated with Sketch. Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Doświadczenie i kwalifikacje

about-me-iconCreated with Sketch. O mnie

 • wykształcenie lekarskie uzyskałam w przeświadczeniu, że najważniejsze jest poznanie chorego, indywidualne potraktowanie jego problemu, nieustające pogłębianie swojej wiedzy, krytyczny stosunek do nowinek i nie uleganie modom na leczenie. O takim a nie innym stosunku do wykonywania zawodu lekarza zadecydował niewątpliwie klimat domu rodzinnego, w którym mój Tata, profesor Bogdan Romański, był dla mnie niedoścignionym po dziś dzień wzorem postawy lekarza naukowca i humanisty. Uczył mnie, że podejmowanie działań na rzecz niesienia pomocy chorym ma sens w każdych okolicznościach i powinno stanowić naczelny cel egzystencji lekarskiej, niezależnie od specjalności. Z perspektywy kilkunastoletniej praktyki lekarskiej i patrząc na wdzięcznych pacjentów przyznaję całkowitą rację mojemu Mistrzowi i w czasach dynamicznie rozwijającej się technicyzacji i komercjalizacji naszego życia w staram się nie zapominać, że medycyna wciąż jest sztuką a nie rzemiosłem.

  W moim gabinecie zajmuję się leczeniem wszystkich chorób skóry u dorosłych i dzieci. Wiele czasu poświęcam na wyjaśnianie istoty choroby, ponieważ choroby skóry mają często przewlekły przebieg a nawroty są nieuniknione. Prawdopodobnie niedostateczna informacja sprawia, że pacjenci chorujący na łuszczycę, trądzik zwykły i różowaty, choroby alergiczne skóry i wiele innych, zmieniają często lekarzy, poszukując tego jedynego który ich wyleczy, nie wiedząc jednak że jest to często niemożliwe. Z drugiej strony, najczęściej możliwe jest uzyskanie remisji a zasadnicze znaczenie dla jej jak najdłuższego utrzymania mają działania profilaktyczne. Przekazywanie rzetelnej wiedzy na temat choroby traktuję jako bardzo istotną część mojej pracy lekarskiej.

  Nadrzędną pasją mojej praktyki dermatologicznej stała się praca na rzecz chorych z atopowym zapaleniem skóry. Praca ta przynosi mi szczególnie dużo satysfakcji pomimo, że jest to jedna z najtrudniejszych do leczenia chorób skóry, uwarunkowana jest bowiem wieloma czynnikami z których części jeszcze nie znamy. Praca z dziećmi jest dla mnie szczególnym wyzwaniem albowiem są to pacjenci zarazem najmilsi jak i najtrudniejsi. Dzieci szczególnie uważnie oceniają z kim mają do czynienia i intensywnie analizują na swój sposób jaką przyjąć postawę, przyjazną czy ucieczkową. Fakt, że powracają do mnie uśmiechnięte i radosne, stanowi dla mnie największe wyróżnienie.

  Dermatologia estetyczna stanowi szczególnie wąską specjalność, którą usiłują obecnie, powszechnie „uprawiać” przedstawiciele nie tylko innych specjalności lekarskich ale także osoby nie będące lekarzami! Lansowany przez media wizerunek idealnej twarzy spowodował niewątpliwie wzrost zainteresowania pacjentów metodami dermatologii estetycznej. Nie chcemy przyjąć do wiadomości że normalna skóra nigdy nie jest doskonała a zdjęcia reklamowe są wyretuszowane. Ponieważ młodzieńczy wygląd skóry znacząco wpływa na naszą samoocenę i kontakty międzyludzkie, poprawianie tej atrakcyjności u dermatologa znajduje z pewnością uzasadnienie. Dermatologia estetyczną zajęłam się 8 lat temu, początkowo pilingami lekarskimi jako metodą wspomagającą w leczeniu różnych niedoskonałości skóry, dopiero po uzyskaniu II stopnia specjalizacji zainteresowałam się również możliwościami korekcji zmarszczek przy użyciu metod inwazyjnych. Podczas pierwszej wizyty pacjenta nie wykonuję żadnych zabiegów, jest ona wyłącznie rozmową, na temat oczekiwań dotyczących poprawy wyglądu i możliwości spełnienia tych oczekiwań w szczególności. Spotkanie to poświęcam także na badanie skóry i ocenę ogólnego stanu zdrowia oraz wywiad dotyczący przyzwyczajeń, które mają niewątpliwy wpływ na rezultaty zabiegów.

  Wszystkich z Państwa, których zainteresowało powyższe wprowadzenie, zapraszam do bardziej szczegółowego zapoznania się z działalnością mojego gabinetu.

  Pozdrawiam serdecznie

Specjalizacje

 • Dermatologia i wenerologia

Publikacje

 • Leczenie miejscowe trądziku. Przegląd Dermatologiczny, 2011,5.
 • Psychologiczne aspekty w praktyce lekarza dermatologii estetycznej, Dermatologia Estetyczna, 2012, 14.
 • Dieta w alergii na nikiel oraz w uczuleniu na lateks i składniki gumy. Dermatologia Estetyczna, 2011,13.
 • Rola komórek Langerhansa w immunopatogenezie atopowego zapalenia skóry. Przegląd Dermatologiczny, 2010,5.
 • Farmakoterapia łuszczycy. Farmacja Polska, 2009,9.
 • Menopauzalne starzenie się skóry. Dermatologia Estetyczna, 2009,11.
 • Atopowe zapalenie skóry. Lek w Polsce, 2008,18.
 • Pielęgnacja normalnej i suchej skóry u dzieci. Lek w Polsce, 2007,7.
więcej

Znajomość języków

 • angielski

Certyfikaty

 • Krystyna Romańska-Gocka, dermatolog w mieście Bydgoszcz - Certyfikaty

Zdjęcia

Ocena pacjentów

Dodaj własną opinię
5

Ogólna ocena
191 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: ALERGODERMUsługa: konsultacje dermatologiczne

  Bardzo rzeczowa wizyta. Konkretnie na temat. Jasno i zrozumiale przedstawiony plan działania. Córka leczyla sie u innych lekarzy bez efektów. Teraz wierzymy ze tych efektów sie doczekamy. Jak na pierwszą wizytę bardzo pozytywne wrażenia.

  dr n. med. Krystyna Romańska-Gocka2017-10-19

  Dziękuję za dobrą opinię. Efekty mogę w tej sytuacji zagwarantować, najważniejsza jest współpraca. Faktycznie, lubię "konkretnie i na temat", zawsze chętnie odpowiadam na pytania ale nie akceptuję łączenia mojego planu z eksperymentami własnymi bo wtedy efekt jest słaby lub go nie ma.

 • K
  Lokalizacja: ALERGODERM

  Pani dr bardzo mi pomogła. Kompetentna,skrupulatna, dociekliwa. Na pewno będę korzystał z porad i opieki medycznej. Pozdrawiam i dziękuję.

  dr n. med. Krystyna Romańska-Gocka2017-10-15

  Bardzo dziękuję. Osiągnęliśmy sukces, chciałabym, żeby taki stan utrzymał się jak najdłużej.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Leczenie tradzik jest trudne , ale Pani doktor świetnie sobie radzi .To była druga wizyta córki i efekt jest super

  dr n. med. Krystyna Romańska-Gocka2017-10-11

  Dziękuję! Nieustannie cieszą mnie świetne efekty wynikające z wzajemnego zrozumienia.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: ALERGODERMUsługa: konsultacje dermatologiczne

  O wizycie mogę wypowiadać się tylko w samych superlatywach. Pani Dr cechuje się 100% profesjonalizmem i rzetelnością. Nieczęsto spotyka się takich specjalistów jak Pani Krystyna. Serdecznie polecam i pozdrawiam

  dr n. med. Krystyna Romańska-Gocka2017-10-06

  Dziękuję za pozytywną opinię. Myślę, że pozytywne nastawienie do lekarza ma wpływ na ocenę jego pracy.

 • Lokalizacja: ALERGODERM

  Bardzo mila wizyta. Pani Doktor mnie uspokoiła i dała nadzieję. Chciałam wstrzymać się z z ceną, chociaż do tygodnia po ale od 4 dni biore antybiotyk oraz stosuje masc i jestem zachwycona efektem. Napewno wrócę na wizytę kontrolną.

  dr n. med. Krystyna Romańska-Gocka2017-09-23

  Dziękuję za opinię. Oczywiście, że będzie dobrze i cieszę się, że tak szybko pojawiły się pierwsze efekty.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Widać, że Pani Doktor ma wiedzę, natomiast nie do końca potrafiła pomóc mi z moim problem. Ale z dwoma dolegliwościami myślę że sobie poradziła. Także uważam, że Pani Doktor faktycznie pomogła, ale tak w połowie.

  dr n. med. Krystyna Romańska-Gocka2017-09-19

  Ale przecież była Pani u mnie zaledwie wczoraj??? To jak może Pani stwierdzić czy "sobie poradziłam"? Oczywiście, chorując na atopowe zapalenie skóry, żaden lekarz nie poradzi sobie do końca według Pani opinii, ponieważ ta skóra wymaga nieustannej troski z Pani strony, a zaczerwieniać będzie się Pani do końca życia.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: ALERGODERMUsługa: konsultacje dermatologiczne

  Bardzo miła i konkretna. Rozpoznanie choroby szybkie i wszystko wskazuje że trafne :)
  Szczerze polecam :)

  dr n. med. Krystyna Romańska-Gocka2017-09-13

  Opinia też miła i konkretna. Dziękuję!

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: ALERGODERMUsługa: trądzik

  Pani doktor bardzo życzliwa i rzeczowa, indywidualnie podchodzi do pacjenta, pomogła mi w długiej walce z ciężkim trądzikiem, a potem z bliznami, co przyniosło oczekiwany efekt :)
  Serdecznie polecam, Marek

  dr n. med. Krystyna Romańska-Gocka2017-09-13

  Panie Marku, dziękuję za napisanie opinii na zakończenie naszej prawie 2 letniej współpracy Tak ciężką postać trądziku spotykam niezmiernie rzadko, zaledwie kilku pacjentów w mojej długiej karierze, dlatego jestem wdzięczna, że Pan wytrwał i nie zmienił lekarza, a przecież było nam bardzo trudno przez pierwsze kilka miesięcy. Patrząc na Pana idealnie gładką twarz, podczas pożegnalnej wizyty, trudno jest uwierzyć w to co było. Życzę pomyślności i nie do zobaczenia!

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pani dr.jest osobą kompetentną i miłą.Szczegółowo wyjaśniła na czym polega moja choroba Przepisała lek,ale na tym etapie nie mogę jeszcze stwierdzić czy lek jest trafiony.

  dr n. med. Krystyna Romańska-Gocka2017-09-12

  Dziękuję za miłą opinię. Wierzę, że lek jest trafiony. Pozdrawiam

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: ALERGODERMUsługa: zapalenie mieszków włosowych

  Pani dermatolog bardzo mi pomogła z moim problemem. Jeśli ktoś ma jakiekolwiek wątpliwości to mam nadzieję, że pomogłem je rozwiać.

  dr n. med. Krystyna Romańska-Gocka2017-09-05

  Bardzo mi miło, że pomogłam i dziękuję za opinię.