dr n. med.

Krystyna Romańska-Gocka

Dermatolog, Lekarz medycyny estetycznej

Umów wizytę 2052 odwiedziny w ciągu 30 dni

wykształcenie lekarskie uzyskałam w przeświadczeniu, że najważniejsze jest poznanie chorego, indywidualne potraktowanie jego problemu, nieustające pogłębianie swojej wiedzy, krytyczny… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.
 • ALERGODERM

  Jagiellońska 111
  85-027 Bydgoszcz, kujawsko-pomorskie

  Pokaż dane kontaktowe

  Sposoby płatności
  Gotówka, Karta płatnicza

  Usługi

  Usunięcie zmian skórnych metodą elektrokoagulacji od 100 zł
  Mezoterapia kwasem hialuronowym 1,5 ml od 400 zł
  Modelowanie ust 1 ml od 800 zł
  Mezoterapia koktail odmładzający twarz, szyja, dekolt 5 ml od 300 zł
  Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym od 500 zł
  Mezoterapia lift booster 4,2 ml od 600 zł
  Wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym 1 ml od 650 zł
  Piling chemiczny od 150 zł
  Toksyna botulinowa od 400 zł
  Nici wypełniające i liftingujące pdo od 250 zł
  Mezoterapia hydra booster 4 ml od 500 zł

  więcej

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • wykształcenie lekarskie uzyskałam w przeświadczeniu, że najważniejsze jest poznanie chorego, indywidualne potraktowanie jego problemu, nieustające pogłębianie swojej wiedzy, krytyczny stosunek do nowinek i nie uleganie modom na leczenie. O takim a nie innym stosunku do wykonywania zawodu lekarza zadecydował niewątpliwie klimat domu rodzinnego, w którym mój Tata, profesor Bogdan Romański, był dla mnie niedoścignionym po dziś dzień wzorem postawy lekarza naukowca i humanisty. Uczył mnie, że podejmowanie działań na rzecz niesienia pomocy chorym ma sens w każdych okolicznościach i powinno stanowić naczelny cel egzystencji lekarskiej, niezależnie od specjalności. Z perspektywy kilkunastoletniej praktyki lekarskiej i patrząc na wdzięcznych pacjentów przyznaję całkowitą rację mojemu Mistrzowi i w czasach dynamicznie rozwijającej się technicyzacji i komercjalizacji naszego życia w staram się nie zapominać, że medycyna wciąż jest sztuką a nie rzemiosłem.

  W moim gabinecie zajmuję się leczeniem wszystkich chorób skóry u dorosłych i dzieci. Wiele czasu poświęcam na wyjaśnianie istoty choroby, ponieważ choroby skóry mają często przewlekły przebieg a nawroty są nieuniknione. Prawdopodobnie niedostateczna informacja sprawia, że pacjenci chorujący na łuszczycę, trądzik zwykły i różowaty, choroby alergiczne skóry i wiele innych, zmieniają często lekarzy, poszukując tego jedynego który ich wyleczy, nie wiedząc jednak że jest to często niemożliwe. Z drugiej strony, najczęściej możliwe jest uzyskanie remisji a zasadnicze znaczenie dla jej jak najdłuższego utrzymania mają działania profilaktyczne. Przekazywanie rzetelnej wiedzy na temat choroby traktuję jako bardzo istotną część mojej pracy lekarskiej.

  Nadrzędną pasją mojej praktyki dermatologicznej stała się praca na rzecz chorych z atopowym zapaleniem skóry. Praca ta przynosi mi szczególnie dużo satysfakcji pomimo, że jest to jedna z najtrudniejszych do leczenia chorób skóry, uwarunkowana jest bowiem wieloma czynnikami z których części jeszcze nie znamy. Praca z dziećmi jest dla mnie szczególnym wyzwaniem albowiem są to pacjenci zarazem najmilsi jak i najtrudniejsi. Dzieci szczególnie uważnie oceniają z kim mają do czynienia i intensywnie analizują na swój sposób jaką przyjąć postawę, przyjazną czy ucieczkową. Fakt, że powracają do mnie uśmiechnięte i radosne, stanowi dla mnie największe wyróżnienie.

  Dermatologia estetyczna stanowi szczególnie wąską specjalność, którą usiłują obecnie, powszechnie „uprawiać” przedstawiciele nie tylko innych specjalności lekarskich ale także osoby nie będące lekarzami! Lansowany przez media wizerunek idealnej twarzy spowodował niewątpliwie wzrost zainteresowania pacjentów metodami dermatologii estetycznej. Nie chcemy przyjąć do wiadomości że normalna skóra nigdy nie jest doskonała a zdjęcia reklamowe są wyretuszowane. Ponieważ młodzieńczy wygląd skóry znacząco wpływa na naszą samoocenę i kontakty międzyludzkie, poprawianie tej atrakcyjności u dermatologa znajduje z pewnością uzasadnienie. Dermatologia estetyczną zajęłam się 8 lat temu, początkowo pilingami lekarskimi jako metodą wspomagającą w leczeniu różnych niedoskonałości skóry, dopiero po uzyskaniu II stopnia specjalizacji zainteresowałam się również możliwościami korekcji zmarszczek przy użyciu metod inwazyjnych. Podczas pierwszej wizyty pacjenta nie wykonuję żadnych zabiegów, jest ona wyłącznie rozmową, na temat oczekiwań dotyczących poprawy wyglądu i możliwości spełnienia tych oczekiwań w szczególności. Spotkanie to poświęcam także na badanie skóry i ocenę ogólnego stanu zdrowia oraz wywiad dotyczący przyzwyczajeń, które mają niewątpliwy wpływ na rezultaty zabiegów.

  Wszystkich z Państwa, których zainteresowało powyższe wprowadzenie, zapraszam do bardziej szczegółowego zapoznania się z działalnością mojego gabinetu.

  Pozdrawiam serdecznie

Specjalizacje

 • Dermatologia i wenerologia

Publikacje

 • Leczenie miejscowe trądziku. Przegląd Dermatologiczny, 2011,5.
 • Psychologiczne aspekty w praktyce lekarza dermatologii estetycznej, Dermatologia Estetyczna, 2012, 14.
 • Dieta w alergii na nikiel oraz w uczuleniu na lateks i składniki gumy. Dermatologia Estetyczna, 2011,13.
 • Rola komórek Langerhansa w immunopatogenezie atopowego zapalenia skóry. Przegląd Dermatologiczny, 2010,5.
 • Farmakoterapia łuszczycy. Farmacja Polska, 2009,9.
 • Menopauzalne starzenie się skóry. Dermatologia Estetyczna, 2009,11.
 • Atopowe zapalenie skóry. Lek w Polsce, 2008,18.
 • Pielęgnacja normalnej i suchej skóry u dzieci. Lek w Polsce, 2007,7.
więcej

Znajomość języków

 • angielski

Certyfikaty

 • Krystyna Romańska-Gocka, dermatolog w mieście Bydgoszcz - Certyfikaty

Choroby

 • alergie skórne
 • trądzik pospolity
 • trądzik różowaty
 • łuszczyca

Zdjęcia

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
203 opinie

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: ALERGODERMUsługa: konsultacje dermatologiczne

  Nie powiem, jest Pani miła i zapewnia, że będzie dobrze, dlatego jedna gwiazdka. Ale, niestety Pani dr nie poznała się na moim schorzeniu, które dotyczyło twarzy. Ani za pierwszym razem ani za drugim( rzekomo było to coś innego niż za pierwszym razem) zapisała nietrafione maści. Mogę jeszcze powiedzieć, że będąc później u dentysty, to Pani stomatolog zapisała mi odpowiedni krem
  i antybiotyk, po których wszystko zeszło.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: ALERGODERMUsługa: wypelnienie bruzd nosowo-wargowych, usuniencie prosakow, w prezencie zalozone zostaly mi nici poprawiajace wyglad wokol ust

  P.doktor bardzo rzetelnie rozpatruje problem pacjenta,profesjonalnie a zarazem serdecznie rozwiazala moje problemy.

  dr n. med. Krystyna Romańska-Gocka2017-12-09

  Dziękuję za miłą opinię. Cieszę się, że jest Pani zadowolona za zabiegów, bo to jest dla mnie kluczowe w wykonywaniu pracy.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Lekarka była profesjonalna i bardzo miła. Bardzo wnikliwie odczytała wyniki próbek i skrzętnie je opisała.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: ALERGODERMUsługa: konsultacje dermatologiczne

  Bardzo sympatyczna Pani doktor.Wizyta bez wyczekiwania w kolejce.Szybko,fachowo i kompetentnie-polecam

  dr n. med. Krystyna Romańska-Gocka2017-11-24

  Bardzo dziękuję za miłą opinię.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pani doktor bardzo szybko dokonała diagnozy i przepisała mi niezbędne leki. Czekam teraz tylko aż moje problemy znikną!

  Pani bardzo miła, kontaktowa i widać, że zna się na rzeczy

  dr n. med. Krystyna Romańska-Gocka2017-11-23

  Dziękuję za miłą opinię.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: ALERGODERMUsługa: konsultacje dermatologiczne

  profesjonalne podejście do choroby i pacjenta wizyta planowa jestem zadowolona zobaczymy efekty po 3 tygodniach

  dr n. med. Krystyna Romańska-Gocka2017-11-23

  Dziękuję za pozytywną ocenę.

 • Pani Doktor była bardzo rzeczowa, dokładnie wyjaśniła co mam robić, tj o jakiej porze używać jakiego rodzaju kosmetyków i leków. Mam poczucie, że tym razem leczenie może przynieść zadowalajace efekty. Kolejna wizyta za trzy miesiace. Cieszy mnie fakt, że Pani Doktor nie chce mnie oskubać, hehe.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: ALERGODERMUsługa: konsultacje dermatologiczne

  Wizyta dotyczyła blizny a w zasadzie dziwnych śladów ( czerwonych kropek ) , prawdopodobnie uczulenie na jakis składnik maści cepan na blizny. Pani doktor stwierdziła, ze wolałaby nie zapisywać nic , ponieważ wątpi w działanie tych preparatów, a nie zapisze czegos do czego nie jest przekonana, aby uniknąć nieprzychylnych komentarzy, ze jest słabym lekarzem ..W końcu zapytała , czy to „ aż tak mi to przeszkadza” . Jak na specjalistę w dziedzinie medycyny estetycznej, trochę slabe podejście do problemu. W końcu otrzymałem ulotkę maści bez recepty , która prawdopodobnie „ moze złagodzić podrażnienie ale , niekoniecznie bo blizna to cos stałego „. Cała wizyta trwała moze z 5 min , i kosztowała 80 zł.

  dr n. med. Krystyna Romańska-Gocka2017-11-08

  Wizyta dotyczyła kilkunastu brunatnych "kropek" - przebarwień i kilku maleńkich 1 mm blizn, powstałych po upadku i ukrytych pod gęstym owłosieniem na...łydce. Żadne to uczulenie. Wiedziałam, widząc Pana złość i frustrację, na moją opinię o tej zmianie, że otrzymam natychmiast negatywną ocenę. Czy wiedział Pan o tym, że wizyta u lekarza może skutkować brakiem możliwości wyleczenia? I, że to też jest porada? Nie ma na to tym bardziej leku na receptę, zakładam, że ulotkę kremu już Pan wyrzucił, a szkoda...mogłoby to rozjaśnić kropki, ale nie zlikwidować ich całkowicie. I podtrzymuję swoją opinię w całej rozciągłości.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: ALERGODERM

  W mojej opini pani doktor jest profesjonalistka.Slucha pacjeta i udziela dokladnych porad.Jestem zadowolona.

  dr n. med. Krystyna Romańska-Gocka2017-11-08

  Dziękuję za przyjazną opinię.

 • Lokalizacja: ALERGODERMUsługa: konsultacje dermatologiczne

  Razem z mezem polecamy Pania Doktor. Rzeczowa wizyta, problem wyjasniony. Niby nic wielkiego, jednak wczesniejsze wizyty u dermatologow konczyly sie absurdalnymi poradami.

  dr n. med. Krystyna Romańska-Gocka2017-11-04

  Miło mi, że jesteście Państwo zadowoleni z wizyty i dziękuję za wyrażenie tej opinii.