dr hab. n. med.

Katarzyna Skórkowska-Telichowska

verifiedCreated with Sketch.

Endokrynolog, Internista

93 opinie +dodaj

Umów wizytę oceń lekarza
120 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

Po zakończeniu z wyróżnieniem studiów medycznych na Wydziale Lekarskim Wrocławskiej Akademii Medycznej zaczęłam pracę w Wojskowym Szpitalu Klinicznym w Oddziale Endokrynologii, którą… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
93 opinie

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • M
  Lokalizacja: Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej CATHMEDUsługa: konsultacja endokrynologiczn

  Pani Doktor bardzo uważnie mnie wysłuchała, postawiła diagnozę, zrobiła wszystkie potrzebne badania a jej leczenie przynosi dobre rezultaty. Z czystym sumieniem poleciłam ją koleżance, która też jest zadowolona. Całej reszcie pacjentów również polecam!

 • A
  Lokalizacja: Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej CATHMEDUsługa: badanie tarczycy

  Serdecznie polecam Panią Doktor. W tej przychodni panuje miła i przyjazna atmosfera. Pani doktor ma skuteczne metody leczenia. Jest osobą cierpliwą i wyrozumiałą. Po prostu lekarzem z powołania!

 • S
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej CATHMEDUsługa: wyniki badań tarczycy

  Pani doktor wszystko mi dokladnie wytlumaczyla, po wywiadzie z pacjentem i badaniu usg ustalono dalsze leczenie i wypisano odpowiednie leki. Bardzo kompetentna i uprzejma. Ustalono kontrolę za kolejne 3 miesiące w celu sprawdzenia przypisanych leków i ich działania na pacjenta. Polecam.

 • K
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pani doktor wszystko mi dokladnie wytlumaczyla, wszystko rozpisala i moge z czystym sercem polecic wizyte innym. Bardzo kompetentne i profesjonalne podejscie do pacjenta. Polecam

 • B
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej CATHMEDUsługa: wizyta kontrolna u endokrynologa

  Solidna przychodnia, miła obsługa, otrzymałam odpowiedz na każde moje pytanie. Punktualnie (a nawet parę minut przed) weszłam do gabinetu.

 • N
  Lokalizacja: Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej CATHMEDUsługa: badanie tarczycy

  Jestem zachwycona Panią Doktor, bardzo profesjonalna, miła i uśmiechnięta osoba. Wszystko wytłumaczy, dokładnie przemyśli zanim podejmie jakakolwiek decyzje o przebiegu leczenia i uargumentuje dlaczego postanowiła tak, a nie inaczej. Bardzo zainteresowana stanem zdrowia pacjenta, jego samopoczuciem i reakcja na leczenie. Mogę polecić doktor z czystym sumieniem.

 • D
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej CATHMEDUsługa: Konsultacja endokrynologiczna pierwszorazowa

  Nie jestem zadowolona z wizyty, bo w moim odczuciu niewiele się dowiedziałam. Gwoli wyjaśnienia udałam się do Pani Dr w celu dalszej diagnostyki nieprawidłowej gospodarki hormonalnej. Przyniosłam Pani Dr pełen wykaz badań jakie przeprowadziłam już wcześniej na zlecenie Ginekologa. Lekarka skupiła się na wyniku badania jednego z hormonu, który wyszedł w normie twierdząc, że został przeprowadzony w nieodpowiednim dniu cyklu (wg lekarza Ginekologa nie miało to znaczenia, sprawdziłam również na portalach lekarskich, że dzień cyklu nie ma większego znaczenia). Pani Dr nie odniosła się do wyników badań dwóch hormonów, które były poniżej normy. Nie zaproponowała żadnej suplementacji brakujących hormonów, ani żadnych dodatkowych badań w celu dalszej diagnostyki. Na moją wypowiedź, że lekarz Ginekolog zalecił suplementacje brakującego hormonu, Pani Dr powiedziała, że to i tak nie pomoże (pytanie: zatem co pomoże ?). Na koniec Pani Dr wyraziła opinię, że długotrwałe przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych, po zaprzestaniu ich stosowania skutkuje długofalowym wpływem na gospodarkę hormonalną (nawet ponad rok i więcej !).Byłabym w stanie w to uwierzyć, gdyby nie fakt, że moja wizyta była podyktowana niskim poziomem dwóch hormonów, które powinny być zrównoważone przez antykoncepcję, którą wcześniej stosowałam... gdyby jeszcze działała (po 9 msc zaprzestania przyjmowania). Zostałam poinformowana, że powinnam przyjść za kilka miesięcy i po raz kolejny przeprowadzić badania hormonu, który na dzień dzisiejszy wyszedł w normie. Generalnie odniosłam wrażenie, że nie ma już dla mnie żadnego ratunku i sama sobie jestem winna (zapewne przez długofalowe stosowanie antykoncepcji).. smutne odczucie, za które przyszło mi jeszcze słono zapłacić.

 • Z
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej CATHMEDUsługa: konsultacja endokrynologiczna pierwszorazowa

  Mam za sobą cztery wizyty u Pani Doktor i na dzień dzisiejszy czuję się o niebo lepiej, niż wtedy, gdy pierwszy raz weszłam do gabinetu. Już na pierwszej wizycie Pani Doktor trafnie oceniła co mi jest i zleciła potrzebne badania, aby mieć pewność. Rozpoczęłyśmy leczenie. Pani Doktor dokładnie wytłumaczyła co mi dolega, a nawet podniosła na duchu. Wszystko jest przez nią rzetelnie spisywane, dzięki czemu czuję, że jestem w dobrych rękach. Serdecznie polecam.

 • L
  Lokalizacja: Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej CATHMEDUsługa: niedoczynność tarczycy

  Pani doktor z początku zapytała się mnie z jakim problemem do niej przychodze , gdy zobaczyła wyniki morfologii , stwierdzila że choruje na niedoczynność tarczycy w przebiegu chorobu hashimoto , spokojnie wytłumaczyła mi jaki lek powinnam przyjmować i jak go dawkować, jak i również poleciła jaki tryb życia powinnam prowadzić przy niedoczynności tarczycy. Cała diagnoza została wyczerpująco opisana i wydrukowana dla mnie , jak i dawkowanie leku. Polecam ;)

 • K
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej CATHMEDUsługa: konsultacja endokrynologiczna pierwszorazowa

  Pani doktor bardzo konkretna, rzeczowa, a jednocześnie miła. Przeprowadziła szczegółowy wywiad i badania, wyjaśniła wszystko bardzo dokładnie i zapisała potrzebne informacje, żebym niczego nie zapomniała. Jak najbardziej polecam

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Po zakończeniu z wyróżnieniem studiów medycznych na Wydziale Lekarskim Wrocławskiej Akademii Medycznej zaczęłam pracę w Wojskowym Szpitalu Klinicznym w Oddziale Endokrynologii, którą kontynuowałam jako młodszy, a następnie starszy asystent oraz na Wrocławskiej Akademii Medycznej, gdzie zaczynałam pracę jako doktorantka, następnie pracowałam na stanowisku adiunkta. Praca i nauka w powyższych miejscach zaowocowała uzyskaniem tytułu specjalisty w dziedzinie Choroby wewnętrzne a następnie w dziedzinie Endokrynologii. W międzyczasie uzyskałam stopień naukowy doktora nauk medycznych na podstawie rozprawy pt. „Analiza stężenia homologu białka PAR 5 (białko 14-3-3) w kontekście nasilenia apoptozy limfocytów krwi obwodowej oraz stanu klinicznego pacjentów z miażdżycą zarostową i makroangiopatią cukrzycową” oraz uzyskałam tytuł doktora habilitowanego nauk medycznych. Obecnie bazą szpitalną jest dla mnie Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Ośrodek Badawczo- Rozwojowy, gdzie kontynuuję pracę zawodową oraz naukową. Jestem autorką wielu artykułów w liczących się w naukowym świecie medycznym czasopismach krajowych i zagranicznych.

Specjalizacje

 • Choroby wewnętrzne
 • Endokrynologia

Ukończone szkoły

 • Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu

Publikacje

 • The local treatment and available dressings designed for chronic wounds. J Am Acad Dermatol. 2013; 68 (4):117-126; IF 5,004; MNiSW/KBN: 45 pkt.
 • Biochemical, Mechanical, and Spectroscopic Analyses of Genetically Engineered Flax Fibers Producing Bioplastic (Poly--Hydroxybutyrate). Biotechnol. Prog. 2009; 25 (5): 1489-98.; IF 2,398; MNiSW/KBN: 32 pkt.
 • Chemical composition and molecular structure of fibers from transgenic flax producing polyhydroxybutyrate and mechanical properties and platelet aggregation of composite materials containing these fibers. Compos. Sci. Technol. 2009; 69 (14): 2438-2446.; IF 2,901; MNiSW/KBN: 32 pkt.
 • New flax producing bioplastic fibers for medical purposes. Industrial Crops and Products. 2015; 68: 80-89.; IF 3.208; MNiSW/KBN: 40 pkt.
 • Nordic pole walking improves walking capacity in claudicants. Randomized controlled. Disability and Rehabilitation, 2015; DOI: ; IF 1,985; MNiSW/KBN: 30 pkt.
 • Insulinoma located in the head of the pancreas: Is there an alternative to surgery? International Journal of Case Reports and Images 2014;5(4):285–294.
 • Rabdomioliza w przebiegu stosowania skojarzonej terapii statyną z fibratem u pacjenta z poamiodoranową niedoczynnością tarczycy. Kardioprofil 2012;10(3):217-221.
 • „Holiday” insulinoma- case report. The Endocrinologist 2009;19(2),64-65; IF: 0.102. MNiSW/KBN: 13 pkt.
więcej

Znajomość języków

 • angielski

Staże

 • Wojskowy Szpital Kliniczny we Wrocławiu
 • Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we wrocławiu
 • Uniwersytet Wrocławski

Certyfikaty

Choroby

więcej