Karolina Piotrowska

Psycholog, Seksuolog

Calendar-iconCreated with Sketch. Umów wizytę 52 umówione wizyty w ciągu 30 dni

Oferuję swoją pomoc osobom indywidualnym i parom, które cierpią na trudności natury seksuologicznej i/bądź psychologicznej. Wizyta w gabinecie jest pierwszym krokiem, w kierunku rozwiązania… więcej

Umów wizytę

info-iconCreated with Sketch. Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Doświadczenie i kwalifikacje

about-me-iconCreated with Sketch. O mnie

  • Oferuję swoją pomoc osobom indywidualnym i parom, które cierpią na trudności natury seksuologicznej i/bądź psychologicznej. Wizyta w gabinecie jest pierwszym krokiem, w kierunku rozwiązania stresującej sytuacji! Wiele problemów można rozwiązać szybko - wystarczy odpowiednia psychoedukacja bądź edukacja seksuologiczna, inne trudności wymagają kilku bądź kilkunastu spotkań.

    Prowadzę konsultacje indywidualne, warsztaty i szkolenia. Przyjmuję w Centrum Terapeutycznym Panaceum, który mieści się w centrum Szczecina. Świadczę tam konsultacje z zakresu psychologii, seksuologii i neuropsychologii. Z moimi podopiecznymi pracuję w nurcie coachingowym - wierzę, że najlepsze rozwiązanie danej sytuacji zna osoba, która się w niej znalazła. W tym procesie służę swoim wsparciem, merytoryczną wiedzą i doświadczeniem, które ułatwiają wybór odpowiedniego rozwiązania.

    Jako psycholog-seksuolog nie mam uprawnień do przypisywania środków farmakologicznych. Jeśli konkretny problem wymaga w mojej opinii leczenia farmakologicznego pacjent jest odsyłany do lekarza specjalisty. Zatem dobrym pomysłem jest odbycie badania urologicznego lub ginekologicznego przed wizytą, aby wykluczyć organiczne podłoże trudności.

    DOŚWIADCZENIE ZAWODOWE I SZKOLENIA SPECJALISTYCZNE

    Ukończyłam studia na kierunku psychologia o specjalności "neuropsychologia kliniczna". Staż odbywałam na oddziale neurologicznym PSK w Białysmtoku. Podyplomowo ukończyłam studia "seksuologia kliniczna" na katedrze kierowanej przez prof. Lwa-Starowicza.

    Jestem doulą.Towarzysze kobietom i ich partnerom w okresie oczekiwania na dziecko, biorę udział w porodach oraz doradzam w okresie poporodowym. Szczególnie sobie cenię pracę z kobietami w ciąży i przygotowanie do porodu. Jestem autorką programu "Cud Narodzin - hipnoza do porodu".

    Posiadam uprawnienia nadane przez MEN pozwalające wykorzystywać techniki hipnozy klinicznej na terenie UE. Pracuję metoda śmiechoterapii i hipnoterapii. Dodatkowo odbywałam kursy na Stanford University oraz w LOU.

    Ukończyłam szkolenie z Interwencji Kryzysowej na Uniwersytecie Warszawskim. Posiadam certyfikat coacha. Pracuję w nurcie RTZ - Racjonalnej Terapii Zachowania. W mojej pracy korzystam z teorii więzi i NVC - non violent comunication - porozumienia bez przemocy.

    Jako ceniona specjalistka prowadzę wykłady z seksuologii oraz technik relaksacyjnych dla położnych i doul. W programach on-line uczę zaś kobiety przygotowania do spokojnego porodu, rodziców edukuję z zakresu rozwoju seksualnego dzieci, profesjonalistów ze sposobu pracy nad masturbacją dziecięcą.

Specjalizacje

  • Psychoterapia

Publikacje

  • "Błogosławiony stan umysłu, bajki terapeutyczne dla kobiet w ciąży" (książka, 2016)

Znajomość języków

  • angielski

Choroby

więcej

Ocena pacjentów

Dodaj własną opinię
5

Ogólna ocena
29 opinii

  • Punktualność
  • Zaangażowanie
  • Gabinet
  • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
    Lokalizacja: Panaceum

    Konkretnie, rzeczowo, fachowo, dobry kontakt, profesjonalne podejscie do sprawy, godna zaufania.Polecam szczerze.

  • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

    Pani Karolina jest profesjonalistką i da się to odczuć już przy pierwszej wizycie, potrafi naprowadzić człowieka na prawidłowy tor za co bardzo dziękuje. Polecam

  • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
    Lokalizacja: PanaceumUsługa: Zwykła wizyta

    Jestem zachwycona z pomocy Pani Karoliny. Pełne zaangażowanie, zrozumienie, otwartość, przyjacielska atmosfera pozwoliły mi sie w pełni otworzyć i zrozumieć mój problem. Techniki i narzędzia pracy Pani Karoliny to dla mnie prawdziwa magia. Dzięki nim szybko stanęłam na nogi. Polecam z pełnym przekonaniem.

  • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

    Uważnie słucha i rozpoznaje istotę problemu. Relacja z żoną widocznie się poprawia. Zupełnie inaczej patrzymy i reagujemy na swoje potrzeby. Widać doświadczenie Pani Doktor i, że wie dokładnie co robi i o czym mówi. Polecam każdemu.

  • M
    Lokalizacja: Panaceum

    Pani Karolina pomogła mi stanąć na nogi w bardzo trudnym dla mnie czasie. Już po pierwszej wizycie poczułam się lepiej. Metody pracy nad sobą, jakie proponuje, przynoszą wspaniałe rezultaty. Obok profesjonalizmu bardzo cenny jest uśmiech, życzliwość i chęć pomagania swoim pacjentom, pani Karolina wszystkie te cechy posiada. Szczerze polecam! :)

  • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

    Pani doktor była miła, ciepła i rzeczowa. Ze spokojem odpowiadała na moje pytania oraz diagnozowała mój problem próbując pomoc mi jeszcze w innych zagadnieniach związanych z moim problemem za co bardzo dziękuję :)

  • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

    Wspaniała pani psycholog, ciepła, spokojna,profesjonalna, podaje konkretne metody do pracy z samym soba, wskazuje metody jak poradzić sobie ze swoimi problemami. bardzo polecam.

  • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

    Jestem po zakończeniu terapii u Pani Karoliny. Jestem bardzo zadowolona z efektów naszej współpracy. Moim celem była poprawa relacji w małżeństwie. Efekt został osiągnięty. Zaprzyjaźniliśmy się bardziej, nasz związek stał się dla mnie dużo ważniejszy, nie czuję już miedzy nami muru tylko dużą przestrzeń do wykorzystania. Nauczyła mnie również Pani Karolina jak odczytywać swoje potrzeby, jak o nich informować męża, jak się z nim komunikować, jak wsłuchiwać się w potrzeby męża i bliskich. Dowiedziałam się również jak rozpoznawać chore myśli które nie doprowadzą mnie do celu i jak zmieniać myśli by były zdrowe i przynosiły oczekiwane efekty. Zrobię wszystko co w mojej mocy by moje małżeństwo było udane, terapia u Pani Karoliny była bardzo dobrą decyzją.

  • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

    Pani Karolina pomogła mi rozwiązać wiele problemów. Jej wiedza, umiejętności przyczyniły się do tego, że jestem szczęśliwym człowiekiem. Techniki i metody, które stosuje zawsze pomagają mi znaleźć odpowiednią ścieżkę w życiu. Jej uśmiech, ciepło są znakomite. Polecam i gwarantuję zadowolenie oraz efekty ze spotkań :)

  • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

    Uwierzyłam że dostanę odpowiednią pomoc i wsparcie w ratowaniu małżeństwa. Polecam z całego serca. :-)