lek.

Izabela Tarczoń

Alergolog, Pediatra

40 opinii +dodaj

Umów wizytę
42 umówione wizyty w ciągu 30 dni

Specjalista pediatrii, specjalista alergologii, konsultant ds. szczepień ochronnych, absolwentka Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Przez… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
40 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • A
  Lokalizacja: Specjalistyczna Poradnia Medyczna Przylądek ZdrowiaUsługa: alergia

  Pani doktor z uwagą słuchała tego co mieliśmy do powiedzenia, zadawała dużo pytań, żeby jak najlepiej ocenić sytuację. Była bardzo miła i profesjonalna. Zaleciła zupełnie inne, mniej inwazyjne leczenie od poprzedniego lekarza i już po jednym dniu było widać, że jest skuteczne. Polecam w pełni!

 • W
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Specjalistyczna Poradnia Medyczna Przylądek ZdrowiaUsługa: konsultacje alergologiczne

  Wizyta przebiegła sprawnie i w miłej atmosferze. Pani doktor wnikliwie przeanalizowała objawy a następnie dokładnie omówiła wyniki zleconych wcześniej badań. Wszystkie zalecenia również zostały szczegółowo omówione . Pani doktor jest osobą zaangażowaną w swoją pracę, komunikatywną i rzetelną.

 • A
  Lokalizacja: Specjalistyczna Poradnia Medyczna Przylądek Zdrowia

  Znakomita specjalistka. Ma świetne podejście do dzieci, odnosi się do pacjentów z niezwykłym szacunkiem. Polecam jako alergologa i specjalistę od szczepień.

 • A
  Lokalizacja: Specjalistyczna Poradnia Medyczna Przylądek ZdrowiaUsługa: Alergia

  Na pierwszą wizytę u Pani Izabeli z 4 miesięcznym dzieckiem czekaliśmy 1h20min. Pomyślałam...nic nie szkodzi. Jeśli poświęca innym czas, poświęci go i nam. Niestety wizyta odbyła się w ekspresowym tempie. Przez pośpiech nie udało się przekazać całości historii choroby dziecka. Z tego względu następną wizytę umówiłam podwójną: na siebie i dziecko, aby upewnić się, że nic nie zostanie pominięte. Wizyta, również odbyła się dość szybko, o czym nie omieszkałam powiedzieć Pani Doktor. Stwierdziła, że przyjmuje szybko, ale rzeczowo, i że jeśli czuję, że tak jest to mogę zmienić lekarza.Ja natomiast czułam, że Pani doktor niewysterczająco zgłębiła temat... Za radą Pani doktor zmieniłam lekarza. I momentalnie. Po długiej, bo prawie 40 min wizycie udało się znaleźć przyczynę uporczywszych wysypek i biegunek. Myślę, że Pani doktor na pewno jest kompetentną osobą, ale wizyty są zbyt krótkie, co znacząco przedłuża czas diagnozy,

 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Specjalistyczna Poradnia Medyczna Przylądek ZdrowiaUsługa: wizyta pediatryczna

  Do Pani doktor zgłosiliśmy się z 4. tygodniowym synem, który dzień wcześniej marudził przy piersi, nie chciał także pić z butelki. Obawialiśmy się, że może to być coś z gardłem lub uchem. Po przybyciu na wizytę Pani z recepcji poinformowała nas, że jest ok. 40 minutowe opóźnienie, które może sie wydłużyć. Zastanawiam się, dlaczego wcześniej recepcja nie zadzwoniła i nie poinformowała nas o tym.
  Pani doktor dokładnie zbadała syna, wykonała także pierwsze dokładnie badanie lekarskie od wypisu ze szpitala. Ma b. dobry kontakt z dzieckiem, badanie było przeprowadzone rzetelnie. Podczas omawiania przyrostu wagi, stwierdziła, że syn za dużo przybiera (było to ok. 40 g dziennie), dlatego należy zrezygnować z dokarmiania mlekiem modyfikowanym (wtedy było to ok. 300-280 ml dziennie). Dodatkowo, stwierdziła, że dziecko trzeba przystawiać do piersi co 3 godziny, nie częściej. Jeśli dziecko domaga się piersi szybciej, to należy je spróbować "przetrzymać". Podkreślę: mówimy o czterotygodnowym dziecku (!). Po powrocie do domu starałam się trzymać zaleceń lakarki. Syn był głody po 1,5h, płakał, udawało mi się go przetrzymywać do 2h. Po tygodniu od wizyty u Pani Tarczoń, syna zważyła położna środowiskowa - okazało się, że dziecko nic nie przybrało na wadze. Później, na konsultacji laktacyjnej, inna położna złapała się za głowę i zapytała, kto mi doradził takie karmienie, "bo chyba nie lekarz kobieta" (tu cytat). Jako początkująca mama spodziewałam sie od pediatry profesjonalnej porady, a nie takiej, która zaszkodzi dziecku.

 • R
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Specjalistyczna Poradnia Medyczna Przylądek ZdrowiaUsługa: konsultacje alergologiczne

  Pani Doktor jest wspaniała. Cudowne podejście. Otrzymałam wyczerpujące odpowiedzi na wszystkie pytania. Uśmiechnięta radosna, właściwą osoba na właściwym miejscu. Pierwszy raz spotkalam się z takim podejściem do wykonywanego zawodu (lekarza). Przede wszystkim zna się bardzo dobrze na tym co robi i dokładnie tłumaczy. Polecam serdecznie.
  Bardzo dziękuję.

 • E
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Specjalistyczna Poradnia Medyczna Przylądek ZdrowiaUsługa: konsultacje alergologiczne

  Jesteśmy po pierwszej konsultacji. Pani Doktor jest bardzo kompetentna i szczegółowo przedstawiła plan leczenia. Co więcej, wiemy w jaki sposób odpowiednio dbać o skórę dziecka z AZS. Alergia została rozpoznana gdy dziecko miało 3 miesiące, a astma oskrzelowa 10 - tym miesiącu życia. Dopiero teraz mogę przyznać, że jesteśmy w rękach Pani Doktor, której celem jest wyleczenie dziecka :)

 • Lokalizacja: Specjalistyczna Poradnia Medyczna Przylądek ZdrowiaUsługa: konsultacja alergologiczna dzieci

  Pani doktor bardzo miła, przeprowadziła obszerny wywiad. Obecnie podane są zalecenia i czekamy na rezultaty.

 • A

  Bardzo mila i konkretna Pani doktor. Jesteśmy na etapie szukania przyczyn wysypki u synka, przynajmniej widzę jakiś pomysl jakis plan dzialania, czego nie bylo na wizytach u innych lekarzy. Oby sie tylko udalo ustalic przyczyny i odpowiednio zadzialac. Bede oczywiscie dawac znac.

 • N
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Specjalistyczna Poradnia Medyczna Przylądek ZdrowiaUsługa: konsultacje alergologiczne

  Z wizyty jestesmy zadowoleni, przede wszystkim Pani doktor ma super podejscie do malych dzieciaczkow, coreczce sie podobalo i bardzo fajnie Pani doktor udalo sie odwrocic jej uwage przy wszystkich zabiegach ;) coprawda dla mojego partnera kompletnie wszystko bylo niezrozumiale z uwagi na predkosc z jaka Pani Doktor przekazywala informacje, po wizycie byl troche oglupialy, naszczescie ja jestem mocniej w temacie wiec przy duzym skupieniu udalo mi sie raczej wszystko zrozumiec :) generalnie na plus aczkolwiek

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Specjalista pediatrii, specjalista alergologii, konsultant ds. szczepień ochronnych, absolwentka Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
  Przez osiem lat pracowała jako asystentka w Oddziale Chorób Zakaźnych Dzieci i Hepatologii Dziecięcej w Szpitalu im. Jana Pawła II w Krakowie, a następnie przez kilka lat jako konsultant w Poradni Konsultacyjnej do Spraw Szczepień dla Dzieci z Grup Wysokiego Ryzyka w WSSD św. Ludwika w Krakowie.
  Pomysłodawca powstałej w styczniu 2011 roku Poradni Medycznej Przylądek Zdrowia, funkcjonującej początkowo przy ulicy Borkowskiej i Prądnickiej, a od maja 2016 przy ulicy Sołtysowskiej 35A- gdzie pracuje obecnie.
  Członek Towarzystw Lekarskich: Pediatrycznego, Alergologicznego, Wakcynologicznego, Medycyny Morskiej i Tropikalnej. Autorka i współautorka artykułów w czasopismach naukowych związanych z chorobami zakaźnymi , szczepieniami i alergologią. Wykładowca na konferencjach i sympozjach medycznych. Organizator Spotkań Edukacyjnych dla Rodziców o tematyce profilaktyki zdrowia.

Specjalizacje

 • Alergologia
 • Pediatria

Ukończone szkoły

 • Collegium Medicum UJ

Znajomość języków

 • angielski

Choroby

więcej

Zdjęcia