lek.

Izabela Tarczoń

Alergolog, Pediatra

36 opinii +dodaj

Umów wizytę 55 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

Specjalista pediatrii, specjalista alergologii, konsultant ds. szczepień ochronnych, absolwentka Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Przez… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
36 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Specjalistyczna Poradnia Medyczna Przylądek ZdrowiaUsługa: wizyta pediatryczna

  Do Pani doktor zgłosiliśmy się z 4. tygodniowym synem, który dzień wcześniej marudził przy piersi, nie chciał także pić z butelki. Obawialiśmy się, że może to być coś z gardłem lub uchem. Po przybyciu na wizytę Pani z recepcji poinformowała nas, że jest ok. 40 minutowe opóźnienie, które może sie wydłużyć. Zastanawiam się, dlaczego wcześniej recepcja nie zadzwoniła i nie poinformowała nas o tym.
  Pani doktor dokładnie zbadała syna, wykonała także pierwsze dokładnie badanie lekarskie od wypisu ze szpitala. Ma b. dobry kontakt z dzieckiem, badanie było przeprowadzone rzetelnie. Podczas omawiania przyrostu wagi, stwierdziła, że syn za dużo przybiera (było to ok. 40 g dziennie), dlatego należy zrezygnować z dokarmiania mlekiem modyfikowanym (wtedy było to ok. 300-280 ml dziennie). Dodatkowo, stwierdziła, że dziecko trzeba przystawiać do piersi co 3 godziny, nie częściej. Jeśli dziecko domaga się piersi szybciej, to należy je spróbować "przetrzymać". Podkreślę: mówimy o czterotygodnowym dziecku (!). Po powrocie do domu starałam się trzymać zaleceń lakarki. Syn był głody po 1,5h, płakał, udawało mi się go przetrzymywać do 2h. Po tygodniu od wizyty u Pani Tarczoń, syna zważyła położna środowiskowa - okazało się, że dziecko nic nie przybrało na wadze. Później, na konsultacji laktacyjnej, inna położna złapała się za głowę i zapytała, kto mi doradził takie karmienie, "bo chyba nie lekarz kobieta" (tu cytat). Jako początkująca mama spodziewałam sie od pediatry profesjonalnej porady, a nie takiej, która zaszkodzi dziecku.

 • R
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Specjalistyczna Poradnia Medyczna Przylądek ZdrowiaUsługa: konsultacje alergologiczne

  Pani Doktor jest wspaniała. Cudowne podejście. Otrzymałam wyczerpujące odpowiedzi na wszystkie pytania. Uśmiechnięta radosna, właściwą osoba na właściwym miejscu. Pierwszy raz spotkalam się z takim podejściem do wykonywanego zawodu (lekarza). Przede wszystkim zna się bardzo dobrze na tym co robi i dokładnie tłumaczy. Polecam serdecznie.
  Bardzo dziękuję.

 • E
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Specjalistyczna Poradnia Medyczna Przylądek ZdrowiaUsługa: konsultacje alergologiczne

  Jesteśmy po pierwszej konsultacji. Pani Doktor jest bardzo kompetentna i szczegółowo przedstawiła plan leczenia. Co więcej, wiemy w jaki sposób odpowiednio dbać o skórę dziecka z AZS. Alergia została rozpoznana gdy dziecko miało 3 miesiące, a astma oskrzelowa 10 - tym miesiącu życia. Dopiero teraz mogę przyznać, że jesteśmy w rękach Pani Doktor, której celem jest wyleczenie dziecka :)

 • Lokalizacja: Specjalistyczna Poradnia Medyczna Przylądek ZdrowiaUsługa: konsultacja alergologiczna dzieci

  Pani doktor bardzo miła, przeprowadziła obszerny wywiad. Obecnie podane są zalecenia i czekamy na rezultaty.

 • A

  Bardzo mila i konkretna Pani doktor. Jesteśmy na etapie szukania przyczyn wysypki u synka, przynajmniej widzę jakiś pomysl jakis plan dzialania, czego nie bylo na wizytach u innych lekarzy. Oby sie tylko udalo ustalic przyczyny i odpowiednio zadzialac. Bede oczywiscie dawac znac.

 • N
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Specjalistyczna Poradnia Medyczna Przylądek ZdrowiaUsługa: konsultacje alergologiczne

  Z wizyty jestesmy zadowoleni, przede wszystkim Pani doktor ma super podejscie do malych dzieciaczkow, coreczce sie podobalo i bardzo fajnie Pani doktor udalo sie odwrocic jej uwage przy wszystkich zabiegach ;) coprawda dla mojego partnera kompletnie wszystko bylo niezrozumiale z uwagi na predkosc z jaka Pani Doktor przekazywala informacje, po wizycie byl troche oglupialy, naszczescie ja jestem mocniej w temacie wiec przy duzym skupieniu udalo mi sie raczej wszystko zrozumiec :) generalnie na plus aczkolwiek

 • D
  Lokalizacja: Specjalistyczna Poradnia Medyczna Przylądek ZdrowiaUsługa: alergia

  Pani doktor to świetny specjalista gdyby była taka możliwość chciałabym mieć panią doktor jako lekarza rodzinnego. Pani doktor zbiera bardzo dokładny wywiad z rodzicami, a diagnozy trafione są w 100%.Pani doktor jest konkretna i rzeczowa ma świetne podejście do dzieci. Wszystko na wysokim poziomie polecam w 100%

 • K
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Specjalistyczna Poradnia Medyczna Przylądek ZdrowiaUsługa: konsultacje alergologiczne

  Gdyby tak się dało to chciałbym mieć tą Panią doktor jako swojego lekarza rodzinnego, ale niestety się nie da. Pani doktor zawsze zbiera bardzo dokładny wywiad nt. objawów i prowadzonego leczenia, a diagnozy które stawia są w 100% trafione. Przeprowadzane przez nią badanie jest bardzo dokładne. Rzeczowo i skrupulatnie tłumaczy i określa dalsze postępowanie. Poza tym jest zawsze bardzo życzliwa i oddana swojej pracy. Wzbudziła nasze całkowite zaufanie podczas wizyt z naszym 1,5 rocznym synkiem mającym alergię na białko mleka. Poza tym jeśli uważamy, że dziecku może dolegać coś więcej niż tylko zwykłe przeziębienie to udajemy się do niej, bo jest też znakomitym pediatrą i wiemy, że nie nafaszeruje naszego dziecka antybiotykiem jeśli nie będzie takiej konieczności. Pani doktor nie zawodzi.

 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Specjalistyczna Poradnia Medyczna Przylądek ZdrowiaUsługa: wizyta pediatryczna - kontrola w czasie tej samej chooby

  Pani Doktor jest bardzo konkretna i rzeczowa, zbiera dokladny wywiad i ma swietne podejscie do dzieci

 • P
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Dopiero zaczynamy leczenie ale pierwsza wizyta była wzorowa. Ocena stanu dziecka od podstaw tj waga, wzrost, dokładny ogląd, dokładny wywiad z rodzicami. Pani doktor wszystko cierpliwie tłumaczy i wyjaśnia ( nawet mimo opóźnienia). Zleciła badania o których 3 poprzednich lekarzy nawet nie wspomniało. Lekarz -złoto. Mam nadzieje ze doprowadzi nas do końca choroby ale po pierwszej wizycie czuje ze trafiliśmy w dobre rece.

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Specjalista pediatrii, specjalista alergologii, konsultant ds. szczepień ochronnych, absolwentka Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
  Przez osiem lat pracowała jako asystentka w Oddziale Chorób Zakaźnych Dzieci i Hepatologii Dziecięcej w Szpitalu im. Jana Pawła II w Krakowie, a następnie przez kilka lat jako konsultant w Poradni Konsultacyjnej do Spraw Szczepień dla Dzieci z Grup Wysokiego Ryzyka w WSSD św. Ludwika w Krakowie.
  Pomysłodawca powstałej w styczniu 2011 roku Poradni Medycznej Przylądek Zdrowia, funkcjonującej początkowo przy ulicy Borkowskiej i Prądnickiej, a od maja 2016 przy ulicy Sołtysowskiej 35A- gdzie pracuje obecnie.
  Członek Towarzystw Lekarskich: Pediatrycznego, Alergologicznego, Wakcynologicznego, Medycyny Morskiej i Tropikalnej. Autorka i współautorka artykułów w czasopismach naukowych związanych z chorobami zakaźnymi , szczepieniami i alergologią. Wykładowca na konferencjach i sympozjach medycznych. Organizator Spotkań Edukacyjnych dla Rodziców o tematyce profilaktyki zdrowia.

Specjalizacje

 • Alergologia
 • Pediatria

Ukończone szkoły

 • Collegium Medicum UJ

Znajomość języków

 • angielski

Choroby

więcej

Zdjęcia