lek.

Izabela Tarczoń

Alergolog, Pediatra

Calendar-iconCreated with Sketch. Umów wizytę 16 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

Specjalista pediatrii, specjalista alergologii, konsultant ds. szczepień ochronnych, absolwentka Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Pr... więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Specjalista pediatrii, specjalista alergologii, konsultant ds. szczepień ochronnych, absolwentka Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
  Przez osiem lat pracowała jako asystentka w Oddziale Chorób Zakaźnych Dzieci i Hepatologii Dziecięcej w Szpitalu im. Jana Pawła II w Krakowie, a następnie przez kilka lat jako konsultant w Poradni Konsultacyjnej do Spraw Szczepień dla Dzieci z Grup Wysokiego Ryzyka w WSSD św. Ludwika w Krakowie.
  Pomysłodawca powstałej w styczniu 2011 roku Poradni Medycznej Przylądek Zdrowia, funkcjonującej początkowo przy ulicy Borkowskiej i Prądnickiej, a od maja 2016 przy ulicy Sołtysowskiej 35A- gdzie pracuje obecnie.
  Członek Towarzystw Lekarskich: Pediatrycznego, Alergologicznego, Wakcynologicznego, Medycyny Morskiej i Tropikalnej. Autorka i współautorka artykułów w czasopismach naukowych związanych z chorobami zakaźnymi , szczepieniami i alergologią. Wykładowca na konferencjach i sympozjach medycznych. Organizator Spotkań Edukacyjnych dla Rodziców o tematyce profilaktyki zdrowia.

Specjalizacje

 • Alergologia
 • Pediatria

Ukończone szkoły

 • Collegium Medicum UJ

Znajomość języków

 • angielski

Choroby

więcej

Zdjęcia

Ocena pacjentów:

8 opinii

 • Z Panią Doktor miałam styczność w 2011 roku, gdy pracowała w NZOZ na Ruczaju. Prowadziła moją 2 miesięczną córkę, która miała problemy z chlustaniem, brakiem przyrostu wagi i ciągłym nieutulonym płaczem. Sceptycznie podchodziła do naszych próśb o mleko oparte na aminokwasach i przy tym zachwalała wszystkie dostępne szczepienia jako największe dobrodziejstwo. Niestety teorie Pani Doktor doprowadzały nas wtedy do rozpaczy np że dziecko płacze bo może nie ma karuzelki nad łóżeczkiem albo że mogę jeść wszystko i karmić piersią, bo mleko matki ma stały skład i nic nie przenika...no cóż najlepsze co Pani Doktor dla nas zrobiła to dała kontakt do Pani Gastroenterolog, która okazała się świetnym lekarzem z dobrą intuicją. Po latach chcę przestrzec inne mamy, żeby nie ufały do końca w dobrodziejstwo szczepień, które tak zachwała Pani Doktor. U moich córek wyszły niedobory immunologiczne, więc każde szczepienie pogłebiało stan chorobowy i alergię, a dobiło nas sczepeinie MMR przy 1 córce, po którym to dochodziła do siebie rok...druga córka ma odroczone szczepienia. Poza tym dzieci z alergiami i nietolerancjami można karmić piersią ale przy zachowaniu baardzo restrykcyjnej diety (np usunięcie margaryn z serwatką bo to też białka mleka, które w mleku matki są potem przez kilka tygodni). Karmienie udało mi sie przy drugiej córce, przy odrzuceniu całkowicie białek mleka i glutenu, efekt taki że starszą wysypuje od razu a młodsza tak nie reaguje. Drogie mamy myślcie, czytajcie, obserwujcie swoje dzieci i nie dajcie się wkręcić w niepotrzebne szczepienia, osłabiające naturalną odporność.

 • Oboje z synkiem jesteśmy bardzo zadowoleni z wizyty u Pani doktor. Wszystko na największy plus , pierwszy raz spotkałam się z takim zaangażowaniem i podejściem do małego pacjenta. Jako mama zostałam szczegółowo poinformowana o zaleceniach co do podawania leków dziecku. Wszystko zapisane jak podawać i w jakich ilościach. W tamtym roku za pomocą innych lekarzy wylądowaliśmy w szpitalu z zapaleniem płuc, w tym roku trafiliśmy do Pani doktor. Choć były to początki zapalenia w tydzień wyprowadziła synka na prostą. Ogromny plus a dla Mnie szczęście , bo wreszcie mamy pediatrę z prawdziwego zdarzenia.

 • Cudowna Pani doktor, świetne podejście do dziecka, kompetentna, rzeczowa, wzbudza zaufanie, wizyta trwała pół godziny, wszystko dokładnie tłumaczy szczerze polecam.

 • Dr Izabela Tarczoń, to pediatra zdecydowanie godny polecenia. Leczy moje dzieci od 5 lat i nigdy nie pomyliła się w diagnozie. Nie daje antybiotyku, gdy to nie jest naprawdę konieczne. Badanie dziecka przeprowadza bardzo dokładnie. Jest ponadto bardzo sympatyczna osobą i zawsze punktualnie wchodzi się do Pani doktor na wizytę, co przy małym dziecku jest bardzo ważne. Nie zamieniłabym Pani doktor na żadnego innego lekarza i mam do niej bezgraniczne zaufanie a moje dziewczynki ją uwielbiają.

 • Danuta, mama Kazika
  Doktor Izabela Tarczoń to zdecydowanie najlepszy i najbardziej kompetentny lekarz pediatra oraz alergolog jakiego można sobie wymarzyć. Jest lekarzem bardzo zaangażowanym, całkowicie skoncentrowanym na problemach i potrzebach swoich pacjentów. Ponadto doktor Iza jest niezwykle empatyczną, ciepłą, miłą, sympatyczną i otwartą osobą mającą cudowne podejście do dzieci, mnóstwo cierpliwości, wyrozumiałości oraz cudowny uśmiech kojąco wpływający na małych pacjentów oraz ich rodziców. Badanie jest bardzo dokładne, rzetelne. Stawiane diagnozy są gruntownie przemyślane, absolutnie trafne a zalecane leczenie zawsze skuteczne. Mój synek Kazik uwielbia "Ciocię doktor Izę". Każdemu rodzicowi polecam z całego serca doktor Izabelę Tarczoń, do której po prawie 6-ściu latach opieki medycznej nad moim synkiem (trafiliśmy do gabinetu dr Izy gdy Kazik miał 6 tygodni dziś ma prawie 6 lat) mam bezwzględne zaufanie.

 • Bardzo dobry lekarz, Pani doktor jest świetnym specjalistą i bardzo dobrym człowiekiem.Bardzo miła i stawia dobre diagnozy.Tłumaczy wszystko bardzo dokładnie i bez pośpiechu.Polecam jako doskonałego pediatrę.

 • Najlepsza pani doktor pediatra jaką znam!!! Poświęca dużo czasu i uwagi podczas każdorazowej wizyty. Punktualna. Nigdy nie czeka się godzinami w poczekalni. Rejestracja on- line działa bez zarzutu 24h na dobę. Bardzo profesjonalna, miła i stawia trafne diagnozy. Zawsze nam pomaga.

 • bardzo dobry lekarz, nie znam bardziej godnego polecenia specjalisty - pediatry, niż Pani Doktor "Ciocia" Iza !

  Ocena zmieniona przez moderatora na "dobry". Powód: Zbyt lakoniczna argumentacja do wystawienia wyższej oceny.