lek.

Izabela Tarczoń

Alergolog, Pediatra

Calendar-iconCreated with Sketch. Umów wizytę 34 umówione wizyty w ciągu 30 dni

Specjalista pediatrii, specjalista alergologii, konsultant ds. szczepień ochronnych, absolwentka Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Pr... więcej

Umów wizytę

info-iconCreated with Sketch. Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Doświadczenie i kwalifikacje

about-me-iconCreated with Sketch. O mnie

 • Specjalista pediatrii, specjalista alergologii, konsultant ds. szczepień ochronnych, absolwentka Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
  Przez osiem lat pracowała jako asystentka w Oddziale Chorób Zakaźnych Dzieci i Hepatologii Dziecięcej w Szpitalu im. Jana Pawła II w Krakowie, a następnie przez kilka lat jako konsultant w Poradni Konsultacyjnej do Spraw Szczepień dla Dzieci z Grup Wysokiego Ryzyka w WSSD św. Ludwika w Krakowie.
  Pomysłodawca powstałej w styczniu 2011 roku Poradni Medycznej Przylądek Zdrowia, funkcjonującej początkowo przy ulicy Borkowskiej i Prądnickiej, a od maja 2016 przy ulicy Sołtysowskiej 35A- gdzie pracuje obecnie.
  Członek Towarzystw Lekarskich: Pediatrycznego, Alergologicznego, Wakcynologicznego, Medycyny Morskiej i Tropikalnej. Autorka i współautorka artykułów w czasopismach naukowych związanych z chorobami zakaźnymi , szczepieniami i alergologią. Wykładowca na konferencjach i sympozjach medycznych. Organizator Spotkań Edukacyjnych dla Rodziców o tematyce profilaktyki zdrowia.

Ukończone szkoły

 • Collegium Medicum UJ

Znajomość języków

 • angielski

Choroby

więcej

Zdjęcia

Ocena pacjentów:

Dodaj własną opinię
 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pani Doktor jest miłą i ciepłą osobą bardzo otwartą cudnie zajęła się moją 2,5 miesięczną córeczką jeśli chodzi o badanie i kontakt z dzieckiem jednak to co nie do końca mi odpowiadało jest fakt że odniosłam wrażenie że bardzo się spieszyła zważywszy na opóźnienie które było co nie ukrywam trochę mi przeszkadzało bo czułam że nie ma dużo czasu dla nas i musimy się streszczać ale oprócz tego bardzo polecam. Pozdrawiam Karolina

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Specjalistyczna Poradnia Medyczna Przylądek ZdrowiaUsługa: konsultacje alergologiczne

  Odwiedziliśmy ogromną liczbę specjalistów, jednak dopiero Pani doktor wzbudziła moje zaufanie (wedrujemy po lekarzach od 2 i pol roku). Pani doktor przepisala bardzo konkretne leczenie, przedstawila scisly plan a przede wszystkim wysluchala naszych sugestii odnosnie leczenia, zbieranych na podstawie obserwacji synka. Oprocz tego Pani doktor ma niesmowite podejscie do dzieci. Posiada ogromna wiedze i jest naprawde kompetentna. Szczegolowo wyjasnila problem alergii i poswieca tyle czasu pacjentowi ile potrzeba (to niestety rowniez rzadko spotykane).

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Specjalistyczna Poradnia Medyczna Przylądek ZdrowiaUsługa: konsultacje alergologiczne

  Znalazłam Panią doktor przez witrynę znanylekarz.pl i pierwsze wrażenie jest pozytywne. Bardzo dokładny, rzeczowy wywiad- pytania o pozornie błahe i nieistotne z mojego punktu widzenia rzeczy, a uściślające obraz choroby dziecka. Nie spieszyła się podczas wizyty, miała dla nas przeznaczone aż pół godziny i został ten czas wykorzystany. W tym momencie nie jest jeszcze zdiagnozowane co córce dolega, ale mam nadzieję, że Pani Tarczoń znajdzie przyczynę naszych wielomiesięcznych pokrzywek...

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Specjalistyczna Poradnia Medyczna Przylądek ZdrowiaUsługa: wizyta pediatryczna bez szczepienia

  Pani Doktor budzi zaufanie, posiada wszechstronną wiedzę i duże doświadczenie, ma świetne podejście, tak do dzieci, jak do ich rodziców. Moim zdaniem to godny polecenia lekarz i przemiły, oddany swojej pracy człowiek.

 • J
  Lokalizacja: Specjalistyczna Poradnia Medyczna Przylądek ZdrowiaUsługa: wizyta pediatryczna ze szczepieniem

  Jestem mamą trójki dzieci, nad którymi od urodzenia opiekę pediatryczną sprawuje Doktor Iza. Daje mi to olbrzymi komfort psychiczny i poczucie bezpieczeństwa. Dzieci są zawsze szczegółowo zbadane, Pani Doktor nie lekceważy żadnych objawów. Szczerze mówiąc rzadko chorujemy, ale myślę że to też zasługa dobrze dobranych szczepień. Dzieciaki bardzo lubią Panią Doktor, wizyty są punktualne, szczerze polecam!

 • T
  Lokalizacja: Specjalistyczna Poradnia Medyczna Przylądek ZdrowiaUsługa: wizyta pediatryczna bez szczepienia

  Leczymy u Pani doktor Izy dwoje naszych dzieci.
  Długo szukaliśmy lekarza dla naszego synka, który miał problemy z nawracającymi infekcjami, ciągłym kaszlem, był już po zapaleniu płuc w szpitalu, a lekarze w publicznej przychodzi potrafili tylko z miejsca walić antybiotykiem na każde przeziębienie.
  Teraz Jonasz przyjmuje leki przeciwalergiczne, sam wychodzi z lekkich przeziębień, a od kilku lat chyba tylko raz dostaliśmy receptę antybiotyk.
  Po każdej wizycie mam poczucie, że wywiad był bardzo szczegółowo przeprowadzony, dziecko dokładnie zbadane (a nie tylko osłuchane przez kilka sekund), a leczenie syna wyjaśnione i skonsultowane ze mną. No i dzieci naprawdę lubią Panią doktor - świetne podejście :)
  Przychodnia przylądek zdrowia bardzo przyjemna, prawie nigdy nie czekamy na wizytę umówioną na konkretną godzinę, a rejestracja przez internet szybko pokazuje mi dostępne terminy - jeśli jest taka potrzeba mogę sprawdzić i zarejestrować się w nocy przez stronę albo w weekend.

 • D

  Pani doktor Izabela Tarczoń to lekarz z powołania. Wykonuje swój zawód w pełni profesjonalnie i z wielką pasją. Nie lekceważy nawet najmniejszych problemów. Bardzo szczegółowo przeprowadza wywiad i badanie, a przy tym wykazuje się niesamowitą cierpliwością i cudownym podejściem do małych pacjentów. Zawsze trafia z diagnozą, a antybiotyk przepisuje w ostateczności. Z całego serca polecam wszystkim szukającym kompetentnego i rzeczowego lekarza.

 • P

  Z Panią Doktor miałam styczność w 2011 roku, gdy pracowała w NZOZ na Ruczaju. Prowadziła moją 2 miesięczną córkę, która miała problemy z chlustaniem, brakiem przyrostu wagi i ciągłym nieutulonym płaczem. Sceptycznie podchodziła do naszych próśb o mleko oparte na aminokwasach i przy tym zachwalała wszystkie dostępne szczepienia jako największe dobrodziejstwo. Niestety teorie Pani Doktor doprowadzały nas wtedy do rozpaczy np że dziecko płacze bo może nie ma karuzelki nad łóżeczkiem albo że mogę jeść wszystko i karmić piersią, bo mleko matki ma stały skład i nic nie przenika...no cóż najlepsze co Pani Doktor dla nas zrobiła to dała kontakt do Pani Gastroenterolog, która okazała się świetnym lekarzem z dobrą intuicją. Po latach chcę przestrzec inne mamy, żeby nie ufały do końca w dobrodziejstwo szczepień, które tak zachwała Pani Doktor. U moich córek wyszły niedobory immunologiczne, więc każde szczepienie pogłebiało stan chorobowy i alergię, a dobiło nas sczepeinie MMR przy 1 córce, po którym to dochodziła do siebie rok...druga córka ma odroczone szczepienia. Poza tym dzieci z alergiami i nietolerancjami można karmić piersią ale przy zachowaniu baardzo restrykcyjnej diety (np usunięcie margaryn z serwatką bo to też białka mleka, które w mleku matki są potem przez kilka tygodni). Karmienie udało mi sie przy drugiej córce, przy odrzuceniu całkowicie białek mleka i glutenu, efekt taki że starszą wysypuje od razu a młodsza tak nie reaguje. Drogie mamy myślcie, czytajcie, obserwujcie swoje dzieci i nie dajcie się wkręcić w niepotrzebne szczepienia, osłabiające naturalną odporność.

 • K
  Lokalizacja: Specjalistyczna Poradnia Medyczna Przylądek ZdrowiaUsługa: wizyta pediatryczna bez szczepienia

  Oboje z synkiem jesteśmy bardzo zadowoleni z wizyty u Pani doktor. Wszystko na największy plus , pierwszy raz spotkałam się z takim zaangażowaniem i podejściem do małego pacjenta. Jako mama zostałam szczegółowo poinformowana o zaleceniach co do podawania leków dziecku. Wszystko zapisane jak podawać i w jakich ilościach. W tamtym roku za pomocą innych lekarzy wylądowaliśmy w szpitalu z zapaleniem płuc, w tym roku trafiliśmy do Pani doktor. Choć były to początki zapalenia w tydzień wyprowadziła synka na prostą. Ogromny plus a dla Mnie szczęście , bo wreszcie mamy pediatrę z prawdziwego zdarzenia.

 • Cudowna Pani doktor, świetne podejście do dziecka, kompetentna, rzeczowa, wzbudza zaufanie, wizyta trwała pół godziny, wszystko dokładnie tłumaczy szczerze polecam.