lek.

Filip Kucharczyk

Ortopeda

39 opinii +dodaj

Umów wizytę
631 odwiedzin w ciągu 30 dni

Jestem specjalistą Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu. Pracuje jako starszy asystent w Klinice Ortopedii i Chirurgii Urazowej Narządu Ruchu Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego… więcej

Pacjenci cenią mnie za

Zaangażowanie
Skuteczność leczenia
Chirurgię kończyny górnej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
39 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • P
  Lokalizacja: FIMEDICAUsługa: konsultacje ortopedyczne

  Wspaniały specjalista, ogromna wiedza i doświadczenie mimo młodego wieku , najlepszy ortopeda / chirurg ręki w Warszawie, profesjonalista, do tego sympatyczny i optymistycznie nastawiony

  Filip Kucharczyk2018-06-15

  Panie Patryku bardzo dziękuje za tak miłe słowa ale do najlepszych jeszcze mi daleko.

 • J
  Lokalizacja: FIMEDICAUsługa: stan po zwichnięciu stawu łokciowego i złamaniu głowy kości promieniowej

  Byłam tylko na jednej wizycie, ale za to bardzo konkretnej i wartościowej. Podczas tej jednej wizyty dowiedziałam się więcej niż podczas całego okresu leczenia po zwichnięciu stawu łokciowego i złamaniu głowy kości promieniowej.
  Dr Filip Kucharczyk jest świetnym lekarzem. Wnikliwie zapoznał się z dokumentacją, zbadał, a później długo i cierpliwie tłumaczył na czym polega problem, co można zrobić, żeby "naprawić" rękę, jakie mogą wystąpić powikłania po zabiegu itp. Odpowiadał też na każde pytanie, nawet jeśli było banalne.
  Jeśli ktoś się zastanawia nad tym czy warto pójść do tego lekarza, to proszę nie tracić więcej czasu. WARTO. Naprawdę warto.

 • B
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: FIMEDICAUsługa: konsultacje ortopedyczne

  Doktor starannie mnie zbadał i dokładnie opisał istotę mojej dolegliwości. Następnie przedstawił możliwości leczenia, zapisał na zabieg w szpitalu oraz dał wskazówki, jak do tego czasu należy postępować. Wyczerpująco odpowiadał na moje pytania. Doktor jest dobrym fachowcem i sympatyczną osobą, zdecydowanie polecam! :)

 • Lokalizacja: PROFEMED Lekarze SpecjaliściUsługa: złamanie nadgarstka

  We wrześniu ubiegłego roku podczas gry w piłkę nożną doznałem kontuzji nadgarstka. Po RTG na SORZE okazało się, że mam złamanie nasady dalszej kości promieniowej oraz złamanie wyrostka rylcowatego kości łokciowej. Na miejscu po trzech próbach nastawienia złamania założono gips. Jednak po kilku dniach ból złamanej ręki zaczął się nasilać i postanowiłem poszukać doświadczonego specjalisty zajmującego się takimi złamaniami. Dzięki portalowi znanylekarz.pl trafiłem do Pana doktora Filipa Kucharczyka. Pan Filip prawidłowo zdiagnozował mój przypadek i zalecił wykonanie stabilizacji przezskórnej złamanej kości w postaci drutów K. Operację Pan doktor wykonał osobiście. Po okresie 4-miesięcznej rehabilitacji mój nadgarstek wrócił do pełnej sprawności ruchowej za co bardzo jestem wdzięczny Panu doktorowi. Bardzo polecam tego ortopedę, wspaniały człowiek i wielki fachowiec!!!

 • L
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: PROFEMED Lekarze SpecjaliściUsługa: konsultacje ortopedyczne

  Mój ulubiony lekarz.
  Jest najlepszy ... zna sie na swoim
  Ma podejście do pacjenta, zawsze wszytko ładnie tłumaczy i radzi jak najlepiej !
  Miło sie siedzi u Niego w kabinecie bez stresu !
  Polecam

 • M
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pan doktor Filip Kucharczyk to znakomity specjalista w zakresie ortopedi. Jest szczegółowy, zasadniczy a przy tym bardzo dobrze rozumie pacjenta. Mówi ale też i słucha. A to dla nas również bardzo ważne ze czujemy się bezpieczni.

 • Lokalizacja: FIMEDICAUsługa: usuwanie ganglionów

  W skali od 1 do 5 daje 10. Jeszcze nigdy nie spotkalam sie z tam uprzejmym i miłym lekarzem. Wszystko dokładnie opisał, pokazał. Doskonale słucha i jest bardzo cierpliwy (nawet przy moim nerwowym potoku słów).

 • H
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Lekarz Filip Kucharczyk uważnie słucha i bada pacjenta. Udziela konkretnych, bardzo pomocnych porad przewidując różne opcje rozwoju choroby( w moim przypadku zespół cieśni nadgarstka). Umie się dopasować do indywidualnych potrzeb pacjenta. Jestem bardzo zadowolona z wizyty u tego lekarza.

 • D
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: FIMEDICA

  Fantastyczny człowiek i lekarz z powołania. Ogromna wiedza, empatia, cierpliwość. Można pytać o wszystko i na wszystkie pytania odpowie.
  Byłam u lekarza zarówno po wypadku z problemami z kręgosłupem jak i kilka lat później z kolanami. Za każdym razem byłam doskonale zaopiekowana.
  Gorąco polecam.

 • A
  Lokalizacja: FIMEDICAUsługa: konsultacje ortopedyczne

  Pan Doktor jest przemiłym człowiekiem, z pasją podchodzącym do swojej pracy. Pacjent czuje, że jest w dobrych rękach. Wizyta przebiegła sprawnie, przedstawił mi wszystkie możliwe opcje oraz procedury i po szybkiej decyzji pozbyłam się uciążliwej dolegliwości. Punktualność, miła atmosfera, profesjonalizm i trafność diagnozy to znaki rozpoznawcze doktora Kucharczyka:)

Pytania pacjentów (19)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Jestem specjalistą Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu. Pracuje jako starszy asystent w Klinice Ortopedii i Chirurgii Urazowej Narządu Ruchu Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego im. Adama Grucy w Otwocku, CMKP. Absolwent II Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

  Od początku pracy zawodowej jestem związany z Kliniką Chirurgii Urazowej Narządu Ruchu i Ortopedii Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego SPSK im. A. Grucy w Otwocku. Na codzień jestem szczególnie zainteresowany chirurgią kończyny górnej, chirurgią urazową, leczeniem powikłań zrostu kostnego po leczeniu operacyjnym i zachowawczym złamań, schorzeniami kończyny górnej: następstwa urazów ręki, nadgarstka, przedramienia, stawu łokciowego, leczeniem zachowawczym i operacyjnym zespołów uciskowych nerwów obwodowych (zespół cieśni kanału nadgarstka, zespoły uciskowe nerwu łokciowego), chorobami ścięgien (palce „zatrzaskujące”, choroba de Quervain’a itp., uszkodzenia ścięgien),przykurczem rozcięgna dłoniowego (ch. Duputryena), entezopatiami w obrębie kończyny górnej (łokieć tenisisty, łokieć golfisty itp.), urazami i chorobami ścięgna Achilles’a.
  W pierwszej kolejności jestem nastawiony na diagnozę problemu i leczenie zachowawcze lub operacyjne schorzenia.
  Doświadczenie zawodowe zdobywam w wiodącej od lat w kraju Klinice Chirurgii Urazowej Narządu Ruchu i Ortopedii  w Otwock oraz na licznych kursach i szkoleniach doskonalących (min.  AO Trauma Course – stopień podstawowy i zaawansowany, liczne kursy i sympozja naukowe, kurs Master w zakresie kończyny górnej w Davos, kursy kadawerowe w Austrii).
  Jestem również wykładowcą na kursach szkoleniowych i doskonalących dla lekarzy ortopedów w trakcie i po specjalizacji prowadzonych przez Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Otwocku.

  Doświadczenie zawodowe:
  10.2009 r - do dziś - asystent Oddziału III Kliniki Kliniki Chirurgii Urazowej Narządu Ruchu i Ortopedii SPSK CMKP im. A. Grucy w Otwocku
  03-05.2010 r. - asystent Oddziału VI Zapaleń Kości SPSK CMKP im. A. Grucy w Otwocku
  01.04.2010 r. - 18.02.2016 r. - lekarz ortopeda działu pomocy doraźnej Szpitala Luxmed w Warszawie
  01.03.2010 r. do dziś - lekarz ortopeda w poradni ortopedycznej LIM ( Grupa LuxMed)
  01.01.2013 r. do dziś - lekarz ortopeda przychodni Fimedica

  Ukończone kursy oraz szkolenia:

  Międzynarodowe Szkolenie z Zakresu Leczenia Złamań Kości Długich
  Koksartroza V : Międzynarodowe Sympozjum
  XI Sympozjum Ortopedyczno-Radiologiczne „Diagnostyka obrazowa w ortopedii” r. AOTrauma Course – Princeples In Operative Fracture Management
  XII Sympozjum Sekcji Osteosyntezy PTOiTr : Złamania przedramienia, nadgarstka i ręki
  AOTrauma Course – Advances In Operative Fracture Management
  Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Biologia i biomechanika powikłań zespoleń stabilizacja śródszpikową i płytami blokowanymi kątowo” – wykład na temat powikłań zespoleń płytami blokowanymi kątowo
  XXXIX Zjazd Naukowy PTOiTr – wykład na temat leczenia złamań przezkrętarzowych kości udowej.
  AOTrauma Courses with Practical Exercises on Human Specimens. Austria, Graz.
  AOTrauma Masters Course—Current Concepts Upper Extremity. Szwajcaria, Davos.

Specjalizacje

 • Ortopedia i traumatologia narządu ruchu

Ukończone szkoły

 • Warszawski Uniwersytet Medyczny

Znajomość języków

 • angielski

Certyfikaty

 • Filip Kucharczyk, ortopeda w mieście Warszawa - Certyfikaty
 • Filip Kucharczyk, ortopeda - Certyfikaty
 • Filip Kucharczyk, Warszawa - Certyfikaty
 • Filip Kucharczyk, ortopeda w mieście Warszawa - Kwalifikacje zawodowe

Choroby

więcej