lek.

Dawid Matyniak

Laryngolog

152 opinie +dodaj

Umów wizytę Zapytaj lekarza 2673 odwiedziny w ciągu 30 dni

Proszę zabierz ze sobą wszystkie badania jakie posiadasz, zarówno te papierowe jak i na płytach. Medycyna jest moją pasją od najmłodszych lat... Jako dziecko często chorowałem. W… więcej

Umów wizytę

To bardzo proste

Wybierz odpowiadający Ci termin, podaj swoje dane, potwierdź... i już. Wizyta umówiona!

To niezawodne

Wybrany termin trafi prosto do kalendarza lekarza. O wizycie przypomni Ci automatyczna wiadomość.

To bezpłatne

Nie pobieramy od pacjentów żadnych opłat. Z naszego serwisu korzystasz zupełnie za darmo.

Pytania pacjentów (58)

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Proszę zabierz ze sobą wszystkie badania jakie posiadasz, zarówno te papierowe jak i na płytach.
  Medycyna jest moją pasją od najmłodszych lat...
  Jako dziecko często chorowałem. W następstwie tego miałem częsty kontakt z personelem medycznym, którego praca niezwykle mnie fascynowała.
  W wieku 4 lat dostałem niezwykły prezent - mój pierwszy, prawdziwy stetoskop. Postanowiłem, że zostanę lekarzem. Kolejne poziomy mojej edukacji przynosiły coraz to nowsze pomysły na życie, jednak medycyna zawsze była… gdzieś blisko...
   
  Zacząłem od teorii, w liceum, w klasie o profilu biologiczno - chemicznym, a następnie w Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy. Po tym etapie nadszedł czas na zdobycie umiejętności praktycznych. Staż podyplomowy odbyłem w Szpitalu Miejskim w Bydgoszczy. Kolejnym etapem był wybór specjalizacji. Z uwagi na zamiłowanie do działań precyzyjnych wybrałem otorynolaryngologię. W 2011 roku rozpocząłem szkolenie specjalizacyjne na Oddziale Klinicznym Otolaryngologii w 10 Wojskowym Szpitalu Klinicznym w Bydgoszczy i tu pomagam pacjentom łącząc obowiązek i pasję.
  Egzamin specjalizacyjny zdałem w marcu 2017 roku.
  Moim szczęściem jest ukochanie swojej codzienności…dzięki medycynie

Specjalizacje

 • Otorynolaryngologia

Ukończone szkoły

 • CM UMK

Staże

 • Chirurgia Plastyczna CM UMK
 • Chirurgia ogólna 10 WSK w Bydgoszczy

Wyróżnienia ZnanyLekarz.pl

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
152 opinie

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • Lokalizacja: Gabinet laryngologiczny, Wejście za KWADRANS CAFE 1 piętro. Pokój numer 5.Usługa: zapalenie zatok

  Bardzo sympatyczny pan doktor, szybko postawił diagnozę: przewlekłe zapalenie zatok spowodowane krzywą przegrodą i przerośniętymi małżowinami nosowymi. Polecam.

 • M
  Lokalizacja: Gabinet laryngologiczny, Wejście za KWADRANS CAFE 1 piętro. Pokój numer 5.Usługa: stan zapalny

  Bardzo miła obsługa, profesionalne podejście do pacjenta, wszystko wytłumaczone. Przyjemna atmosfera :) Polecam

 • M
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Szpital Św. ŁukaszaUsługa: skrzywiona przegroda nosowa

  Miałem problem ze skrzywioną przegrodą nosową, dodatkowo przerosniete małżowiny nosowe i kolec kostny. To wszystko bardzo utrudniało mi normalne funkcjonowanie. Zdecydowałem się na wizytę u doktora Matyniaka i nie żałuję. Moja pierwsza w życiu operacja przebiegła bezboleśnie i co najważniejsze w otoczeniu osób, które na każdym kroku były obok. Jedyne co mogę zasugerować przyszłym osobom, to jeśli jesteście z daleka to lepiej kilka dni pozostać w Bydgoszczy na miejscu. Wtedy doktor na bieżąco może obserwować gojenie się po zabiegu. Jednak efekty są super i nawet nie sądziłem, że wcześniej miałem tak słaby węch :)

 • Lokalizacja: CM KWIATOWAUsługa: problemy z drożnością nosa

  Jestem alergikiem (trawy, drzewa, sierść, kurz) i z przerwami od dobrych 10-ciu lat się odczulam. Przez cały ten okres żaden alergolog nie powiedział mi, że z racji mojej przypadłości mam powiększone małżowiny w nosie. W połączeniu z notorycznym lekkim katarkiem od zawsze miałem pewne problemy z oddychaniem przez nos. W przypadku nasilających się objawów alergii oddychać nie mogłem wcale i wtedy w celu jego udrożnienia stosowałem krople do nosa.

  Kiedy umówiłem się na spotkanie z Panem Dawidem Martyniukiem, usłyszałem, że pomoże mi prosty zabieg fizycznego pomniejszenia małżowin. I już to (a mam tez krzywą przegrodę) powinno mi znacznie poprawić komfort oddychania.

  Szczerze mówiąc, świadomość operacji na nosie wywoływała u mnie dyskomfort. Chciałem jednak rozwiązać problem wiecznie zatkanego nosa. Pomimo mojej awersji zabieg okazał się dużo łagodniejszy niż się spodziewałem. Na pytanie Pana Dawida czy boli odpowiadałem "nie, ale to uczucie jest dziwne".

  Pan Dawid na każdym etapie szczegółowo mówił jakie czynności zaraz będzie wykonywał i jak mogę się poczuć. To ważne, bo kiedy po znieczuleniu poczułem jak mi język zdrętwiał, wiedziałem, że tak ma być. Sam zabieg zabrał dobre 10 minut i mogłem wrócić tego samego dnia do pracy.

  Co do efektów to są świetne. Co prawda po 2 tygodniach od zabiegu nadal wydmuchuję strupki, ale ani razu nie musiałem używać kropli do nosa. A ostatnio używałem je wieczorem i rano.

  Myślę, że to powinna być najlepsza rekomendacja. Problem z zatkanym nosem zniknął, choć alergiczny katarek został. No, ale Pan Dawid nie obiecywał nawet, że mnie z alergii wyleczy :)

  Szczerze polecam i Pana Dawida, który czuje potrzeby swoich klientów i sam zabieg bo mi pomógł.

 • L
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet laryngologiczny, Wejście za KWADRANS CAFE 1 piętro. Pokój numer 5.

  Lekarz kompetentny,rzeczowy i bezpośredni. Jasno objaśnia pacjentowi w czym rzecz i sugeruje dalsze kroki.
  Człowiek miły i kulturalny - polecam.

  lek. Dawid Matyniak2018-02-08

  Dziękuje bardzo za opinię.

 • Lokalizacja: Gabinet laryngologiczny, Wejście za KWADRANS CAFE 1 piętro. Pokój numer 5.Usługa: zatkany nos

  Znakomity, profesjonalny lekarz. Męczyłam się ponad 3 lata z zatkanym nosem, a po trzech wizytach i zabiegu w końcu oddycham :) Dziękuję bardzo:)))

  lek. Dawid Matyniak2018-02-08

  Drobny zabieg a pozwala zacząć ponownie oddychać przez nos.

  Dziękuję bardzo za opinię.

 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: CM KWIATOWAUsługa: konsultacje laryngologiczne

  Na wizycie lekarz dokładnie omówił ze mną moje wyniki badań. Gdy czegoś zabrakło, od razu na miejscu wykonano dodatkowe badanie - bezpłatnie. Wyjaśnił jak dalej postępować i gdzie się udać. Dodam, że była to moja druga wizyta, gdyż na pierwszej nie miałam wszystkich aktualnych badań. Odbyła się ona w ramach pierwszej, a pan doktor poświęcił mi tyle czasu ile było potrzeba. Polecam!

 • M
  Lokalizacja: CM KWIATOWAUsługa: punkcja zatok

  Jestem pełna wdzięczności i uznania dla Pana Doktora. Po punkcji zatoki szczękowej czuję się doskonale, jak nowo narodzona. Pan Doktor zadbał o komfort wizyty i odbyła się ona prawie całkowicie bezboleśnie (uczucie lekkiego rozpierania w nosie zostało zlikwidowane dodatkowym znieczuleniem). Pan Doktor sprawnie przeprowadził igły przez mój nos, co nie jest łatwe gdyż mam skrzywioną przegrodę nosową. Polecam ten zabieg u Pana Doktora Matyniaka, naprawdę nie ma się czego bać. Poza pełnym profesjonalizmem i sercem dla pacjenta, Pan Doktor jest dobrze zorganizowany - stara się przyjąć pacjentów na ustaloną godzinę, może jest małe obsunięcie, ale to "z winy pacjenta", gdyż nie każdy przypadek można rozpatrzyć w piętnaście minut ( ja zajęłam chyba z pół godziny). Pacjent otrzymuje wydruk z krótką historią, rozpoznaniem i zaleceniami lekarskimi. Raz jeszcze bardzo dziękuję i szczerze polecam.

  lek. Dawid Matyniak2018-02-05

  Zabieg punkcji zatok szczękowych jest coraz rzadziej wykonywany z uwagi na swoją inwazyjność. Jest to jednak najlepsza metoda oczyszczania izolowanego zapalenia zatoki szczękowej. Podczas zabiegu dochodzi do przepłukania zatoki z treści ropnej. Samo wkłucie bywa nieprzyjemne ale jak widać z opinii pacjentki nie jest to straszna rzecz.

  Dziękuję za opinię.

 • P
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: W innym miejscuUsługa: problem laryngologiczny

  Kompleksowe i konkretne badanie, które Kompleksowe badanie zostało przeprowadzone w miłej atmosferze. Problemy zostały dokładnie omówione i wyjaśnione. Zdecydowanie polecam.

  lek. Dawid Matyniak2018-02-02

  Bardzo dziękuje za opinie.

 • D
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pan Doktor to wspaniały, bardzo serdeczny człowiek. Wszystko bardzo dokładnie tłumaczy, nie spieszy się, odpowiada na wszystkie pytania. Szybko zdiagnozował mój problem i dał odpowiednie zalecenia. Szczerze polecam tego specjalistę, bo to naprawdę lekarz z powołania.

  lek. Dawid Matyniak2018-02-01

  Bardzo dziękuję za opinię.