lek.

Dawid Matyniak

verifiedCreated with Sketch.

Laryngolog

211 opinii +dodaj

Proszę zabierz ze sobą wszystkie badania jakie posiadasz, zarówno te papierowe jak i na płytach. Medycyna jest moją pasją od najmłodszych lat... Jako dziecko często chorowałem. W… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
211 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • G
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet laryngologiczny, Wejście za KWADRANS CAFE 1 piętro. Pokój numer 5.Usługa: konsultacje laryngologiczne

  Bardzo empatyczny lekarz.wnikliwy,profesjonalista w każdym calu.tak mnie trema zjadła,że zapomniałam zadać istotne dla mnie pytanie ale to już przy następnej wizycie.poszłam dziś z zapaleniem krtani,po dokładnym przebadaniu mnie dr.Dawid wyjaśnił wszystko co i jak,pokazując jak typowej blondynce co i jak.mam nadzieje że leki przepisane pomogą.z krtanią walczę już od pół roku i do tej pory nikt konkretnie nawet badania nie przeprowadził a dziś w gabinecie miła i fachowa pomoc.na prawdę było warto.to była moja pierwsza wizyta ale zapewne nie ostatnia.polecam wizyty u pana Matyniak.ogrom wiedzy umiejącej przekazać pacjentowi.dziękuje

 • J
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet laryngologiczny, Wejście za KWADRANS CAFE 1 piętro. Pokój numer 5.Usługa: konsultacje laryngologiczne

  Najlepszy lekarz. W końcu dobrze zdiagnozowany problem po wizytach u innych lekarzy. Znaczna poprawa w oddychaniu po stosowaniu zalecanych leków. Wszystko wyjasnione w zrozumiały sposób. Naprawdę polecam.

  Dawid Matyniak2018-08-11

  Bardzo się ciesze z poprawy Pani zdrowia i dziękuję za podzielenie się tą opinią.

 • Lokalizacja: CM KWIATOWAUsługa: Bezdech senny

  Warto było jechać 450 km na pierwszą wizytę do Pana Doktora. Profesjonalizm, wiedza, empatia, zainteresowanie pacjentem oraz chęć niesienia pomocy to tylko niektóre cechy, które charakteryzują Pana Matyniaka. Wszystkie pozytywne opinie, które przyszło mi przeczytać są w 100% prawdą. Jest to pierwszy lekarz laryngolog (a było ich kilku), który podszedł do tematu bezdechu sennego poważnie i od właściwej strony. Już nie mogę doczekać się ustalonych zabiegów. Wierzę, że Pan Doktor Matyniak poprawi komfort mojego życia.

  Dawid Matyniak2018-08-07

  Bardzo dziękuję za opinię. Będzie się zdecydowanie lepiej oddychało. Do zobaczenia.

 • B
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet laryngologiczny, Wejście za KWADRANS CAFE 1 piętro. Pokój numer 5.Usługa: konsultacje laryngologiczne

  Pan dr Dawid bardzo życzliwy człowiek . Szybka diagnoza, szybki zabieg zmniejszenia małżowin nosowych, zalecenie płukania zatok (to nie jest straszne) i oddychanie staje się prostsze. Dziękuję i Polecam.

  Dawid Matyniak2018-07-20

  Bardzo dziękuję za wyrażenie swojej opinii i życzę swobodnego oddychania.

 • M
  Lokalizacja: CM KWIATOWAUsługa: nawracające anginy

  Zdecydowanie polecam Dr. Matyniaka jako znakomitego specjalistę. Wszystko dokładnie wyjaśni, pokaże oraz wytłumaczy a przede wszystkim postawi trafną diagnozę. Super wyposażony gabinet oraz spora wiedza zasługuje na ocenę 6+.

  Dawid Matyniak2018-07-18

  Bardzo dziękuję za opinię.

 • K
  Lokalizacja: CM KWIATOWA

  Szybka diagnoza ( zabieg zmniejszenia małżowin nosowych) , dobre podejście do pacjenta. Lekarz kompetentny,  zna się na rzeczy, widać że robi to , co lubi - nie jakby za karę , jak inni..., cierpliwy bo do mnie każde zdanie musiał wypowiadać dwukrotnie,  gdyż ze strachu byłam sparaliżowana :) z poczuciem humoru,  co potwierdza jego stwierdzenie odnośnie reklamacji tuszu do rzęs , kiedy Pan doktor stwierdził , że nie jest wodoodporny na kobiece łzy . Wyszłam z gabinetu czarna,  jakbym w kominie grzebała,  ale wstyd ... :( ale nawet do tego doktor podszedł na luzie . A więc kochani nie bać się, bo strach miał wielkie oczy u mnie niepotrzebnie .

  Dawid Matyniak2018-07-23

  Każdy pacjent reaguje inaczej i czuje się niekomfortowo. Staram się tak rozładować emocje aby razem dotrwać z humorem do końca zabiegu.

  Bardzo dziękuję za wyrażenie swojej opinii.

 • M
  Lokalizacja: Szpital Św. ŁukaszaUsługa: Zabieg korekcji przegrody i małżowin nosowych

  Trafiłem do dr Matyniaka na konsultację laryngologiczną (bolące uszy, chrapanie, ciężkość oddychania), po której to doktor polecił wykonanie zabiegu korekcji przegrody nosowej i małżowin nosowych. W chwili obecnej jestem już tydzień po zabiegu. Sam zabieg przebiegał w znieczuleniu całkowitym i był wykonywany w szpitalu św. Łukasza w Bydgoszczy. Przed zabiegiem, jak wielu z pacjentów myślałem, że będzie długo dochodził do siebie, będę miał "zabandażowany nos", w środku szereg opatrunktów i widoczne ślady na zewnątrz (sińce itd.). Okazało się, że moje obawy są bezpodstawne. Jakież było moje zdziwienie, kiedy po zabiegu wyglądałem tak samo jak przed!!! Jedyne ślady zabiegu to wewnątrz nosa (krew i skrzepy), które po kilku dniach schodzą, po prostu trzeba się stosować do zaleceń doktora. Na drugi dzień wyszedłem do domu i mogłem nawet prowadzić auto. Także nie jest to tak straszne jak się wydaje. Jest to zabieg na przegrodę nosową a nie plastyka nosa :) Nie ma się co bać, a już widzę płynące z tego korzyści. Jeśli chodzi o samego pana doktora - rzeczowy, konkretny lekarz, wszystko wyjaśnił, po zabiegu odwiedził i zapytał jak się czuję, widać troskę o pacjenta. Opieka w szpitalu też na duży plus, wszyscy byli mili i pomocni. Polecam wykonanie zabiegu wszystkim, którzy tego potrzebują, ogromna ulga. Po raz kolejny dziękuję doktorowi za ułatwienie życia.

  Dawid Matyniak2018-07-13

  Bardzo dziękuję za tak obszerną opinię. Wiele osób boi się plastyki przegrody nosa obawiając się obrzęku, bólu jaki występuje po plastyce nosa a nie przegrody. Jestem przekonany, że takie opinię będą pomocne w podjęciu decyzji o wykonaniu zabiegu.

 • R
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: CM KWIATOWAUsługa: konsultacje laryngologiczne

  Lekarz szybko zdiagnozował moją przypadłość i odpowiednio zadziałał. Ponadto dokonał diagnozy innych narządów pod kątem laryngologii . Być może kiedyś ponownie skorzystam z usług tego lekarza odnośnie moich problemów laryngologicznych.

  Dawid Matyniak2018-07-13

  Bardzo dziękuję za opinię.

 • J
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: CM KWIATOWAUsługa: nie slyszalem na lewe ucho po locie samolotem

  Bardzo dobry lekarz.Bardzo dokładnie wytłumaczył mi na czym polega mój problem.Szczerze polecam po 2ch wizytach mój słuch się bardzo poprawił.Dziekuje i pozdrawiam.

  Dawid Matyniak2018-07-06

  Bardzo dziękuje za opinię. Problem po zmianie ciśnienia w uszach podczas lotu jest dość częsty. Cieszę się, że tak szybko udało się wyleczeć problem.

 • K
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: CM KWIATOWAUsługa: zmniejszenie małżowin nosowych dolnych - RAVOR

  Zabieg zmniejszenia małżowin nosowych został wykonany szybko i bezboleśnie, a poprawa w oddychaniu nastąpiła natychmiast. Pan doktor dokładnie wytłumaczył każdą niejasność dotycząca choroby i jej leczenia. Gorąco polecam wizytę u tego lekarza :)

  Dawid Matyniak2018-07-05

  Bardzo dziękuję za opinię. Cieszę się żę uzyskała Pani poprawę, która Panią satysfakjconuje.

Pytania pacjentów (63)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom
 • Chciałbym wykonać zabieg chirurgiczny prostowania przegrody nosowej.
  Kiedyś miałem złamany nos i mimo zabiegu chirurgicznego nie został on wykonany prawidłowo.
  Minęło od tego zdarzenia około 20 lat, chciałbym naprawić błędy młodości. W jaki sposób powinien się do tego zabrać aby wykonać to sprawnie, w miarę szybko i przez pewnego lekarza.
  Pozdrawiam
  Damian

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  lek. Dawid Matyniak

  Jeśli miałeś już jakiś zabieg to będzie trudniej. Są zrosty. Warto zrobić tomografię zatok aby ocenić jak wygląda jama nosowa, by dobrze zaplanować zabieg.

 • Czy mógłbym mieć pytanie - TK CBCT zatok pokaże więcej niż MRI zatok?

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  zatoki najlepiej obrazuje tomografia czy to zwykła czy tez stożkowa CBCT. MRI zatok nie daje zbyt wielu informacji. To badanie służy do obrazowanie tkanek miękkich a nie zatok

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Proszę zabierz ze sobą wszystkie badania jakie posiadasz, zarówno te papierowe jak i na płytach.
  Medycyna jest moją pasją od najmłodszych lat...
  Jako dziecko często chorowałem. W następstwie tego miałem częsty kontakt z personelem medycznym, którego praca niezwykle mnie fascynowała.
  W wieku 4 lat dostałem niezwykły prezent - mój pierwszy, prawdziwy stetoskop. Postanowiłem, że zostanę lekarzem. Kolejne poziomy mojej edukacji przynosiły coraz to nowsze pomysły na życie, jednak medycyna zawsze była… gdzieś blisko...
   
  Zacząłem od teorii, w liceum, w klasie o profilu biologiczno - chemicznym, a następnie w Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy. Po tym etapie nadszedł czas na zdobycie umiejętności praktycznych. Staż podyplomowy odbyłem w Szpitalu Miejskim w Bydgoszczy. Kolejnym etapem był wybór specjalizacji. Z uwagi na zamiłowanie do działań precyzyjnych wybrałem otorynolaryngologię. W 2011 roku rozpocząłem szkolenie specjalizacyjne na Oddziale Klinicznym Otolaryngologii w 10 Wojskowym Szpitalu Klinicznym w Bydgoszczy i tu pomagam pacjentom łącząc obowiązek i pasję.
  Egzamin specjalizacyjny zdałem w marcu 2017 roku.
  Moim szczęściem jest ukochanie swojej codzienności…dzięki medycynie

Specjalizacje

 • Otorynolaryngologia

Edukacja

 • CM UMK

Staże

 • Chirurgia Plastyczna CM UMK
 • Chirurgia ogólna 10 WSK w Bydgoszczy

badge-likeCreated with Sketch. Certyfikaty ZnanyLekarz.pl