lek.

Dawid Matyniak

Laryngolog

189 opinii +dodaj

Umów wizytę Zapytaj lekarza 2 039 odwiedzin w ciągu 30 dni

Proszę zabierz ze sobą wszystkie badania jakie posiadasz, zarówno te papierowe jak i na płytach. Medycyna jest moją pasją od najmłodszych lat... Jako dziecko często chorowałem. W… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
189 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • T
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: CM KWIATOWAUsługa: zmniejszenie małżowin nosowych dolnych - RAVOR

  Polecam! Pan Matyniak jako pierwszy zaproponował mi zabieg powiększania małżowin nosowych, który przyniósł oczekiwane rezultaty. Nie słyszałem o tym wcześniej mimo wielu konsultacji u innych lekarzy.

 • D
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet laryngologiczny, Wejście za KWADRANS CAFE 1 piętro. Pokój numer 5.Usługa: konsultacja laryngologiczna dzieci

  Pan doktor ma fajne podejście do dzieci. Jest delikatny i miły, więc dziecko szybko się oswaja i przestaje się bać. Kompetentny specjalista.

  Dawid Matyniak2018-05-16

  Wiem jaki stres dziecko przeżywa i staram się rozładować to napięcie jak tylko to możliwe. Przeważnie się udaje ale czasem nic pomoże a dziecka nie da się zbadać na siłę.
  Dziękuję za opinię.

 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: CM KWIATOWAUsługa: zabieg zmniejszenia małżowin nosowych

  poczatkowo konsultacjka z lekarzem, po pierwszej wizycie pan doktor stwierdzil koniecznosc zabiegu, wspanialy lekarz, zabieg praktyczxnie bez bolesny, super opieka, pozdrawiam serdecznie

 • K
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Gabinet laryngologiczny, Wejście za KWADRANS CAFE 1 piętro. Pokój numer 5.Usługa: Konsultacja laryngologiczna

  Pan Doktor jest rzeczowy ,wysłuchał i podjął się leczenia .Długo zastanawiałam się czy pójść do Pana Doktora jednakże nie żaluję swojej decyzji ,ponieważ Pan Doktor szczegółowo podszedł do mojego problemu i mam nadzieję,że efekty leczenia bedą widoczne i będę mogła swobodnie oddychać i czuć wszystko wokół.

  Dawid Matyniak2018-05-09

  Bardzo dziękuję za wyrażenie swojej opinii.

 • K
  Lokalizacja: Gabinet laryngologiczny, Wejście za KWADRANS CAFE 1 piętro. Pokój numer 5.Usługa: wizyta kontrolna po zabiegu

  Standardowa wizyta kontrolna po zabiegu korekty przegrody nosowej. Pan Matyniak to bardzo dobry, rzeczowy i uśmiechnięty lekarz. Zabieg odbył się w czwartek, w piątek (następnego dnia) miałem wyciągnięty tampon z nosa i wróciłem do domu. Obyło się bez środków przeciwbólowych - nie było takiej konieczności - nic nie bolało :) W piątek mogłem już oddychać - przyznam się, że wcześniej nie wiedziałem co to znaczy, bo nie wiedziałem że mogę czuć się lepiej. Jedyne co to muszę nawliżać śluzówki z uwagi suchość i naprawdę delikatny obrzęk. Pan Dawid Matyniak to po prostu wysokiej klasy specjalista, który zna się na fachu. Osobiście serdecznie polecam i dziękuję.

  Dawid Matyniak2018-05-04

  Tamponada przednia jest stosowana przeze mnie bardzo rzadko. Z reguły jej nie ma. W tej sytuacji potrzebne to było tylko po jednej stronie. Dzięki temu pacjent może oddychać przez drugą jamę nosową.
  Wiele osób myli plastykę przegrody nosa z plastyką nosa a to już ogromna różnica w samopoczuciu po zabiegu jak i całym przebiegu zabiegu.

  Bardzo dziękuję za opinię. Na pewno zmniejszy ona poziom stresu i niepokoju jaki towarzyszy podjęciu decyzji o poddaniu się zabiegowi

 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: CM KWIATOWAUsługa: konsultacje laryngologiczne

  Bardzo dobry lekarz ,sympatyczny i kompetentny.Badanie przeprowadzone dokładnie i wnikliwie.Polecam szukającym dobrego laryngologa.

  Dawid Matyniak2018-04-30

  Bardzo dziękuje za opinię.

 • O
  Lokalizacja: CM KWIATOWAUsługa: problemy z nosem

  Specjalista w swojej dziedzinie i do tego fantastyczny człowiek. Do każdego przypadku podchodzi indywidualnie. Jako jedyny lekarz przejrzał moje badania TK i zdiagnozował, jedynie przerost małżowim nosowych dolnych. (w przeciwieństwie do lekarzy we Wrocławiu, którym chciało się co najwyżej przeczytać opis TK i zawyrokowac, że krzywa przegroda). Pan Doktor wykonał u mnie bezbolesny zabieg pomniejszania małżowin i końcu odżyłam. Szczerze polecam.

  Dawid Matyniak2018-04-30

  Dziękuję za opinie. Zawsze oglądam z pacjentem badania aby pokazać gdzie jest problem i czego można się spodziewać po leczeniu. Jestem bardzo zadowolony, że dołączyła Pani do grana lepiej oddychających pacjentów.

 • M
  Lokalizacja: Szpital Św. ŁukaszaUsługa: badanie laryngologiczne dzieci

  Była to nasza pierwsza wizyta u Pana doktora.Lekarz po przeprowadzonym wywiadzie i przebadaniu naszego synka zapisał odpowiednie leki, dodatkowo zdiagnozował problem z wędzidełkiem języka za co jesteśmy wdzięczni Panu doktorowi.Polecamy!! Rodzice Olka.

  Dawid Matyniak2018-04-24

  Bardzo dziękuje za opinię.

 • K
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pan doktor bardzo miły, a co najważniejsze, wytłumaczył mi dokładnie co i jak - to lubię. Jestem co prawda na początku leczenia, ale po pierwszej wizycie jestem bardzo zadowolony.

  Dawid Matyniak2018-04-20

  Bardzo dziękuję za opinię. Cieszę się ze z Pana zadowolenia.

 • M
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Bardzo rzeczowy i profesjonalny lekarz. Szczegółowo przeprowadzone badanie oraz wywiad w celu znalezienia przyczyny dolegliwości, a także dokładnie wytłumaczony przebieg leczenia. Przy tym bardzo sympatyczny i kulturalny. Polecam bardzo.

  Dawid Matyniak2018-04-17

  Bardzo dziękuje za wyrażenie swojej opinii.

Pytania pacjentów (62)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom
 • Czy mógłbym mieć pytanie - TK CBCT zatok pokaże więcej niż MRI zatok?

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  zatoki najlepiej obrazuje tomografia czy to zwykła czy tez stożkowa CBCT. MRI zatok nie daje zbyt wielu informacji. To badanie służy do obrazowanie tkanek miękkich a nie zatok

 • Mam 26lat
  Od około 10lat borykam się z suchym kaszlem
  Takie pochrzakiwanie
  Czuje jak bym miał coś w gardle i próbuje to odksztusic.
  Miałem 2razy zabieg na krzywa przegrode ale w dalszym ciągu ciężko mi oddychać nosem
  Brak alergii
  Nie wiem co jeszcze mogę zrobić

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  lek. Dawid Matyniak

  Być może problemem są przerośnięte małżowiny nosowe. Warto to sprawdzić.

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Proszę zabierz ze sobą wszystkie badania jakie posiadasz, zarówno te papierowe jak i na płytach.
  Medycyna jest moją pasją od najmłodszych lat...
  Jako dziecko często chorowałem. W następstwie tego miałem częsty kontakt z personelem medycznym, którego praca niezwykle mnie fascynowała.
  W wieku 4 lat dostałem niezwykły prezent - mój pierwszy, prawdziwy stetoskop. Postanowiłem, że zostanę lekarzem. Kolejne poziomy mojej edukacji przynosiły coraz to nowsze pomysły na życie, jednak medycyna zawsze była… gdzieś blisko...
   
  Zacząłem od teorii, w liceum, w klasie o profilu biologiczno - chemicznym, a następnie w Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy. Po tym etapie nadszedł czas na zdobycie umiejętności praktycznych. Staż podyplomowy odbyłem w Szpitalu Miejskim w Bydgoszczy. Kolejnym etapem był wybór specjalizacji. Z uwagi na zamiłowanie do działań precyzyjnych wybrałem otorynolaryngologię. W 2011 roku rozpocząłem szkolenie specjalizacyjne na Oddziale Klinicznym Otolaryngologii w 10 Wojskowym Szpitalu Klinicznym w Bydgoszczy i tu pomagam pacjentom łącząc obowiązek i pasję.
  Egzamin specjalizacyjny zdałem w marcu 2017 roku.
  Moim szczęściem jest ukochanie swojej codzienności…dzięki medycynie

Specjalizacje

 • Otorynolaryngologia

Ukończone szkoły

 • CM UMK

Staże

 • Chirurgia Plastyczna CM UMK
 • Chirurgia ogólna 10 WSK w Bydgoszczy

Wyróżnienia ZnanyLekarz.pl