dr n. med.

Dariusz Houdail

Chirurg, Proktolog

Calendar-iconCreated with Sketch. Umów wizytę 37 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

Ukończyłem Akademię im. Piastów Śląskich we Wrocławiu w 1995r. I stopień specjalizacji z chirurgii ogólnej zdałem w 1999r. II stopień specjalizacji z chirurgii ogólnej zdałem w 200... więcej

Umów wizytę

info-iconCreated with Sketch. Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Ukończyłem Akademię im. Piastów Śląskich we Wrocławiu w 1995r. I stopień specjalizacji z chirurgii ogólnej zdałem w 1999r. II stopień specjalizacji z chirurgii ogólnej zdałem w 2003r. Pracowałem 1996-2000 szpital powiatowy w Pucku.Pracowałem w Państwowym Szpitalu Klinicznym w latach 2000-2004. W 2005-2006 pracowałem w szpitalu Lagan Valley Hospital. W 2007r do 2013r. w Uniwersyteckim Szpitalu .2013-2015 Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Gromkowskiego we Wrocławiu. Doświadczenie z zaawansowanych zabiegów laparoskopowych zebrałem pracując w Anglii i na licznych kursach w Berlinie u prof. Jacobiego, w Brukseli u Tima Tollensa, w Paryżu u profesora Hautersa i w szpitalu Homerton w Londynie u Kesava Mannura. Na stałe współpracuję z doc. Pavel Zonca ordynator kliniki w Ostravie i zastępca prywatnej kliniki w Koloni.

  Wykonuję od 2008r. przepukliny pachwinowe laparoskopowo metodą TAPP i TEP oraz od kilkunastu lat metodą Lichtensteina siatkami firmy Bard i Covidien. Przepukliny brzuszne metodą IPOM-laparoskopowo. Resekcje jelita grubego z powodu chorób nowotworowych i zapalnych - laparoskopowe wycięcie prawej i lewej połowy okrężnicy. Laparoskopowe usunięcia nadnerczy, wyrostka robaczkowego i pęcherzyka żółciowego. Szczeliny odbytu - lewoboczne nacięcie zwieracza wewnętrznego odbytu. Wycięcie żylaków odbytu - metoda Morinagi - DGHAL - RAR, metoda Miligana - Morgana, metoda Fergusona. Laparoskopowe operacje przepuklin rozworu przełykowego.

Specjalizacje

 • Chirurgia ogólna

Znajomość języków

 • angielski
 • francuski

Certyfikaty

 • Dariusz Houdail, chirurg w mieście Wrocław - Certyfikaty

Choroby

więcej

Ocena pacjentów:

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Miłe i rzeczowe podejście do pacjenta. Moje schorzenie zostało omówione w bardzo przystępny i dla mnie zrozumiały sposób. Zostałem poinformowany na czym ma polegać zabieg oraz o postępowaniu po zabiegu. Na zabieg zdecydowałem się bez wahania. Pana doktora poleciła mi znajoma, po tej wizycie na pewno będę polecał tego lekarza swoim znajomym.
  Pozdrawiam Ryszard

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Moje problemy trwały kilka lat zanim zdecydowałem się udać do specjalisty. Samo umówienie się na wizytę już mnie mile zaskoczyło. Kontakt ze strony kliniki, przypomnienie o zbliżającym się terminie wizyty. Miałem problem z krwawieniem z odbytu, co przypisywane było zawsze żylakom. Jednak Pan doktor Houdail rozwiał moje obawy. Jak się okazało żylaków nigdy nie miałem, wystarczyła zmiana diety. Dotychczasowe leczenie przez lekarza rodzinnego na hemoroidy było niepotrzebne. Żałuję że tak późno się zdecydowałem na wizytę, oszczędziłbym sobie cierpień i niepotrzebnego faszerowania lekami. Profesjonalne podejście do pacjenta, Pan doktor uprzejmy, rzetelny. Wizyta przebiegła bez zarzutów, otrzymałem odpowiedzi na wszystkie pytania. Polecam Pana doktora wszystkim niezdecydowanym.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Miłe i profesjonalne podejście do pacjenta. Lekarz wszystko mi wytłumaczył i wyjaśnił problem. Uzyskałam odpowiedzi na wszystkie nurtujące mnie pytania. Była to moja pierwsza wizyta i jak będę tylko potrzebowała dalszej pomocy to na pewno wybiorę tego lekarza. Szczerze polecam.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Zdecydowanie polecam. Miłe i rzeczowe podejście do pacjenta oraz problemu.Omówienie w bardzo przystępny dla laika sposób schorzenia i przedstawienie dostępnych metod leczenia.Uzyskałam wyczerpujące odpowiedzi na wszystkie postawione pytania.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Miłe i rzeczowe podejście do pacjenta oraz problemu.Omówienie w bardzo przystępny dla laika sposób schorzenia i przedstawienie dostępnych metod leczenia.Uzyskałam wyczerpujące odpowiedzi na wszystkie postawione pytania.Profesjonalizm i jednocześnie sympatyczne podejście do pacjenta,co w tych czasach jest rzadkością.To była moja pierwsza wizyta..Jeśli będę ponownie potrzebowała wizyty u lekarza o tej specjalizacji to na pewno wybiorę pana doktora.

 • M

  6 02 2017 miałem zabieg przepukliny pachwinowej ,bałem się ale Pan Doktor wytłumaczył na czym ma polegać zabieg,natychmiast zdecydowałem się . Bardzo polecam było fajnie i przyjemnie. Dziękuję Henryk Drozd

 • M

  18 Listopada miałem wykonywaną operację przepukliny metodą TEP w szpitalu prywatnym ORTHOS na fundusz, polecam przynajmniej do połowy roku tam iść, praktycznie bezboleśnie, prawie żadnych blizn po szyciu,doktor jest najlepszym lekarzem z którym miałem do czynienia. Potrafi wszystko wytłumaczyć, znajdzie czas na dodatkowe pytania jak ktoś ma, a nawet oprócz wszechstronności w medycynie, można porozmawiać na inne tematy, ale lepiej być dobrze przygotowanym.Po zabiegu pacjent słabo raczej myśli. Dla studentów czy chirurgów polecam brać przykład jakim się powinno być lekarzem. Śmiał ona operację i inne mniejsze problemy iść do doktora Dariusza nawet odpłatnie.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Bardzo profesjonalne podejście aby zdiagnozować i rozpocząć właściwe leczenie, Otrzymałam wszystkie niezbędne informacje na temat mojej choroby w sposób bardzo przystępny.

 • Świetny lekarz. Potrafi w szczegółach objaśnić przyczyny schorzenia, zaproponować i przedyskutować różne sposoby leczenia. To wszystko z odrobiną humoru rozładowującego napięcie. Gorąco polecam !

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Zdecydowanie polecam. Byłam drugi raz u Pana Doktora. Sama jestem lekarzem i posiadam pewnego rodzaju świadomość medyczną. Znakomity. Konkretny i profesjonalny. Będę polecać moim pacjentom i ich rodzinom.