dr n. med.

Dariusz Houdail

Chirurg, Proktolog

Calendar-iconCreated with Sketch. Umów wizytę 33 umówione wizyty w ciągu 30 dni

Ukończyłem Akademię im. Piastów Śląskich we Wrocławiu w 1995r. I stopień specjalizacji z chirurgii ogólnej zdałem w 1999r. II stopień specjalizacji z chirurgii ogólnej zdałem w 200... więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Ukończyłem Akademię im. Piastów Śląskich we Wrocławiu w 1995r. I stopień specjalizacji z chirurgii ogólnej zdałem w 1999r. II stopień specjalizacji z chirurgii ogólnej zdałem w 2003r. Pracowałem 1996-2000 szpital powiatowy w Pucku.Pracowałem w Państwowym Szpitalu Klinicznym w latach 2000-2004. W 2005-2006 pracowałem w szpitalu Lagan Valley Hospital. W 2007r do 2013r. w Uniwersyteckim Szpitalu .2013-2015 Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Gromkowskiego we Wrocławiu. Doświadczenie z zaawansowanych zabiegów laparoskopowych zebrałem pracując w Anglii i na licznych kursach w Berlinie u prof. Jacobiego, w Brukseli u Tima Tollensa, w Paryżu u profesora Hautersa i w szpitalu Homerton w Londynie u Kesava Mannura. Na stałe współpracuję z doc. Pavel Zonca ordynator kliniki w Ostravie i zastępca prywatnej kliniki w Koloni.

  Wykonuję od 2008r. przepukliny pachwinowe laparoskopowo metodą TAPP i TEP oraz od kilkunastu lat metodą Lichtensteina siatkami firmy Bard i Covidien. Przepukliny brzuszne metodą IPOM-laparoskopowo. Resekcje jelita grubego z powodu chorób nowotworowych i zapalnych - laparoskopowe wycięcie prawej i lewej połowy okrężnicy. Laparoskopowe usunięcia nadnerczy, wyrostka robaczkowego i pęcherzyka żółciowego. Szczeliny odbytu - lewoboczne nacięcie zwieracza wewnętrznego odbytu. Wycięcie żylaków odbytu - metoda Morinagi - DGHAL - RAR, metoda Miligana - Morgana, metoda Fergusona. Laparoskopowe operacje przepuklin rozworu przełykowego.

Specjalizacje

 • Chirurgia ogólna

Znajomość języków

 • angielski
 • francuski

Certyfikaty

 • Dariusz Houdail, chirurg w mieście Wrocław - Certyfikaty

Choroby

więcej

Ocena pacjentów:

44 opinie

 • 18 Listopada miałem wykonywaną operację przepukliny metodą TEP w szpitalu prywatnym ORTHOS na fundusz, polecam przynajmniej do połowy roku tam iść, praktycznie bezboleśnie, prawie żadnych blizn po szyciu,doktor jest najlepszym lekarzem z którym miałem do czynienia. Potrafi wszystko wytłumaczyć, znajdzie czas na dodatkowe pytania jak ktoś ma, a nawet oprócz wszechstronności w medycynie, można porozmawiać na inne tematy, ale lepiej być dobrze przygotowanym.Po zabiegu pacjent słabo raczej myśli. Dla studentów czy chirurgów polecam brać przykład jakim się powinno być lekarzem. Śmiał ona operację i inne mniejsze problemy iść do doktora Dariusza nawet odpłatnie.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Bardzo profesjonalne podejście aby zdiagnozować i rozpocząć właściwe leczenie, Otrzymałam wszystkie niezbędne informacje na temat mojej choroby w sposób bardzo przystępny.

 • Świetny lekarz. Potrafi w szczegółach objaśnić przyczyny schorzenia, zaproponować i przedyskutować różne sposoby leczenia. To wszystko z odrobiną humoru rozładowującego napięcie. Gorąco polecam !

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Zdecydowanie polecam. Byłam drugi raz u Pana Doktora. Sama jestem lekarzem i posiadam pewnego rodzaju świadomość medyczną. Znakomity. Konkretny i profesjonalny. Będę polecać moim pacjentom i ich rodzinom.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Ryszard 03.01.2017
  Szczegółowy i wyczerpujący wywiad, rzeczowy opis mojego schorzenia i skuteczne leki. Zdecydowana poprawa i ustąpienie przykrych dolegliwości. Polecam tego lekarza.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Lekarz poświęcił dużo czasu, wysłuchał, nie śpieszył się. Bardzo dokładnie zbadał, wyjaśnił istniejący aktualnie problem oraz wskazał dalszą drogę leczenia. Zapisane leki już działają i przynoszą ulgę. Bardzo miły i sympatyczny. Polecam!! Lidia

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Niespotykanie miły lekarz. Na spokojnie wszystko wytlumaczy, wyjaśni problem. Otwarty na pacjenta. Naprawdę szczerze polecam.

 • Na początku listopada b.r. miałam operację usunięcia żylaków odbytu trzeciego stopnia metodą Milligana-Morgana, który odkładałam prawie przez trzydzieści lat. Po wizycie w poradni proktologicznej i rozmowie z Doktorem Dariuszem Houdail natychmiast zdecydowałam się na zabieg. Pan Doktor to bardzo kontaktowy lekarz, który w sposób prosty i rzeczowy potrafi wyjaśnić na czym polega zabieg oraz dalszy przebieg rekonwalescencji. Bardzo dziękuję Panu Doktorowi za fachowość i profesjonalizm.
  Gorąco polecam wszystkim, którzy mają jakiekolwiek wątpliwości.
  Jeszcze raz serdecznie dziękuję.
  Krysia N.

 • W połowie Listopada miałem wykonany zabieg przepukliny pachwinowej metodą TAPP przez Pana Doktora Houdail.Ponieważ poprzedni zabieg miałem wykonany metodą konwencjonalną,to mogę porównać jaka jest różnica.Metoda TAPP,mogę powiedzieć jest metodą bezbolesną w porównaniu z metodą konwencjonalną(mówiąc również o stanie pazabiegowym). Doktor ma rewelacyjne podejscie do pacjenta. Potrafi w prosty sposob wytłumaczyć na czym ma polegac zabieg i wybiera najlepsze rozwiazanie.

 • Rewelacyjny lekarz, absolutnie nie 'naciąga' pacjenta na miliard wizyt. Szybka, fachowa diagnoza, błyskawiczny zabieg i ulga. Szczerze polecam.