dr n. med.

Dariusz Houdail

Chirurg, Proktolog

54 opinie +dodaj

Umów wizytę 14 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

Ukończyłem Akademię im. Piastów Śląskich we Wrocławiu w 1995r. I stopień specjalizacji z chirurgii ogólnej zdałem w 1999r. II stopień specjalizacji z chirurgii ogólnej zdałem w 2003r.… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
54 opinie

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • M
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Szpital Wielospecjalistyczny ORTHOSUsługa: zabiegi chirurgiczne z zakresu jamy brzusznej - małoinwazyjne

  W kwietniu 2017 byłem operowany przez pana doktora Houdaila w szpitalu Orthos w Komorowicach. Miałem spore obawy, ponieważ dwa poprzednie zabiegi, wykonane w publicznej placówce, zakończyły się nawrotami przepukliny w kresie białej. Operacja przebiegła pomyślnie mimo, iż była dość skomplikowana z uwagi na duże zrosty powstałe po poprzednich dwóch zbiegach oraz spore rozejście mięśni prostych brzucha. Pan doktor Houdail przeprowadził operacje zgodnie aktualnie panującymi, najlepszymi standardami w tej dziedzinie, dzięki czemu, mój stan pooperacyjny był zaskakująco dobry a dolegliwości bólowe znikome. W kwestiach odnoszących się do dobra pacjenta, nie uznaje on kompromisów. Przebieg leczenia począwszy od pierwszej wizyty a kończąc na zdjęciu szwów dwa tygodnie po operacji, oceniam wzorowo. Wysokie, często podnoszone kwalifikacje, międzynarodowe doświadczenie w połączeniu z bardzo dobrą etyką pracy i przyjaznym usposobieniem, czynią z pana doktora Dariusza Houdaila lekarza, którego polecam z pełną odpowiedzialnością.

 • K
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Szpital Wielospecjalistyczny ORTHOS

  Lekarz profesjonalny, bardzo przyjazny pacjentowi, dba o bezstresową atmosferę. Wizyta przebiegła podręcznikowo - wywiad, badanie i orzeczenie trafnej dolegliwości.

 • Lokalizacja: Szpital Wielospecjalistyczny ORTHOS

  Doskonały lekarz. Badanie w bezstresowej atmosferze. Szybka i trafna diagnoza. Trafione leczenie. Uczciwy i oddany swojej pracy.

 • E
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Bardzo miły człowiek, lekarz bez głębokich kieszeni, dbający o pacjenta. Nie był w stanie mi pomóc mimo wielkich chęci, wiec nakierował na odpowiedniego lekarza. Przeprowadził badanie i wywiad(siedziałam jakieś 20 minut u niego lub dłużej), ale i tak postanowił zwrócić mi pieniądze za wizytę, czym mnie ogromnie zdziwił. Prawdopodobnie trafię w końcu do rąk, które szukałam od roku miotając się po lekarzach nie zbyt przychylnych by pomagać ludziom, a mój przypadek od początku był naglący a teraz wymagam już specjalistycznej pomocy. Dziękuję panie doktorze za wytłumaczenie wszystkiego i po prostu za ludzkie ciepło. bardzo polecam,

 • R
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Szpital Wielospecjalistyczny ORTHOSUsługa: konsultacje chirurgiczne

  Miłe i rzeczowe podejście do pacjenta. Moje schorzenie zostało omówione w bardzo przystępny i dla mnie zrozumiały sposób. Zostałem poinformowany na czym ma polegać zabieg oraz o postępowaniu po zabiegu. Na zabieg zdecydowałem się bez wahania. Pana doktora poleciła mi znajoma, po tej wizycie na pewno będę polecał tego lekarza swoim znajomym.
  Pozdrawiam Ryszard

 • P
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Szpital Wielospecjalistyczny ORTHOSUsługa: konsultacje chirurgiczne

  Moje problemy trwały kilka lat zanim zdecydowałem się udać do specjalisty. Samo umówienie się na wizytę już mnie mile zaskoczyło. Kontakt ze strony kliniki, przypomnienie o zbliżającym się terminie wizyty. Miałem problem z krwawieniem z odbytu, co przypisywane było zawsze żylakom. Jednak Pan doktor Houdail rozwiał moje obawy. Jak się okazało żylaków nigdy nie miałem, wystarczyła zmiana diety. Dotychczasowe leczenie przez lekarza rodzinnego na hemoroidy było niepotrzebne. Żałuję że tak późno się zdecydowałem na wizytę, oszczędziłbym sobie cierpień i niepotrzebnego faszerowania lekami. Profesjonalne podejście do pacjenta, Pan doktor uprzejmy, rzetelny. Wizyta przebiegła bez zarzutów, otrzymałem odpowiedzi na wszystkie pytania. Polecam Pana doktora wszystkim niezdecydowanym.

 • M
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Szpital Wielospecjalistyczny ORTHOSUsługa: konsultacje chirurgiczne

  Miłe i profesjonalne podejście do pacjenta. Lekarz wszystko mi wytłumaczył i wyjaśnił problem. Uzyskałam odpowiedzi na wszystkie nurtujące mnie pytania. Była to moja pierwsza wizyta i jak będę tylko potrzebowała dalszej pomocy to na pewno wybiorę tego lekarza. Szczerze polecam.

 • S
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Szpital Wielospecjalistyczny ORTHOSUsługa: usuwanie hemoroidów metody małoinwazyjne

  Zdecydowanie polecam. Miłe i rzeczowe podejście do pacjenta oraz problemu.Omówienie w bardzo przystępny dla laika sposób schorzenia i przedstawienie dostępnych metod leczenia.Uzyskałam wyczerpujące odpowiedzi na wszystkie postawione pytania.

 • R
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Gastrologiczno - Hepatologiczne Jolanta Lewera, Waldemar LeweraUsługa: Zwykła wizyta

  Miłe i rzeczowe podejście do pacjenta oraz problemu.Omówienie w bardzo przystępny dla laika sposób schorzenia i przedstawienie dostępnych metod leczenia.Uzyskałam wyczerpujące odpowiedzi na wszystkie postawione pytania.Profesjonalizm i jednocześnie sympatyczne podejście do pacjenta,co w tych czasach jest rzadkością.To była moja pierwsza wizyta..Jeśli będę ponownie potrzebowała wizyty u lekarza o tej specjalizacji to na pewno wybiorę pana doktora.

 • M

  6 02 2017 miałem zabieg przepukliny pachwinowej ,bałem się ale Pan Doktor wytłumaczył na czym ma polegać zabieg,natychmiast zdecydowałem się . Bardzo polecam było fajnie i przyjemnie. Dziękuję Henryk Drozd

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Ukończyłem Akademię im. Piastów Śląskich we Wrocławiu w 1995r. I stopień specjalizacji z chirurgii ogólnej zdałem w 1999r. II stopień specjalizacji z chirurgii ogólnej zdałem w 2003r. Pracowałem 1996-2000 szpital powiatowy w Pucku.Pracowałem w Państwowym Szpitalu Klinicznym w latach 2000-2004. W 2005-2006 pracowałem w szpitalu Lagan Valley Hospital. W 2007r do 2013r. w Uniwersyteckim Szpitalu .2013-2015 Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Gromkowskiego we Wrocławiu.Szpital Orthos w Komorowicach 2015-2017 kwiecień.Maj 2017 Klinika Megival w Dieppe i Chateaubriand do luty 2018. Doświadczenie z zaawansowanych zabiegów laparoskopowych zebrałem pracując w Anglii i na licznych kursach w Berlinie u prof. Jacobiego, w Brukseli u Tima Tollensa, w Paryżu u profesora Hautersa i w szpitalu Homerton w Londynie u Kesava Mannura oraz Klinika Saint - Gregoire w Rennes.Na stałe współpracuję z doc. Pavel Zonca ordynator kliniki w Ostravie i zastępca prywatnej kliniki w Koloni.

  Wykonuję od 2008r. przepukliny pachwinowe laparoskopowo metodą TAPP i TEP oraz od kilkunastu lat metodą Lichtensteina siatkami firmy Bard i Covidien. Przepukliny brzuszne metodą IPOM-laparoskopowo. Resekcje jelita grubego z powodu chorób nowotworowych i zapalnych - laparoskopowe wycięcie prawej i lewej połowy okrężnicy. Laparoskopowe usunięcia nadnerczy, wyrostka robaczkowego i pęcherzyka żółciowego. Szczeliny odbytu - lewoboczne nacięcie zwieracza wewnętrznego odbytu. Wycięcie żylaków odbytu - metoda Morinagi - DGHAL - RAR, metoda Miligana - Morgana, metoda Fergusona. Laparoskopowe operacje przepuklin rozworu przełykowego.

Specjalizacje

 • Chirurgia ogólna

Znajomość języków

 • angielski
 • francuski

Certyfikaty

 • Dariusz Houdail, chirurg w mieście Wrocław - Certyfikaty

Choroby

więcej