dr n. med.

Dariusz Houdail

Chirurg, Proktolog

63 opinie +dodaj

Umów wizytę 1 105 odwiedzin w ciągu 30 dni

Ukończyłem Akademię im. Piastów Śląskich we Wrocławiu w 1995r. I stopień specjalizacji z chirurgii ogólnej zdałem w 1999r. II stopień specjalizacji z chirurgii ogólnej zdałem w 2003r.… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
63 opinie

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Medyczne ArsMedisUsługa: konsultacje chirurgiczne

  Jestem zadowolona z wizyty, Pan Doktor wszystko szczegółowo omówił i wytłumaczył , odpowiedział wyczerpująco na wszystkie pytania oraz przedstawił możliwości leczenia. Jest bardzo otwartym i miłym człowiekiem i bardzo dobrym specjalistą. Polecam Pana Doktora.

 • J
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Medyczne ArsMedisUsługa: konsultacje chirurgiczne

  Bardzo pozytywne wrażenia, szczegółowy wywiad, dokładne badanie, konkretna diagnoza. Pan doktor dokładnie omówił moją dolegliwość, przedstawił wariantowe metody rozwiązania problemu i zaproponował optymalne działanie. Wykazał się też dużą życzliwością i serdecznością. Zdecydowanie polecam Pana doktora.

 • A
  Lokalizacja: Centrum Medyczne ArsMedisUsługa: konsultacja chirurgiczna

  Prawdziwy lekarz z powołania. Zarówno konsultacja jak i zabieg chirurgiczny były w pełni profesjonalne. W trakcie zabiegu byłam informowana o tym co się dzieje, a Doktor był bardzo uważny i dbał, żeby stresu było jak najmniej :) Jeżeli wachasz sie przy wyborze chirurga, to polecam właśnie tego- z czystym sumieniem- Pan Dariusz to specjalista w swoim fachu, a oprócz tego po prostu dobry człowiek- nie doświadczysz tu lekarskiej znieczulicy. Jest zaangażowany w swoją pracę i odpowiedzialny. Nie wiedziałam,że są jeszcze u nas tacy lekarze:) Dziękuję Doktorze, wszystkiego dobrego dla Pana !

 • K
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Szpital Wielospecjalistyczny ORTHOS

  Od mojej wizyty u Pana doktora minął już ponad rok. Od tego czasu dolegliwość już nie wróciła, pomimo, że wcześniej miałem regularne nawroty. Wizyta przebiegła w bardzo miłej atmosferze. Bałem się diagnozy, ale okazało się, że strach ma wielkie oczy. Trafna diagnoza i leczenie, z którego efektów jestem bardzo zadowolony. Dziękuję i polecam.

 • A
  Lokalizacja: Centrum Medyczne ArsMedisUsługa: hemoroidy, pieczenie i swędzenie odbytu

  Bardzo się bałam wizyty u Pana doktora Dariusza z powodu wstydliwej dolegliwości ale nie potrzebnie. W klinice byłam pierwszy raz ale bardzo miłe podejście do pacjenta a Pan doktor miał około 10 min spóźnienia za co bardzo mocno mnie przepraszał. Wyjątkowo sympatyczny, życzliwy a przy tym profesjonalny specjalista. Rzeczowo wyjaśni wszystkie wątpliwości, opowie, narysuje co jak i dlaczego i dlatego nie dziwię się że miał lekkie spóźnienie jeśli każdemu poświęca tak dokładnie czas. Po badaniu okazało się że moim problemem nie jest to o czym myślałam od 10 lat i na co stosowalam leki. Wszystko dokładnie wytłumaczył, doradził kolejne kroki i zalecił odpowiednie badania kontrolne. Rzadki przypadek lekarza z powołania. Wizyta zasługująca na 10 gwiazdek i bezstresowa. Zdecydowanie polecam bo ja do innego doctora nie pójdę. Dziękuję bardzo i serdecznie pozdrawiam :-)

 • B
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Medyczne ArsMedisUsługa: konsultacja chirurgiczna

  Zdecydowanie polecam!!! Wizyta w bardzo przyjemnej i bezstresowej atmosferze. Jak byśmy się znali od lat. Skrupulatny wywiad, staranne badanie, diagnoza i omówienie problemu z wyjaśnieniem metod leczenia. Jestem bardzo mile zaskoczona.

 • W
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Medyczne ArsMedisUsługa: konsultacje chirurgiczne

  Pan Doktor bardzo miły, wszystko mi wytłumaczył. Wizyta odbyła się bez stresu dzięki Panu Dariuszowi jego miłym i spokojnym podejściem :) z całego serca polecam Pana Doktora

 • M
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Przemiły lekarz, świetne podejście do pacjenta, i co najważniejsze kompetentny i rzeczowy. Wizyta w bardzo przyjemnej i uspokajającej atmosferze. Zdecydowanie polecam!

 • G
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Medyczne ArsMedis

  Bardzo rzeczowy i serdeczny lekarz. Wszystko tłumaczy i odpowiada na pytania. W zeszłym roku mnie operował i nie mam żadnych zastrzeżeń. Teraz wróciłam z innym tematem i znów pomógł. Polecam!

 • M
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Szpital Wielospecjalistyczny ORTHOSUsługa: zabiegi chirurgiczne z zakresu jamy brzusznej - małoinwazyjne

  W kwietniu 2017 byłem operowany przez pana doktora Houdaila w szpitalu Orthos w Komorowicach. Miałem spore obawy, ponieważ dwa poprzednie zabiegi, wykonane w publicznej placówce, zakończyły się nawrotami przepukliny w kresie białej. Operacja przebiegła pomyślnie mimo, iż była dość skomplikowana z uwagi na duże zrosty powstałe po poprzednich dwóch zbiegach oraz spore rozejście mięśni prostych brzucha. Pan doktor Houdail przeprowadził operacje zgodnie aktualnie panującymi, najlepszymi standardami w tej dziedzinie, dzięki czemu, mój stan pooperacyjny był zaskakująco dobry a dolegliwości bólowe znikome. W kwestiach odnoszących się do dobra pacjenta, nie uznaje on kompromisów. Przebieg leczenia począwszy od pierwszej wizyty a kończąc na zdjęciu szwów dwa tygodnie po operacji, oceniam wzorowo. Wysokie, często podnoszone kwalifikacje, międzynarodowe doświadczenie w połączeniu z bardzo dobrą etyką pracy i przyjaznym usposobieniem, czynią z pana doktora Dariusza Houdaila lekarza, którego polecam z pełną odpowiedzialnością.

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Ukończyłem Akademię im. Piastów Śląskich we Wrocławiu w 1995r. I stopień specjalizacji z chirurgii ogólnej zdałem w 1999r. II stopień specjalizacji z chirurgii ogólnej zdałem w 2003r. Pracowałem 1996-2000 szpital powiatowy w Pucku.Pracowałem w Państwowym Szpitalu Klinicznym w latach 2000-2004. W 2005-2006 pracowałem w szpitalu Lagan Valley Hospital. W 2007r do 2013r. w Uniwersyteckim Szpitalu .2013-2015 Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Gromkowskiego we Wrocławiu.Szpital Orthos w Komorowicach 2015-2017 kwiecień.Maj 2017 Klinika Megival w Dieppe i Chateaubriand do luty 2018. Doświadczenie z zaawansowanych zabiegów laparoskopowych zebrałem pracując w Anglii i na licznych kursach w Berlinie u prof. Jacobiego, w Brukseli u Tima Tollensa, w Paryżu u profesora Hautersa i w szpitalu Homerton w Londynie u Kesava Mannura oraz Klinika Saint - Gregoire w Rennes.Na stałe współpracuję z doc. Pavel Zonca ordynator kliniki w Ostravie i zastępca prywatnej kliniki w Koloni.

  Wykonuję od 2008r. przepukliny pachwinowe laparoskopowo metodą TAPP i TEP oraz od kilkunastu lat metodą Lichtensteina siatkami firmy Bard i Covidien. Przepukliny brzuszne metodą IPOM-laparoskopowo. Resekcje jelita grubego z powodu chorób nowotworowych i zapalnych - laparoskopowe wycięcie prawej i lewej połowy okrężnicy. Laparoskopowe usunięcia nadnerczy, wyrostka robaczkowego i pęcherzyka żółciowego. Szczeliny odbytu - lewoboczne nacięcie zwieracza wewnętrznego odbytu. Wycięcie żylaków odbytu - metoda Morinagi - DGHAL - RAR, metoda Miligana - Morgana, metoda Fergusona. Laparoskopowe operacje przepuklin rozworu przełykowego.

Specjalizacje

 • Chirurgia ogólna

Znajomość języków

 • angielski
 • francuski

Certyfikaty

 • Dariusz Houdail, chirurg w mieście Wrocław - Certyfikaty

Choroby

więcej