Adresy (2)


Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Przyjmuję: dorosłych
Gotówka
32 758..... Pokaż numer

Konsultacja psychologiczna • od 200 złPacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Gotówka
32 758..... Pokaż numer


Moje doświadczenie

O mnie

W przypadku braku wolnych terminów w kalendarzu wizyt proszę o bezpośredni kontakt w celu uzyskania informacji na temat dostępności w nadchodzących ty...

Zobacz pełen opis

Leczone choroby

Pokaż wszystkie leczone choroby

Edukacja

 • Interdyscyplinarna Szkoła Doktorska Uniwersytetu SWPS w Warszawie
 • Krakowskie Centrum Psychodynamiczne - Szkoła Psychoterapii Psychodynamicznej
 • Uniwersytet Śląski - Wydział Pedagogiki i Psychologii - Psychologia
Zobacz więcej

Zakres porad

 • Psychoterapia


Znajomość języków

 • Polski,
 • Angielski

Usługi i ceny

Ceny dotyczą wizyt prywatnych.

Popularne usługi


Pułaskiego 19/3, Katowice

od 200 zł

Laboratorium Psychoterapii STRUKTURAPowstańców Śląskich 1/8, Mikołów

od 200 zł

Laboratorium Psychoterapii STRUKTURA


Pułaskiego 19/3, Katowice

od 200 zł

Laboratorium Psychoterapii STRUKTURA

Pozostałe usługi


Pułaskiego 19/3, Katowice

od 200 zł

Laboratorium Psychoterapii STRUKTURAPułaskiego 19/3, Katowice

od 200 zł

Laboratorium Psychoterapii STRUKTURAPułaskiego 19/3, Katowice

od 300 zł

Laboratorium Psychoterapii STRUKTURA

sesje odbywają się co dwa tygodnie.

27 opinii pacjentów

Ogólna ocena

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
Wszystkie opinie się liczą. Specjaliści nie mogą zapłacić za zmianę lub usunięcie opinii. Dowiedz się więcej.
A
Użytkownik zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
Lokalizacja: Laboratorium Psychoterapii STRUKTURA konsultacja online

Podczas wizyty czułam się bezpiecznie i na prawdę dobrze. Pan Daniel jest ciepłą osobą, to było dla mnie ważne. Ponadto wyjaśnił mi jak będzie wyglądać plan działania, przy ewentualnego mojego zainteresowania dalszej współpracy. A jestem pewna, że współpraca będzie bardzo dobra.

M
Użytkownik zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
Lokalizacja: Laboratorium Psychoterapii STRUKTURA psychoterapia indywidualna

Wizyta bardzo mi pomogła i uspokoiła. O rozpoczęciu psychoterapii myślę już od długiego czasu ale teraz wszystkie trudności się nasiliły. Żona boi się o zdrowie, ja co będzie dalej z naszą firmą. Stres, lęk i chyba depresja osiągnęły bardzo wysoki poziom. Dlatego bardzo się cieszę, że zdecydowałem się na konsultację u pana Daniela. Rzeczowo i racjonalnie podszedł do mojej sytuacji, z dużym skupieniem i ciekawością zadawał pytania o różne sfery mojego życia. Bardzo dużo czasu poświęcił naszej aktualnej sytuacji. Dobrze jest z kimś porozmawiać. Jestem pod wrażeniem spokoju i opanowania pana Daniela bo mnie się to też udzieliło. Po wizycie poczułem się znacznie lepiej, chociaż wiem że to dopiero początek pracy. Zdecydowanie polecam.

B
Użytkownik zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
Lokalizacja: Laboratorium Psychoterapii STRUKTURA psychoterapia partnerska

Terapia z panem Danielem bardzo nam pomogła, uczestniczyliśmy z partnerem w terapii dla par. W naszym związku kipiało od emocji, nie zgadzaliśmy się w wielu obszarach wymagając aby to ta druga strona się zmieniła. Na sesjach też bywało ciężko i czasem wątpiliśmy w naszą przyszłość. Pan Daniel jednak był wytrzymały ;) i konfrontował nas z tym co robimy. Pomogła nam jego uważność, życzliwość, zrozumienie ale i poczucie humoru. Jest zdecydowanie lepiej, nauczyliśmy się przyjmować perspektywę tej drugiej strony. Zdecydowanie polecamy i bardzo dziękujemy. Basia i Piotr

A
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Laboratorium Psychoterapii STRUKTURA

Zdecydowanie zachęcam do wizyty u Pana Daniela! Wiedza, doświadczenie i poczucie humoru. To zdecydowanie ułatwia rozmowę i pomaga się otworzyć. Wsparcie i motywacja. Polecam!

P
Użytkownik zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
Lokalizacja: Laboratorium Psychoterapii STRUKTURA psychoterapia indywidualna

Bardzo dobry psychoterapeuta, bardzo profesjonalny. Na początku terapii bardzo duże wrażenie zrobił na mnie sposób w jaki omawiał ze mną kontrakt terapeutyczny – dokładnie tłumacząc jakie są zasady i z czego wynikają. Zawsze punktualny, pogodny, skromny a jednocześnie skoncentrowany, momentami stanowczy. Dzięki temu miałem poczucie że terapia to ważna sprawa, muszę być zmotywowany i zaangażowany – że nikt niczego za mnie nie zrobi. Największy obszar w mojej terapii to omawianie relacji, również tej z panem Danielem – dzięki temu widziałem jak się zachowuję z innymi. W terapii bardzo pomógł mi również fakt, że nigdy nie poczułem się przez Pana Daniela wyśmiany czy oceniony w jakikolwiek sposób – raczej razem przyglądaliśmy się jak to ze mną jest i wtedy bywało sporo śmiechu ;) Dziękuję i zdecydowanie polecam.


A
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Laboratorium Psychoterapii STRUKTURA

Polecam pana Daniela pod każdym względem. Moja praca z panem Danielem trwała przez ponad dwa lata i dotyczyła (teraz już wiem) wszechogarniającego lęku, niepewności i ciągłego zamartwiania się - a co za tym szło - życia w ciągłym stresie i napięciu. To z kolei przedkładało się na wszystkie możliwe choroby - bóle brzucha, głowy, mięśni, pleców, biegunek, zawrotów głowy, ogólnego rozbicia itd. Ciężko było funkcjonować, pracować, ciągłe rozdrażnienie powodowało oddalanie się od otoczenia i spotykaniu się z kimkolwiek. Tabletki przeciwbólowe i przeciwzapalne już nie działały, kolejne wyniki badań były poprawne a ja ciągle się zle się czułem. Wtedy neurolog zaproponował spotkanie z psychologiem. Nie dość, że byłem tym zszokowany to totalnie przerażony.
Wtedy - choć bardzo niechętnie i nieufnie - poznałem sympatycznego, miłego i bardzo chętnego do współpracy pana Daniela.
Same sesje przeplatane były dobrymi i złymi samopoczuciami, chwilami zwątpienia, chęci rezygnacji, "przerośnięciem" psychoterapii jak na mnie. Przerażony byłem "odkrywaniem" siebie i swoich błędów w podchodzeniu do życia i wszystkimi sprawami z nim związanymi: wartość samego siebie, prawo do bycia sobą, prawo do popełniania błędów itd itd itd.
Psychoterapia to bardzo długa, żmudna, często ekstremalnie trudna praca w poznawaniu siebie, nauki uświadamiania swojego "ja" i próby zrozumienia swojego podejścia do spraw codziennych. I tylko silna moja determinacja oraz chęć współpracy pana Daniela ze mną, jego podejście do mnie jako pacjenta, próba zrozumienia, skupienia się nad moimi problemami, pokazanie mi siebie samego od "drugiej strony" spowodowała, że przez te dwa lata ciężkiej harówy przebudowałem swoje życie tak, żebym mógł spokojnie i bez napięcia żyć i normalnie rozwiązywać problemy dnia codziennego oraz życia bez napięcia i niepotrzebnego stresu. Mimo, że psychoterapia zakończyła się kilka miesięcy temu w chwilach trudnych, z pozoru ekstremalnych, na myśl przychodzą fakty o sobie samym które zostały wydobyte ze mnie w czasie sesji z panem Danielem. To z kolei eliminuje niepotrzebne napięcie i stres.
Polecam każdemu psychoterapię i pracę w niej z panem Danielem.

A
Użytkownik zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

Psychoterapia to długa, trudna i frustrująca droga więc potrzeba dużo siły i samozaparcia żeby w niej wytrwać. Jednak warto! Ja po kilkunastu miesiącach widzę jak inaczej zaczynam reagować - moje życie nie stało się bajką bez stresów ale o wielu rzeczach mogę teraz myśleć zamiast od razu krzyczeć czy uciekać. Zastanawiam się nad tym o czym rozmawiamy na sesjach, czasem w myślach dyskutuję z panem Danielem, kłócę się ;) Polecam p. Daniela bo nie mydli oczu, mówi jak jest, nawet jak się wkurzam na niego to wiem że dalej słucha - wiem teraz jak można ze sobą rozmawiać. Dziękuję za cierpliwość ;)

M
Użytkownik zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

Słaby. Do takiego terapeuty chodzi się po to, żeby porozmawiać i spróbować unormować kilka kwestii duchowych, ja niestety tego nie dostrzegłam. Po prostu źle mi się z nim rozmawiało. Szkoda było mojego czasu i pieniędzy. Owszem, była to moja pierwsza wizyta, ale skoro nie złapałam z nim kontaktu to nie ma sensu dalsza terapia. Może kiedyś znajdę odpowiedniego psychologa.

dr Daniel Melerowicz

Dziękuję za informację zwrotną. Ciężko konkretnie odnieść się do tego co Pani pisze, ponieważ autor komentarza pozostaje anonimowy. Może się zdarzyć, że podczas pierwszej wizyty trudno nawiązać pacjentowi kontakt z terapeutą, gdyż nie jest to łatwa sytuacja i być może było tak w tym przypadku. W związku z tym, że podjęła Pani decyzję o rezygnacji z terapii w moim gabinecie, nie mam możliwości omówienia tego z Panią. Zachęcam, aby pomimo tego doświadczenia, nie rezygnowała Pani z dalszej pomocy psychologicznej i miała na uwadze fakt, że pierwsza wizyta może wiązać się z pewnymi trudnościami. Pozdrawiam.

A
Użytkownik zweryfikowany

Polecam pana Daniela, to bardzo dobry specjalista. Pomaga mi przede wszystkim bardzo duże skupienie, szacunek i akceptacja z jego strony. Podczas sesji mam możliwość mówienia o wszystkim o czym wcześniej bałam się mówić lub uważałam, że to nieważne. Pan Daniel komentuje to co mówię albo zadaje jakieś proste pytanie które zmienia całkowicie sposób w jaki na to patrzę. Czasem trudno odpowiadać na te pytania czasem też muszę zrezygnować z niektórych „przekonań” ale potem jest łatwiej i lżej. Dzięki tym spotkaniom układam sobie wiele spraw i czuję, że mam w kimś wsparcie i pełną uwagę. Dzięki spotkaniom mam też czas i możliwość przyglądanie się temu co się ze mną dzieje a nie zamiataniu rzeczy pod dywan. Bardzo panu dziękuję.

A
Użytkownik zweryfikowany

Jestem w terapii u pana Daniela już od kilkunastu miesięcy. Raz jest lepiej, potem znowu gorzej, męczę się, czasem mam dosyć, chcę zrezygnować, złoszczę się, to nie jest łatwa praca. Ale muszę przyznać, że pan Daniel się nie poddaje, rozmawia, mówi co się dzieje, tłumaczy że kolejny raz robię to samo, czasem milczy i ja milczę, to znowu pyta dlaczego milczę. To trudne ale zaczynam rozumieć, że tak funkcjonuję w wielu relacjach, rozumiem coraz więcej i uczę się to stosować w życiu. Dziękuję za całą uwagę, cierpliwość i nazywanie rzeczy po imieniu. Polecam.

Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Odpowiedzi na pytania

11 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl

Mam problem ze swoim zachowaniem. Cały dzień chodzę smutny, przygnębiony. Ludzie mnie denerwują, gdy z nimi rozmawiam robie się często zły. Nic w moim życiu mnie nie interesuje, jestem nim znudzony i nie czerpię z niego żadnych przyjemności. Czasem wydaję mi się, że coś widzę (kogoś albo po prostu jakiś przedmiot lub nawet jakąś smugę) mimo tego, że nic tam nie ma. Nie chce mi się nawet angażować w żadne związki, ponieważ nie czuję żadnych emocji do innych ludzi. Nie wiem co w tej sytuacji zrobić.

Szanowny Panie, jeżeli stan który Pan opisuje utrzymuje się od długiego czasu zdecydowanie zachęcam do diagnozy osobowości u psychologa-psychoterapeuty. Diagnoza taka ma na celu m.in. zweryfikowanie czy pojawiające się problemy są wynikiem sytuacji zewnętrznej czy może struktury osobowości. Specjalsita na podstawie diagnozy zaleci dalsze kroki postępowania. Pozdrawiam.

dr Daniel Melerowicz

Mam problem, od 2 lat czuję paralizujacy stres gdy z kimś rozmawiam , zaczynam się jąkać mam kompletną pustkę w głowie . Z tego stresu zaczynam się rozglądać i szukać czegoś żeby tylko nie utrzymywać kontaktu wzrokowego. I gdy ktos na mnie patrzy strasznie napinaja mi się mięśnie twarzy. Czy są jakieś leki żeby złagodzić to ? Co to może być? Czy to fobia czy nerwica? Czy to jeszcze coś innego. Proszę o konkretną odpowiedź.

Szanowna Pani/Szanowny Panie, nie ma możliwości na konkretną odpowiedź za pośrednictwem internetu na podstawie opisanych objawów. Przyczyny mogą być bardzo różne, istotne jest czy tak było zawsze, czy problem pojawił się jakiś czas temu, kiedy, w jakich okolicznościach? Osobiście zdecydowanie odradzam przyjmowanie leków bez pełnej diagnozy przyczyn tej sytuacji. Zachęcam do skorzystania z diagnozy u psychologa-psychoterapeuty współpracującego z psychiatrą, którzy zaproponują dalsze kroki postępowania psychoterapię i/lub farmakoterapię. Pozdrawiam.

dr Daniel Melerowicz

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Moje doświadczenie

O mnie

W przypadku braku wolnych terminów w kalendarzu wizyt proszę o bezpośredni kontakt w celu uzyskania informacji na temat dostępności w nadchodzących ty...

Zobacz pełen opis

Leczone choroby

Pokaż wszystkie leczone choroby

Edukacja

 • Interdyscyplinarna Szkoła Doktorska Uniwersytetu SWPS w Warszawie
 • Krakowskie Centrum Psychodynamiczne - Szkoła Psychoterapii Psychodynamicznej
 • Uniwersytet Śląski - Wydział Pedagogiki i Psychologii - Psychologia
Zobacz więcej

Zakres porad

 • Psychoterapia

Doświadczenie

 • Górnośląskie Centrum Medyczne - Klinika w Ochojcu
 • Państwowy Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w RybnikuZnajomość języków

 • Polski,
 • Angielski

Profile społecznościowe


Publikacje i artykuły


Artykuły (7)

Powiązane wyszukiwania