Pytania dotyczące tematu ból barku

33

Zadane pytania

147

Udzielonych odpowiedzi

Paweł Boruc 20.02.2018

Co masz na myśli mówiąc o rehabilitacji - fizykoterapię? Jaki mechanizm powoduje ból? Potrzeba więcej informacji by coś konkretnego podpowiedzieć. Jak nie ma złamania, martwicy to zapraszam na terapię… Więcej

Odpowiedzi (2)


Witam. Mam 32 lata i od około roku ćwiczę z hantelkami (głównie w domu) i na maszynach atlas (w siłowni) 2-3 razy w tygodniu. Wcześniej unikałem jakiejkolwiek aktywności fizycznej, więc zaczynałem od zera i nie miałem pojęcia co robię (teraz jest trochę lepiej ale nadal amatorszczyzna).

Już rok temu zauważyłem że gdy robię ćwiczenia na barki to trudniej mi było unieść prawą rękę, najlepiej to było widać przy tzw "Unoszeniu sztangielek bokiem". Musiałem użyć więcej siły by prawą rękę podnieść tak wysoko jak lewą. Z czasem zauważyłem też że mięśnie barku w prawej bardziej bolą niż w lewej gdy ćwiczę. Długo ignorowałem problem a z czasem ból tylko się nasilał.

Obecnie jest tak źle że gdy na przykład chcę zamknąć bagażnik w samochodzie (trzeba wysoko unieść rękę i cisnąć w dół) to muszę to robić lewą, bo prawą bez problemu uniosę ale nie jestem w stanie nacisnąć na bagażnik wystarczająco silno by się zamknął (i boli). Nie ma problemu przy żadnych innych ćwiczeniach ani czynnościach, tylko przy tych które angażują w pełni mięśnie barku. Samo z siebie też nigdy nie boli.

Czy jest to coś z czym powinienem od razu iść do lekarza (i do jakiego?) czy może lepiej na razie zobaczyć co się stanie gdy zaprzestanę jakichkolwiek ćwiczeń które wysilają ten mięsień (pewnie już dawno temu powinienem zacząć go oszczędzać).

Poza tym jestem praworęczny, więc dziwię się że to akurat z prawą ręką są problemy (słabszy mięsień) a nie z lewą.

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Tomasz Grzelewski 17.10.2017

Neurolog i ortopeda
Powiązane choroby