Adres

ul. Bartłomieja Nowodworskiego 4, Swoszowice , Kraków
Gabinet Ortodoncji prof. Lostera (mapa)

Najbliższy termin:

Pokaż kalendarz
Przyjmuję: dorosłych, dzieci w każdym wieku
Gotówka, Karta płatnicza, Przelew na konto
12 201.....

Konsultacja ortodontyczna • 200 zł

Aparat stały na jeden łuk • od 2 000 zł

Diagnostyczne ortodontyczne modele wirtualne • 300 zł +2 więcej

Wizyta kontrolna • 150 zł

Wizyta pierwszorazowa • od 150 zł

Moje doświadczenie

O mnie

Prof. BW Loster jest specjalistą ortodoncji, protetyki stomatologicznej i stomatologii ogólnej. Prywatną praktykę stomatologiczną prowadzi od prawie t...

Zobacz pełen opis

Leczone choroby

 • Zgryz głeboki
 • Stłoczenie zębów
 • Powiększony nagryz poziomy
Pokaż wszystkie leczone choroby

Edukacja

 • Uniwersytet Jagielloński, Wydział Lekarski, kierunek lekarsko-dentystyczny, Kraków

Zdjęcia


Znajomość języków

Polski, Angielski

Usługi i ceny

Popularne usługi

Konsultacja ortodontyczna


ul. Bartłomieja Nowodworskiego 4, Kraków

200 zł

Gabinet Ortodoncji prof. Lostera

Pozostałe usługi

Aparat stały na jeden łuk


ul. Bartłomieja Nowodworskiego 4, Kraków

od 2 000 zł

Gabinet Ortodoncji prof. Lostera


Diagnostyczne ortodontyczne modele wirtualne


ul. Bartłomieja Nowodworskiego 4, Kraków

300 zł

Gabinet Ortodoncji prof. Lostera


Wizyta kontrolna


ul. Bartłomieja Nowodworskiego 4, Kraków

150 zł

Gabinet Ortodoncji prof. Lostera


Wizyta pierwszorazowa


ul. Bartłomieja Nowodworskiego 4, Kraków

od 150 zł

Gabinet Ortodoncji prof. Lostera

Opinie od pacjentów

5

Ogólna ocena
20 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
M
Użytkownik zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: Gabinet Ortodoncji prof. Lostera konsultacja ortodontyczna dzieci

Pełen profesjonalizm. Duży spokój i precyzja w objaśnianiu problemów połączona z ostrożnością w diagnozowaniu.


Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Gabinet Ortodoncji prof. Lostera konsultacja ortodontyczna

Obsługa bardzo miła gabinet super wyposażony. Najbardziej moje uznanie wzbudził fakt że po przeprowadzonym badaniu otrzymałam opracowany plan leczenia dziecka wraz z ksztorysem.Plan leczenia został szczegółowo omówiony przez Profesora i nie musiałam podejmować decyzji niezwłocznie.Polecam i dziękuję.


M
Użytkownik zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: Gabinet Ortodoncji prof. Lostera Wizyta pierwszorazowa

profesjonalne podejscie, dokladna analityka przed podjeciem leczenia. gabinet przyjemny, pan doktor bardzo mily.


Z
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Gabinet Ortodoncji prof. Lostera konsultacja ortodontyczna

Miałam problem z odklejoną częściwo górną retencją (a mój stały ortodonta jest w innym mieście; leczenie zakończone juz 10 lat temu), więc pan doktor przyjął mnie "awaryjnie" by odkleić retencję do końca, oraz udzielił informacji odnośnie aktualnego zgryzu/możliwych problemów, które wymagają leczenia - poradził by skonsultować to przynajmniej raz z ortodontą, który mnie prowadził, i dopiero wtedy przenieść się na leczenie do Krakowa (lub pozostać pod opieką pierwszego ortodonty). Polecam leczenie u dr Lostera :)


Z
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Gabinet Ortodoncji prof. Lostera wizyta pierwszorazowa

Pan Doktor przygotował szczegółowy plan leczenia uwzględniając etapy i kosztorys co bylo dla mnie miłym zaskoczeniem. Wykonał niezbędne zdjęcia i wyliczenia. Zaproponował nowoczesnej metody leczenia, za
czym oczywiście idzie adekwatna cena, dokładnie wytlumaczyl ich zasadność,a wszystkie materiały do zapoznania otrzymałam w specjalnie przygotowanej teczce.
Teraz decyzja by zacząć leczenie należy do mnie :)
Polecam tego specjalistę !


B
Użytkownik zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: Gabinet Ortodoncji prof. Lostera wizyta pierwszorazowa

To moja pierwsza wizyta, jestem bardzo zadowolona. Pan Doktor miły, wszystko dokładnie tłumaczy. Serdecznie polecam


Ł
Użytkownik zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: Gabinet Ortodoncji prof. Lostera konsultacja ortodontyczna

Miła obsługa, dostępna woda i kawa dla osób oczekujących, wyjaśnione wszelkie wątpliwości na pierwszej wizycie


R
Użytkownik zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: Gabinet Ortodoncji prof. Lostera konsultacja ortodontyczna

Jestem bardzo zadowolona z wizyty. Pan Profesor wytłumaczył mi na czym opiera swoją diagnozę, rozwiał wszystkie wątpliwości i cierpliwie odpowiedział na pytania.


P
Użytkownik zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: Gabinet Ortodoncji prof. Lostera

Chyba wszyscy pacjenci pana profesora przyzwyczaili się już do tego, że przyjmuje on cztery osoby w ciągu godziny, ale próba przyjęcia 8 osób w tym czasie to już "lekka" przesada. Jeśli doliczyć do tego osoby towarzyszące to komfort ponad godzinnego oczekiwania w poczekalni wielkości małego pokoju jest mocno wątpliwy. Nawet pomijając te niedogodności, zastanawiam się czy 7 minut na fotelu (warte 150 zł) to wystarczający czas, żeby pan profesor zapoznał się z postępem w leczeniu i podjął odpowiednie dalsze działania, szczególnie, że zdarza się to już kolejny raz. Oczywiście w tak krótkim czasie, cała rozmowa sprowadza się do "Dzień dobry, proszę, dziękuję, do widzenia", zresztą nawet jeśli wizyta jest nieco dłuższa to ciężko wydobyć z pana profesora więcej niż 2 zdania.

Co do skuteczności leczenia to jeszcze za wcześnie żeby ją jednoznacznie ocenić. Efekty wizualne nie są póki co zadowalające ale podobno "wszystko jest na dobrej drodze"...

Zatem jeśli mogę coś doradzić to po pierwsze: jakość a nie na ilość, a po drugie: komunikacja z pacjentem.

prof. dr hab. n. med. Bartłomiej W. Loster

Godziny popołudniowe, około godziny siedemnastej, osiemnastej, to pora, o którą prosi największa liczba pacjentów. Dodatkowo czasem mogą nakładać się coraz częstsze zatory naszych dróg, co powoduje późniejsze rozpoczęcie wizyty z godziny wcześniejszej i możliwe opóźnienia nieprzewidzianych zabiegów. Każdy Pacjent, przed rozpoczęciem leczenia otrzymuje pisemny plan z kosztem wszystkich wizyt. Dokładnie wyjaśniam cel leczenia i zakres planowanych świadczeń ortodontycznych. W trakcie samego leczenia, są też i takie wizyty, które nie angażują wiele czasu, ale muszą raz w miesiącu być zrealizowane. Każda wizyta, każdy zabieg, przeprowadzane są z należytą starannością. Bywają miesiące, gdzie pozornie niewiele się zmienia i nie ma konieczności comiesięcznego powielania tych samych informacji, ale w przypadku jakichkolwiek zapytań proszę nie wahać się i pytać, a jeśli pytania nasuną się Państwu po wizycie, zawsze można napisać e-mail na adres: bw@loster.pl lub wysłać sms na nr 723427752. Ten numer dedykowany jest komunikacji tekstowej i jest do Państwa dyspozycji codziennie, niezależnie od pory i dnia tygodnia. W naszym dwustanowiskowym gabinecie, bardzo dobrze wyposażonym, we wszystko co niezbędne w nowoczesnej ortodoncji, który czasami żartobliwie nazywam wyjątkowo „ergonomicznym,” gdzie wszystko jest pod ręką, nam także zaczyna już dokuczać brak choć odrobinę większej przestrzeni.


E
Użytkownik zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: Gabinet Ortodoncji prof. Lostera konsultacja ortodontyczna

Kompetentny i kulturalny, rzeczowo omawia problem i udziela szczegółowych odpowiedzi na pytania pacjenta. Widać, że posiada ogromne doświadczenie. Wykonane przez niego mostki są wyjątkowo dobrze dopasowane i trwałe. Zdecydowanie polecam.


Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Odpowiedzi na pytania

3 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl


 • Czy w leczeniu ortodontycznym można uniknąć ekstrakcji stałych, zdrowych zębów? Mogę domyślać się że każdy przypadek jest inny, ale nie chciałabym stracić zdrowych zębów, czy lekarz może podjąć taką próbę leczenia? Moim problemem są stłoczone jedynki - po mamie odziedziczyłam wielkość zębów, a po tacie wielkość szczęki i skutkiem są krzywe jedynki.

  Rzeczywiście na tak postawione pytanie nie da się udzielić jednoznacznej odpowiedzi bez przeprowadzenia szczegółowej diagnostyki specjalistycznej. Kierunek nowoczesnej ortodoncji to leczenie bezekstrakcyjne. Wiele jednak zależy od wzajemnej relacji zębów i ich baz kostnych. Wiele zależy od wzorca wzrostu. Czasami w sytuacjach granicznych możemy podjąć wyzwanie poprowadzenia tak zwanej diagnostyki terapeutycznej odraczającej decyzję dotyczącą ewentualnych ekstrakcji na czas już trwającego leczenia ortodontycznego. Czasem unikanie "na siłę" wymaganych ekstrakcji może prowadzić do niestabilnego efektu końcowego. Możemy też uniknąć usuwania zębów decydując się na usunięcie zębów ósmych (czyli tak zwanych zębów mądrości) co umożliwi dystalizację zębów ustawionych bliżej, aby zlikwidować stłoczenie, ale to przecież też są ekstrakcje, których - w określonych przypadkach - uniknąć nie możemy.

  prof. dr hab. n. med. Bartłomiej W. Loster

 • Mam kłopot z prawym stawem żuchwowo-skroniowym, który często mnie boli a przez ostatnie kilka miesięcy bardzo. Bywa, że towarzyszą temu bóle głowy. Nie pojawia się strzykanie szczęki w stawie podczas szerokiego otwierania i zamykania ust. Pojawia się natomiast ból kiedy szeroko otwieram usta.
  Kiedy zamykam szczęki, dolna wsuwa się głęboko w stronę czaszki, żeby stabilnie oprzeć się na górnych zębach. I wtedy mam wrażenie, że mocno zaciskają mi się stawy ż-s. Ulga pojawia się, kiedy intencyjnie wysuwam dolną szczękę do przodu. Niestety w tej pozycji nie mogę jej długo utrzymać, gdyż zęby górnej i dolnej szczęki niewygodnie się wtedy o siebie opierają. Dolna szczęka dąży do wślizgnięcia się głębiej w kierunku czaszki.
  Proszę o podpowiedź, na czym może polegać mój problem, po jakiego rodzaju pomoc powinnam sięgnąć i i jakiej konsultacji powinnam zasięgnąć.

  Opisane objawy mogą świadczyć o wadzie okluzji będącej powodem występowania tak zwanego "zgryzu wymuszonego". Taki stan wymaga badania klinicznego i przeprowadzenia poszerzonej diagnostyki i prawdopodobnego leczenia ortodontycznego.

  prof. dr hab. n. med. Bartłomiej W. Loster

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Moje doświadczenie

O mnie

Prof. BW Loster jest specjalistą ortodoncji, protetyki stomatologicznej i stomatologii ogólnej. Prywatną praktykę stomatologiczną prowadzi od prawie t...

Zobacz pełen opis

Leczone choroby

 • Zgryz głeboki
 • Stłoczenie zębów
 • Powiększony nagryz poziomy
Pokaż wszystkie leczone choroby

Edukacja

 • Uniwersytet Jagielloński, Wydział Lekarski, kierunek lekarsko-dentystyczny, Kraków

Certyfikaty znanylekarz.pl


Specjalizacje

 • Ortodoncja
 • Protetyka stomatologiczna
 • Stomatologia ogólna

Zdjęcia


Znajomość języków

Polski, Angielski