Adres


Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Przyjmuję: dorosłych, dzieci w każdym wieku
Gotówka, Karta płatnicza, Przelew na konto
12 201..... Pokaż numer

Konsultacja ortodontyczna • 200 zł

Aparat stały na jeden łuk • od 2 000 zł

Diagnostyczne ortodontyczne modele wirtualne • 300 zł +2 więcej

Wizyta kontrolna • 150 zł

Wizyta pierwszorazowa • od 150 zł


Moje doświadczenie

O mnie

Prof. BW Loster jest specjalistą ortodoncji, protetyki stomatologicznej i stomatologii ogólnej. Prywatną praktykę stomatologiczną prowadzi od ponad tr...

Zobacz pełen opis

Leczone choroby

 • Zgryz głeboki
 • Stłoczenie zębów
 • Powiększony nagryz poziomy
Pokaż wszystkie leczone choroby

Edukacja

 • Uniwersytet Jagielloński, Wydział Lekarski, kierunek lekarsko-dentystyczny, Kraków

Specjalizacje

 • Ortodoncja
 • Protetyka stomatologiczna
 • Stomatologia ogólna

Zdjęcia


Znajomość języków

Polski, Angielski

Usługi i ceny

Ceny dotyczą wizyt prywatnych.

Popularne usługi

Konsultacja ortodontyczna


Nowodworskiego 4, Kraków

200 zł

ORTODONCJA profesora Lostera

Pozostałe usługi

Aparat stały na jeden łuk


Nowodworskiego 4, Kraków

od 2 000 zł

ORTODONCJA profesora Lostera


Diagnostyczne ortodontyczne modele wirtualne


Nowodworskiego 4, Kraków

300 zł

ORTODONCJA profesora Lostera


Wizyta kontrolna


Nowodworskiego 4, Kraków

150 zł

ORTODONCJA profesora Lostera


Wizyta pierwszorazowa


Nowodworskiego 4, Kraków

od 150 zł

ORTODONCJA profesora Lostera

Opinie od pacjentów

5

Ogólna ocena
31 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
K
Użytkownik zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: ORTODONCJA profesora Lostera Wizyta pierwszorazowa

Po dwóch podejściach do leczenia ortodontycznego ( w wieku 16 lat i 24 lat) bez skutecznego ( naprostowane zęby ale nie uzyskano efektu wyciągnięcia cofniętej żuchwy) podjęłam decyzję o 3 podejściu. Ze względu na poniesione koszty wcześniej i zawód na specjalistach dość skrupulatnie wybrałam 3 specjalistę. Padło na Pana Profesora Lostera. Przyszłam na wizytę bez badań jedynie opowiedziałam o moich dwóch poprzednich leczeniach. Profesor wysłuchał i przeszedł do konsultacji i oceny stanu mojego uzębienia. Poinformowano mnie, że jest możliwość leczenia mojej wady z możliwą operacji żuchwy ( dwóch poprzednich specjalistów nawet o tym nie wspomniało). Profesor zapytał czy chce wykonać zdjęcia oraz podał ich koszt za nim je wykonano. Zgodziłam się gdyż na prawdę zależy mi na naprawieniu mojej wady. Za całą wizytę ze zdjęciami i planem leczenia zapłaciłam 640zł. Dużo, ale po dwóch po przednich leczeniach wiedziałam, że ortodoncja to dość droga "przyjemność". Kolejną wizytę mam 5 grudnia i z niecierpliwością czekam na przedstawienie planu leczenia z nadzieją, że obejdzie się bez operacji. Zauważyłam różnicę pomiędzy dwoma poprzednimi ''specjalistami" a Profesorem. Mydlono mi oczy, od razu pobrano wyciski na kolejnej już miałam aparat. Nie wyjaśniono mi nic. Tu Profesor zrobił zdjęcia nie był wylewny w ocenie i poinformował, że przygotuje plan leczenia na podstawie wyników i przedstawi całość na kolejnej wizycie. Do 3 razy sztuka jak to się mówi mam nadzieję jednak, że doświadczenie i wiedza Pana Profesora zaowocuje nie tylko prostym łukiem zębowym, ale i uwydatnioną prawidłowo żuchwą co odzwierciedli się w polepszeniu estetyki twarzy z profilu bocznego. Zaufałam Panu Profesorowi i mam nadzieję, że nie pożałuję wydanych finansów :) Pozdrawiam serdecznie cały personel kliniczki w dobie covidowej :)


A
Użytkownik zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: ORTODONCJA profesora Lostera konsultacja ortodontyczna

Lekarz bardzo profesjonalny, zaangażowany i mający fantastyczne podejście do dzieci. Z wiekimojej spokojem podchodzi do trudnych tematów. Polecam!!


K
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: ORTODONCJA profesora Lostera Wizyta pierwszorazowa

Wszystko super, miła atmosfera, zaangażowanie Pana doktora , wszystko na wysokim poziomie. Serdecznie polecam, pełen profesjonalizm.


S
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: ORTODONCJA profesora Lostera konsultacja ortodontyczna

Miłe i profesjonalne podejście do pacjenta. Jasne omówienie problemu. Bez zbędnych ogólników. Polecam!


O
Użytkownik zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: ORTODONCJA profesora Lostera konsultacja ortodontyczna

The first visit was great, the doctor explained everything to me when I did not understand smth. Decided to have the whole orthodontal treatment with him.


A
Użytkownik zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: ORTODONCJA profesora Lostera konsultacja ortodontyczna

Pełen profesjonalizm, wszystko szczegółowo wyjaśnione odnośnie możliwej operacji, została mi przedstawiona dokładna analiza mojego trzyletniego leczenia ortodontycznego w innej placówce, możliwe opcje (wszystko otrzymane w teczce z dokłądnym opisem). Z czystym sumieniem - polecam :)


S
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: ORTODONCJA profesora Lostera konsultacja ortodontyczna

Profesjonalne i konkretne podejście do pacjenta . Bardzo spokojny , cierpliwie i bez pośpiechu wytłumaczy wadę u córki


A
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: ORTODONCJA profesora Lostera Wizyta pierwszorazowa

Strata czasu i pieniędzy - wizyta za 150 złotych potrwała niecałe 5 minut.
Pan nie dał odpowiedzi na żadne z zadanych pytań. Jedyna informacja, którą uzyskałam - tak, faktycznie, mam problem z zębami.
Pan doktor nawet nie popatrzył na zdjęcie pantomograficzne, które zrobiłam kilka dni przed wizytą w innej klinice, twierdząc, że musiałby mieć to zdjęcie na mailu. Rozumiem to, więc kilka razy powtórzyłam, że mogę wysłać maila w tej chwili, ale miałam wrażenie że Pan mnie nie słuchał. Powiedział jednak że muszę zrobić inne badania, i to tylko w jego klinice, które kosztowałyby niecałe 500 złotych. Poprosiłam listę tych badań (myśląc że może będę mogła zrobić te badania gdzieindziej trochę taniej i przyjść ponownie z wynikami), ale nie dostałam takiej listy, ponieważ wszystko miałoby być zrobione tam na miejscu.
Powiem szczerze, idąc na wizytę do Pana profesora, miałam nadzieję, że dowiem się trochę wiecej o leczeniu, które mam podjąć. A dostałam zero informacji, i za to musiałam zapłacić. Wyszłam z kliniki totalnie rozczarowana.

prof. dr hab. n. med. Bartłomiej W. Loster

Zawsze wykorzystuję badania, z którymi zgłasza się Pacjent, choć często utrudnia to postępowanie - nie tylko ze względu na ich jakość, ale przede wszystkim na różnorodność systemów i ich niepełną kompatybilność, a też i dodatkowy czas, który trzeba poświęcić na otworzenie płyty CD z przyniesionymi badaniami (czasem jest to i kilkanaście minut). Jeśli Pacjent wcześniej nie wykonał badań, wówczas proponuję ich wykonanie na miejscu. Ale zawsze najważniejsza jest ich analiza i interpretacja. Jeśli badania są wykonane u nas - wówczas Pacjent nie ponosi kosztów opisu badań i ich analizy. Jeśli wykonane są na zewnątrz - nawet, gdy same badania byłyby tańsze - to i tak Pacjent naraża się na poniesienie większych kosztów, ponieważ do tańszych badań dochodzi koszt analizy. Tak więc nie same badania są najważniejsze, ale ich analiza i interpretacja jak np. nie samo badanie cefalometryczne, ale wykonana przez nas analiza cefalometryczna i jej opis z interpretacją wyznaczającą kierunek leczenia, analiza proporcji, analiza modeli diagnostycznych, ocena rtg pantomograficznego oraz analiza dokumentacji fotograficznej w połączeniu z wykonanymi modelami cyfrowymi na podstawie wcześniej wykonanego skanu łuków zębowych i analizą cefalometryczną. Czasem konieczne jest wykonanie dodatkowych badań jak np. rejestracja przestrzenna szczęk w artykulatorze, badanie CBCT czy też badanie USG stawów skroniowo-żuchwowych (na to badanie kierujemy do zewnętrznego ośrodka).
Nie oceniam rtg pantomograficznego na ekranie komórki Pacjenta, a szczególnie wtedy, gdy Pacjent zgłasza się w celu podania możliwości leczenia ortodontycznego, które wymaga analizy niezbędnych badań z określeniem źródła problemu i sposobu jego rozwiązania, czyli planu leczenia. Wówczas proszę o przesłanie zdjęcia na adres e-mail do łącznej oceny z pozostałymi badaniami. Rozumiem rozczarowanie Pacjenta, szczególnie w sytuacji, gdy zgłasza się po wcześniejszych kilku konsultacjach, na których jedynie na podstawie badania klinicznego i tylko rtg pantomograficznego podawano od razu plan leczenia. U mnie obowiązuje inny tryb postępowania: na pierwszej wizycie przeprowadzam badanie kliniczne, dokonuję wstępnej oceny i informuję o ewentualnym wskazaniu do leczenia ortodontycznego określając jego medyczny lub estetyczny charakter, a następnie o konieczności wykonania badań uzupełniających z możliwością ich przeprowadzenia w naszej jednostce, jeśli Pacjent jest na nie zdecydowany.
Po zebraniu badań – na kolejnej wizycie przedstawiam, na podstawie przeprowadzonej analizy, plan leczenia ortodontycznego z przewidywanym czasem i jego kosztorysem.


E
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: ORTODONCJA profesora Lostera Wizyta pierwszorazowa

Bardzo, bardzo polecam. Miło, profesjonalnie i rzetelnie. Pan doktor bardzo pomocny. Jestem bardzo zadowolona z wizyty.


R
Użytkownik zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: ORTODONCJA profesora Lostera konsultacja ortodontyczna

Jestem bardzo zadowolona z wizyty. Pan Profesor wytłumaczył mi na czym opiera swoją diagnozę, rozwiał wszystkie wątpliwości i cierpliwie odpowiedział na pytania.


Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Odpowiedzi na pytania

3 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl


 • Czy w leczeniu ortodontycznym można uniknąć ekstrakcji stałych, zdrowych zębów? Mogę domyślać się że każdy przypadek jest inny, ale nie chciałabym stracić zdrowych zębów, czy lekarz może podjąć taką próbę leczenia? Moim problemem są stłoczone jedynki - po mamie odziedziczyłam wielkość zębów, a po tacie wielkość szczęki i skutkiem są krzywe jedynki.

  Rzeczywiście na tak postawione pytanie nie da się udzielić jednoznacznej odpowiedzi bez przeprowadzenia szczegółowej diagnostyki specjalistycznej. Kierunek nowoczesnej ortodoncji to leczenie bezekstrakcyjne. Wiele jednak zależy od wzajemnej relacji zębów i ich baz kostnych. Wiele zależy od wzorca wzrostu. Czasami w sytuacjach granicznych możemy podjąć wyzwanie poprowadzenia tak zwanej diagnostyki terapeutycznej odraczającej decyzję dotyczącą ewentualnych ekstrakcji na czas już trwającego leczenia ortodontycznego. Czasem unikanie "na siłę" wymaganych ekstrakcji może prowadzić do niestabilnego efektu końcowego. Możemy też uniknąć usuwania zębów decydując się na usunięcie zębów ósmych (czyli tak zwanych zębów mądrości) co umożliwi dystalizację zębów ustawionych bliżej, aby zlikwidować stłoczenie, ale to przecież też są ekstrakcje, których - w określonych przypadkach - uniknąć nie możemy.

  prof. dr hab. n. med. Bartłomiej W. Loster

 • Mam kłopot z prawym stawem żuchwowo-skroniowym, który często mnie boli a przez ostatnie kilka miesięcy bardzo. Bywa, że towarzyszą temu bóle głowy. Nie pojawia się strzykanie szczęki w stawie podczas szerokiego otwierania i zamykania ust. Pojawia się natomiast ból kiedy szeroko otwieram usta.
  Kiedy zamykam szczęki, dolna wsuwa się głęboko w stronę czaszki, żeby stabilnie oprzeć się na górnych zębach. I wtedy mam wrażenie, że mocno zaciskają mi się stawy ż-s. Ulga pojawia się, kiedy intencyjnie wysuwam dolną szczękę do przodu. Niestety w tej pozycji nie mogę jej długo utrzymać, gdyż zęby górnej i dolnej szczęki niewygodnie się wtedy o siebie opierają. Dolna szczęka dąży do wślizgnięcia się głębiej w kierunku czaszki.
  Proszę o podpowiedź, na czym może polegać mój problem, po jakiego rodzaju pomoc powinnam sięgnąć i i jakiej konsultacji powinnam zasięgnąć.

  Opisane objawy mogą świadczyć o wadzie okluzji będącej powodem występowania tak zwanego "zgryzu wymuszonego". Taki stan wymaga badania klinicznego i przeprowadzenia poszerzonej diagnostyki i prawdopodobnego leczenia ortodontycznego.

  prof. dr hab. n. med. Bartłomiej W. Loster

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Moje doświadczenie

O mnie

Prof. BW Loster jest specjalistą ortodoncji, protetyki stomatologicznej i stomatologii ogólnej. Prywatną praktykę stomatologiczną prowadzi od ponad tr...

Zobacz pełen opis

Leczone choroby

 • Zgryz głeboki
 • Stłoczenie zębów
 • Powiększony nagryz poziomy
Pokaż wszystkie leczone choroby

Edukacja

 • Uniwersytet Jagielloński, Wydział Lekarski, kierunek lekarsko-dentystyczny, Kraków

Certyfikaty ZnanyLekarz.pl


Specjalizacje

 • Ortodoncja
 • Protetyka stomatologiczna
 • Stomatologia ogólna

Zdjęcia


Znajomość języków

Polski, Angielski

Profile społecznościowe


Powiązane wyszukiwania