Adres

Jagiellońska 67 (wejście E), Szczecin
"Vitamed 2" Gabinet Stomatologiczno-Ortodontyczny. (mapa)

Lekarz nie ma włączonego kalendarza pod tym adresem

Poproś o kalendarz wizyt
Brak informacji o usługach i ich cenach

Moje doświadczenie

O mnie

W czerwcu 1979 roku ukończyłam Oddział Stomatologii Wydziału Lekarskiego Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie i otrzymałam dyplom lekarza dentys...

Zobacz pełen opis


Cennik

Brak informacji o usługach i cenach

Ten lekarz nie dodał jeszcze informacji o usługach i cenach.

Opinie od pacjentów

4.5

Ogólna ocena
10 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
A
Użytkownik zweryfikowany

U doktor Szulc leczyłam się ponad 15 lat temu jako dziecko właśnie. Dojeżdżałam z Gorzowa Wlkp bo tam TAKIEJ KLASY ortodontów wtedy nie było. Dzięki fachowości dr Szulc oraz zaawansowanej jak na tamte czasy technice leczenia udało się skorygować moją dość skomplikowaną wadę i do dziś cieszę się ładnym i przede wszystki zdrowym zgryzem. Jeżeli chodzi o podejście Doktor to wspominam ją bardzo miło jako rzetelnego fachowca z odpowiednim podejściem do pacjentów. Zawsze wszystko dokładnie tłumaczyła i była delikatna. Byc może dzięki temu nie mam żadnej traumy i do dzisiaj bez strachu regularnie odwiedzam stomatologów 


N
Użytkownik zweryfikowany

Chodzę do Pani dr od roku i uważam, że jest sympatyczna, zawsze uśmiechnięta Wszystko mi tłumaczy i uprzedza a efekty były szybko widoczne. Jeżeli komuś zależy na ładnym uśmiechu to polecam.


G
Użytkownik zweryfikowany

Witam, jestem w szoku poprzednich wypowiedzi. Leczę swoje ząbki od niedawna ale mam już za sobą kilka wizyt w tym założenie aparatu stałego. Jestem osobą cichutką i mało co wypowiadam się u pani doktor, która tłumaczy mi wszystko szczegółowo, troszczy się abym wiedziała jak będzie przebiegało leczenie, przy tym uśmiechając się na okrągło. Co do samego charakteru to mogę wręcz powiedzieć, że dr. Wędrychowska-Szulc jest przemiłą osobą. Bałam się samego założenia aparatu, ale gdy tylko weszłam do gabinetu i zobaczyłam same uśmiechnięte twarze i przemiłą atmosferę to wszystkie wątpliwości zniknęły. Więc jak na dzień dzisiejszy polecam wszystkim ten gabinet ;)


I
Użytkownik zweryfikowany

Pani doktor jest bardzo dobrą specjalistką i pomogła mi. Wcześniej prowadziła mnie inna ortodontka. Sprawiała wrażenie bardzo miłej i współczującej. Marszczyła się, kiedy ja się marszczyłam. Mówiła uprzejmym modulowanym głosem. Co z tego, że była miła? Jej praca przynosiła mierne efekty, a leczenie trwało bardzo długo. Panią doktor polecił mi znajomy dentysta, który widział efekty jej pracy na innych swoich pacjentach. Leczenie zaczęło szybko przynosić efekty. Pani doktor ma doktorat w dziedzinie nauk medycznych i to widać po efektach jej pracy. Jestem jej bardzo wdzięczna. A że po główce nie głaszcze, porusza się szybko i nie modeluje głosu, żeby wydawał się uprzejmy? Widać nie musi nadrabiać sztuczną uprzejmością braku kompetencji. Każdy z nas ma jakąś osobowość. Jedni są bardziej mili - inni mniej, jednak od lekarza oczekuję skuteczności i Pani doktor ten wymóg spełnia, a jakby ktoś chciał namiary na bardzo miłą ortodontkę to znajdzie takich na kopy - nich się tylko liczy, że bycie miłym może być jedynym walorem takiej lekarki (którym pokrywa brak specjalistycznej wiedzy i doświadczenia).
Pani doktor nie musi silić się na bycie miłą czy miłą udawać. Wystarczy, że jest skuteczna, a i tak ludzie ustawiają się do niej w kolejce, a dla mnie to akurat zaleta, że jest konkretna, szybka i autentyczna w tym co robi (choć czasem przyznaję - bywała dość oschła).


G

chodzę do Pani Doktor od dawna. Jak bylam mała to bardzo się jej bałam bo była niemiła i niedelikatna.
teraz przeszła wielką przemianę i jest naprawde bardzo miła , elastyczna - inny człowiek.
dojeżdżam na wizyty do niej z innego miasta 5 godzin, ponieważ uważam ze jest zdecydowanie najlepsza, bardzo doświadczona i warto! CZekała na mnie jak mój pociąg się spóźnił, godzinę po zamknięciu gabinetu :D , albo w jeden dzień załatwiła aparat wyjmowany, jak akurat mogłam być w SZn w tygodniu.
Wyprostowała mi zęby jak byłam w gimnazjum, ale na studiach wyrosły mi ósemki i znów się wykrzywiły, ale dzięki Pani doktor już niedługo znów będą proste.
Gorąco polecam ! ! !


J
Użytkownik zweryfikowany

Uważam, że nie jest aż tak istotne aby lekarz ortodonta 'zaprzyjaźniał' się z pacjentami. Najistotniejsze jest,żeby dobrze leczył,a jeśli chodzi o czas to ortodoncja jest dziedziną gdzie na efekty leczenia czeka sie nawet kilka lat. Im szybciej przesuwa sie zęby tym większe prawdopodobieństwo,że kiedyś powrócą na dawne miejsce. Radze sie uzbroić w cierpilowść i bym wyrozumiałam dla osobowości pani doktor, nie kazdy musi byc przyjacielem całego świata i do każdego się uśmiechac. Dr jest świetnym specjalistom,zna sie narzeczy i na pewno nie można zarzucać jej braku kompetencji.


J

Może nie ma najmilszej powierzchowności, ale jest wybitnym specjalistą. Polecam. Nikt w Szczecine nie byl w stanie mi pomoc i nie chcil ona jedna podjela sie tego. Skutek taki, ze juz nie wstydze sie usmiechac.


B

Niestety muszę potwierdzić te negatywne opinie, gdyż Pani Doktor naprawdę nie jest godna polecenia. Ja nie wątpię w jej umiejętności, w to, że wie co robi i ze rezultaty jej pracy są należyte. Mam po prostu wrażenie, że leczenie trwa długo, a efekty są widoczne ale w strasznie wolnym tempie. Wiem,że to wszystko wymaga czasu (zaznaczam, że nie jestem nastolatka nastawiona na super efekty widoczne już po miesiącu) ale 3 lata to chyba naprawdę długo. O ile to jest kwestia dyskusyjna, to atmosfera w gabinecie taką kwestią już nie jest. Pani Doktor podejścia psychologicznego do pacjentów to na pewno nie ma, a nerwowe usposobienie, to naprawdę delikatne określenie na reakcje i zachowanie tej kobiety. I nie zgodzę się z moim poprzednikiem, bo nikt nie oczekuje głaskania po głowie, czy słodzenia, tylko odrobinę sympatii i ludzkiego podejścia - to chyba nie jest wiele. Osoba, która wydaje tyle pieniędzy, która też się niecierpliwi czekając na rezultaty i koniec leczenia, ma chyba do tego prawo, i nie okłamujmy się, ale stosunek lekarza do pacjenta ma duże znaczenie przy jego wyborze. To krótka i delikatna wypowiedź, ale na inną nie pozwala mi regulamin strony. Ja zmieniłam na szczęście miejsce leczenia, nieszczęście tylko, że tak późno.


R
Użytkownik zweryfikowany

Uważam, że doktor Wędrychowskiej-Szulc nie można zarzucić braku kompetencji i powiedzieć, że jest złym specjalistą, gdyż skuteczna jest. Chodziłam do pani doktor przez długi okres czasu i w efekcie mam proste zęby. Problem polega na tym, że pani doktor nie ma serca do pacjentów,jest osobą bardzo niesympatyczną, zimną, jej podejście do pacjentów jest wręcz odpychające. Szczerze mówiąc każda wizyta była dla mnie stresująca, a zamiast zmotywowana, wychodziłam z gabinetu spięta,zniechęcona,wręcz zła. Pani doktor jest osobą, której nie zależy na dobrym kontakcie z pacjentem, a moim zdaniem jest to bardzo istotnym elementem leczenia. Tak jak moi przedmówcy- nie polecam!


B
Użytkownik zweryfikowany

fakt doktor szulc jest trudnym człowiekiem, chodze do niej kilka lat i chociaż nieraz klnełam na jej charakterek, to dopiero teraz gdy trafiłam do innych ortodontów ze względu na zmiane personelu na pomorzanach, doceniam jej fachowość. jest świetnym specjalistą, ona wie co robi i nie jest to tylko moja opinia ale wielu niezależnych od siebie lekarzy, którzy złego słowa na nią nie powiedzą. jako pacjent ważniejsze jest dla mnie perfrkcyjne leczenie świetnego lekarza niż głaskanie po głowie i słodzenie, kogoś kto jedynie nadrabia sympatią swoje braki profesjonalizmu. chodź fakt do dzieci nie ma cierpliwości i jedynie w tym przypadku odradzam.


Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Odpowiedzi na pytania

50 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl


 • 3 lata temu zdjęłam aparat stały i od tamtego czasu na górnych i dolnych zębach mam założony retainer. Z powodu koniecznego leczenia górnych jedynek będę zmuszona zdjąć retainer, poleczyć zęby i założyć drucik z powrotem. Czy zdjęcie górnego retainera na max miesiąc czasu może spowodować przesunięcie zębów?

  Nie znając sytuacji wyjściowej (z powodu jakiej nieprawidłowości była Pani leczona) trudno oszacować, jak wielkie jest ryzyko nawrotu (przesunięć zębów). Niestety, takie ryzyko istnieje, bardziej precyzyjnie mógłby określić je lekarz, który Panią leczył.

  dr n. med. Barbara Wędrychowska-Szulc

 • Dzień dobry, moje pytanie brzmi czy w celu naprawy zgryzu, żeby podnieść górna szczękę można założyć aparat na zęby od 1-4 w każdym łuku i jako zakotwiczenie wykorzystać z jednej strony 8ke oraz z drugiej strony gdzie nie ma zębów od 5-8 mikroimplant? Jedynka i dwójka minimalnie się wychyliły na skutek braku tyłów. Jedna czwórka jest na koronie, druga też pewnie niestety zostanie okoronowana bo ma spore wypelnienienie które jak pójdzie do wymiany będzie pewnie pod korone .
  Docelowo braki skrzydłowe będą uzupełnione implantami.
  Dol ma stłoczenia i potrzeba przesunąć siódemkę w miejsce usuniętej kilka lat temu 6 tki z lewej strony. W łuku dolnym prawym są żeby od 1-6 bo 7 ka leczona kanałowo idzie do usunięcia. Też są trochę stłoczone Bardzo proszę o radę czy taki manewr z górą można wykonać ?

  Bez badania pacjenta, tylko na podstawie opisu nie można udzielić odpowiedzi na pytanie

  dr n. med. Barbara Wędrychowska-Szulc

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Moje doświadczenie

O mnie

W czerwcu 1979 roku ukończyłam Oddział Stomatologii Wydziału Lekarskiego Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie i otrzymałam dyplom lekarza dentys...

Zobacz pełen opis


Specjalizacje

 • Ortodoncja