Barbara Wałaszek

verifiedCreated with Sketch.

Psycholog, Terapeuta

25 opinii +dodaj

Umów wizytę oceń lekarza
181 odwiedzin w ciągu 30 dni

W ciągu 38 lat pracy zawodowej zdobyłam doświadczenie w udzielaniu pomocy psychologicznej dzieciom, młodzieży oraz osobom dorosłym. Pracując w poradniach psychologiczno- pedagogicznych… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
25 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Prywatny gabinet Barbara Wałaszek

  Byłam pierwszy raz i bardzo pozytywne odebrałam P. Barbarę.
  Już teraz jestem w stanie stwierdzić, że wykazuje się dużym profesjonalizmem,doświadczeniem i ludzką życzliwością. Polecam

 • J
  Lokalizacja: Prywatny gabinet Barbara Wałaszek

  Do gabinetu P. Barbary trafiłem dzięki temu portalowi. Oceny innych osób jak najbardziej potwierdziły się. Ciepło, tolerancja, pozytywne nastawienie to tylko niektóre cechy P. Barbary, dzięki którym z wielka chęcią przychodziłem do gabinetu. Dziękuję za pomoc, dziękuję za te kilka spotkań, które zmieniły moje patrzenie na świat. Już nie jest tak czarno ;) Pozdrawiam!

  Barbara Wałaszek2017-11-07

  Dziękuję za te słowa płynące z serca. Cieszę się,że już jest trochę jaśniej, ale też życzę, aby tego dobrego światła było jeszcze więcej. Serdecznie pozdrawiam!

 • A
  Lokalizacja: Prywatny gabinet Barbara Wałaszek

  Do p. Barbary trafiłam m.in dzięki opiniom z tego portalu, a teraz mogę dodać również własną. Z całego serca polecam kontakt wszystkim, którzy potrzebują profesjonalnej pomocy psychologa. Przeżyłam rozwód m.in dzięki wsparciu p. Barbary, która przygotowała mnie do niego tak jak nawet nie wyobrażałam sobie, że będzie to możliwe. Cotygodniowe spotkania pozwoliły mi uporać się z ogromnym lękiem, stratą, bólem, uwierzyć w siebie, dodały odwagi, samoświadomości. Wszystko odbywało się w przyjaznej, sprzyjającej atmosferze i miejscu. Serdecznie dziękuję! A.W

  Barbara Wałaszek2017-09-18

  Dziękuję Pani za napisanie tej opinii, która daje nadzieję innym osobom przeżywającym podobne problemy. Serdecznie pozdrawiam.
  Barbara Wałaszek

 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Prywatny gabinet Barbara Wałaszek

  Zachęcona pozytywnymi opiniami trafiłam do gabinetu Pani Barbary. Potwierdzam, że już samo miejsce, w którym odbywają się wizyty pomaga się zrelaksować, a ciepło, otwarty umysł, szacunek, tolerancja i bogate doświadczenie Pani Barbary pozwalają swobodnie mówić o ciężkich tematach i skupić się na rozwiązaniu problemów. Z każdej wizyty wychodzi się mając coraz szerszy uśmiech na twarzy oraz z pewnością, że trudny czas można przetrwać a przede wszystkim z narzędziami do pracy by odbudować swoją wartość. Serdecznie dziękuję i ciepło pozdrawiam :)

  Barbara Wałaszek2017-06-13

  Pani Aniu,
  Cieszę się,że czas spędzony w moim gabinecie był dla Pani dobrym czasem i przyniósł pożądane efekty. Serdecznie pozdrawiam
  Barbara Wałaszek

 • A
  Lokalizacja: Prywatny gabinet Barbara WałaszekUsługa: Pierwsza wizyta 50 min.

  Pani Basia jest bardzo ciepłą i serdeczną osobą, pierwsza wizyta bardzo pozytywna i konkretna. Duże zainteresowanie problemem, spokojna i życzliwa rozmowa. Polecam gorąco. Pozdrawiam.
  Ola-logopeda

  Barbara Wałaszek2017-02-13

  Pani Olu, dziekuję za wyrażone przez Panią uznanie, szczególnie cenne, że od osoby o pokrewnej profesji. Pozdrawiam i do zobaczenia!

 • G
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Miałam wiele obaw przed mojej pierwszej wizytę u Pani Basi. Będąc cudzoziemką obawiałam się że ewentualnie Pani Basie mnie nie zrozumie, że może nie będę w stanie się precyzyjnie wyrażać i że może to utrudnić znalezienia właściwy rozwiązania dla moich problemów. Potrzebowałam pary wizyt i trochę poprawienia mojego stanu żeby się przekonać że faktycznie współpraca i rozmowa z Panią Basią była owocna i że moje problemy wcale jej nie były obce, pomimo różnica narodowa i językowa. Zaczęłam chodzić do Pani Basi pod koniec lutego 2016. Byłam w dość nie dobrym stanem psychicznym i miałam stany depresyjny. Przeszłam z jednym problemem, ale szybko się okazało że problem był inny. Nad tym pracowałyśmy i najbardziej na znalezienia siły i pewności siebie. Bardzo dużo się poprawiło w mojej samooceny. Zaczęłam bardziej o siebie dbać. Zmieniłam elementy rzeczywistości którzy się dały zmienić i na prawdy efekty były bardzo pozytywny, chociaż są rzeczy których nie można zmienić i z Panią Basią pracowałyśmy nad pogodzeniem się też z tym i na patrzenie bardziej szeroko na to co jest dobry.
  Było już grudzień i Pani Basia proponowała robić przegląd tych prawie 10 miesięcy, ocenić gdzie jestem teraz i czy jeszcze potrzebuję dalej terapie. Ogólnie wszystko było dość dobrze, ale został jeszcze ten pierwotny problem. Jednakże, niespodziewanie, podczas naszej przedostatniej sesji, Pani Basia miała rodzaj odkrycie przełomowe – wyznaczała prawidłowa przyczyna lub pochodzenia moich uczuć, podczas gdy ja je projektowałam gdzie indziej. Ta nagła zmiana perspektywy i zrozumienia dała mi duży spokój bo pozwoliła mnie patrzyć na przyszłość z nadzieją i z wiedzą że jednak mogę wpływać nad nią.
  Reasumując, można powiedzieć że – moim zdaniem – nie ma problemów który są Pani Basi obcy i że z wielkim szacunkiem jest w stanie każdego pomóc kto jest chętny nad sobą pracować.

 • M

  Dzieki za postawienie sprawy jasno. Mam nadzieje ze wytrwam. Dziekuje jest Pani super!!! Bardzo dużo dala Mi szczera rozmowa.

  Barbara Wałaszek2017-01-04

  Pani Marto, gratuluję odwagi i życzę, aby Pani życie nabrało nowego blasku.
  Pozdrawiam
  Barbara Wałaszek

 • Trafiłem do Pani Basi z objawami psychosomatycznymi i nerwicowymi (stres i strach związany z życiem prywatnym i studiami miał tu duże znaczenie). Ponieważ pierwszy raz korzystałem z pomocy specjalistki, nie wiedziałem czego się spodziewać. Na początku, Pani Basia pomogła mi zdobyć odrobinę wiedzy teoretycznej z zakresu psychologii, gdyż miałem duże braki. Opłaciło się, bo dzięki temu zrozumiałem wiele rzeczy i nauczyłem się nazywać to co mi przeszkadza, albo czego mi brakuje. Gdy już nawiązałem z Panią Basią kontakt na odpowiednim poziomie, nie usłyszałem "gotowych" rad i poleceń (czego się na początku spodziewałem). Pani Basia w genialny sposób kierowała naszą rozmową, w taki sposób, że do większości rozwiązań doszedłem sam i jak się okazało, to co samemu wymyśliłem najlepiej działało. Gdy ugotuje się samemu coś pysznego, często smakuje o wiele lepiej niż ta sama potrawa podana przez kogoś innego, ale nie udało by się bez podpowiedzi eksperta. Sukces terapii, którą odbyłem, nie polega na tym, że dostałem gotowe instrukcje, ale na tym, że uwierzyłem w siebie. Obecnie czuję, że potrafię poradzić sobie z każdym niemal problemem, który jeszcze niedawno nie pozwalał mi spać. Gorąco polecam spróbować każdemu, kto czuje niemoc w radzeniu sobie z problemami.

  Barbara Wałaszek2016-12-07

  Dziękuję bardzo za wypowiedź i życzę, aby te osiągnięcia uzyskane podczas terapii przekładały się na codzienną radość życia. Serdecznie pozdrawiam.

 • T

  Dołączam się do wspaniałych komentarzy pod adresem Pani Barbary. Ponadto chciałem podziękować Pani Barbarze za przywrócenie i wprowadzenie mnie na właściwą drogę myślenia o sobie, gdyż z zakompleksionej i zalęknionej osoby stałem się pewnym siebie i odważnym facetem. Dziękuje za wszystko. Serdecznie polecam!!!!!!!

  Barbara Wałaszek2016-11-22

  Z radością przyjmuję te słowa uznania i życzę, żeby ta odzyskana pewność siebie i odwaga towarzyszyły Panu już zawsze, Pozdrawiam.

 • A

  Pani Barbara to bardzo ciepła,serdeczna ,a jednoczesnie konkretna osoba.Z bardzo dobrym skutkiem pomogła mi w problemach lękowych po operacji kręgosłupa.

  Barbara Wałaszek2016-12-07

  Dziękuję i cieszę się, że przyczyniłam się do pozbycia się przykrych dolegliwości, pozdrawiam.

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • W ciągu 38 lat pracy zawodowej zdobyłam doświadczenie w udzielaniu pomocy psychologicznej dzieciom, młodzieży oraz osobom dorosłym. Pracując w poradniach psychologiczno- pedagogicznych specjalizowałam się w diagnozie oraz terapii dzieci i młodzieży. Przez ostatnie 15 lat zajmowałam się trudnymi sytuacjami wychowawczymi- praca w szkołach ponadgimnazjalnych. Posługuję się narzędziami psychologicznymi umożliwiającymi skuteczną pomoc w najtrudniejszych problemach. Od 20 lat prowadzę prywatną praktykę psychologiczną. Pracując z osobami dorosłymi specjalizuję się między innymi w terapii antystresowej, ucząc sposobów radzenia sobie ze stresem. Od 10 lat dzielę się swoimi umiejętnościami i doświadczeniem z innymi prowadząc szkolenia dla nauczycieli oraz warsztaty dla rodziców.

  W czasie całego życia zawodowego intensywnie kształciłam się w zakresie poznawania aktualnych metod terapeutycznych podnosząc swoje umiejętności. Oprócz studiów psychologicznych ukończyłam wiele szkoleń i kursów, wzbogacających mój warsztat pracy. Najważniejsze z nich to: psychoterapia krótkoterminowa ukierunkowana na rozwiązanie problemu, podstawy psychologicznej pomocy rodzinie, skuteczne rozwiązywanie konfliktów i sporów, Trening Zastępowania Agresji, zarządzanie stresem, kurs instruktorów relaksacji, kurs metody Kinezjologii Edukacyjnej dr Paula E. Dennisona, praca z dzieckiem nadpobudliwym. Od 3 lat w swojej pracy z dziećmi oraz osobami dorosłymi propaguję stosowanie rewelacyjnej metody Non-Violence Communication (Język Żyrafy), której twórcą jest M. Rosenberg.

Edukacja

 • ATK - obecnie Uniwersytet im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

Nagrody i wyróżnienia

 • .

Zdjęcia