Mgr

Anna Matysiak

Fizjoterapeuta, Logopeda, Terapeuta

Adresy i kontakt

Ostatnia opinia

 • K
  Lokalizacja: W innym miejscuUsługa: obnizone napiecie miesniowe

  Do Pani Ani trafiliśmy z polecenia. Ujęła Nas swoim spokojem i pozytywnym podejściem do dzieci. Uspokoiła moje obawy i w bardzo przystępny sposób wyjaśniła jak zajmować się dzieckiem by wyeliminować problem. Bardzo polecam . Fizjoterapeuta z powołaniem. Aż chce się wracać.

 • Doświadczenie i kwalifikacje

  O mnie

  • Jestem fizjoterapeutką w Szpitalu Klinicznym im. Ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie. W obszarze moich zawodowych zainteresowań jest rehabilitacja pediatryczna - dziecięca: neonatologia oraz wczesna interwencja dziecięca (praca z dziećmi w wieku 0-3lata).
   Neonatologia to obecnie moja główna przestrzeń terapeutyczna - wcześniactwo - jego problemy ogólnorozwojowe jak i jego konsekwencje. Terapię opieram o obserwację wg NDT Bobath oraz Prechtl'a. Pracę z dzieckiem (szczególnie małym i niedojrzałym wzbogacam o podejście Brazeltonowskie - respektujące możliwości rozwojowe dziecka małego, wsparcie jego kompetencji).

   W fizjoterapii dziecka małego ważna jest dla mnie cała rodzina, a opieka nad nią rozpoczyna się już na oddziałach szpitalnych. Wsparcie kompetencji rodzicielskich jest bardzo ważnym elementem terapii.

   Swoje dotychczasowe doświadczenie zdobyłam pracując jako fizjoterapeutka w: SZPZOZ im. Prof. Dr J. Bogdanowicza w Warszawie (dziecięca poradnia rehabilitacyjna, Oddział‚ Intensywnej Terapii, oddział Ortopedii, Neurochirurgii oraz Neurologii Dziecięcej), Poradni Diagnostyczno Terapeutycznej dla dzieci "Logokontakt" w Falenicy.

   Ukończyłam kursy:

   Terapia Neurorozwojowa NDT - Bobath,
   Kurs Oceny globalnych wzorców ruchowych metodą Prehtl'a (kurs podstawowy i rozwijający)
   Terapia Neurorozwojowa NDT - Bobath-Baby,
   Terapia Neurorozwojowa NDT – Bobath Refresher
   Kurs Kinesio Taping - Plastrowanie,
   Kurs podstawowy PNF,
   Kurs "Teoria i praktyka Terapii Psychomotorycznej wg M. Procus i M. Block,"
   Kurs SI (podstawowy) - Neurofizjlogiczne Podstawy Integracji Sensorycznej,
   Kurs masażu I i II stopnia (masażystka dyplomowana).
   Diagnostyka i terapia neurologopedyczna zaburzeń funkcji oralnych, związanych z poborem pokarmów i nadawaniem mowy

  Specjalizacje

  • Rehabilitacja medyczna

  Choroby

  więcej

  Usługi

  ELF Centrum Mowy i Ruchu wczesne wspieranie rozwoju dziecka

  ul. Żytnia 13 lok. 142, Wola, 01-014 Warszawa, mazowieckie

  Konsultaca fizjoterapeutyczna - ocena funkcjonalna rozwoju wg ndt bobath ; instruktaż pielęgnacyjny dla rodziców 60 - 75 min 160 zł
  Wieloprofilowa terapia stóp - 45 min 100 zł
  Fizjoterapia wg ndt-bobath dzieci do 3 r. ż. - 45 min. 100 zł
  Kinesio taping
  Wizyta pierwszorazowa
  Kolejna wizyta

  Pytania od pacjentów

  Ten lekarz nie odpowiedział jeszcze na żadne pytanie

  Martwisz się swoim zdrowiem?

  Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

  Zadaj pytanie naszym specjalistom

  Ocena pacjentów

  5

  Ogólna ocena
  2 opinie

  • Punktualność
  • Zaangażowanie
  • Gabinet
  • K
   Lokalizacja: W innym miejscuUsługa: obnizone napiecie miesniowe

   Do Pani Ani trafiliśmy z polecenia. Ujęła Nas swoim spokojem i pozytywnym podejściem do dzieci. Uspokoiła moje obawy i w bardzo przystępny sposób wyjaśniła jak zajmować się dzieckiem by wyeliminować problem. Bardzo polecam . Fizjoterapeuta z powołaniem. Aż chce się wracać.

  • Lokalizacja: ELF Centrum Mowy i Ruchu wczesne wspieranie rozwoju dzieckaUsługa: Fizjoterapia wg NDT-Bobath dzieci do 3 r. ż. - 45 min.

   Po długim researchu rehabilitantów stwierdzam, że z synkiem nie mogliśmy trafić lepiej. Skierowani przez neurologa rozpoczęliśmy współpracę z Panią Anną od instruktażu pielęgnacyjnego, co polecam wszystkim młodym rodzicom. Potrzeba więcej takich wspierających specjalistów z ogromną wiedzą, skromnością, ale i pewnością i pełnym przekonaniem wobec podejmowanych działań. Trwa rehabilitacja, a wzmożone napięcie mięśniowe mojego synka znika systematycznie z miesiąca na miesiąc.Terapeutka uważnie obserwuje postępy i ewentualnie kroki wstecz dziecka, Co ważne maluch polubił Panią Anię (po raz pierwszy spotkali się, kiedy miał 2 miesiące). Dziś ma 7 miesięcy i już z pełną świadomością uśmiecha się do swojej ulubionej terapeutki :) Oprócz walki z nadmiernym napięciem, Pani Anna podała nam cenne rady dotyczące sposobu karmienia, skoków rozwojowych i pożądanych zachowań dziecka, co stanowi bardzo cenne wsparcie dla młodych rodziców. Na pewno pozostaniemy w kontakcie, na pewno będę polecać opiekę Pani Anny innym rodzicom