dr n. med.

Andrzej Szmurło

Dermatolog

Calendar-iconCreated with Sketch. Poproś o kalendarz wizyt

Dr n. med. Andrzej Szmurło, dermatolog i wenerolog, wychowanek Akademii Medycznej w Warszawie. Przez wiele lat związany z Kliniką Dermatologiczną Akademii Medycznej w Warszawie (obecnie… więcej

Adresy i cenniki usług

Podobni lekarze, do których możesz umówić wizytę

Doświadczenie i kwalifikacje

about-me-iconCreated with Sketch. O mnie

 • Dr n. med. Andrzej Szmurło, dermatolog i wenerolog, wychowanek Akademii Medycznej w Warszawie. Przez wiele lat związany z Kliniką Dermatologiczną Akademii Medycznej w Warszawie (obecnie Warszawski Uniwersytet Medyczny), następnie z Kliniką Dermatologii CSK MSWiA w Warszawie.

  Od czasów studenckich pracował w kołach naukowych w Instytucie Biostruktury. Był nauczycielem akademickim, wykładającym histologię i embriologię (nauki o budowie oraz rozwoju organizmu i jego tkanek). Interesował się powstawaniem nowych naczyń krwionośnych, tj. angiogenezą, i to zagadnienie było przedmiotem jego studiów doktoranckich. Dwukrotnie wyjeżdżał na naukowe stypendia zagraniczne - do Gent w Belgii i do Instytutu Pasteura we Francji. Od 1984 r. pracuje jako dermatolog. Przez wiele lat prowadził czynną praktykę lekarską w Centrum Medycznym LIM. Prowadzi szkolenia z dziedziny dermatologii, wygłasza wykłady w Polsce i za granicą, występuje w charakterze eksperta w radio i TV. Jest autorem i współautorem ponad 30 prac naukowych.

  Od kilku lat pracuje w w Klinice Novaderm w Warszawie. Zajmuje się leczeniem trądziku, chorób alergicznych, w tym atopowego zapalenia skóry, także u dzieci. Przeprowadza również dermoskopową ocenę znamion, czyli badanie znamion skórnych, zwanych potocznie pieprzykami, pod kątem ich prawidłowości lub odchyleń w kierunku rozwoju czerniaka. Więcej na ten temat można znaleźć na stronie internetowej: www.szmurlo.waw.pl.

Specjalizacje

 • Dermatologia i wenerologia

Ocena pacjentów

Dodaj własną opinię
5

Ogólna ocena
65 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • P
  Lokalizacja: Klinika Nova Derm dr E. Chlebus & dr M. ChlebusUsługa: konsultacje dermatologiczne

  Świetny lekarz, bardzo profesjonalny, z ogromną wiedzą. Lekarz, który potrafi zrozumieć pacjenta. Dzięki temu lekarzowi udało mi się opanować atopowe zapalenie skóry, z którym nie mogłam sobie poradzić od 5 lat. Polecam

 • M
  Lokalizacja: Klinika Nova Derm dr E. Chlebus & dr M. ChlebusUsługa: konsultacje dermatologiczne

  Komentarz jak najbardziej pozytytwny, ale nie daje go za pomoc w wyleczeniu choroby bo dopiero na wizycie byłem dzis, pozytyw za kontakt z Pacjentem, obeznanie, docieklowosc, i kreatywnosc w związku z wystosowaniem stosownego leczenia do stosownej choroby, bardzo dobrze mnie zbadał dużo rozmawiał dużo pytań i co najważniejsze w oczach widac że chce pomóc pacjentowi, bo jak wszyscy wiemy dolegliwosci dermatologiczne mogą uprzykrzac życie gorzej niż inne choroby nie związane z tą dziedziną. Dam kolejny komentarz po kuracji lekami które Pan doktor przepisał. Pozdrawiam

 • K
  Lokalizacja: Klinika Nova Derm dr E. Chlebus & dr M. ChlebusUsługa: konsultacje dermatologiczne

  Do doktora Szmurło poszłam z nadzieją, że mi pomoże ponieważ wyleczył mojego Męża z łupieżu.

  Doktor nie tylko od razu skojarzył chorobę z porodem, który był tydzień wcześniej, ale również rozsądnie doradził niepodawanie sterydów podczas karmienia piersią. Był niezwykle uprzejmy, poświęcił mi czas i dokładnie obejrzał zmiany skórne, a na koniec wytłumaczył wszystkie aspekty związane z diagnozą. Oczywiście diagnoza była celna - tydzień później na skórze nie było śladów.

  Serdecznie polecam tego Doktora!

 • N

  Śmiało mogę polecić, wszystko zostało wyjaśnione dokładnie, bardzo miły i uprzejmy lekarz. Zna się dobrze na swoim fachu.

 • P

  Świetny fachowiec. Bardzo miły, dogłębnie tłumaczy proces, dysponuje ogromną wiedzą i profesjonalnym sprzętem, na którym pokazuje pacjentowi problem i tłumaczy diagnozę

 • A

  Witam dziś byłam na wizycie u Pana doktora i miło byłam zaskoczona ,pełen profesjonalizm bardzo duża wiedza i co najważniejsze wspaniały człowiek który odpowiada na każde pytanie .Polecam każdemu kto ma problemu z cerą. Wiele lat trafiała do niekompetentnych dermatologow aż wreszcie trafiłam na Pana Andrzeja !

 • Kompetentny, cierpliwy i miły cóż więcej dodać ! życzyłabym sobie aby każdy lekarz posiadał te cechy.

 • K

  nie wiem skąd tyle komentarzy, leczenie takie samo jak u wszystkich czyli aknenormin, a szereg badań to standard aby móc w ogóle zacząć te kuracje. ja nie jestem zadowolona. trądzik wrócił pół roku po zakończeniu kuracji, i co teraz mam zrobić? znów wydawać kupę kasy na aknenormin?

 • He is the best dermatologist I've ever visited in Warsaw. As I am foreigner,I have difficulties in communicating with the dermatologist in Poland. But, Dr. Szmurlo speaks perfect English and unlike other dermatologist who doesn't spend much time in listening my skin problem; He is very patient in listening to my acne problem and explained everything in detail. I had visited 3 different dermatologists in Warsaw without any positive results till I visited Dr. Szmurlo :) Although the consultant fee is a little expensive, his excellent knowledge, experience and service totally worth the price.

 • Bardzo sympatyczny lekarz, podchodzący z pasją do swojej pracy, cierpliwie odpowiadający na pytania. Byłam u niego na kontrolnej dermatoskopii, więc nie ocenię skuteczności leczenia, co nie zmienia faktu, że wystawiam mu bardzo dobrą ocenę za bardzo dobre wrażenie po wizycie.

Lekarz, do którego umówisz się na wizytę online