dr n. med.

Andrzej Szmurło

Dermatolog

Calendar-iconCreated with Sketch. Poproś o kalendarz wizyt

Dr n. med. Andrzej Szmurło, dermatolog i wenerolog, wychowanek Akademii Medycznej w Warszawie. Przez wiele lat związany z Kliniką Dermatologiczną Akademii Medycznej w Warszawie (ob... więcej

Adresy i cenniki

Podobni lekarze, do których możesz umówić wizytę

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Dr n. med. Andrzej Szmurło, dermatolog i wenerolog, wychowanek Akademii Medycznej w Warszawie. Przez wiele lat związany z Kliniką Dermatologiczną Akademii Medycznej w Warszawie (obecnie Warszawski Uniwersytet Medyczny), następnie z Kliniką Dermatologii CSK MSWiA w Warszawie.

  Od czasów studenckich pracował w kołach naukowych w Instytucie Biostruktury. Był nauczycielem akademickim, wykładającym histologię i embriologię (nauki o budowie oraz rozwoju organizmu i jego tkanek). Interesował się powstawaniem nowych naczyń krwionośnych, tj. angiogenezą, i to zagadnienie było przedmiotem jego studiów doktoranckich. Dwukrotnie wyjeżdżał na naukowe stypendia zagraniczne - do Gent w Belgii i do Instytutu Pasteura we Francji. Od 1984 r. pracuje jako dermatolog. Przez wiele lat prowadził czynną praktykę lekarską w Centrum Medycznym LIM. Prowadzi szkolenia z dziedziny dermatologii, wygłasza wykłady w Polsce i za granicą, występuje w charakterze eksperta w radio i TV. Jest autorem i współautorem ponad 30 prac naukowych.

  Od kilku lat pracuje w w Klinice Novaderm w Warszawie. Zajmuje się leczeniem trądziku, chorób alergicznych, w tym atopowego zapalenia skóry, także u dzieci. Przeprowadza również dermoskopową ocenę znamion, czyli badanie znamion skórnych, zwanych potocznie pieprzykami, pod kątem ich prawidłowości lub odchyleń w kierunku rozwoju czerniaka. Więcej na ten temat można znaleźć na stronie internetowej: www.szmurlo.waw.pl.

Ocena pacjentów:

 • M

  Komentarz jak najbardziej pozytytwny, ale nie daje go za pomoc w wyleczeniu choroby bo dopiero na wizycie byłem dzis, pozytyw za kontakt z Pacjentem, obeznanie, docieklowosc, i kreatywnosc w związku z wystosowaniem stosownego leczenia do stosownej choroby, bardzo dobrze mnie zbadał dużo rozmawiał dużo pytań i co najważniejsze w oczach widac że chce pomóc pacjentowi, bo jak wszyscy wiemy dolegliwosci dermatologiczne mogą uprzykrzac życie gorzej niż inne choroby nie związane z tą dziedziną. Dam kolejny komentarz po kuracji lekami które Pan doktor przepisał. Pozdrawiam

 • K

  Do doktora Szmurło poszłam z nadzieją, że mi pomoże ponieważ wyleczył mojego Męża z łupieżu.

  Doktor nie tylko od razu skojarzył chorobę z porodem, który był tydzień wcześniej, ale również rozsądnie doradził niepodawanie sterydów podczas karmienia piersią. Był niezwykle uprzejmy, poświęcił mi czas i dokładnie obejrzał zmiany skórne, a na koniec wytłumaczył wszystkie aspekty związane z diagnozą. Oczywiście diagnoza była celna - tydzień później na skórze nie było śladów.

  Serdecznie polecam tego Doktora!

 • N

  Śmiało mogę polecić, wszystko zostało wyjaśnione dokładnie, bardzo miły i uprzejmy lekarz. Zna się dobrze na swoim fachu.

 • P

  Świetny fachowiec. Bardzo miły, dogłębnie tłumaczy proces, dysponuje ogromną wiedzą i profesjonalnym sprzętem, na którym pokazuje pacjentowi problem i tłumaczy diagnozę

 • A

  Witam dziś byłam na wizycie u Pana doktora i miło byłam zaskoczona ,pełen profesjonalizm bardzo duża wiedza i co najważniejsze wspaniały człowiek który odpowiada na każde pytanie .Polecam każdemu kto ma problemu z cerą. Wiele lat trafiała do niekompetentnych dermatologow aż wreszcie trafiłam na Pana Andrzeja !

 • Kompetentny, cierpliwy i miły cóż więcej dodać ! życzyłabym sobie aby każdy lekarz posiadał te cechy.

 • K

  nie wiem skąd tyle komentarzy, leczenie takie samo jak u wszystkich czyli aknenormin, a szereg badań to standard aby móc w ogóle zacząć te kuracje. ja nie jestem zadowolona. trądzik wrócił pół roku po zakończeniu kuracji, i co teraz mam zrobić? znów wydawać kupę kasy na aknenormin?

 • He is the best dermatologist I've ever visited in Warsaw. As I am foreigner,I have difficulties in communicating with the dermatologist in Poland. But, Dr. Szmurlo speaks perfect English and unlike other dermatologist who doesn't spend much time in listening my skin problem; He is very patient in listening to my acne problem and explained everything in detail. I had visited 3 different dermatologists in Warsaw without any positive results till I visited Dr. Szmurlo :) Although the consultant fee is a little expensive, his excellent knowledge, experience and service totally worth the price.

 • Bardzo sympatyczny lekarz, podchodzący z pasją do swojej pracy, cierpliwie odpowiadający na pytania. Byłam u niego na kontrolnej dermatoskopii, więc nie ocenię skuteczności leczenia, co nie zmienia faktu, że wystawiam mu bardzo dobrą ocenę za bardzo dobre wrażenie po wizycie.

 • Rzeczywiście to bardzo sympatyczny człowiek i pacjent po wyjsciu z gabinetu, pełen nadziei na wyzdrowienie, może mieć wrażenie bycia pod opieką kompetentnego dobrego lekarza, który zanim zapisał leki dokładnie wysłuchał, porozmawiał, wytłumaczył jak działają i dlaczego je przepisuje.
  Spędziłam sporo czasu w gabinecie, opowiadałam swoje historie z różnymi lekami, wszak od 12 lat już walczyłam z cerą. Przyszłam z wynikami badań krwi, wszystkimi hormonami mogącymi mieć znaczenie, dokładnie opisanymi lekami (konwencjonalnymi i niekonwencjonalnymi) jakie stosowałam i reakcjami na nie, bo były lepsze i gorsze stany mojej skóry.
  Próbowałam już bardzo wielu sposobów, analizując te 12 lat walki o gładką buzię doszłam do wniosku (mając teraz 28) że to już dawno nie jest trądzik młodzieńczy, studiowałam przypadki problemów skórnych w mojej rodzinie, interesowałam się mocno dietetyką, miałam swoje przypuszczenia, którymi podzieliłam się z doktorem sugerując mu dobrą (jak się pózniej okazało) diagnozę. Pan doktor tę dobrą diagnozę odrzucił w pierwszej kolejności dosć dosadnie ją trywializując. Ale zapisał mi bardzo silne leki, które miały na pewno pomóc. Takie, których jeszcze nie brałam, choc o nich słyszałam. Przekonał mnie do siebie, wychodziłam z dobrym wrażeniem i nadzieją na wyzdrowienie. Drugie tyle pieniędzy co w gabinecie, zostawiłam w aptece. Jednak zanim wzięłam tak silne leki postanowiłam porozmawiać z osobami mającymi doświadczenia w kuracji tetracyklinami. Ostatecznie postanowiłam się jeszcze wstrzymać i zanim zacznę siać spustoszenie w swoim organizmie, żeby pozbyć się pryszczy na jakiś czas, spróbuję jednak zastosować metodę, którą doktor tak ot poprostu odrzucił z marszu, żeby nie powiedzieć wyśmiał. Dla mnie te terapie lekami nie eliminowały przyczyny tylko skutki, dlatego pryszcze po odstawieniu wracają. Dałam sobie miesiąc i okazało się, że przyczynę znalazłam SAMA, bez żadnych leków, bez żadnych toników, maści, kremów, lotionów i innych drogich wynalazków od tego czy innych lekarzy i mam wreszcie idealnie gładką cerę i tak już od ponad pół roku. Podsumowując pana doktora Szmurło, w moim przypadku dwója! Żeby osoba bez żadnego wykształcenia medycznego sugerowała trafną diagnozę, którą tak znany lekarz bagatelizuje? Bardziej opłaca się zapisywać leki, jak nie te, to inne, to przykre, żeby nie powiedzieć straszne bo takie leki to nie zabawki a ludzki organizm to nie plac zabaw.

Lekarz, do którego umówisz się na wizytę online