dr n. med.

Andrzej Boszczyk

Ortopeda

74 opinie +dodaj

Umów wizytę 21 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

Specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Absolwent I Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie. Doświadczenie zawodowe zdobywał, pracując w Samodzielnym Publicznym… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
74 opinie

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • R
  Lokalizacja: Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny im. prof. Adama Grucy Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego

  Pan doktor zajął się moją ortopedyczną przypadłością kończyny dolnej z pełnym profesjonalizmem. Diagnoza i po tym wykonany zabieg a następnie rehabilitacja przebiegły bardzo sprawnie. Dziś mogę spokojnie chodzić i nie czuję już ból, który towarzyszył mi bardzo długo. Lekarz godny polecenia.

 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Klinika Rehabilitacji Sportowej Ortoreh

  Profesjonalizm, pasja, zaangażowanie,życzliwość, autorytet. Tak w skrócie mogę opisać kontakt z panem doktorem. Dla mnie lekarz-ideał. Po długiej wędrówce od ortopedy do ortopedy, jeden z nich polecił mi w końcu doktora Boszczyka. Miałam problem z trzeszczką (mała kostka w stopie - podejrzenie złamania) po , wydawało by się, niegroźnym potknięciu na schodach. Dolegliwości bólowe narastały, w pewnym momencie ból był tak duży, że zaczęłam chodzić o kulach. Lekarze radzili mi A) cierpieć może w końcu przejdzie B) usunąć trzeszczkę, ale od razu informowali, że za jakiś czas może to spowodować problemy ze stopą, chodzeniem. Doktor Boszczyk przywrócił mi nadzieję. Przede wszystkim powiedział, że trzeszczkę można zespolić. Po drugie, od razu po badaniu wykrył inny problem niż sama trzeszczka (w tkankach miękkich), który powodował ból. Potwierdził to rezonans, na które pan doktor wysłał mnie w konkretne miejsce i faktycznie opis był super dokładny (czego nie można powiedzieć o moich poprzednich badaniach). Ze względu na koszty zdecydowałam się na operację na fundusz, czekałam ok. 11 miesięcy (niestety, kolejka) i dr Boszczyk przeprowadził operację w szpitalu w Otwocku. Mimo, że pan doktor jest bardzo zapracowanym człowiekiem, a na oddziale albo operuje albo biega, to znalazł czas na rozmowę ze mną przed operacją, na sprawdzenie, co u mnie po operacji. Czułam się 'zaopiekowana' i poinformowana, co do tego, jakie są warianty operacji. W lipcu minie 2 lata od operacji i trochę mi wstyd, że dopiero teraz wystawiam opinię. Dr Boszczyk naprawdę zasługuje na to, aby chwalić go od razu. Oprócz tego, ze jest super fachowcem, to pacjent czuje, że jest dla niego ważny, a pan doktor odpowiada ze spokojem na wszystkie, nawet niezbyt mądre, pytania.

 • K
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: ENEL-SPORT Centrum Ortopedii i Rehabilitacji - ŁazienkowskaUsługa: konsultacje ortopedyczne

  Do Pana dr udałam się po wnikliwej analizie opisów i poleceń innych osób.
  Wizyta zaczęła się od wywiadu ( pytania o dolegliwości, urazy, genetyczne obciążenia itd), przyniosłam ze sobą wyniki rezonansu kolana które przekazałam lekarzowi do analizy. Następnie odbyło się badanie i rozmowa.
  Na wstępie Pan Andrzej postawił diagnozę że moje problemy prawdopodobnie mają związek z reumatyzmem i że aby podjąć jakąkolwiek interwencję chirurgiczną muszę skonsultować i poddać się badaniom u reumatologa ( tu zapewne bardzo trafna uwaga z której skorzystam). Dalej...gdy już zostanę ustabilizowana reumatologiczne ( farmakologicznie zostaną powstrzymane zapalenia stawów) lekarz zaleca ostrzykiwania kolan i rehabilitację ponieważ moje kolano jest w tak fatalnym stanie, że operowanie go nie ma sensu ( tu usłyszałam porównanie do zniszczonej opony która ma wiele dziur i ich się przecież nie łata). Następnie dowiedziałam się że za ok. 20 lat czeka mnie operacja wstawienia endoprotezy. Jednym słowem: Pan dr nie widział problemu w tym że zależy mi na "uratowaniu kolana" wyszedł z założenia że jak nie będzie boleć ( bo będę na prochach) to po problemie. Jedynym sensem jest przyjmowanie zastrzyków ( nawet nie dowiedziałam się czemu mają służyć i w czym pomagać) przez kolejne lata, a operacyjnie kolana nie ma co ruszać bo jest w fatalnym stanie. Czas wizyty 20 minut, koszt 300 zł. Spodziewałam się jednak większej empatii i zrozumienia a nie tylko wizji kosztownych i wieloletnich wydatków...... Ps: na moje pytanie czy po zastrzykach i rehabilitacji stan degradacji stawu się zatrzyma, poprawi...otrzymałam odpowiedz że nie, że nadal będzie postępował i nadal ruch fizyczny (bieganie, gra w koszykówkę) nie jest i nie będzie możliwa. Jednym słowem jestem zawiedziona i smutna....

  Andrzej Boszczyk2018-04-22

  Szanowna Pani,
  Z uwagą przeczytałem Pani wpis. Przyznam, że nie rozumiem, czy Pani negatywna ocena dotyczy wizyty czy stanu kolana.
  Jest pani trzydziestoletnią osobą z bardzo poważnym problemem – zaawansowanym zwyrodnieniem kolana.
  W czasie wizyty oceniliśmy wspólnie badania obrazowe oraz zbadałem stan stawu. Doradziłem Pani poszukiwanie podłoża reumatologicznego tak szybkiej destrukcji stawu. W mojej ocenie interwencja chirurgiczna w Pani stanie nie da przewidywalnego efektu. Dobre efekty łatwo obiecać, trudniej spełnić. Opierając się na swoim doświadczeniu doradziłem Pani sposób postępowania oraz omówiliśmy rokowania, które rzeczywiście nie rysują się różowo.
  W mojej ocenie, Pani oczekiwania, i cele sportowe jakie sobie Pani stawia, są nierealistyczne i mogą przyczynić się do dalszego szybkiego zniszczenia stawu.
  Z poważaniem,
  Andrzej Boszczyk

 • J
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: ENEL-SPORT Centrum Ortopedii i Rehabilitacji - ŁazienkowskaUsługa: konsultacje ortopedyczne

  Pan doktor bardzo rzeczowy i szczegółowy.
  Polecam
  Trafiłam do Pana doktora z polecenia.
  Jestem po urazie stawu skokowego od ponad 3 miesięcy diagnozowana.
  Okazało się że mój przypadek jest dość specyficzny.

 • J
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: CRS Tomasz Wiliński

  Wspaniały ortopeda! Dokładnie tłumaczy, na czym polega dany uraz i jak będzie przebiegało leczenie, stara się jak najszybciej przywrócić swoim pacjentom pełną sprawność. Polecam!

 • K
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: ENEL-SPORT Centrum Ortopedii i Rehabilitacji - ŁazienkowskaUsługa: konsultacje ortopedyczne

  Witam
  polecam wszystkim dr Andrzej Boszczyk, świetny specjalista, wszystko mi jasno wytłumaczył i ustalił dalsze etapy leczenia. Jest najlepszy, oby więcej takich lekarzy. Pozdrawiam Karolina W.

 • M
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: CRS Tomasz Wiliński

  Profesjonalny, życzliwy z uwagą wysłuchał moich problemów dotyczących ostrogi piętowej.Dotychczasowe metody leczenia nie przyniosły efektu,a każda próba powrotu do aktywności sportowej kończyła się nasileniem dolegliwości.Pan doktor zaproponował mi jeszcze jedną metodę leczenia i dał nadzieję na powrót do mojego ulubionego biegania.Czekam z niecierpliwością na umówiony zabieg.Dziękuję.

 • P
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Doktor posiada niesamowita wiedze, z która chetnie sie dzieci. Dokladnie i obrazowo wyjasnil mi moj przypadkach, co jest do zrobie nia i jak to bedzie wykonane. Odpowiada na kazde zadane pytanie bardzo precyzyjnie I obrazowo. Szczerze polecam

 • L
  Lokalizacja: CRS Tomasz WilińskiUsługa: Kontrola po wykonanej operacji

  Pan doktor Andrzej Boszczyk to wysokiej klasy specjalista. Moje wizyty za każdym razem przebiegały w bardzo przyjaznej atmosferze. Pan doktor dokładnie wyjaśnił mi na czym polega moje schorzenie i jak można je wyleczyć. Jestem wdzięczna za fachowe wykonanie operacji, która uwolniła mnie od wieloletniego bólu stopy. Polecam Pana doktora nie tylko jako świetnego lekarza ortopedę ale także bardzo życzliwego i miłego człowieka.

 • K
  Lokalizacja: Klinika Rehabilitacji Sportowej OrtorehUsługa: problemy ze stopą i piętą

  Jestem bardzo zadowolona z wizyty u Pana Doktora.

  Trafiłam do Pana Doktora ze stopami z płaskostopiem, dużą hipermobilnością stawów i bolesną wypustką na pięcie, która uniemożliwia założenie pełnego obuwia :( Jedyne buty, które nie drażnią pięty i nie powodują stanu zapalnego, to klapki :(

  Poświęcił dużo czasu na wizytę, zbadał, zapoznał się z wszystkimi posiadanymi wynikami badań (w tym rezonans), wypisem od innego lekarza ortopedy.

  Szczegółowo wyjaśnił jaka jest przyczyna bólu, zaproponował operację, wytłumaczył na czym miałaby polegać, jak będzie wyglądał powrót do sprawności.
  Teraz tylko z utęsknieniem czekam na operację, która pozwoli mi uwolnić się od bólu i normalnie funkcjonować, założyć buty i pójść na spacer z dziećmi... (co ważne - jest możliwość operacji na NFZ).

  Podsumowując - bardzo profesjonalnie i miło. Zdecydowanie polecam.

  Katarzyna Biegaj-Strzelecka

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Absolwent I Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie. Doświadczenie zawodowe zdobywał, pracując w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym im. prof. Adama Grucy w Otwocku oraz w Carolina Medical Center w Warszawie. Obecnie jest adiunktem Kliniki Chirurgii Urazowej Narządu Ruchu i Ortopedii Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego im. prof. Adama Grucy w Otwocku.
  Specjalizuje się w leczeniu zachowawczym i chirurgicznym schorzeń:stopy, stawu skokowego, kolana.
  Interesuje się również problemami zrostu złamań: zrost opóźniony, staw rzekomy, terapia Exogen.

Specjalizacje

 • Ortopedia i traumatologia narządu ruchu

Ukończone szkoły

 • Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Warszawie

Znajomość języków

 • angielski