dr n. med.

Andrzej Boszczyk

verifiedCreated with Sketch.

Ortopeda

80 opinii +dodaj

Umów wizytę oceń lekarza
20 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

Specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Absolwent I Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie. Doświadczenie zawodowe zdobywał, pracując w Samodzielnym Publicznym… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
80 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • M
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Idea OrtopediaUsługa: konsultacja po operacji wykonanej przez innego lekarza

  U Pana Boszczyka byłam, aby skonsultować się 3,5 miesiąca po operacji usunięcia kości łódkowatej dodatkowej, robionej przez innego lekarza. Chciałam zasięgnąć drugiej opinii na temat moich od niedawna narastających dolegliwości bólowych podczas i po chodzeniu. Pan doktor stwierdził, że to z zespołem operującym powinnam się konsultować i w mojej opinii nie wykazał szczególnej dociekliwości, jeśli chodzi o znalezienie przyczyny moich problemów oraz nie był skłonny do otwartej rozmowy, jeśli w grę wchodzi ocena kolegi po fachu.
  Oczywiście ma do tego prawo i nie zarzucam tu nic Panu doktorowi. Jednak, żeby pozostać w porządku w stosunku do innych potencjalnych pacjentów, chciałabym napisać, że jeżeli kolejnym razem szukałabym drugiej opinii na temat stanu po operacji, to raczej Pan Boszczyk nie będzie moim pierwszym wyborem.
  Nie zmienia to jednak faktu, że nadal uważam doktora za dobrego specjalistę od stawu skokowego i stopy.

  Andrzej Boszczyk2018-06-27

  Pani Małgorzato,
  warto wyjaśnić, jak dokładnie wyglądała sytuacja. Nasze pierwsze spotkanie nastąpiło przed operacją kości dodatkowej łódkowatej - trafnie rozpoznałem, jaką operację należy wykonać i zaproponowałem jej wykonanie. Pani wykonała jednak operację tam, gdzie były krótsze terminy (nie u mnie). Po tej operacji zgłosiła się Pani do mnie zapytać, dlaczego boli. Uważam, że adresatem tego pytania powinien być lekarz, który Panią operował, gdyż najlepiej orientuje się on w tym, co sam zrobił. Nie odmówiłem Pani pomocy: dokładnie oceniłem stan kończyny, przeanalizowałem dokumentację medyczną i wynik MR. Ponieważ, w zakresie możliwym do oceny, nie stwierdziłem ewidentnych odchyleń, doradziłem Pani skonsultowanie się z zespołem operującym. Gdybym takie odchylenia widział, po porostu bym Pani o nich powiedział.
  W chirurgii szukanie zmienników nie działa - często warto poczekać, by później cieszyć się dobrym wynikiem operacji. Zależy on od doświadczenia lekarza i gry detali, więc szukanie najszybszej albo najtańszej operacji się po prostu nie sprawdza.
  Na koniec dziękuję za Pani dobrą opinię na mój temat.
  Z poważaniem,
  Andrzej Boszczyk

 • Ł
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Idea OrtopediaUsługa: konsultacje ortopedyczne

  Pojedyncza konsultacja u doktora w związku z powikłaniami po złamaniu kostki. Nie mogę powiedzieć złego słowa. W przeciwieństwie do wcześniejszej wizyty u innego ortopedy na NFZ ten lekarz dokładnie przyjrzał się sprawie, postawił słuszne diagnozy, wszystko dokłanie wytłumaczył i doradził. Miły, kontaktowy i kompetentny.

 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Idea OrtopediaUsługa: konsultacje ortopedyczne

  Bardzo przyjemny i miły człowiek. Do twgo fachowy, kompetentny ortopeda-chirurg z dużym doświadczeniem. Budzi zaufanie. Trafiłam do doktora Boszczyka z nawykowym, przewlekłym skręceniem stawu skokowego. Rzeczowo i zrozumiale wyjaśnił mi przegieg leczenia ( w moim przypadku operacja rekonstrukcji stawu skokowego, później rehabilitacja) Bardzo polecam !

 • J

  Wspaniały lekarz o bardzo dużej kulturze osobistej i zawodowej . Znakomity fachowiec w swej profesji. Uratował przed amputacją moją stopę ( wbrew opinii 8-u innych specjalistów,z którymi się konsultowałem)
  Dziękuję i pozdrawiam.
  J.K

 • M
  Lokalizacja: Klinika Rehabilitacji Sportowej OrtorehUsługa: ból stawu skokowego

  Jestem po czwartej operacji stawu skokowego, 3 poprzednie robione miałem w moim mieście i bez większego powodzenia. A zaczęło się od źle zdiagnozowanego złamania, lekarz stwierdzili że to skręcenie i tak to zostawili. Na szczęście trafiłem z polecenia innego lekarza do Pana dr.Andrzeja Boszczyka który wykonał mi czwarty zabieg. Już na pierwszej wizycie bez żadnych opowieści o moich dolegliwościach pan doktor sam wskazał mi miejsca bólu i powiedział co jest do zrobienia gdzie wcześniejsi lekarze którzy mnie leczyli twierdzili że to niemożliwe że w tych miejscach mnie boli noga. Pełen profesjonalizm panie doktorze. Teraz jestem pół roku od operacji którą przeprowadził Pan doktor Boszczyk, stan po operacyjny w porównaniu do 3 poprzednich był praktycznie bez bolesny i gojenie bardzo szybkie, sam byłem zdziwiony. Pomyślałem sobie, wreszcie trafiłem do fachowca który zna się na tym co robi. Teraz jestem w trakcie rehabilitacji przestałem utykać i ból stawu zniknął. Jestem wdzięczny panu doktorowi za przywrócenie mnie do zdrowia i bardzo dziękuję. Polecam wszystkim bo jako lekarz jest profesjonalistą w swoim zawodzie.

 • M
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: ENEL-SPORT Centrum Ortopedii i Rehabilitacji - ŁazienkowskaUsługa: konsultacje ortopedycznedalsze leczenie

  To wyjątkowy lekarz, ja już jestem na półmetku leczenia. Po 12 miesiącach jest zrost kości i to jest dla mnie największe szczęście, ale jeśli macie naprawdę poważne złamania polecam dr A. Boszczyka . Jest doskonałym specjalistą a do tego jest bardzo ciepłym i rzyczliwym człowiekiem. W tym całym szale zabiegania brak jest zwykłego zrozumienia i wysłuchania, on słucha pacjenta

 • R
  Lokalizacja: Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny im. prof. Adama Grucy Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego

  Pan doktor zajął się moją ortopedyczną przypadłością kończyny dolnej z pełnym profesjonalizmem. Diagnoza i po tym wykonany zabieg a następnie rehabilitacja przebiegły bardzo sprawnie. Dziś mogę spokojnie chodzić i nie czuję już ból, który towarzyszył mi bardzo długo. Lekarz godny polecenia.

 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Klinika Rehabilitacji Sportowej Ortoreh

  Profesjonalizm, pasja, zaangażowanie,życzliwość, autorytet. Tak w skrócie mogę opisać kontakt z panem doktorem. Dla mnie lekarz-ideał. Po długiej wędrówce od ortopedy do ortopedy, jeden z nich polecił mi w końcu doktora Boszczyka. Miałam problem z trzeszczką (mała kostka w stopie - podejrzenie złamania) po , wydawało by się, niegroźnym potknięciu na schodach. Dolegliwości bólowe narastały, w pewnym momencie ból był tak duży, że zaczęłam chodzić o kulach. Lekarze radzili mi A) cierpieć może w końcu przejdzie B) usunąć trzeszczkę, ale od razu informowali, że za jakiś czas może to spowodować problemy ze stopą, chodzeniem. Doktor Boszczyk przywrócił mi nadzieję. Przede wszystkim powiedział, że trzeszczkę można zespolić. Po drugie, od razu po badaniu wykrył inny problem niż sama trzeszczka (w tkankach miękkich), który powodował ból. Potwierdził to rezonans, na które pan doktor wysłał mnie w konkretne miejsce i faktycznie opis był super dokładny (czego nie można powiedzieć o moich poprzednich badaniach). Ze względu na koszty zdecydowałam się na operację na fundusz, czekałam ok. 11 miesięcy (niestety, kolejka) i dr Boszczyk przeprowadził operację w szpitalu w Otwocku. Mimo, że pan doktor jest bardzo zapracowanym człowiekiem, a na oddziale albo operuje albo biega, to znalazł czas na rozmowę ze mną przed operacją, na sprawdzenie, co u mnie po operacji. Czułam się 'zaopiekowana' i poinformowana, co do tego, jakie są warianty operacji. W lipcu minie 2 lata od operacji i trochę mi wstyd, że dopiero teraz wystawiam opinię. Dr Boszczyk naprawdę zasługuje na to, aby chwalić go od razu. Oprócz tego, ze jest super fachowcem, to pacjent czuje, że jest dla niego ważny, a pan doktor odpowiada ze spokojem na wszystkie, nawet niezbyt mądre, pytania.

 • K
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: ENEL-SPORT Centrum Ortopedii i Rehabilitacji - ŁazienkowskaUsługa: konsultacje ortopedyczne

  Do Pana dr udałam się po wnikliwej analizie opisów i poleceń innych osób.
  Wizyta zaczęła się od wywiadu ( pytania o dolegliwości, urazy, genetyczne obciążenia itd), przyniosłam ze sobą wyniki rezonansu kolana które przekazałam lekarzowi do analizy. Następnie odbyło się badanie i rozmowa.
  Na wstępie Pan Andrzej postawił diagnozę że moje problemy prawdopodobnie mają związek z reumatyzmem i że aby podjąć jakąkolwiek interwencję chirurgiczną muszę skonsultować i poddać się badaniom u reumatologa ( tu zapewne bardzo trafna uwaga z której skorzystam). Dalej...gdy już zostanę ustabilizowana reumatologiczne ( farmakologicznie zostaną powstrzymane zapalenia stawów) lekarz zaleca ostrzykiwania kolan i rehabilitację ponieważ moje kolano jest w tak fatalnym stanie, że operowanie go nie ma sensu ( tu usłyszałam porównanie do zniszczonej opony która ma wiele dziur i ich się przecież nie łata). Następnie dowiedziałam się że za ok. 20 lat czeka mnie operacja wstawienia endoprotezy. Jednym słowem: Pan dr nie widział problemu w tym że zależy mi na "uratowaniu kolana" wyszedł z założenia że jak nie będzie boleć ( bo będę na prochach) to po problemie. Jedynym sensem jest przyjmowanie zastrzyków ( nawet nie dowiedziałam się czemu mają służyć i w czym pomagać) przez kolejne lata, a operacyjnie kolana nie ma co ruszać bo jest w fatalnym stanie. Czas wizyty 20 minut, koszt 300 zł. Spodziewałam się jednak większej empatii i zrozumienia a nie tylko wizji kosztownych i wieloletnich wydatków...... Ps: na moje pytanie czy po zastrzykach i rehabilitacji stan degradacji stawu się zatrzyma, poprawi...otrzymałam odpowiedz że nie, że nadal będzie postępował i nadal ruch fizyczny (bieganie, gra w koszykówkę) nie jest i nie będzie możliwa. Jednym słowem jestem zawiedziona i smutna....

  Andrzej Boszczyk2018-04-22

  Szanowna Pani,
  Z uwagą przeczytałem Pani wpis. Przyznam, że nie rozumiem, czy Pani negatywna ocena dotyczy wizyty czy stanu kolana.
  Jest pani trzydziestoletnią osobą z bardzo poważnym problemem – zaawansowanym zwyrodnieniem kolana.
  W czasie wizyty oceniliśmy wspólnie badania obrazowe oraz zbadałem stan stawu. Doradziłem Pani poszukiwanie podłoża reumatologicznego tak szybkiej destrukcji stawu. W mojej ocenie interwencja chirurgiczna w Pani stanie nie da przewidywalnego efektu. Dobre efekty łatwo obiecać, trudniej spełnić. Opierając się na swoim doświadczeniu doradziłem Pani sposób postępowania oraz omówiliśmy rokowania, które rzeczywiście nie rysują się różowo.
  W mojej ocenie, Pani oczekiwania, i cele sportowe jakie sobie Pani stawia, są nierealistyczne i mogą przyczynić się do dalszego szybkiego zniszczenia stawu.
  Z poważaniem,
  Andrzej Boszczyk

 • J
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: ENEL-SPORT Centrum Ortopedii i Rehabilitacji - ŁazienkowskaUsługa: konsultacje ortopedyczne

  Pan doktor bardzo rzeczowy i szczegółowy.
  Polecam
  Trafiłam do Pana doktora z polecenia.
  Jestem po urazie stawu skokowego od ponad 3 miesięcy diagnozowana.
  Okazało się że mój przypadek jest dość specyficzny.

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Absolwent I Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie. Doświadczenie zawodowe zdobywał, pracując w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym im. prof. Adama Grucy w Otwocku oraz w Carolina Medical Center w Warszawie. Obecnie jest adiunktem Kliniki Chirurgii Urazowej Narządu Ruchu i Ortopedii Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego im. prof. Adama Grucy w Otwocku.
  Specjalizuje się w leczeniu zachowawczym i chirurgicznym schorzeń:stopy, stawu skokowego, kolana.
  Interesuje się również problemami zrostu złamań: zrost opóźniony, staw rzekomy, terapia Exogen.

Specjalizacje

 • Ortopedia i traumatologia narządu ruchu

Edukacja

 • Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Warszawie

Znajomość języków

 • angielski