mgr

Aleksandra Pustkowiak

verifiedCreated with Sketch.

Fizjoterapeuta, Terapeuta, Diagnostyk

6 opinii +dodaj

Od kilkunastu lat zajmuję się diagnostyką oraz rehabilitacją dzieci i młodzieży. Moi pacjenci są w wieku od 0 do 18 lat. Specjalizuję się w terapii dzieci z uszkodzeniami Centralnego… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
6 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • B
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Himal-Centrum Terapii DzieciUsługa: konsultacja diagnostyczna

  Kobieta z pasja, duzym doswiadczeniem, praktyka, z ogromna wiedza. Nie patrzy na pacjenta tylko pod katem fizjoterapeuty, tylko na szerszej plaszcyznie...co w schorzeniach neurologicznych jest bardzo wazna!!serdecznie polecam wizyte, sadze ze kazdy wyjdzie takiego samego zdania.

 • A
  Lokalizacja: Himal-Centrum Terapii Dzieci

  Jako opiekunka dziecka z wieloraką złożoną niepełnosprawnością, w pełni mogę polecić Panią Olę. Przede wszystkim, prowadzona przez nią terapia jest indywidualnie dobrana do dziecka, wykorzystuje wszystkie jego umiejętności, a wytyczane cele są rzeczywiste i osiągalne poprzez systematyczną pracę. Żadna inna metoda nie przyniosła takich efektów jak wykorzystywana w Himalu metoda Thera-suit; Ziemek jest w stanie wykonywać czynności, które przez wielu uznawane były dla niego za nieosiągalne.
  Ponadto, Pani Ola jest bardzo ciepłą osobą, która dzięki swojej energii i optymizmowi, potrafi dogadać się chyba z każdym dzieckiem :)

 • A
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Himal-Centrum Terapii Dzieci

  Trafiliśmy z synem do Pani Oli kiedy miał on niecałe 17 mc., z rozpoznaniem obniżonego napięcia mięśniowego. Niestety niekompetencja naszego pediatry, który nie reagował na moje uwagi o słabych postępach rozwojowych syna, oraz już po diagnozie, słaba rehabilitacja nie przynosząca efektów spowodowała, że nasz syn mając 16 mc nie potrafił sam wstać w łóżeczku. Dopiero Pani Ola rozpoczęła intensywne ćwiczenia z wykorzystaniem metody TheraSuit dzięki której po miesiącu spotkań syn jest nie do poznania. W tej chwili z dziecka statycznego, stał się energicznym małym odkrywcą. Efekty są niesamowite ponieważ widać je nie tylko w sferze fizycznej ale i psychicznej. Syn czuje się silniejszy i jest szczęśliwy, że tak wiele już sam potrafi. W 4 tygodnie postępy są większe niż podczas 5 miesięcy poprzedniej rehabilitacji. Wypatrujemy już dnia kiedy syn zacznie sam chodzić, a wszystko wskazuje na to, że to już niedługo nastąpi.

 • K

  Polecam nie tylko Panią ale przede wszystkim metodę: Therasuit. Metoda bardzo indywidualnie podchodzi do pacjenta, ocenia jego możliwości i adaptuje się by w pełni skutecznie działać. Syn jest skrajnym wcześniakiem z złożoną niepełnosprawnością intelektualną i ruchową, jest rechabilitowany od 5 lat i efekty są takie że chodzi coraz sprawniej i pewniej. Jestem przekonany w 100% że to dzięki tej metodzie jak i zaangażowaniu rechabilitowantów. Mialem już przyjemność pracować z innymi metodami i pseudo rehabilitantami. Polecam.

 • M
  Lokalizacja: Himal-Centrum Terapii DzieciUsługa: mozgowe porazenie dziecięce

  Z metodą Therasuit zetknęłyśmy się trzy lata temu (corka czterokonczynowe MPD). Intensywnie system cwiczen w kostiumie Therasuit jest indywidualnie dobrany do potrzeb pacjenta, mający na celu rozwój siły mięśniowej i funkcji ruchowej stawów. W "tajniki" tej metody wprowadziła nas Pani Ola, która z całego serca polecamy jako fizjoterapeute. Jest to osoba bardzo kompetentna, z pasją wykonuje swoj zawód, kazdego pacjenta traktuje bardzo indywidualnie. Ma w sobie dużo empatii, potrafi słuchać rodzica. Podsumowując "Przyjdz a nie pożalujesz :-)" Mama Wiki

 • A
  Lokalizacja: Himal-Centrum Terapii DzieciUsługa: wzmozone napiecie miesniowe

  Bardzo kompetentna, doswiadczona I konkretna osoba. Posiada duze doswiadczenie w fizjoterapii dzieci. Z naszym dzieckiem stosuje metode Therasuit, ktora daje duze efekty. Goraco polecam!

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Od kilkunastu lat zajmuję się diagnostyką oraz rehabilitacją dzieci i młodzieży. Moi pacjenci są w wieku od 0 do 18 lat. Specjalizuję się w terapii dzieci z uszkodzeniami Centralnego Układu Nerwowego oraz zaburzeniami funkcji motorycznych.

  Jestem certyfikowanym terapeutą Metody TheraSuit, która przybyła do Polski ze Stanów Zjednoczinych. Metoda TheraSuit bazuje na intensywnym treningu wspartym wykorzystaniem kombinezonu.
  Plan oraz czas trwania terapii dobierany jest indywidualnie do pacjenta i waha się od 2 do 3,5 godziny podczas jednej sesji terapeutycznej.

  Aby zwiększyć skuteczność stosowanej terapii od 2012 roku rozpoczęłam również pracę w formie turnusów rehabilitacyjnych trwających 3 godziny dziennie, 5 dni w tygodniu, przez okres 3-4 tygodni.

Specjalizacje

 • Rehabilitacja medyczna
 • Zdrowie Publiczne

Edukacja

 • Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu

Znajomość języków

 • angielski

Staże

 • Wielkopolskie Centrum Neurologii Dzieci i Młodzieży w Poznaniu
 • NZOZ Specjalistyczny Ośrodek Siloe w Poznaniu

Certyfikaty

 • Aleksandra Pustkowiak, fizjoterapeuta w mieście Poznań - Certyfikaty
 • Aleksandra Pustkowiak, fizjoterapeuta - Certyfikaty

Choroby

więcej