lek.

Agnieszka Morańda

Alergolog, Pediatra

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W 2001 roku uzyskała I stopień specjalizacji pediatrii, w 2006 tytuł specjalisty chorób ... więcej

Umów wizytę

info-iconCreated with Sketch. Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Absolwentka Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W 2001 roku uzyskała I stopień specjalizacji pediatrii, w 2006 tytuł specjalisty chorób dzieci,a w 2015 roku specjalisty alergologa.Konsultant w dziediznie szczepień ochronnych
  Wiedzę i doświadczenie zawodowe zdobywała podczas pracy na oddziałach szpitalnych i ambulatoriach Bierze udział w licznych konferencjach i sympozjach naukowych z dziedziny alergologii, pediatrii i szczepień ochronnych .
  Członek Polskiego Towarzystwa alergologicznego.

Specjalizacje

 • Alergologia
 • Pediatria

Ukończone szkoły

 • Collegium Medicum UJ

Znajomość języków

 • angielski

Zdjęcia

Ocena pacjentów:

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pani doktor bardzo miła i sympatyczna profesjonalne podeszła do pacjęta. Córka bardzo zadowolona ,testy alergiczne zrobione na miejscu bardzo polecam Panią doktor ????

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Po kilku wizytach u innych specjalistów wybrałam się do Pani dr z uwagi na tyle pozytywnych opinii. Pani dr bardzo uprzejma, konkretna i kompetentna. Przeprowadziła szczegółowy wywiad i dopasowała leczenie, czy skuteczne okaże się po wybraniu leków :)

 • Pani Doktor bardzo miła i sympatyczna. Wizyta była bardzo długa, jako że doktoor dokładnie wysłuchała całej historii choroby, symptomów, zadawała pytania by wywiadł był pełny. Mój dwuletni syn bardzo się boi lekarzy a tutaj Pani doktor bardzo cierpliwie i empatycznie do niego podeszła i naprawdę nie zmuszała nie pospieszała tylko próbowała zabawą zbadać go co było naprawdę super. Zostałam poinformowana o wszelkich możliwych powodach przypadłości syna, jakie trzeba wykonać testy by wiedzieć coś więcej. Jestem w pełni zadowolona i na pewno wróce z synem do Pani doktor

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  To była moja pierwsza wizyta u Pani Doktor Morańdy. Potrzebowałam konsultacji alergologicznej. Pani Doktor wszystko mi wyjaśniła, cierpliwie odpowiedziała na wszystkie pytania, przedstawiła jak powinno wyglądać leczenie na tą chwilę i w przyszłości. Pełen profesjonalizm, wiedza oraz świetne podejście do pacjenta. Całości dopełnia to, że Pani Agnieszka to osoba ciepła, serdeczna i bardzo sympatyczna. W 100% polecam!

 • A

  Pani doktor była ledwo uprzejma, ignorowała moje dziecko skutecznie, wywiad lekarski -brak, a byłyśmy pierwszy raz to był wyłącznie mój monolog, nie wiem czy wysłuchany gdyż Pani doktor patrzyła wyłącznie w monitor.Cała prywatna wizyta dodam trwała 10 min, przyszłyśmy z przewlekłym katarem z objawami raczej alergicznymi, ale odesłane zostałyśmy do laryngologa, Pani doktor nie zajrzała do nosa, do ucha też nie do gardła na całe dwie sekundy. Dodam tylko jeszcze, że laryngologowi wystarczyło 5 min rozmowy z moja córką, żeby zobaczyć typowe zachowanie alergiczne-specyficzne pocieranie noska, skóra na łokciach i kolanach chropowata i śluzówka noska typowo alergiczna wystarczyło tylko popatrzeć. Lekarz odesłał nas z powrotem do specjalisty ale już z pulą odpowiednich badań. Stanowczo odradzam.
  Asia

 • M

  Była to pierwsza wizyta u tej pani doktor, i niestety będzie to moja ostatnia! Pani doktor chyba przytrafił się wyjątkowo zły dzień. Ale żadnemu lekarzowi nie daje to prawa do niewłaściwego traktowania pacjentów. Myślałam, że pozytywne komentarze o czymś świadczą, i że trafiam do naprawdę dobrego lekarza, nie tylko pediatry, ale i alergologa. A ten jeden negatywny komentarz to drobnostka, ot, taki drobny wypadek przy pracy, który może każdemu się zdarzyć.. Ale jednak nie… Przez całą wizytę lekarka rozmawiała ze mną jak z kolejnym natrętnym petentem, który zawraca jej głowę głupotami", okazując przy tym zniechęcenie i zniecierpliwienie. Nie była zainteresowana objawami, jakie dziecko wcześniej miało i jakie leki przyjmowało – bardzo nieuprzejmie przerwała. Diagnoza oparta na szczątkowych informacjach o stanie zdrowia dziecka - tak nie robi żaden lekarz, a tym bardziej alergolog! A przepisywanie leków na alergię bez dokładnego wywiadu lekarskiego i sprawdzenia, czy rzeczywiście ten lek jest potrzebny, to szczyt nieodpowiedzialności. Po poruszeniu możliwej alergii u dziecka pani doktor z góry założyła, że opisywane problemy są mało prawdopodobne – i tu pani doktor także nie pozwoliła mi dokończyć, więc nie ma podstaw, żeby takie osądy wydawać. Po co wdawać się w szczegóły..Ponadto, pani doktor, skoro jest ekspertem w dziedzinie alergologii, to nie powinna podważać kwestii testów alergicznych w przypadku niemowląt. A lekarza, szczególnie pediatrę, nie powinien irytować płacz niemowlaka. Podsumowując, wizyta trwała bardzo krótko…i niczego konstruktywnego się nie dowiedziałam. Nie otrzymałam żadnych rzetelnych informacji i wskazówek. Pierwszy lekarz, który nie chce dzielić się wiedzą z rodzicem albo nie ma na to ochoty.

 • S

  Pani doktor jest opryskliwa i nieuprzejma. Zerowy kontakt z dzieckiem, a do rodziców brak szacunku. Wywiad lekarski prowadzi jak pretensjonalne przesłuchanie.
  Nietrafna diagnoza zapalenia oskrzeli i płuc u kilkumiesięcznego dziecka i przepisanie antybiotyku.
  Taką diagnozę skontrolowaliśmy prywatnie u dwóch innych specjalistów, i u obydwu okazało się, że dziecko jest w dobrej formie, osłuchowo ma szmery powstałe na skutek zalegającego kataru a nie zapalenia oskrzeli i płuc. Nie ma konieczności podawania antybiotyku. Odradzam stanowczo.Myślę, że trzeba się trochę zastanowić i przeprowadzić rzetelny wywiad lekarski a nie przepisywać kilkumiesięcznemu dziecku antybiotyk. Na pewno więcej do Pani doktor nie przyjdziemy. Stanowczo odradzam. Jeśli dziecku z katarem stawia się diagnozę zapalenia płuc, to uważam, że takich specjalistów należy omijać szerokim łukiem.

 • K

  Pierwsza lekarka, która pochyliła się nad moim dzieckiem, wysluchała historii chorób, postawiła wstępną diagnozę (jak się okazało trafną) i wysłała nas na badania diagnostyczne do Rabki. Ma dobry kontakt z dziećmi. Od czasu rozpoczęcia leczenia u dr Morańdy komfort życia mojego dziecka znacznie się poprawił za co BARDZO DZIĘKUJĘ!

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Polecam! Pani dr bardzo miła, kompetentna osoba. Udzieliła odpowiedzi na każde pytanie i wyjaśniła wątpliwości, wszystko na spokojnie. Przepisała leki, które pomogły a do tego były tanie. Jeśli będę miała potrzebę wizyty z synkiem znów u alergologa to wybiorę z pewnością Panią dr. Morańda.

 • Szybko sprawnie dowiedzialem się więcej niż poprzedni lekarz na NFZ warte każde ceny . Szybkie badania zrobione odrazę wyniki za 2 dni .