dr n. med.

Agnieszka Matkowska-Kocjan

Pediatra, Lekarz chorób zakaźnych

33 opinie +dodaj

Umów wizytę 45 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

Jestem specjalistą w pediatrii oraz specjalistą w dziedzinie chorób zakaźnych. Po ukończeniu studiów doktoranckich w Klinice Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej… więcej

Umów wizytę

To bardzo proste

Wybierz odpowiadający Ci termin, podaj swoje dane, potwierdź... i już. Wizyta umówiona!

To niezawodne

Wybrany termin trafi prosto do kalendarza lekarza. O wizycie przypomni Ci automatyczna wiadomość.

To bezpłatne

Nie pobieramy od pacjentów żadnych opłat. Z naszego serwisu korzystasz zupełnie za darmo.

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Jestem specjalistą w pediatrii oraz specjalistą w dziedzinie chorób zakaźnych.
  Po ukończeniu studiów doktoranckich w Klinice Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu (2005-2010), obroniłam pracę doktorską w dziedzinie hematologii dziecięcej. Od 2008 roku pracuję w Klinice Pediatrii i Chorób Infekcyjnych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu (obecnie na stanowisku adiunkta), w której między innymi współprowadzę poradnię konsultacyjną ds. szczepień ochronnych oraz pełnię funkcję adiunkta dydaktycznego do spraw studentów anglojęzycznych. Współpracuję również naukowo i jako tłumacz z czasopismem "Medycyna Praktyczna - Pediatria" i "Medycyna Praktyczna - Szczepienia". Jestem autorką lub współautorką ponad 50 publikacji polsko- i anglojęzycznych.

  Realizuję:
  - konsultacje pediatryczne (choroby wieku dziecięcego, badanie dzieci zdrowych - wizyty patronażowe, bilanse, itd.)
  - konsultacje w dziedzinie chorób zakaźnych
  - poradnictwo dotyczące szczepień ochronnych (szczepienia niemowląt i dzieci zdrowych, szczepienia pacjentów z chorobami przewlekłymi, z niedoborami odporności, po niepożądanych odczynach poszczepiennych, indywidualne kalendarze szczepień u pacjentów z opóźnieniami w realizacji szczepień itd.).

  WIZYTY DOMOWE
  Okolice, w które dojeżdżam na wizyty domowe:
  Wrocław (Gaj, Brochów, Jagodno), Iwiny, Siechnice, Święta Katarzyna, Żerniki Wrocławskie, Radomierzyce, Radwanice.

  Przy rezerwowaniu wizyty domowej proszę o podanie adresu. Godziny podane w grafiku są orientacyjne - po otrzymaniu informacji o zarezerwowaniu terminu każdorazowo kontaktuję się z pacjentem w celu ustalenia czy i o której godzinie będę w stanie dojechać pod wskazany adres. Jeśli zarezerwowaliście Państwo wizytę domową przez stronę "Znany lekarz" proszę oczekiwać na wiadomość SMS ode mnie.
  Jeśli w grafiku nie ma wolnego terminu lub mieszkają Państwo poza wyżej zdefiniowanym rejonem, proszę o kontakt telefoniczny przed rezerwacją terminu.

  DOLNOŚLĄSKIE CENTRUM DZIECIĘCE (Wrocław, ul. Wiśniowa 83D-E):
  poniedziałki - g. 13.40-15 (konsultacje pediatryczne i w dziedzinie chorób zakaźnych)
  środy - g. 12:40-15 (konsultacje pediatryczne i w dziedzinie chorób zakaźych)
  piątki - godz. 8-10.40 (dzieci zdrowe - wizyty patronażowe/bilanse/szczepienia) i godz. 11.20-13 (konsultacje pediatryczne i w dziedzinie chorób zakaźnych)
  Rezerwacja wizyty jest możliwa bezpośrednio w DCD (preferowana droga - tel. dostępny na stronie http://www.dcd.wroclaw.pl/) lub przez mój grafik w serwisie ZnanyLekarz.

  CENTRUM MEDYCZNE "EQUISETUM" (Wrocław, ul. Zwycięska 14 ca/b):
  Przyjmuję we wtorki w godzinach 12:40-14.40 (konsultacje pediatryczne i w dziedzinie chorób zakaźnych). Rezerwacja jest możliwa bezpośrednio w Centrum (preferowana droga - tel. dostępny na stronie www.equisetum.pl/kontakt/) lub przej mój grafik w serwisie ZnanyLekarz.

Specjalizacje

 • Pediatria
 • Choroby zakaźne

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
33 opinie

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • D
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Medyczne EquisetumUsługa: Porada pediatryczna

  Zostaliśmy przyjęci fachowo i Pani doktor wysłuchala w pełni historii dziecka. Na tej podstawie ustaliła leczenie i tak postępowania diagnostycznego. Stanowczo P. Doktor daje poczucie zaufania..

 • M
  Lokalizacja: Centrum Medyczne EquisetumUsługa: NOP po BCG

  Jeśli ktoś szuka " fachowca " dla swojej pociechy to lepiej trafić nie mógł. Prawdziwy lekarz z wiedzą, podejściem oraz doświadczeniem, poświecajacy tyle czasu aż wszystkie wątpliwości będą rozwiane. Po 2 miesiącach i kilkunastu wizytach w różnych placówkach bo córka ma NOP, i mało kto umiał nam pomóc , w końcu jestem pewien że trafiliśmy w dziesiątke. Z czystym sumieniem polecamy i bardzo dziękujemy za pomoc

 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Byłam z synkiem w sprawie ustalenia najlepszego planu szczepień. Pani doktor przejrzała dokumentację medyczną syna, wysłuchała informacji dot. stanu zdrowia dziecka, przebadała synka i zaproponowała najlepszy na dany moment plan szczepień. Polecam

 • D
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Dolnośląskie Centrum DziecięceUsługa: konsultacja - dzieci chore

  Polecam. Pani Doktor w miłej atmosferze bada małego pacjenta. Ogromny plus za szczegółowe i bardzo przystępnie wytłumaczone wyniki badań. Podczas pierwszej wizyty Pani doktor skierowała nas do szpitala i jeszcze tego samego dnia dzwoniła upewnić się, że zostaliśmy przyjęci - miło jest mieć poczucie, że lekarz wykazuje tak duże zainteresowanie swoim pacjentem.

 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pani Doktor jest lekarzem z ogromna wiedza oraz posiada umiejetnosc postepowania z malymi dziecmi. Nasz syn boi sie lekarzy, jednak kiedy Pani Doktor go badala byl wyjatkowo grzeczny. Dodatkowo od razu powiedziala jaka jest prawdopodobna przyczyna choroby oraz zalecila wszystkie dodatkowe badania. Serdecznie polecam tego pediatre! Profesjonalizm i bardzo mila osoba!

 • J
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Medyczne EquisetumUsługa: konsultacja

  Normalny pediatra, ani nie zachwyca ani nie odstrasza. Wyniki obejrzy, leki przepisze. Drugi raz bym nie zaplacila. Panstwowo ok. Prywatnie oczekuje od lekarza wyjasnien i pelnych odpowiedzi na nurtujace pytania. Tego mi zabraklo. Pani doktor szukala rowniez w telefonie wlasciwego leku i dawki na chorobe z zakresu jej specjalizacji z chorob zakaznych. Moja obserwacja oraz to co slyszalam z ust Pani doktor w trakcie wizyty wywolalo u mnie odczucie braku doswiadczenia Pani doktor w tym obszarze ale w koncu Pani doktor mogla sie tylko upewniac.

  dr n. med. Agnieszka Matkowska-Kocjan2018-01-09

  Pozwolę sobie wyjaśnić - w obecnych warunkach, obowiązkiem każdego lekarza jest sprawdzić aktualne zasady refundacji leków, które zmieniają się bardzo dynamicznie (praktycznie z miesiąca na miesiąc) oraz znaleźć optymalny finansowo zamiennik leku. W "telefonie" mam zainstalowany profesjonalny program lekowy, w którym zmiany są aktualizowane w czasie rzeczywistym, tak więc dzięki temu mogę przepisywać leki zgodnie z aktaualnymi zasadami refundacyjnymi. Ponadto lek, który Pani przepisałam, jest dawkowany bardzo różnie w zależności od wieku i masy pacjenta, znacznie różnią się również jego dawki w zależności od choroby. Nie znam pediatry, który zna na pamięć wszystkie pediatryczne dawki leków, których dawkowanie jest o wiele bardziej skomplikowane niż w przypadku dawek "dorosłych". Zresztą liczne badania naukowe wskazują na fakt, że opieranie się przez lekarzy wyłącznie na własnej pamięci w kwestii przepisywania leków, generuje niestety błędy medyczne. Sprawdzenie dawki przez lekarza przed przepisaniem leku leży w interesie pacjenta i jest rekomendowanym postępowaniem w pediatrii.

 • M
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Bardzo rzeczowa i dokładna Pani doktor. Zauważyła u naszego synka coś czego nie zauważyli lekarze że szpitala w którym po porodzie leżał ponad tydzień. Dodatkowym atutem Pani doktor jest umiejętność wytłumaczenia wszystkiego ludzkim i przystępnym językiem. Polecam wszystkim.

 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Moja córka l.2,5 bardzo się bała wszystkich lekarzy. Nie ukrywam, że miałam ogromy stres przed wizytą, bo zawsze kończyły się one ogromną histerią.Za to na Panią Agnieszkę zareagowała cudownie. Pierwszy lekarz na którego widok nie wybuchneła płaczem;) Dała równie szybko przekonać się do badania. I była bardzo zadowolona:)Pani doktor spokojnie mówiła i była dla nas wszystkich życzliwa i uprzejma, dzieki czemu córka (oraz my) czuła się bezpiecznie i jej zaufała.Pani doktor również pomogła nam szybciej dostać się do lekarza specjalisty.Bardzo nam to pomogło, dzięki wcześniejszej diagnozie córka dostała odpowiednie lekarstwa i poradziliśmy sobie z problemem.
  Dziękujemy:)

 • P
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Bardzo dobry lekarz, godny zaufania. Jesteśmy pod wrażeniem profesjonalizmu i zaangażowania.
  Dziecko zostało bardzo dokładnie zbadane, nie było przy tym żadnych oznak pośpiechu. Otrzymaliśmy odpowiedzi na wszystkie nurtujące nas pytania i wątpliwości, wskazówki i zalecenia na przyszłość. Dziękujemy i polecamy wszystkim mającym wątpliwości :)

 • K
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Bardzo dobry lekarz. Dokładnie zbadała dziecko i nie spieszyła się. Odpowiadała na wszystkie pytania. Duża wiedza, budzi zaufanie. Polecam