dr n. med.

Agnieszka Matkowska-Kocjan

Pediatra, Lekarz chorób zakaźnych

36 opinii +dodaj

Umów wizytę 51 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

Jestem specjalistą pediatrii oraz specjalistą chorób zakaźnych. Po ukończeniu studiów doktoranckich w Klinice Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
36 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Dolnośląskie Centrum DziecięceUsługa: przeciagajace się przeziębienie u roczniaka

  Polecam, Pani Doktor odpowiedziała na wszystkie pytania, wytłumaczyła co i dlaczego stosować. Na razie bez antybiotyku. Profesjonalnie, rzeczowo i w miłej atmosferze.

 • B
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Dolnośląskie Centrum Dziecięce

  Pani Doktor jest bardzo dobrym specjalistą, który rozwiał nasze wszelkie wątpliwości, odpowiedział na wszystkie nasze pytania. Jako rodzice niemowlaka byliśmy pełni obaw o zdrowie naszego dziecka, Pani doktor skrupulatnie zapoznała się z dokumentacją medyczną dziecka, zleciła badania. Na pewno wrócimy do Pani doktor i szczerze polecamy.

 • L
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pano Agnieszka jest kompetentnym i profesjonalnym lekarzem. Niezwykle uprzejma, cierpliwa, wyczerpująco odpowiada na wszelkie pytania. Bardzo pomocna i zaangażowana w swoją pracę. Rzadko spotyka się tak dobrych lekarzy. Polecam w 100%!

 • D
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Medyczne EquisetumUsługa: Porada pediatryczna

  Zostaliśmy przyjęci fachowo i Pani doktor wysłuchala w pełni historii dziecka. Na tej podstawie ustaliła leczenie i tak postępowania diagnostycznego. Stanowczo P. Doktor daje poczucie zaufania..

 • M
  Lokalizacja: Centrum Medyczne EquisetumUsługa: NOP po BCG

  Jeśli ktoś szuka " fachowca " dla swojej pociechy to lepiej trafić nie mógł. Prawdziwy lekarz z wiedzą, podejściem oraz doświadczeniem, poświecajacy tyle czasu aż wszystkie wątpliwości będą rozwiane. Po 2 miesiącach i kilkunastu wizytach w różnych placówkach bo córka ma NOP, i mało kto umiał nam pomóc , w końcu jestem pewien że trafiliśmy w dziesiątke. Z czystym sumieniem polecamy i bardzo dziękujemy za pomoc

 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Byłam z synkiem w sprawie ustalenia najlepszego planu szczepień. Pani doktor przejrzała dokumentację medyczną syna, wysłuchała informacji dot. stanu zdrowia dziecka, przebadała synka i zaproponowała najlepszy na dany moment plan szczepień. Polecam

 • D
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Dolnośląskie Centrum DziecięceUsługa: konsultacja - dzieci chore

  Polecam. Pani Doktor w miłej atmosferze bada małego pacjenta. Ogromny plus za szczegółowe i bardzo przystępnie wytłumaczone wyniki badań. Podczas pierwszej wizyty Pani doktor skierowała nas do szpitala i jeszcze tego samego dnia dzwoniła upewnić się, że zostaliśmy przyjęci - miło jest mieć poczucie, że lekarz wykazuje tak duże zainteresowanie swoim pacjentem.

 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pani Doktor jest lekarzem z ogromna wiedza oraz posiada umiejetnosc postepowania z malymi dziecmi. Nasz syn boi sie lekarzy, jednak kiedy Pani Doktor go badala byl wyjatkowo grzeczny. Dodatkowo od razu powiedziala jaka jest prawdopodobna przyczyna choroby oraz zalecila wszystkie dodatkowe badania. Serdecznie polecam tego pediatre! Profesjonalizm i bardzo mila osoba!

 • J
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Medyczne EquisetumUsługa: konsultacja

  Normalny pediatra, ani nie zachwyca ani nie odstrasza. Wyniki obejrzy, leki przepisze. Drugi raz bym nie zaplacila. Panstwowo ok. Prywatnie oczekuje od lekarza wyjasnien i pelnych odpowiedzi na nurtujace pytania. Tego mi zabraklo. Pani doktor szukala rowniez w telefonie wlasciwego leku i dawki na chorobe z zakresu jej specjalizacji z chorob zakaznych. Moja obserwacja oraz to co slyszalam z ust Pani doktor w trakcie wizyty wywolalo u mnie odczucie braku doswiadczenia Pani doktor w tym obszarze ale w koncu Pani doktor mogla sie tylko upewniac.

  Agnieszka Matkowska-Kocjan2018-01-09

  Pozwolę sobie wyjaśnić - w obecnych warunkach, obowiązkiem każdego lekarza jest sprawdzić aktualne zasady refundacji leków, które zmieniają się bardzo dynamicznie (praktycznie z miesiąca na miesiąc) oraz znaleźć optymalny finansowo zamiennik leku. W "telefonie" mam zainstalowany profesjonalny program lekowy, w którym zmiany są aktualizowane w czasie rzeczywistym, tak więc dzięki temu mogę przepisywać leki zgodnie z aktaualnymi zasadami refundacyjnymi. Ponadto lek, który Pani przepisałam, jest dawkowany bardzo różnie w zależności od wieku i masy pacjenta, znacznie różnią się również jego dawki w zależności od choroby. Nie znam pediatry, który zna na pamięć wszystkie pediatryczne dawki leków, których dawkowanie jest o wiele bardziej skomplikowane niż w przypadku dawek "dorosłych". Zresztą liczne badania naukowe wskazują na fakt, że opieranie się przez lekarzy wyłącznie na własnej pamięci w kwestii przepisywania leków, generuje niestety błędy medyczne. Sprawdzenie dawki przez lekarza przed przepisaniem leku leży w interesie pacjenta i jest rekomendowanym postępowaniem w pediatrii.

 • M
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Bardzo rzeczowa i dokładna Pani doktor. Zauważyła u naszego synka coś czego nie zauważyli lekarze że szpitala w którym po porodzie leżał ponad tydzień. Dodatkowym atutem Pani doktor jest umiejętność wytłumaczenia wszystkiego ludzkim i przystępnym językiem. Polecam wszystkim.

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Jestem specjalistą pediatrii oraz specjalistą chorób zakaźnych.
  Po ukończeniu studiów doktoranckich w Klinice Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu (2005-2010), obroniłam pracę doktorską w dziedzinie hematologii dziecięcej. Od 2008 roku pracuję w Klinice Pediatrii i Chorób Infekcyjnych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu (obecnie na stanowisku adiunkta), w której między innymi współprowadzę poradnię konsultacyjną ds. szczepień ochronnych oraz pełnię funkcję adiunkta dydaktycznego do spraw studentów anglojęzycznych. Współpracuję również naukowo i jako tłumacz z czasopismem "Medycyna Praktyczna - Pediatria" i "Medycyna Praktyczna - Szczepienia". Jestem autorką lub współautorką ponad 50 publikacji polsko- i anglojęzycznych. Pełnię funkcję wiceprzewodniczącej dolnośląskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych, a także jestem członkinią Polskiego Towarzystwa Wakcynologicznego i Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego.

  Realizuję:
  1) konsultacje pediatryczne (choroby wieku dziecięcego, badanie dzieci zdrowych - wizyty patronażowe, bilanse, kwalifikacja do szczepień ochronnych itd.)
  2) konsultacje w dziedzinie chorób zakaźnych:
  - diagnostyka i leczenie chorób zakaźnych
  - konsultacje specjalistyczne dotyczące szczepień ochronnych (szczepienia pacjentów z chorobami przewlekłymi, indywidualne kalendarze szczepień u pacjentów z opóźnieniami w realizacji szczepień, konsultacje pacjentów po niepożądanych odczynach poszczepiennych itd.).
  - konsultacje przed podróżą do krajów tropikalnych


  DOLNOŚLĄSKIE CENTRUM DZIECIĘCE (Wrocław, ul. Wiśniowa 83D-E):
  poniedziałki - g. 13.40-15:00
  środy - g. 12:00-15:00
  piątki - godz. 8-10.40 (dzieci zdrowe - wizyty patronażowe/bilanse/szczepienia) i godz. 11.20-13 (inne konsultacje)
  Rezerwacja wizyty jest możliwa bezpośrednio w DCD (preferowana droga - tel. dostępny na stronie http://www.dcd.wroclaw.pl/) lub przez mój grafik w serwisie ZnanyLekarz.

  CENTRUM MEDYCZNE "EQUISETUM" (Wrocław, ul. Zwycięska 14 ca/b):
  Przyjmuję w soboty w godzinach 9:00-12:00 (konsultacje pediatryczne i w dziedzinie chorób zakaźnych). Rezerwacja jest możliwa bezpośrednio w Centrum (preferowana droga - tel. dostępny na stronie www.equisetum.pl/kontakt/) lub przej mój grafik w serwisie ZnanyLekarz.

Specjalizacje

 • Pediatria
 • Choroby zakaźne