dr n. med.

Agnieszka Matkowska-Kocjan

verifiedCreated with Sketch.

Pediatra, Lekarz chorób zakaźnych

38 opinii +dodaj

ZE WZGLĘDU NA MODERNIZACJĘ SYSTEMU ZNANYLEKARZ I POJAWIAJĄCE SIĘ BŁĘDY REJESTRACYJNE, UPRZEJMIE PROSZĘ O REJESTRACJĘ BEZPOŚREDNIO W CENTRUM DCD ORAZ EQUISETUM. Jestem specjalistą… więcej

Adresy i cenniki usług

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
38 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • K
  Lokalizacja: Dolnośląskie Centrum Dziecięce

  Nie jestem zadowolona z wizyty i postawionej diagnozy przez panią doktor.Przyszłam z podejrzeniem boreliozy,pani doktor ciągle sugerowała,że to nie to,ponieważ moje objawy były "za wczesne",nie było rumienia,więc najłatwiej było stwierdzić,że się myle,mimo że jeden wyniki wyszedł pozytywny.Sugerowała,że moje objawy związane są przemęczeniem egzaminami.Badanie,które przeprowadziła w gabinecie polegające na podnoszeniu nogi i obejrzeniu gardła było czymś śmiesznym przy moich okropnych,przemieszczających się bólach mieśni i ciągłym zmęczeniu.Oczywiście o antybiotyku nie było mowy,trzeba było czekać na kolejne wyniki.Pani doktor zaleciła szukanie problemu gdzie indziej.Zleciła podstawowe badania krwi i tsh,mimo że mówiłam,że były robione niedawno i nic nie wykazały.Oczywiście poszłam do innego lekarza,który przeglądając wyniki od razu postawił trafną diagnozę i zajął się mną w sposób rzetelny i konkretny,sprawiając,że dzisiaj czuję się o wiele lepiej.Może i pani doktor jest świetnym pediatrą,ale jako lekarz chorób zakaźnych zdecydowanie jak dla mnie na nie.Borelioza tylko szybko zdiagnozowana jest możliwa w pełni do wyleczenia.A takie nie trafne diagnozy tylko oddalają człowieka od normalnego życia...

  Agnieszka Matkowska-Kocjan2018-08-13

  Pozwolę sobie odnieść się do informacji, które zostały przez Panią upublicznione w Pani opinii – rozumiem więc, że zgadza się Pani na moją odpowiedź w zakresie tych danych. Z dokumentacji Pani wizyty wynika, że zaleciłam Pani przesłanie wyniku testu potwierdzenia w kierunku boreliozy (który był jeszcze w toku, gdy przyszła Pani na konsultację) drogą mailową do Rejestracji przychodni. Niestety, do chwili obecnej nie otrzymaliśmy Pani wyniku. Przedstawiane przez Panią objawy i wyniki badań nie upoważniały do rozpoznania boreliozy ani do rozpoczęcia leczenia - które może być wszak toksyczne (kilkutygodniowa antybiotykoterapia mogąca dawać objawy uboczne, w tym poważne, zagrażające życiu) i nie można go rozpoczynać "w ciemno" zanim postawiona zostanie właściwa diagnoza - żadne rekomendacje uznane przez towarzystwa naukowe, w tym rekomendacje Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych nie przewidują takiego postępowania. Przykro mi, że jest Pani niezadowolona z wizyty, jednakże proces diagnostyczny i zalecenia zostały przeprowadzone zgodnie z obecnie obowiązującymi wytycznymi (patrz: www.pteilchz.org.pl>standardy). Odnośnie Pani uwag dotyczących badania - "podnoszenie nogi" to element badania objawu Lasegue'a, którego ocena stanowi jeden z elementów badania wskazanego przy Pani dolegliwościach, natomiast "obejrzenie gardła" stanowi element podstawowego badania fizykalnego obowiązkowego przy każdej wizycie lekarskiej - proszę zauważyć, że wymieniła Pani tylko niektóre elementy badania fizykalnego, które u Pani przeprowadziłam.

 • W
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Dolnośląskie Centrum DziecięceUsługa: konsultacja

  Pełen profesjonalizm, szybkie analityczne myślenie bez względu na wiek pacjenta. Trafiona terapia, z całą pewnością mogę polecić każdemu potencjalnemu pacjentowi. Miłe zaskoczenie wśród wątłej jakości specjalistów. Godna zaufania osoba.

 • A
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Dolnośląskie Centrum DziecięceUsługa: przeciagajace się przeziębienie u roczniaka

  Polecam, Pani Doktor odpowiedziała na wszystkie pytania, wytłumaczyła co i dlaczego stosować. Na razie bez antybiotyku. Profesjonalnie, rzeczowo i w miłej atmosferze.

 • B
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Dolnośląskie Centrum Dziecięce

  Pani Doktor jest bardzo dobrym specjalistą, który rozwiał nasze wszelkie wątpliwości, odpowiedział na wszystkie nasze pytania. Jako rodzice niemowlaka byliśmy pełni obaw o zdrowie naszego dziecka, Pani doktor skrupulatnie zapoznała się z dokumentacją medyczną dziecka, zleciła badania. Na pewno wrócimy do Pani doktor i szczerze polecamy.

 • L
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  Pano Agnieszka jest kompetentnym i profesjonalnym lekarzem. Niezwykle uprzejma, cierpliwa, wyczerpująco odpowiada na wszelkie pytania. Bardzo pomocna i zaangażowana w swoją pracę. Rzadko spotyka się tak dobrych lekarzy. Polecam w 100%!

 • D
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Medyczne EquisetumUsługa: Porada pediatryczna

  Zostaliśmy przyjęci fachowo i Pani doktor wysłuchala w pełni historii dziecka. Na tej podstawie ustaliła leczenie i tak postępowania diagnostycznego. Stanowczo P. Doktor daje poczucie zaufania..

 • M
  Lokalizacja: Centrum Medyczne EquisetumUsługa: NOP po BCG

  Jeśli ktoś szuka " fachowca " dla swojej pociechy to lepiej trafić nie mógł. Prawdziwy lekarz z wiedzą, podejściem oraz doświadczeniem, poświecajacy tyle czasu aż wszystkie wątpliwości będą rozwiane. Po 2 miesiącach i kilkunastu wizytach w różnych placówkach bo córka ma NOP, i mało kto umiał nam pomóc , w końcu jestem pewien że trafiliśmy w dziesiątke. Z czystym sumieniem polecamy i bardzo dziękujemy za pomoc

 • A
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  Byłam z synkiem w sprawie ustalenia najlepszego planu szczepień. Pani doktor przejrzała dokumentację medyczną syna, wysłuchała informacji dot. stanu zdrowia dziecka, przebadała synka i zaproponowała najlepszy na dany moment plan szczepień. Polecam

 • D
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Dolnośląskie Centrum DziecięceUsługa: konsultacja - dzieci chore

  Polecam. Pani Doktor w miłej atmosferze bada małego pacjenta. Ogromny plus za szczegółowe i bardzo przystępnie wytłumaczone wyniki badań. Podczas pierwszej wizyty Pani doktor skierowała nas do szpitala i jeszcze tego samego dnia dzwoniła upewnić się, że zostaliśmy przyjęci - miło jest mieć poczucie, że lekarz wykazuje tak duże zainteresowanie swoim pacjentem.

 • A
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  Pani Doktor jest lekarzem z ogromna wiedza oraz posiada umiejetnosc postepowania z malymi dziecmi. Nasz syn boi sie lekarzy, jednak kiedy Pani Doktor go badala byl wyjatkowo grzeczny. Dodatkowo od razu powiedziala jaka jest prawdopodobna przyczyna choroby oraz zalecila wszystkie dodatkowe badania. Serdecznie polecam tego pediatre! Profesjonalizm i bardzo mila osoba!

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • ZE WZGLĘDU NA MODERNIZACJĘ SYSTEMU ZNANYLEKARZ I POJAWIAJĄCE SIĘ BŁĘDY REJESTRACYJNE, UPRZEJMIE PROSZĘ O REJESTRACJĘ BEZPOŚREDNIO W CENTRUM DCD ORAZ EQUISETUM.

  Jestem specjalistą pediatrii oraz specjalistą chorób zakaźnych.
  Po ukończeniu studiów doktoranckich w Klinice Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu (2005-2010), obroniłam pracę doktorską w dziedzinie hematologii dziecięcej. Od 2008 roku pracuję w Klinice Pediatrii i Chorób Infekcyjnych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu (obecnie na stanowisku adiunkta), w której między innymi współprowadzę poradnię konsultacyjną ds. szczepień ochronnych oraz pełnię funkcję adiunkta dydaktycznego do spraw studentów anglojęzycznych. Współpracuję również naukowo i jako tłumacz z czasopismem "Medycyna Praktyczna - Pediatria" i "Medycyna Praktyczna - Szczepienia". Jestem autorką lub współautorką ponad 50 publikacji polsko- i anglojęzycznych. Pełnię funkcję wiceprzewodniczącej dolnośląskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych, a także jestem członkinią Polskiego Towarzystwa Wakcynologicznego i Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego.

  Realizuję:
  1) konsultacje pediatryczne (choroby wieku dziecięcego, badanie dzieci zdrowych - wizyty patronażowe, bilanse, kwalifikacja do szczepień ochronnych itd.)
  2) konsultacje w dziedzinie chorób zakaźnych:
  - diagnostyka i leczenie chorób zakaźnych
  - konsultacje specjalistyczne dotyczące szczepień ochronnych (szczepienia pacjentów z chorobami przewlekłymi, indywidualne kalendarze szczepień u pacjentów z opóźnieniami w realizacji szczepień, konsultacje pacjentów po niepożądanych odczynach poszczepiennych itd.).
  - konsultacje przed podróżą do krajów tropikalnych


  DOLNOŚLĄSKIE CENTRUM DZIECIĘCE (Wrocław, ul. Wiśniowa 83D-E):
  poniedziałki - g. 13.40-15:00
  środy - g. 12:00-15:00
  piątki - godz. 8-10.40 (dzieci zdrowe - wizyty patronażowe/bilanse/szczepienia) i godz. 11.20-13 (inne konsultacje)
  Rezerwacja wizyty jest możliwa bezpośrednio w DCD (preferowana droga - tel. dostępny na stronie http://www.dcd.wroclaw.pl/).

  CENTRUM MEDYCZNE "EQUISETUM" (Wrocław, ul. Zwycięska 14 ca/b):
  Przyjmuję w wybrane soboty w godzinach 9:00-12:00 i wybrane wtorki w godzinach 13:40-15:00 (konsultacje pediatryczne i w dziedzinie chorób zakaźnych). Rezerwacja jest możliwa bezpośrednio w Centrum (tel. dostępny na stronie www.equisetum.pl/kontakt/).

Specjalizacje

 • Pediatria
 • Choroby zakaźne

Znajomość języków

 • angielski