dr n. med.

Wiesław Bal

Onkolog, Internista

7 opinii +dodaj

Umów wizytę 15 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

Dr n. med. Wiesław Bal jest cenionym onkologiem klinicznym (dawniej mówiono chemioterapeutą). Od początku współpracuje z Ośrodkiem Wczesnej Diagnostyki i Leczenia Nowotworów i stanowi… więcej

Umów wizytę

To bardzo proste

Wybierz odpowiadający Ci termin, podaj swoje dane, potwierdź... i już. Wizyta umówiona!

To niezawodne

Wybrany termin trafi prosto do kalendarza lekarza. O wizycie przypomni Ci automatyczna wiadomość.

To bezpłatne

Nie pobieramy od pacjentów żadnych opłat. Z naszego serwisu korzystasz zupełnie za darmo.

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Dr n. med. Wiesław Bal jest cenionym onkologiem klinicznym (dawniej mówiono chemioterapeutą). Od początku współpracuje z Ośrodkiem Wczesnej Diagnostyki i Leczenia Nowotworów i stanowi jego ostoję. Dr n. med. Wiesław Bal jest wszechstronnym lekarzem. W ramach naszego zespołu wielodyscyplinarnego odpowiada za kwalifikację chorych do leczenia systemowego: chemioterapii, hormonoterapii i immunoterapii. Ponadto dr n. med. Wiesław Bal pełni funkcję Kierownika Oddziału Chemioterapii Dziennej w Instytucie Onkologii w Gliwicach.

Specjalizacje

 • Onkologia kliniczna

Ukończone szkoły

 • ŚLĄSKA AKADEMIA MEDYCZNA - WYDZIAŁ LEKARSKI (1997)

Publikacje

 • 1: Lasek-Bal A, Bartoszek K, Steposz A, Puz P, Bal W, Kazibutowska Z. Efficacy and safety of mitoxantrone use in primary and secondary progressive multiple sclerosis - study site experience based on the therapy of 104 patients. Int J Neurosci. 2017 Oct;127(10):859-863. doi: Epub 2016 Dec 23. PubMed PMID: 27919195.
 • 2: Jarzab M, Kowal M, Bal W, Oczko-Wojciechowska M, Rembak-Szynkiewicz J, Kowalska M, Stobiecka E, Chmielik E, Tyszkiewicz T, Kaszuba M, Nowicka E, Lange B, Czarniecka A, Krajewska J, Dyla A, Dobrut M, Lange D, Jarzab B, Bobek-Billewicz B, Tarnawski R. Ratio of proliferation markers and HSP90 gene expression as a predictor of pathological complete response in breast cancer neoadjuvant chemotherapy. Folia Histochem Cytobiol. 2016;54(4):202-209. doi: 10.5603/FHC.a2016.0026. Epub 2017 Jan 4. PubMed PMID: 28051275.
 • 3: Suwinski R, Wozniak G, Misiolek M, Jaworska M, Kozaczka M, Bal W, Nowara E,Miszczyk L. Randomized clinical trial on 7-days-a-week post-operative radiotherapy vs concurrent post-operative radiochemotherapy in locally advanced cancer of the oral cavity/oropharynx: a report on acute normal tissue reactions. Br J Radiol. 2016;89(1061):20150805. doi: 10.1259/bjr.20150805. Epub 2016 Mar 2. PubMed PMID: 26934504; PubMed Central PMCID: PMC4985452.
 • 4: Lasek-Bal A, Jędrzejowska-Szypułka H, Różycka J, Bal W, Holecki M, Duława J, Efficacy and safety of mitoxantrone use in primary and secondary progressive multiple sclerosis - study site experience based on the therapy of 104 patients. Int J Neurosci. 2017 Oct;127(10):859-863. doi: Epub 2016 Dec 23. PMID: 27919195
więcej

Nagrody i wyróżnienia

 • 2017 - Nagroda Rektora ŚUM za publikację naukową
 • 2017 - Nagroda Dyrektora Instytutu Onkologii w Gliwicach

Ocena pacjentów

4.5

Ogólna ocena
7 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • D

  Moja ocena odnosi się głownie do relacji pacjent -lekarz.Dr okazał wiele bezinteresownego zainteresowania moją chorobą, dał dużo wsparcia, pomógł - tak po prostu. Ludzki, serdeczny, ciepły, ale też konkretny, zdecydowany w swoich działaniach i konsekwentny.

 • B

  Nie patrz na to co ma na pieczatce, /to nformacja dla tych którzy po raz pierwszy spotkali sie z choroba / to też ważne, ale istotne jest to jakim jest człowiekiem ,a jest wspaniałym.Jeżeli macie możliwość rozmowy z tym lekarzem macie szczęście. Mówię z własnego doświadczenia . Wspaniały nie tylko człowiek ale równiż lekarz, miły , skromny, młody,przystojny,kompetentny,zaangażowany, brak mi słów normalny człowiek rozumiejący pacjeta cz należy coś jeszcze do tego dodać z wyrazami szacunku. Władysława Bereś pozdrowienia

 • M

  Bardzo dobry lekarz. Miałem z Nim kontakt przez długie lata jeszcze jak pracował i w Katowicach. A Gliwice cóż, instytut więc i moc lekarza jest ograniczona przez górę jeśli chodzi o czas i rodzaj leczenia. W mniejszych ośrodkach wygląda to inaczej i tam pacjent jest na pierwszym miejscu. Pół roku oczekiwania na chemię którą sam lekarz w Gliwicach powiedział że muszę dostać jak najszybciej, a w Katowicach pierwszy cykl od następnego dnia właśnie u doktora Bala.

 • B

  Mimo młodego wieku, bardzo dobry lekarz! Mam do niego pełne zaufanie. Ma bardzo dobre podejście do pacjenta, jest "ludzki", wszystko dokładnie wyjaśnia, kieruje na badania nie tylko kiedy SAM tak uważa, ale również jeśli pacjenta coś niepokoi. Pacjent czuje, że jest pod dobrą opieką. Trafiłam do niego w Katowicach w 2003 roku z rozpoznaniem raka piersi w IV stadium, żyję i życzę wszystkim chorym tego samego. Myślę, że podejście lekarza do pacjenta ma duże znaczenie. Zaufanie i wsparcie psychiczne mogą również zdziałać cuda!

 • B

  Wspaniały Lekarz,kompetentny,fachowe podejście do chorego,zawdzięczam mu bardzo dużo.Jest moim lekarzem
  od 5lat za co bardzo dziękuję.Wiecej tak odpowiedzialnych lekarzy a choroba nie będzie taka straszna.

 • T

  Konkretny, kompetentny lekarz, polecam jego fachowość i podejście do pacjenta.

 • K

  Tego lekarza oceniam negatywnie za obojętność, zimne podejście do pacjenta i opóźnianie leczenia. U mojego Taty opóźnił leczenie o prawie trzy miesiące, mimo, że posiadał komplet wyników badań zwlekał z podaniem chemii. Szybko znaleźliśmy inny ośrodek leczniczy, w którym od razu podjęto leczenie.