Tomografia komputerowa specjaliści w Wrocławiu

Jak działają wyniki wyszukiwania

Informacje o badaniu Tomografia Komputerowa w mieście Wrocław

  • Czym jest tomografia komputerowa?

    Tomografia komputerowa (TK) to rodzaj obrazowania. Wykorzystuje specjalny sprzęt tomograficzny do wykonywania przekrojowych zdjęć ciała. Podczas tomografii komputerowej do obowiązków pacjenta należy wyłącznie nieruchome leżenie w wyznaczonym miejscu. Badanie jest bezbolesne. Niekiedy pacjenci otrzymują barwnik kontrastowy, który sprawia, że części ciała są lepiej widoczne na obrazie.

  • Na mapie Wrocławia znajduje się aż czternaście placówek, które wykonują badanie TK. Przed udaniem się na wizytę, warto zapoznać się z ofertą placówek.

  • Lista placówek, w których można wykona badanie tomograficzne, znajduje się na stronie Znanylekarz.pl. Na liście można znaleźć placówki takie jak: CDO Skanmex, pracownie diagnostyczne Affidea, Lux Med, Medicover oraz wiele innych.

  • We Wrocławiu istnieje możliwość wykonania badania w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. W dzielnicach takich jak Karłowice i Powstańców Śląskich znajdują się dwie placówki. Pozostałe znajdują się w dzielnicach: Borek, Gaj, Gajowice i Leśnica. Jednak na najbliższą dostępną wizytę w pracowni, w ramach NFZ, często wyczekuje się kilkukrotnie dłużej niż prywatnie.

  • Umówienie się przez internet zajmuje kilka minut, ponieważ serwis Znanylekarz.pl, oferuje szybkie wyszukanie placówki. Jest to wygodne rozwiązanie, dzięki któremu można nie tylko znaleźć wszystkie niezbędne informacje dotyczące pracowni diagnostycznych realizujących wybrane badania, ale również porównać ceny i czas oczekiwania na wynik. Istnieje również możliwość zapisania się na TK, dzięki udostępnionym w serwisie kalendarzom wolnych terminów.

  • Koszt badania w placówkach może być zróżnicowany, ponieważ jest zależny między innymi od tego, czy badanie zostanie wykonane z użyciem kontrastu, czy nie. Kolejną kwestią wpływającą na cenę jest część ciała, która zostanie poddana baniu. Zakres cen placówek, można znaleźć na stronie www.znanylekarz.pl

  • Sprawdź szczegółowe informacje

Static Map Image