Gastroskopia to badanie endoskopowe, które pozwala lekarzom na bezpośrednią ocenę wnętrza żołądka, przełyku i dwunastnicy. Jest to kluczowe narzędzie diagnostyczne, umożliwiające wykrywanie stanów zapalnych, wrzodów, polipów czy nowotworów. Gastroskopia odgrywa również rolę w ocenie przyczyn bólu brzucha, chronicznego refluksu, trudności w przełykaniu oraz krwawień z górnych odcinków przewodu pokarmowego. Przebieg badania jest szybki i zazwyczaj dobrze tolerowany przez pacjentów.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest za krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.

lek. Aleksandra Filipiuk
Gastrolog
Warszawa
Dysplazja dużego stopnia to już krok od raka, często takie wycinki pochodzą z obrzeża już istniejącego raka. Nawet jeśli to tylko dysplazja to i tak powinno się już zmianę usunąć. Rokowania po…

Witam, po pierwsze jest przepuklina roztworu przełykowego przepony. Stwarza to warunki do drażnienia okolicy łączą żoładkowo - przełykowego i powstawania zmian zapalny i odczuwalnej zgagi, bólu…

lek. Aleksandra Filipiuk
Gastrolog
Warszawa
Wynik badania histopatologicznego należy zawsze interpretować razem z obrazem klinicznym, innymi wynikami badań i opisem gastroskopii. Na podstawie samego wyniku hist pst można tu tylko powiedzieć…

lek. Barbara Matuszkowiak
Lekarz rodzinny, Internista, Pediatra
Poznań
Test czasem inaczej się nazywa np ureazowy. Może go Pani wykonać oznaczając antygen Helicobakter pylori w kale - dostepny w aptekach. Pozdrawiam

lek. Łukasz Janczura
Gastrolog, Internista
Wrocław
W trakcie przyjmowania tego leku często zdarzają się objawy niepożądane pod postacią nudności i wymiotów. Wiąże się to zarówno ze składem leku, jak i dużą ilością tabletek koniecznych do połknięcia…

lek. Dariusz Lewandowicz
Gastrolog, Diabetolog, Biegły sądowy
Zduńska Wola
To zależy od czasu dolegliwości, wieku pacjenta, stosowanego leczenia, wywiadu ( w tym wywiadu rodzinnego). Ważne czy wstępują objawy alarmowe ( spadek masy ciał, wymioty, zaburzenia łaknienia,…

lek. Błażej Jasiuk
Proktolog, Flebolog, Chirurg
Wrocław
Dzień dobry

Objawy mogą świadczyć o chorobie refluksowej lub zapalnej żołądka. Jednak należy w pierwszej kolejności udać się na konsultację lekarską oraz wykonać badania obrazowe…

dr n. med. Tomasz Bodnarczuk
Gastrolog, Internista
Szczecin
Dzień dobry. Pewnie chodzi o gastroskopię. Jeśli tak to badanie to jest bezpieczne i skuteczne.