Mam bakterie helicobacter wykonane badanie bylo gastrologicznie dostalam antyb pylera czy wymioty to

1 odpowiedzi
Mam bakterie helicobacter wykonane badanie bylo gastrologicznie dostalam antyb pylera czy wymioty to jest naturalne? Jak mam sobie radzic z tym antybiotykiem prosze o pomoc
W trakcie przyjmowania tego leku często zdarzają się objawy niepożądane pod postacią nudności i wymiotów. Wiąże się to zarówno ze składem leku, jak i dużą ilością tabletek koniecznych do połknięcia na raz. Czasami pomaga przyjmowanie leku razem z posiłkiem. Czasami przyjęcie ok 30 minut po leku hamującym wydzielanie kwasu.
Ważne jest jednak, aby terapię zakończyć i przyjąć całą wymaganą ilość tabletek, inaczej eradykacja może nie być skuteczna i będzie trzeba ją powtórzyć