Wynik gastroskopii: Przełyk bez, wpust zaczerwieniony o nieco pozazębianej linii "Z",perystalika za

1 odpowiedzi
Wynik gastroskopii:
Przełyk bez, wpust zaczerwieniony o nieco pozazębianej linii "Z",perystalika zachowana. W żołądku w inwersji wpust jest nieszczelny z widoczną przy silniejszych odruchach zwrotnych niezbyt dużą przepukliną wślizgową żołądkowo-przełykową. Błona śluzowa trzonu żołądka jest rozpulchniona, miejscami zaczerwieniona z drobnymi wybroczynami (but. nr 2) w atrum z cechami zaniku pasmowato zaczerwieniona, bez ubytków (but. nr1) -pobrano materiał do badania hist.-pat. Perystaltyka i elastyczność ścian żołądka i zniekształconego przez pogrubiałe fałdy odźwiernika jest zachowana. Jeziorko śluzowe znacznie podbarwione żółcią . Opuszka XII-nicy jest kształtna o rozpulchnionej nieco zaczerwienionej śluzówki bez ubytków, okolica poza opuszkowa bz. Co oznacza ten wynik.
Witam, po pierwsze jest przepuklina roztworu przełykowego przepony. Stwarza to warunki do drażnienia okolicy łączą żoładkowo - przełykowego i powstawania zmian zapalny i odczuwalnej zgagi, bólu w okolicy nadbrzusza. Z czasem może rozwinąć się przełyk Beretta. Żołądek i dwunastnica wykazują zmiany zapalne śluzówki - wv takiej sytuacji warto pomyśleć w wykonaniu testu na Helicobacter pylori, która to bakteria powodować może zmiany zapalne w żołądku i dwunastnicy, objawy choroby wrzodowej itp. Nadmiar żółci w żołądku może świadczyć o jej cofaniu się z dwunastnicy, szczególnie może tak się dziać po usunięciu pęcherzyka żółciowego. Czasem może to także powodować dyskomfort w nadbrzuszu.
Sugeruję wizytę: Konsultacja internistyczna - 120 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.