dr n. med.

Tomasz Poboży

Ortopeda, Chirurg

Calendar-iconCreated with Sketch. Poproś o kalendarz wizyt

Gdybym miał przedstawić siebie, mówiąc o tym co uważam za najważniejsze (pomijając oczywistości jak to, że skończyłem studia 1999 roku, w 2001 ukończyłem staż podyplomowy, a w 2007… więcej

Adresy i cenniki usług

Doświadczenie i kwalifikacje

about-me-iconCreated with Sketch. O mnie

 • Gdybym miał przedstawić siebie, mówiąc o tym co uważam za najważniejsze (pomijając oczywistości jak to, że skończyłem studia 1999 roku, w 2001 ukończyłem staż podyplomowy, a w 2007 uzyskałem tytuł specjalisty i dziesiątki kursów) było by to coś takiego:

  Szkolił się w wielu ośrodkach krajowych i zagranicznych, z których wymienić należy chociaż klika jak, Klinika CMKP w Otwocku, Klinika Ortopedii w Stolzalpe w Austrii u profesora Hofamnna, Klinika prof. Hubego w Monachium, wiedzę z zakresu aloplastyki stawów kolanowego i biodrowego rozwijał również w Anglii w Oxfordzie i w Stanach Zjednoczonych u wybitnych specjalistów w tym zakresie: doktorów Adolpho Lombardiego, Harrego Schmaltz’a czy Keith’a Berenda. Odbył wiele szkoleń i kursów w zakresie zaawansowanej chirurgii artroskopowej m.in. kurs rekonstrukcji łąkotki przy użyciu implantów kolagenowych w Tübingen w Niemczech, rekonstrukcji więzadeł stawu kolanowego w Porto (dr. Da Silva), chirurgii artroskopowej stawu ramiennego w Annecy we Francji (dr Laurent Lafosse).

  Jest doświadczonym operatorem, rocznie wykonuje około 500 operacji. Oprócz Szpitala Medicover, w którym pracuje od 2009 roku, od 2014 pełniąc funkcję koordynatora obszaru ortopedii, współpracował lub współpracuje Z Kliniką Lek-Med., Szpitalem w Makowie Mazowieckim i Specjalistycznym Szpitalem Wojewódzkim w Ciechanowie, w którym od stycznia br. pełni funkcję koordynatora oddziału ortopedii. Specjalizuje się w szczególności w chirurgii artoskopowej stawów kolanowego, biodrowego, skokowego, ramiennego i łokciowego oraz aloplastyce stawów w szczególności biodrowego, kolanowego i ramiennego.

  Przeprowadza nowatorskie zabiegi z użyciem najnowszych technologii ortopedycznych:
  Jako pierwszy w Polsce wykonał operacje z użyciem:
  - preparatu JointRep™ - używanego do rekonstrukcji ubytków chrząstki (płynny polimer glukozaminy, zastyga w miejscu aplikacji tworząc bazę dla odnawiającej się chrząstki) (luty 2014)
  - trzpienia M/L Taper stosowanego w aloplastyce stawu biodrowego.
  Prawdopodobnie jako pierwszy w Polsce wykonał operację z użyciem bezcementowej protezy stawu kolanowego z zachowaniem więzadła krzyżowego tylnego.

  Jako pierwszy na świecie w 2015 roku dokonał wszczepienia spacera podbarkowego (InSpace™ balloon) pod kontrolą USG (artroskopia służyła jedynie do potwierdzenia prawidłowego położenia spacera), a następnie z sukcesem przeprowadził kolejne zabiegi tego typu, stosując jedynie znieczulenie miejscowe połączone z blokadą nerwu nadłopatkowego.

  Od kilku z powodzeniem stosuje terapię z zastosowaniem komórek macierzystych.

  Od około 15 lat jego pasją jest ultrasonografia układu ruchu, uczestniczył w wielu kursach i konferencjach o tej tematyce. Od około 3 lat sam organizuje kursy w tym zakresie, jest również kierownikiem naukowym kursów ultrasonografii układu mięśniowo-szkieletowego w znanych ośrodkach szkoleniowych w całej Polsce takich jak CEMED w Warszawie, MSP Pakt w Katowicach, Akademia Ultrasonografii w Poznaniu.

  Pisze recenzje dla takich czasopism jak Journal of Ultrasonography.
  W czerwcu 2015 za artykuł: Assessment of the upper part of the glenoid labrum in the Virtual Convex imaging US examination uzyskał II nagrodę w Korei (pierwszej nie przyznano)
  07.03.2017 na II Wydziale Lekarskim Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego obronił pracę doktorską pt. Ocena ekstruzji oraz przebudowy syntetycznych implantów polimerowych po zabiegach rekonstrukcji łąkotek w badaniu USG.

Specjalizacje

 • Ortopedia i traumatologia narządu ruchu

Ukończone szkoły

 • Akademia Medyczna w Białałymstoku

Znajomość języków

 • angielski

Staże

 • Kurs w zakresie: "Pourazowa niestabilność stawu kolanowego"(2001 r.)
 • Kurs w zakresie: " Techniki Rekonstrukcyjne Chrząstki Stawowej"(2005 r.)
 • Kurs w zakresie: "Całkowita aloplastyka stawu ramiennego" (2005 r.)
 • Kurs w zakresie: "Artroza, aloplastyka stawów" (2006 r.)
 • Kurs w zakresie:" Chirurgia artroskopowa barku" (2006 r.)
 • Kurs w zakresie: "Chirurgia kolana" (2006 r.)
 • Kurs w zakresie: " Onkologia narządu ruchu" (2006 r.)
 • VIII międzynarodowy kongres ultrasonografii układu mięśniowo- szkieletowego (2006 r.)
 • XIV-th Congress of the Federation of European Societies for Surgery of the Hand" (2009 r.)
 • Kurs rekonstrukcji łąkotki - Meniscus Expert Course - Anatomy Institute University Tubingen, Niemcy (2011 r.)
 • Live Surgery International Shoulder Course Annecy, Francja (2011r.)
 • NexGen Primary and Revision” Instructional Course Stolzalpe, Austria (2012 r.)
 • Indywidualny staż w zakresie małoinwazyjnych metod w endoprotezoplastyce stawu biodrowego w Monachium, Niemcy(2012 r.)
 • Udział w spotkaniu ekspertów w celu wymiany doświadczeń w zakresie rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego (ACL) pod kierunkiem doktora Alcindo Silvy w Hospital da Arrabida w Porto, Portugalia (2014 r.)
więcej

Certyfikaty

Ocena pacjentów

Dodaj własną opinię
5

Ogólna ocena
31 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • Lokalizacja: W innym miejscu

  Byłam operowana na kolano 10 maja2017r. w szpitalu specjalistycznym w Ciechanowie. laparoskopie przeprowadził dr.Tomasz Pobozy.sprawnie i profesjonalnie zostałam z operowana. Człowiek delikatny , uroczy, za dużo nie mówi - liczy się z każdym pacjentem. .. ja już na drugą dobę czułam się rewelacjyjnie, czego nie powiem co było przed. ....bardzo dziękuję za opieke również rehabilitantom.

 • Mam na imię Justyna i mam 19 lat. Miałam poważne problemy z prawym kolanem. Chodziłam na kulach pare miesięcy, miałam nogę w gipsie dopóki nie trafiłam na Pana Pobożego. Pan Poboży od razu przy pierwszej wizycie stwierdził co się dzieje z moim kolanem, skierował mnie do szpitala w Makowie w kwietniu 2012 r. i zrobił mi zabieg. Po 3 dniach bólu i męki stanęłam normalnie na swoje nogi. Po czasie mogłam biegać, grać w siatkówkę, wszystko... Dziękuję Panu Chirurgowi bo odmienił moje życie ! Będę mu wdzięczna do końca życia.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Rzetelny fachowiec - sam przeprowadził badanie USG, sam zrobił zastrzyk ze sterydem podpierając się jednocześnie ultrasonografem - w 20 min zrobił więcej niż 3 speców przez rok z największej Warszawskiej sieciówki a kto wie ... możliwe, że właśnie mnie wyleczył !:)

 • D

  Pan Doktor Tomasz Poboży jest bardzo dobrym specjalistą i życzliwym lekarzem. Po zbadaniu i analizie zdjęć RTG, bez wahania zaproponował podjęcie się leczenia operacyjnego mojej żony, w sytuacji gdy w podczas upadku złamała guzek mniejszy kości ramiennej. Lekarze w innych szpitalach nie byli skłonni od razu operować, co mogło grozić sztywnością stawu i brakiem możliwości przywrócenia pełnej jego sprawności, a także opóźnieniem podjęcia niezbędnej po zabiegu rehabilitacji. Polecamy pana Doktora Tomasza Pobożego i stale będziemy to robić za jego fachowość i profesjonalizm.

 • I

  Z pełnym przekonaniem mogę polecić Pana Doktora Tomasza Pobożego wszystkim osobom z problemami ortopedycznymi. Pan Doktor jest świetnym diagnostą i znakomitym chirurgiem. Jeżeli czegoś się podejmuje to robi to na 120%. W przeciągu pół roku wykonał u mnie dwie skomplikowane operacje wstawienia endoprotez stawów biodrowych (w ramach NFZ-Szpital Medicover) i postawił mnie na nogi. Dzięki Panu Doktorowi dziś mogę zupełnie normalnie funkcjonować i nie myśleć o bólu, który towarzyszył mi każdego dnia przed operacjami. Dla mnie Pan Doktor jest mistrzem w swoim fachu. Jeszcze raz bardzo dziękuję!

 • T

  Byłam u dr na USG kolana oraz wizycie lekarskiej. USG wykonał dobrze, ale nie chciał powiedzieć nic więcej, nie dał żadnych rad, nie powiedział co dalej robić i jak się zachowywać z uszkodzonym kolanem. Musiałam o wszystko się dopytywać, a odpowiedzi udzielał niechętnie. Zalecił chodzenie w stabilizatorze, nie zapisał leków przeciw zakrzepowych przez co dostałam zakrzepicy. Drogo, a nic się nie dowiedziałam poza tym że konieczna jest operacja.

 • Lekarz z dużą wiedzą. Chłodny. Rzeczowy. Ukierunkowany zadaniowo. Na pewno nie będzie głaskał po głowie. Godny polecenia.

 • Sebastian M
  Doktor Poboży jest znakomitym diagnostą jak i chirurgiem. Podejście do pacjenta dość " chłodne" i "rzeczowe" ale co najważniejsze na temat. Po roku od zabiegu rekonstrukcji ACL oraz szyciu łękotki wracam do sportu :). Lekarz godny polecenia.

 • Dr Tomasz Poboży jest doskonałym diagnostą, a przede wszystkim świetnym chirurgiem -ortopedą. Zbieg rekonstrukcji łękotki przeprowadził osobiście w szpitalu MEDICOVER w ramach NFZ. Po 6 tygodniach rehabilitacji mogłem wrócić do mojego hobby - jazdy na rowerze. Zdecydowanie mogę go polecić jako wybitnego fachowca.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  To była moja pierwsza wizyta ale już mogę powiedzieć, że jestem zadowolona z podejścia, znajomości tematu i rzeczowego wyjaśnienia problemu zdrowotnego. Lubię konkretnych lekarzy co mówią NA TEMAT i taki jest właśnie Pan dr. Poboży.