dr n. med.

Tomasz Poboży

verifiedCreated with Sketch.

Ortopeda, Chirurg

33 opinie +dodaj

oceń lekarza Poproś o kalendarz wizyt

Jestem lekarzem ortopedą i doktorem nauk medycznych (2017). Posiadam specjalizację II stopnia z ortopedii i traumatologii narządu ruchu (2007). Od wielu lat, na co dzień, skutecznie… więcej

Adresy i cenniki usług

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
33 opinie

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • M
  Lokalizacja: Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej ARNICAUsługa: rekonstrukcja acl

  Kierowałam się opinią z tego portalu i się nie zawiodłam. Dzisiaj, dwa miesiące po rekonstrukcji acl miałam niezależne usg u doktor Dębek i powiedziała, że rewelacyjnie jest zrobione. Przeszczep się przyjął. Polecam Doktora. Może ciężko się z nim dogadać, wali z grubej rury, ale fachowiec pierwszej klasy.

 • B
  Lokalizacja: W innym miejscuUsługa: konsultacja ortopedyczna

  Wspaniały lekarz, rzeczowy, cierpliwy i bardzo dokładny. Trafiam do Doktora szukając ortopedy który zajmuje się złamaniami kończyn ruchu (złamana kość szyjki ramiennej z przemieszczeniem), bowiem po 6 tygodniach od złamania i przebywania w stabilizatorze, kiedy miałam nadzieję, że jest coraz bliżej końca, zostałam zakwalifikowana jako przypadek operacyjny. Pan Doktor poświęcił mi swój czas nawet poza godzinami pracy, za co jestem ogromnie wdzięczna, bowiem wizja operacji budziła u mnie ogromne przerażenie. Wspaniale, że mamy jeszcze w kraju takich lekarzy z powołania. Dziękuję serdecznie i oczywiście gorąco polecam wizyty u Pana Doktora. Warto!

 • Lokalizacja: W innym miejscu

  Byłam operowana na kolano 10 maja2017r. w szpitalu specjalistycznym w Ciechanowie. laparoskopie przeprowadził dr.Tomasz Pobozy.sprawnie i profesjonalnie zostałam z operowana. Człowiek delikatny , uroczy, za dużo nie mówi - liczy się z każdym pacjentem. .. ja już na drugą dobę czułam się rewelacjyjnie, czego nie powiem co było przed. ....bardzo dziękuję za opieke również rehabilitantom.

 • Mam na imię Justyna i mam 19 lat. Miałam poważne problemy z prawym kolanem. Chodziłam na kulach pare miesięcy, miałam nogę w gipsie dopóki nie trafiłam na Pana Pobożego. Pan Poboży od razu przy pierwszej wizycie stwierdził co się dzieje z moim kolanem, skierował mnie do szpitala w Makowie w kwietniu 2012 r. i zrobił mi zabieg. Po 3 dniach bólu i męki stanęłam normalnie na swoje nogi. Po czasie mogłam biegać, grać w siatkówkę, wszystko... Dziękuję Panu Chirurgowi bo odmienił moje życie ! Będę mu wdzięczna do końca życia.

 • Z
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  Rzetelny fachowiec - sam przeprowadził badanie USG, sam zrobił zastrzyk ze sterydem podpierając się jednocześnie ultrasonografem - w 20 min zrobił więcej niż 3 speców przez rok z największej Warszawskiej sieciówki a kto wie ... możliwe, że właśnie mnie wyleczył !:)

 • D

  Pan Doktor Tomasz Poboży jest bardzo dobrym specjalistą i życzliwym lekarzem. Po zbadaniu i analizie zdjęć RTG, bez wahania zaproponował podjęcie się leczenia operacyjnego mojej żony, w sytuacji gdy w podczas upadku złamała guzek mniejszy kości ramiennej. Lekarze w innych szpitalach nie byli skłonni od razu operować, co mogło grozić sztywnością stawu i brakiem możliwości przywrócenia pełnej jego sprawności, a także opóźnieniem podjęcia niezbędnej po zabiegu rehabilitacji. Polecamy pana Doktora Tomasza Pobożego i stale będziemy to robić za jego fachowość i profesjonalizm.

 • I

  Z pełnym przekonaniem mogę polecić Pana Doktora Tomasza Pobożego wszystkim osobom z problemami ortopedycznymi. Pan Doktor jest świetnym diagnostą i znakomitym chirurgiem. Jeżeli czegoś się podejmuje to robi to na 120%. W przeciągu pół roku wykonał u mnie dwie skomplikowane operacje wstawienia endoprotez stawów biodrowych (w ramach NFZ-Szpital Medicover) i postawił mnie na nogi. Dzięki Panu Doktorowi dziś mogę zupełnie normalnie funkcjonować i nie myśleć o bólu, który towarzyszył mi każdego dnia przed operacjami. Dla mnie Pan Doktor jest mistrzem w swoim fachu. Jeszcze raz bardzo dziękuję!

 • T

  Byłam u dr na USG kolana oraz wizycie lekarskiej. USG wykonał dobrze, ale nie chciał powiedzieć nic więcej, nie dał żadnych rad, nie powiedział co dalej robić i jak się zachowywać z uszkodzonym kolanem. Musiałam o wszystko się dopytywać, a odpowiedzi udzielał niechętnie. Zalecił chodzenie w stabilizatorze, nie zapisał leków przeciw zakrzepowych przez co dostałam zakrzepicy. Drogo, a nic się nie dowiedziałam poza tym że konieczna jest operacja.

 • K

  Lekarz z dużą wiedzą. Chłodny. Rzeczowy. Ukierunkowany zadaniowo. Na pewno nie będzie głaskał po głowie. Godny polecenia.

 • Sebastian M
  Doktor Poboży jest znakomitym diagnostą jak i chirurgiem. Podejście do pacjenta dość " chłodne" i "rzeczowe" ale co najważniejsze na temat. Po roku od zabiegu rekonstrukcji ACL oraz szyciu łękotki wracam do sportu :). Lekarz godny polecenia.

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Jestem lekarzem ortopedą i doktorem nauk medycznych (2017). Posiadam specjalizację II stopnia z ortopedii i traumatologii narządu ruchu (2007).

  Od wielu lat, na co dzień, skutecznie udzielam pomocy wszystkim zgłaszającym się do mnie chorym, u których doszło do różnych schorzeń, zapaleń, urazów, uszkodzeń i zmian w obrębie stawów, mięśni, nerwów i kości. Pomagam w odzyskiwaniu sprawności fizycznej i przyczyniam się do poprawy jakości życia pacjentów, wykorzystując zarówno metody leczenia operacyjnego, jak i zachowawczego, w zależności od etapu i zaawansowania danej dolegliwości czy schorzenia. Zawsze staram się tak dobierać sposób postępowania, żeby był on jak najmniej uciążliwy dla cierpiącej osoby.

  Jestem doświadczonym operatorem. Rocznie przeprowadzam ponad 700 operacji ortopedycznych. Wykonuję zabiegi alloplastyki (wstawienie endoprotezy) stawu kolanowego, biodrowego, skokowego i ramiennego, jak również zabiegi artroskopowe w obrębie wszystkich stawów, np. naprawę uszkodzeń łąkotek i więzadeł w stawie kolanowym, naprawę uszkodzeń pierścienia rotatorów w stawie ramiennym. Wykonuję także inne, małoinwazyjne zabiegi, jak np. implantację spacera podbarkowego u pacjentów z nienaprawialnymi uszkodzeniami pierścienia rotatorów (w znieczuleniu miejscowym i pod kontrolą USG), odbarczenie nerwu pośrodkowego w zespole cieśni kanału nadgarstka, czy operacje haluksów w przypadku zaawansowanych zmian zwyrodnieniowych w stopie.
  Od kilku lat z powodzeniem stosuję terapię z zastosowaniem komórek macierzystych, czynników wzrostu i kwasu hialuronowego. Ponadto, specjalizuję się w wykonywaniu zabiegów ambulatoryjnych pod kontrolą USG.

  Oprócz Szpitala Medicover w Warszawie, w którym operuję pacjentów od początku jego istnienia (2009), a od 2014 roku pełniąc w nim również funkcję koordynatora ortopedii w Klinice Chirurgii, współpracowałem lub współpracuję z takimi wiodącymi ośrodkami w zakresie ortopedii, jak: Carolina Medical Center w Warszawie, Klinika Lekmed w Warszawie, Szpital w Makowie Mazowieckim i Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie, w którym od stycznia 2017 roku pełnię funkcję koordynatora Oddziału Ortopedii i operuję pacjentów – zwłaszcza trudne, urazowe i wymagające natychmiastowej pomocy przypadki.

  Od ponad 15 lat moją pasją jest diagnozowanie schorzeń w obrębie stawów, z wykorzystaniem techniki ultrasonograficznej (USG). Jestem ekspertem w wykonywaniu i analizie wyników badań USG narządu ruchu. Od 2003 roku wykonałem kilkadziesiąt tysięcy takich badań, z wykorzystaniem różnego typu ultrasonografów. Swoją wiedzą w dziedzinie USG ortopedycznego od lat dzielę się z innymi lekarzami, prowadząc dla nich indywidualne szkolenia. Jestem również kierownikiem naukowym kursów z zakresu ultrasonografii układu mięśniowo-szkieletowego w znanych ośrodkach szkoleniowych, takich jak: CEMED w Warszawie, MSP Pakt w Katowicach, Akademia Ultrasonografii w Poznaniu. Ponadto, jestem recenzentem artykułów naukowych w czasopiśmie Journal of Ultrasonography.

  Przez kilkanaście lat szkoliłem się w swojej dziedzinie i nadal cały czas to czynię w wielu ośrodkach krajowych i zagranicznych, z których wymienić należy tak renomowane kliniki i ośrodki, jak: Klinika Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu w Szpitalu CMKP im. prof. A. Grucy w Otwocku, Klinika Ortopedii w Stolzalpe w Austrii, Klinika prof. Hubego w Monachium. Swoją wiedzę w zakresie przeprowadzania alloplastyki stawu kolanowego i biodrowego rozwijałem w Oxfordzie i w Stanach Zjednoczonych, u wybitnych specjalistów w tym zakresie: Adolpho Lombardiego, Harrego Schmaltz’a czy Keith’a Berenda. Odbyłem także wiele szkoleń i kursów w zakresie zaawansowanej chirurgii artroskopowej, m.in. kurs rekonstrukcji łąkotki z wykorzystaniem implantów kolagenowych w Tübingen w Niemczech, kurs rekonstrukcji więzadeł stawu kolanowego w Porto (klinika prowadzona przez dr. Da Silvę), kurs chirurgii artroskopowej stawu ramiennego i endoprotezoplastyki stawu ramiennego w Annecy we Francji (u doktora Lafosse).

  Zdobyta przeze mnie przez wiele lat wiedza i doświadczenie przynosi pozytywne efekty w postaci wprowadzania i wykorzystywania przeze mnie innowacyjnych rozwiązań w technice operacyjnej. Jako pierwszy w Polsce wykonałem operację z użyciem preparatu JointRep™ - używanego do rekonstrukcji ubytków chrząstki (płynny polimer glukozaminy, zastyga w miejscu aplikacji tworząc bazę dla odnawiającej się chrząstki, luty 2014) oraz trzpienia Zimmer® M/L Taper Hip Prosthesis, stosowanego w alloplastyce stawu biodrowego. Prawdopodobnie jako pierwszy w Polsce wykonałem operację z użyciem bezcementowej protezy stawu kolanowego z zachowaniem więzadła krzyżowego tylnego. Jako pierwszy na świecie w styczniu 2015 roku dokonałem wszczepienia spacera podbarkowego (InSpace™ Balloon) pod kontrolą USG (artroskopia służyła jedynie do potwierdzenia prawidłowego położenia spacera), a następnie z sukcesem przeprowadziłem kolejne zabiegi tego typu, stosując jedynie znieczulenie miejscowe połączone z blokadą nerwu nadłopatkowego u pacjentów z nienaprawialnymi uszkodzeniami pierścienia rotatorów stawu ramiennego.

  W razie jakichkolwiek problemów ortopedycznych, zawsze służę Państwu swoją radą i pomocą.

Specjalizacje

 • Ortopedia i traumatologia narządu ruchu

Edukacja

 • Akademia Medyczna w Białałymstoku

Publikacje

 • Poboży T. Assessment of the upper part of the glenoid labrum in the Virtual Convex imaging US examination using ALPINION E-CUBE 15, Article WP201506-M1, ALPINION MEDICAL SYSTEMS, http://www.alpinion.com, 20 June 2015.
 • Poboży T., Kielar M.: The use of various types of hip prostheses depending on the patient’s age and level of everyday activity, Stud Med, 2015, 31(3): 213-222
 • Poboży T, Słynarski K, Sklinda K, Frel M. Ultrasound evaluation of meniscal implant extrusion, after meniscus reconstruction and impact of the extrusion on patients quality of life. ECR 2016 Congress, Vienna 2016, DOI: 10.1594/ecr2016/B-0275, DOI-link: http://dx.doi.org/10.1594/ecr2016/B-0275.
 • Poboży T, Słynarski K, Sklinda K, Frel M. Ultrasound evaluation of meniscal implant extrusion, after meniscus reconstruction and impact of the extrusion on patients quality of life. Insights Imaging 2016;7(Suppl. 1):162-465.
 • Poboży T, Kielar M. A review of ultrasonographic methods for the assessment of the anterior cruciate ligament in patients with knee instability - diagnostics using a posterior approach. J Ultrason 2016;16(66):288-295.
 • Poboży T. Ocena ekstruzji oraz przebudowy syntetycznych implantów polimerowych po zabiegach rekonstrukcji łąkotek w badaniu USG. Rozprawa doktorska, II Wydział Lekarski z Oddziałem Nauczania w Języku Angielskim oraz Oddziałem Fizjoterapii, Warszawski Uniwersytet Medyczny, Warszawa, 2017
więcej

Znajomość języków

 • angielski

Staże

 • Kurs w zakresie: "Pourazowa niestabilność stawu kolanowego"(2001 r.)
 • Kurs w zakresie: " Techniki Rekonstrukcyjne Chrząstki Stawowej"(2005 r.)
 • Kurs w zakresie: "Całkowita aloplastyka stawu ramiennego" (2005 r.)
 • Kurs w zakresie: "Artroza, aloplastyka stawów" (2006 r.)
 • Kurs w zakresie:" Chirurgia artroskopowa barku" (2006 r.)
 • Kurs w zakresie: "Chirurgia kolana" (2006 r.)
 • Kurs w zakresie: " Onkologia narządu ruchu" (2006 r.)
 • VIII międzynarodowy kongres ultrasonografii układu mięśniowo- szkieletowego (2006 r.)
 • XIV-th Congress of the Federation of European Societies for Surgery of the Hand" (2009 r.)
 • Kurs rekonstrukcji łąkotki - Meniscus Expert Course - Anatomy Institute University Tubingen, Niemcy (2011 r.)
 • Live Surgery International Shoulder Course Annecy, Francja (2011r.)
 • NexGen Primary and Revision” Instructional Course Stolzalpe, Austria (2012 r.)
 • Indywidualny staż w zakresie małoinwazyjnych metod w endoprotezoplastyce stawu biodrowego w Monachium, Niemcy(2012 r.)
 • Udział w spotkaniu ekspertów w celu wymiany doświadczeń w zakresie rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego (ACL) pod kierunkiem doktora Alcindo Silvy w Hospital da Arrabida w Porto, Portugalia (2014 r.)
więcej

Certyfikaty