lek.

Tomasz Mazur

verifiedCreated with Sketch.

Ortopeda

35 opinii +dodaj

Umów wizytę oceń lekarza Zapytaj lekarza
26 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

Od początku drogi zawodowej upodobałem sobie zabiegi artroskopowe, które w czasach kiedy zaczynałem pracę nie były tak popularne jak obecnie, dlatego pierwsze kursy i staże odbyłem… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
35 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • M
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: W innym miejscu

  Bardzo dobry lekarz z dużą wiedzą fachową. Cierpliwy. Gorąco polecam tego lekarza. Jestem pełna optymizmu co do wybranej metody leczenia.

  Tomasz Mazur2018-07-18

  Dziękuję za ocenę :-)

 • J
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Medyczne Magnolia ParkUsługa: konsultacje ortopedyczne

  Bardzo dobry lekarz , gorąco polecam, wysłuchał oraz zlecił potrzebne badania do potwierdzenia mojego schorzenia i szczegółowo wyjaśnił możliwy dalszy proces leczenia jestem bardzo zadowolono z mojego wyboru lekarza i z pewnościom polecę go znajomym.

  Tomasz Mazur2018-07-04

  Dziękuję :-)

 • A
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: VRATISLAVIA MEDICA Szpital im. Św. Jana Pawła II we WrocławiuUsługa: konsultacja ortopedyczna

  Wizyta przebiegła sprawnie. Pan doktor odpowiedział szczegółowo na wszystkie moje pytania i rozwiał wątpliwości. Zalecił dalsze postępowanie. Jestem bardzo zadowolona z przebiegu konsultacji.

  Tomasz Mazur2018-06-25

  Dziękuję bardzo.

 • B
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Medyczne Magnolia ParkUsługa: konsultacje ortopedyczne

  Bardzo się cieszę, że poznałem doktora Mazura. Precyzyjnie i w bardzo krótkim czasie ocenił mój problem, by następnie wdrożyć stosowne oraz skuteczne leczenie. Jak najbardziej polecam.

  Tomasz Mazur2018-06-21

  Dziękuję za opinię.

 • J
  Lokalizacja: VRATISLAVIA MEDICA Szpital im. Św. Jana Pawła II we WrocławiuUsługa: ból kolan u nastolatki oraz skręcona kostka

  Bardzo konkretny lekarz. Wszystko dokładnie, szczegółowo pokazuje i przede wszystkim tłumaczy. Naprawdę bardzo profesjonalne, indywidualne podejście do pacjenta. U nas na szczęście skończyło się tylko na bandarzowniu kostki bandażem elastycznym i zabiegami (krioterapia, laser) na kolana. Liczyłam na pomoc i ją uzyskałam. Lekarz naprawdę godny polecenia.

  Tomasz Mazur2018-06-15

  Dziękuję bardzo i polecam się.

 • K
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Medyczne Magnolia ParkUsługa: konsultacje ortopedyczne - kolano

  Pan doktor bardzo fachowo i konkretnie podszedł do badania. Dopiero po wyjściu zorientowałam się, że wizyta trwała o wiele dłużej niż powinna, Pan doktor ani razu nie dał mi tego odczuć - dokładnie wysłuchał i odpowiedział na każde pytanie jakie miałam podpierając się za każdym razem konkretnymi przykładami. Bardzo polecam!

  Tomasz Mazur2018-06-15

  Byłyście Panie ostatnimi osobami tego dnia w CM Magnolia, dlatego mogłem sobie na to pozwolić, kolejka za drzwiami nie napierała. Wróciłem do domu później , ale zasłużyłem na pochwałę i opinię ;-)

 • P
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Centrum Medyczne Magnolia ParkUsługa: konsultacje ortopedyczne

  Krótko mówiąc bardzo dobry specjalista.Na początku wizyty dokładny wywiad,pózniej szczegółowe badanie.Wszystko zostało w przystępny i zrozumiały sposób wyjaśnione.Serdecznie polecam.

  Tomasz Mazur2018-06-06

  Dziękuję :-)

 • Lokalizacja: MKmedicUsługa: bolące kolano

  Mój mąż i ja jesteśmy pacjentami dr Mazura od 9 lat (dwie artroskopie kolan, złamany łokieć, bolące kolano, podanie fibryny bogatopłytkowej).
  Wszystkie wymienione przypadki zakończyły się pomyślnie dzięki diagnozie i leczeniu dr Mazura.
  Aby najtrafniej określić dr Mazura przytoczę słowa samego Hipokratesa: "Szlachetne cechy istnieją naprawdę u szlachetnych ludzi".
  Pozwolę sobie przedstawić te cechy z punktu widzenia pacjenta:
  - bardzo wysoka kultura osobista
  - profesjonalizm i szerokie kompetencje medyczne
  - życzliwość,spokój, cierpliwość, sympatia w stosunku do pacjenta
  - duże zaangażowanie dla każdego przypadku
  - stosowanie nowatorskich metod
  -fenomenalna pamięć
  Po wizycie - same pozytywne odczucia. Polecam dr Mazura wszystkim ortopedycznym pacjentom, a Doktorowi życzymy wielu sukcesów zawodowych
  Ewa i Tadeusz Mateusiakowie

  Tomasz Mazur2018-05-29

  Dziękuję bardzo za opinię.

 • H
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: MKmedicUsługa: nawracajace skrecenia kostki

  Bardzo miły i sympatyczny. Pełen profesjonalizm. Jasno i rzeczowo tłumaczy. Zawsze doradzi, słucha. A przede wszystkim miło wchodząc do gabinetu po dłuższym czasie nieobecności usłyszeć że Pan doktor pamięta twój przypadek.Dziekujemy.

  Tomasz Mazur2018-04-18

  Dziękuję za opinię :-) Pamięć ćwiczona wiele lat ;-)

 • E
  Lokalizacja: MKmedicUsługa: zaawansowany zespół cieśni kanału nadgarstka prawego z dużymi zanikami mięśni kłębu

  Pan Doktor Tomasz Mazur - wspaniały lekarz ortopeda. Przeprowadził u mnie zabieg operacyjny zespołu cieśni kanału nadgarstka prawego z dużymi zanikami mięśni kłębu. Diagnozy, które uzyskałam wcześniej od innego ortopedy, były mało optymistyczne. Jestem bardzo zadowolona i gorąco polecam Pana Doktora, jeżeli ktoś szuka dobrego specjalisty w tej dziedzinie. Ewa Pawlak

  Tomasz Mazur2018-04-06

  Też się cieszę z efektu :-)

Pytania pacjentów (57)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom
 • Witam,
  Biegam wyczynowo i mam problem z bólem pięt (guz piętowy i jego wewnętrzna strona) na RTG nie zauważono ostrogi, na USG widać płyn w miejscach występowania bólu. Miałem również przeprowadzony rezonans, ale z opisu wynika, że nie ma tam dużych zmian. Ból pojawia się podczas biegu, schodzenia po schodach (głównie rano/ duża sztywność stóp). Fizjoterapeuta zaproponował mi fizykoterpię w postaci fali uderzeniowej. Zgodziłem się, poszedłem jestem aktualnie po 2 zabiegach, po pierwszym zabiegu ból fajnie ustał, po drugim czuję większy ból. Tylko, że przy pierwszym podejściu Pani wykonując zabieg trafiła na każdej pięcie w miejsce tkliwe (znajduje się ono praktycznie na kości) co wywołało wtedy bardzo duży ból ale po samym zabiegu było super. Przy drugim podejściu nie chciała wjeżdżać na strefę występowania bólu bo stwierdziła, że po kościach nie może jeździć. Teraz moje pytanie brzmi czy na taką dolegliwość rzeczywiście dobra jest fala udrzeniowa i czy prosić aby ta Pani próbowała głowicę naprowadzać w miejsce występowania największego bólu?

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  lek. Tomasz Mazur

  Faktycznie wygląda na problem związany z ostrogą piętową. Moim zdaniem fala uderzeniowa jest optymalnym leczeniem. Należy aplikować falę w miejsce występowania największego bólu ( dozuje się częstotliwość i ciśnienie). Pełny i ostateczny efekt występuje po kilku lub kilkunastu tygodniach. Zwykle wykonuje się 5 zabiegów.

 • ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  lek. Tomasz Mazur

  Ropa ? Gorączka ? Szpital, antybiotyki dożylnie. Płukanie artroskopowe stawu...Chyba , że to nie ropa tylko Pan tak określa płyn stawowy z kolana, który często występuje po urazach jako wynik drażnienia… Więcej

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Od początku drogi zawodowej upodobałem sobie zabiegi artroskopowe, które w czasach kiedy zaczynałem pracę nie były tak popularne jak obecnie, dlatego pierwsze kursy i staże odbyłem w Niemczech – 2006 r. Berlin oraz Villingen-Schwenningen . Ogółem odbyłem kilkanaście kursów artroskopowych m.in. w ośrodku kadawerowym w Yorku. Zdobyte umiejętności wykorzystywałem w Oddziałach Ortopedycznych, w których pracowałem. Zrobiłem pierwszą w dziejach wrocławskiej Kliniki Ortopedii artroskopową rekonstrukcję więzadła krzyżowego.

  Drugą grupą zabiegów, w których się specjalizuje są operacje stóp tj. głównie paluchy koślawe. Oprócz praktycznej wiedzy pobranej w Klinice Ortopedii odbyłem kursy kadawerowe w Warszawie oraz krótki staż we Francji w Tuluzie.

  W czasie rezydentury w Klinice Ortopedii brałem udział w trzech badaniach klinicznych, dla firm : Astra Zeneca, Glaxo i Phizer.

  Poza tym odbyłem łącznie kilkadziesiąt kursów osteosyntezy, USG narządu ruchu oraz z zakresu Medycyny Sportowej. Z powodu zainteresowań sportowych oraz prywatnych przyjaźni sportowcy stanowią bardzo dużą grupę moich pacjentów.

  CERTYFIKATY

  Artroskopia – kursy w Polsce i zagraniczne
  Chirurgia stopy, korekcje deformacji stóp u dorosłych
  Medycyna sportowa
  Osteosynteza
  Ratownictwo medyczne
  USG narządu ruchu
  ZNAJOMOŚĆ JĘZYKÓW OBCYCH

  rosyjski
  angielski
  norweski (w trakcie nauki)
  HOBBY/ZAINTERESOWANIA

  Sport i podróże. Sport to pasja życiowa i zawodowa. Przejawia się czynnym uprawianiem narciarstwa biegowego, udziałem w zawodach narciarskich, pisaniem artykułów dla portalu Nabiegowkach.pl i magazynu „Bieganie” . Poza bieganiem na nartach i nartorolkach, gram w golfa , tenisa, jeżdżę na rowerze górskim, od czasu do czasu żegluję. Planuję połączyć zamiłowanie do podróżowania z narciarstwem biegowym, marzę, aby przebiec co najmniej 10 najważniejszych maratonów i półmaratonów narciarskich na świecie z cyklu Worldloppet.

Specjalizacje

 • Ortopedia i traumatologia narządu ruchu

Edukacja

 • Akademia Medyczna im. Piastów Śląskich, Wrocław ,1999 r.
 • Tytuł specjalisty w dziedzinie „Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu” , 2009 r.

Publikacje

 • ...

badge-likeCreated with Sketch. Certyfikaty ZnanyLekarz.pl