dr n. med.

Tomasz Matuszewski

verifiedCreated with Sketch.

Alergolog, Pediatra

12 opinii +dodaj

Ukończyłem Wydział Lekarski Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. Jestem specjalistą II st w zakresie pediatrii oraz specjalistą alergologii. Staże specjalizacyjne odbyłem w Klinice… więcej

Adresy i cenniki usług

Ocena pacjentów

4.5

Ogólna ocena
12 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • A

  Lekarz przeprowadził wyczerpujący wywiad. Potwierdził poprzednią diagnozę, ale dostał też alergię. Zalecił leczenie i azs i łzs. Wcześniej lekarze leczyli tylko jedno schorzenie terapiami nawzajem się wykluczającymi. Jesteśmy 3 tygodnie po wizycie a dziecko wygląda jak nigdy dotąd, o niebo lepiej. Zaczęło spokojnie spać i przybierać na wadze. Także trzymamy się porad doktora Matuszewskiego.

 • bardzo dobry i obiektywny specjalista. ostrozny w podawaniu lekow. probuje zrozumiec problem a nie leczyc zapobiegawczo.

 • A

  Pan doktor bardzo mi pomógł po wielu latach tułania się po różnych lekarzach i zaleczaniu choroby, a nie jej leczeniu. Jestem teraz pod jego opieką i zdecydowanie mogę polecić.

 • S

  Ta wizyta to wielkie rozczarowanie. Lekarz pomino zainkasowanie 150 pln za wizytę poświęcił mojemu rocznemu dziecku nie więcej niż 15 minut w czasie których nie zadał sobie trudu obejrzenia dziecka. Swoją dizgnozę oparł na wywiadzie który był wprawdzie konkretny i rzeczowy ale p. Doktor nie odmawiał sobie w jego trakcie złozśliwych komentarze pod moim adresem. Nie był pomocny uważam, że straciliśmy czas i pieniądze na tą wizytę.

 • K
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  Nie moge ocenić lekarza mianem Bardzo Dobrego ani w sumie dobrego bo nie powiedział mi nic wiecej niż sama wiedziałam. Moje odczucia są neutralne. Minus za to ze nie obejrzał dziecka od stóp do głów - plus za to ze poświęcił nam prawie godzine na cały wywiad. Nic nowego nie wniósł do naszego problemu

 • M

  Byłam u Pana doktora z córką, u której podejrzewane jest alegrologiczne podłoże dysfunkcji laryngologicznych. Doktor bardzo rzeczowy. Przeprowadził szczegółowy wywiad, na pierwszej wizycie zrobił córce testy skórne, które wykluczył alergię wziewną. Dokładnie wytłumaczył i odpowiedział na wszystkie moje pytania i wątpliwości. Jestem bardzo zadowolona z wizyty i wskazań i rekomendacji Pana doktora.

 • M
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  Spóżniliśmy się na wizytę a mimo wszystko nas przyjął (syn był ostatnim pacjentem Pana Doktora tego dnia). Konkretny, rzeczowy. Leki raczej pomagają, ale na to potrzeba niestety czasu... Wybiorę sie z pewnością na wizytę kontrolną.

 • M
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  Konkretny i rzeczowy lekarz, cierpliwy, potrafi słuchać. Byliśmy u niego z naszym trzylatkiem, Pan dr. Matuszewski przeprowadził z nami szczegółowy wywiad, odpowiadał na pytania, a następnie zbadał dziecko. Ma fajne podejście do dzieci:) Na pewno do niego wrócimy.

 • M

  Konkretny, rzeczowy a jednocześnie bardzo sympatyczny lekarz. Marzę aby wszyscy lekarze podobnie podchodzili do pacjenta i leczenia jak ten doktor.

 • D

  Miałam okazję się u niego leczyć. Jest konkretny, rzeczowy. Dokładnie sprawdza wszystkie symptomy. Jeszcze nigdy nie dobrał mi leków tak, by nie zadziałały. Bardzo fajnie się z nim rozmawia i można go o wszystko zapytać. Nie wygania pacjenta z gabinetu, tylko poświęca mu tyle czasu, ile należy. Jest bardzo oczytany i posiada naprawdę ogromną wiedzę. Dzięki niemu moja alergia już tak bardzo mi nie przeszkadza.

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Ukończyłem Wydział Lekarski Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. Jestem specjalistą II st w zakresie pediatrii oraz specjalistą alergologii. Staże specjalizacyjne odbyłem w Klinice Chorób Dzieci WAM w Łodzi oraz w Klinice Immunologii wieku Rozwojowego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi .Obecnie pracuję również jako starszy specjalista w Klinice Chorób Infekcyjnych i Alergologii w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie. Jestem autorem kilkunastu publikacji z dziedziny pediatrii i alergologii. Posiadam certyfikat zaawansowanych zabiegów reanimacyjnych. Specjalizuję się w diagnostyce i leczeniu problemów alergologicznych zarówno u dzieci jak i u dorosłych (m.in. wykonuję testy skórne, diagnostykę pokrzywek i obrzęków, prowadzę immunoterapię, zajmuję się również leczeniem atopowego zapalenia skóry, prowadzę chorych z alergią na jady owadów oraz wrodzonym obrzękiem naczynioruchowym – współpracuje z Polskim Stowarzyszeniem Pomocy Chorym z Obrzękiem Naczynioruchowym). Świadczę również porady z zakresu chorób infekcyjnych dla dzieci i dorosłych (m.in. borelioza, opryszczka, półpasiec, diagnostyka stanów gorączkowych).

Specjalizacje

 • Alergologia

Edukacja

 • Wojskowa Akademia Medyczna w Łodzi

Publikacje

 • Jestem autorem kilkunastu publikacji z dziedziny pediatrii i alergologii.

Staże

 • Klinika Chorób Dzieci WAM w Łodzi
 • Klinika Immunologii wieku Rozwojowego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi