dr n. med.

Tomasz Dziedzic

verifiedCreated with Sketch.

Neurochirurg

12 opinii +dodaj

Umów wizytę oceń lekarza
989 odwiedzin w ciągu 30 dni

Dr n. med. Tomasz Dziedzic specjalizuje się w leczeniu operacyjnym guzów mózgu (glejaki, oponiaki, gruczolaki przysadki, nerwiaki, osłoniaki, wyściółczaki), zmian naczyniowych mózgu… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
12 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • G
  Lokalizacja: PROFEMED Lekarze SpecjaliściUsługa: Przepuchlina kręgosłupa lędźwiowego

  Wspaniały lekarz. Trafiłam do pana doktora przypadkiem w celu konsultacji wypadniętego dysku. Inni lekarze tylko straszyli i zalecali natychmiastową operację, natomiast doktor Dziedzic uspokoił, wszystko fachowo wytłumaczył i przywrócił wiarę w to, że można mnie wyrehabilitować bez operacji. W dodatku mam wrażenie, że pan doktor szczerze interesuje się pacjentem. Dokładnie pamiętał o czym rozmawialiśmy na wizycie kilka tygodni wcześniej. Jak dla mnie lekarz "na szóstkę z plusem", na pewno nie zamienię go na innego.

 • M
  Lokalizacja: W innym miejscuUsługa: dyskopatia szyjna

  Niesamowity lekarz. Interesuje sie pacjentem, ma czas a przy tym jest konkretny, rzeczowy, opowiada w sposób zrozumiały. Ma super podejście do człowieka i przede wszystkim widzi człowieka a nie tylko medyczny przypadek!

 • P
  Lokalizacja: FIMEDICAUsługa: konsultacje neurochirurgiczne

  Pan Dorktor Bardzo rzeczowo i jasno wytłumaczył wszystko. Opisał moje dolegliwości i omówił dostępne możliwości. Czułam ogromne zaangażowanie, empatie i co najważniejsze ogromny profesjonalizm

 • R
  Lokalizacja: W innym miejscu

  Bardzo dobry lekarz. Godny zaufania. Poważnie traktuje pacjenta , angażuje się w jego leczenie. Załatwił nam miejsce w szpitalu, chociaż mógł ograniczyć się do wystawienia skierowania. Wykonał poważną operację z bardzo dobrym wynikiem. Cierpliwie wyjaśniał wszystko i uczciwie przedstawił wszystkie możliwości .
  Renata

 • A
  Lokalizacja: W innym miejscuUsługa: operacja dyskopatii

  Fantastyczny, cudowny człowiek. Trafiłam do niego na konsultację i po obejrzeniu moich badań od razu skierował mnie do szpitala. Mimo, że nie był moim lekarzem prowadzącym pojawił się na bloku operacyjnym aby powiedzieć, że jestem w dobrych rękach, że mam się nie bać i że wszystko będzie dobrze. Potem pojawił się również na sali pooperacyjnej żeby sprawdzić jak się czuję.
  Oprócz tego, że jest profesjonalistą to dodatkowo ciepłym, pełnym empatii człowiekiem.
  Oby więcej takich lekarzy.
  A ja Panie Doktorze bardzo dziękuję.
  Anna

 • E
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  Pan Dziedzic ma wspaniałe, rzeczowe podejście do pacjenta. Jest cierpliwy i profesjonalny. Pierwszy lekarz który dokładnie omówił ze mną wyniki badań, wszystko tłumaczył i odpowiedział na wszelkie moje pytania. Serdecznie polecam i żałuję że tak późno do Niego trafiłam.

 • M
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl

  Wspaniały lekarz i człowiek. Rzadkość w dzisiejszych czasach. Kompetentny, pomocny, niezwykła kultura i profesjonalizm. Polecam z czystym sumieniem.

 • J
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: PROFEMED Lekarze SpecjaliściUsługa: konsultacje neurochirurgiczne

  Wspanialy lekarz i czlowiek. Fachowiec i profesjonalista. Wykazuje sie duza empatia. Do dr. Dziedzica trafilismy 10 stycznia 2018. U meza zostal zdziagnozowany guz mozgu. Dr. Dziedzic wytłumaczył bardzo precyzyjnie co przed nami, radzil o niezwlekaniu z hospitalizacja, nie straszyl tylko wszystko bardzo szczegolowo tlumaczyl. Skierowal meza do szpitala i objal fachowa pomoca. Byl codziennie na rozmowie z mezem, podtrzymywal na duchu, otwarty i szczery. Bardzo pozytywny czlowiek. Operacja zakonczyla sie sukcesem. Guz usuniety, przed mezem jeszcze kolejne leczenie a my jestesmy pelni nadziei. Wszystko dzieki dr. Dziedzicowi. Szczerze polecamy doktora. Panie Doktorze z calego serca dziekujemy !!!
  Justyna i Krzysztof Kielak

 • M
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: PROFEMED Lekarze SpecjaliściUsługa: konsultacje neurochirurgiczne

  Profesjonalizm, dokładna analiza badan MRI i bardzo dużo cierpliwości do zadawanych przeze mnie pytań. Zdecydowanie polecam konsultacje u dr Dziedzica nie tylko ze względu na wysokie kompetencje, ale również spokój i życzliwość. Nie każdy lekarz potrafi uspokoić pacjenta, a dr Dziedzicowi jakimś cudem to się udaje.

 • M
  Lokalizacja: W innym miejscuUsługa: guz przysadki mózgowej

  Najcudowniejszy lekarz, jakiego poznałam. Operował mojego męża. Nie zostawia pacjenta bez opieki. Wszystko wytłumaczył. Cokolwiek się działo, zawsze służył pomocą. Jestem wdzięczna Bogu że trafiliśmy na takiego lekarza. Będziemy Mu dozgonnie wdzięczni. Mariola i Marek P.

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Dr n. med. Tomasz Dziedzic specjalizuje się w leczeniu operacyjnym guzów mózgu (glejaki, oponiaki, gruczolaki przysadki, nerwiaki, osłoniaki, wyściółczaki), zmian naczyniowych mózgu (tętniaki, naczyniaki, przetoki) i rdzenia kręgowego oraz bólów kręgosłupa (dyskopatia). W przypadku guzów przysadki wykorzystuje minimalnie inwazyjne, endoskopowe, przeznosowe dostępy do podstawy czaszki. Specjalizuje się również w usuwaniu guzów mózgu położonych w okolicach ważnych czynnościowo, wykonując między innymi operacje w znieczuleniu miejscowym („Awake cranotomy”).

  Uzyskał stopień naukowy doktora nauk medycznych na podstawie rozprawy dotyczącej: „Technik chirurgicznych reanimacji mięśni twarzy u pacjentów z uszkodzeniem nerwu twarzowego” na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.
  Wiedzę i doświadczenie zdobywał w Klinice Neurochirurgii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, w której ukończył specjalizację i uzyskał tytuł specjalisty neurochirurga. Swoje zainteresowania zawodowe, zarówno kliniczne jak i naukowe rozwijał podczas staży zagranicznych w renomowanych ośrodkach neurochirurgicznych.
  Na University of Pittsburgh School of Medicine i Weill Cornell University/New York Presbyterian Hospital w Stanach Zjednoczonych w zakresie chirurgii guzów podstawy czaszki, głównie w tematyce minimalnie inwazyjnych zabiegów do podstawy czaszki, gruczolaków przysadki.
  Dodatkowo odbył dwa staże w Klinice Neurochirurgii Uniwersytetu w Toronto w Toronto Western Hospital oraz w St.Micheal’s Hospital. W tym pierwszy staż dotyczył operacji w wybudzeniu w przypadku guzów mózgu położonych w okolicach elokwentnych, a drugi leczeniu chorób naczyniowych Ośrodkowego Układu Nerwowego.
  Poza zdobytą wiedza i doświadczeniem wynikiem powyższych staży były liczne publikacje naukowe.
  Dodatkowo uczestniczył w wielu kursach z zakresu chirurgii endoskopowej podstawy czaszki, guzów przysadki oraz mikrochirurgii tętniaków naczyń mózgowych oraz leczenia chorych z guzami pochodzenia glejowego.

  Adiunkt i wykładowca w Klinice Neurochirurgii I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

  Członek: Polskiego Towarzystwa Neurochirurgów.

  Autor i współautor 24 publikacji w recenzowanych czasopismach oraz 2 rozdziałów w podręcznikach z zakresu chirurgii podstawy czaszki.

  Zainteresowania kliniczne obejmują:

  - Minimalnie inwazyjne przeznosowe dostępy endoskopowe do guzów przysadki i okolicy okołosiodłowej. Operacje przez zespół multidiscyplinarny – we współpracy z Laryngologiem.

  - Operacje guzów mózgu (leczenie operacyjne z wykorzystaniem najnowszych technik obrazowania, monitorowania neurofizjologicznego w tym operacji w wybudzeniu - „awake craniotomy”).

  - Guzy podstawy czaszki (oponiaki, osłoniaki/nerwiaki), w tym guzy oczodołu.

  - Naczyniaki, tętniaki, przetoki (malformacje naczyniowe) mózgu i rdzenia kręgowego.

  - Guzy kanału kręgowego i rdzenia kręgowego

Specjalizacje

 • Neurochirurgia

Edukacja

 • I Wydział Lekarski, Warszawski Uniwersytet Medyczny
 • Specjalizacja w zakresie Neurochirurgii

Publikacje

 • Autor i współautor ponad 20 publikacji, 37 doniesień zjazdowych oraz 2 rozdziałów w książkach.

Znajomość języków

 • angielski

Staże

 • • Endoskopowa Chirurgia Podstawy Czaszki - Research Fellowship in Endoscopic Skull Base Surgical Neuroanatomy; University of Pittsburgh School of Medicine, Department of Neurological Surgery; Dr. Juan C. Fernandez – Miranda, MD
 • • Endoskopowa Chirurgia Podstawy Czaszki - Endoscopic Skull Base Fellowships Program; Weill Cornell Medical College, New York Presbyterian Hospital; Dr. Theodore H. Schwartz, MD
 • • Operacje w znieczuleniu miejscowym/operacje w wybudzeniu - Observership (Awake craniotomy) - Department of Neurosurgery; Toronto Western Hospital. Toronto, Ontario, Canada; Dr. Mark Bernstein
 • • Operacje w znieczuleniu miejscowym/operacje w wybudzeniu - Observership (Vascular neurosurgery) - Department of Neurosurgery; St. Michael’s Hospital, Toronto, Ontario, Canada; Dr. R. Loch Macdonald
więcej