dr n. med.

Tomasz Dziedzic

Neurochirurg

10 opinii +dodaj

Umów wizytę
858 odwiedzin w ciągu 30 dni

Dr n. med. Tomasz Dziedzic specjalizuje się w leczeniu operacyjnym guzów mózgu (glejaki, oponiaki, gruczolaki przysadki, nerwiaki, osłoniaki, wyściółczaki), zmian naczyniowych mózgu… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
10 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • P
  Lokalizacja: FIMEDICAUsługa: konsultacje neurochirurgiczne

  Pan Dorktor Bardzo rzeczowo i jasno wytłumaczył wszystko. Opisał moje dolegliwości i omówił dostępne możliwości. Czułam ogromne zaangażowanie, empatie i co najważniejsze ogromny profesjonalizm

 • R
  Lokalizacja: W innym miejscu

  Bardzo dobry lekarz. Godny zaufania. Poważnie traktuje pacjenta , angażuje się w jego leczenie. Załatwił nam miejsce w szpitalu, chociaż mógł ograniczyć się do wystawienia skierowania. Wykonał poważną operację z bardzo dobrym wynikiem. Cierpliwie wyjaśniał wszystko i uczciwie przedstawił wszystkie możliwości .
  Renata

 • A
  Lokalizacja: W innym miejscuUsługa: operacja dyskopatii

  Fantastyczny, cudowny człowiek. Trafiłam do niego na konsultację i po obejrzeniu moich badań od razu skierował mnie do szpitala. Mimo, że nie był moim lekarzem prowadzącym pojawił się na bloku operacyjnym aby powiedzieć, że jestem w dobrych rękach, że mam się nie bać i że wszystko będzie dobrze. Potem pojawił się również na sali pooperacyjnej żeby sprawdzić jak się czuję.
  Oprócz tego, że jest profesjonalistą to dodatkowo ciepłym, pełnym empatii człowiekiem.
  Oby więcej takich lekarzy.
  A ja Panie Doktorze bardzo dziękuję.
  Anna

 • E
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pan Dziedzic ma wspaniałe, rzeczowe podejście do pacjenta. Jest cierpliwy i profesjonalny. Pierwszy lekarz który dokładnie omówił ze mną wyniki badań, wszystko tłumaczył i odpowiedział na wszelkie moje pytania. Serdecznie polecam i żałuję że tak późno do Niego trafiłam.

 • M
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Wspaniały lekarz i człowiek. Rzadkość w dzisiejszych czasach. Kompetentny, pomocny, niezwykła kultura i profesjonalizm. Polecam z czystym sumieniem.

 • J
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: PROFEMED Lekarze SpecjaliściUsługa: konsultacje neurochirurgiczne

  Wspanialy lekarz i czlowiek. Fachowiec i profesjonalista. Wykazuje sie duza empatia. Do dr. Dziedzica trafilismy 10 stycznia 2018. U meza zostal zdziagnozowany guz mozgu. Dr. Dziedzic wytłumaczył bardzo precyzyjnie co przed nami, radzil o niezwlekaniu z hospitalizacja, nie straszyl tylko wszystko bardzo szczegolowo tlumaczyl. Skierowal meza do szpitala i objal fachowa pomoca. Byl codziennie na rozmowie z mezem, podtrzymywal na duchu, otwarty i szczery. Bardzo pozytywny czlowiek. Operacja zakonczyla sie sukcesem. Guz usuniety, przed mezem jeszcze kolejne leczenie a my jestesmy pelni nadziei. Wszystko dzieki dr. Dziedzicowi. Szczerze polecamy doktora. Panie Doktorze z calego serca dziekujemy !!!
  Justyna i Krzysztof Kielak

 • M
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: PROFEMED Lekarze SpecjaliściUsługa: konsultacje neurochirurgiczne

  Profesjonalizm, dokładna analiza badan MRI i bardzo dużo cierpliwości do zadawanych przeze mnie pytań. Zdecydowanie polecam konsultacje u dr Dziedzica nie tylko ze względu na wysokie kompetencje, ale również spokój i życzliwość. Nie każdy lekarz potrafi uspokoić pacjenta, a dr Dziedzicowi jakimś cudem to się udaje.

 • M
  Lokalizacja: W innym miejscuUsługa: guz przysadki mózgowej

  Najcudowniejszy lekarz, jakiego poznałam. Operował mojego męża. Nie zostawia pacjenta bez opieki. Wszystko wytłumaczył. Cokolwiek się działo, zawsze służył pomocą. Jestem wdzięczna Bogu że trafiliśmy na takiego lekarza. Będziemy Mu dozgonnie wdzięczni. Mariola i Marek P.

 • D
  Lokalizacja: W innym miejscuUsługa: AVM

  Pan dr Tomasz Dziedzic kilkukrotnie był moim lekarzem prowadzącym w szpitalu. Posiadający dużą wiedzę, szczery, empatyczny, zawsze pomocny. Polecam.
  Dorota P.

 • J
  Lokalizacja: W innym miejscuUsługa: operacja dyskopatii

  niesamowity człowiek, konkretny, bardzo sympatyczny, nastawiony pozytywnie do ludzi. to szczęście spotkać na swojej drodze takiego wybitnego, utalentowanego człowieka pełnego pasji. przy tym niesamowicie skromny ale pewny siebie. wspaniały lekarz i jednocześnie wspaniały człowiek. dziękuje za ojca :)

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Dr n. med. Tomasz Dziedzic specjalizuje się w leczeniu operacyjnym guzów mózgu (glejaki, oponiaki, gruczolaki przysadki, nerwiaki, osłoniaki, wyściółczaki), zmian naczyniowych mózgu (tętniaki, naczyniaki, przetoki) i rdzenia kręgowego oraz bólów kręgosłupa (dyskopatia). W przypadku guzów przysadki wykorzystuje minimalnie inwazyjne, endoskopowe, przeznosowe dostępy do podstawy czaszki. Specjalizuje się również w usuwaniu guzów mózgu położonych w okolicach ważnych czynnościowo, wykonując między innymi operacje w znieczuleniu miejscowym („Awake cranotomy”).

  Edukacja: Absolwent I Wydziału Lekarskiego na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Na tym samym wydziale uzyskał stopień naukowy doktora nauk medycznych na podstawie rozprawy dotyczącej technik chirurgicznych reanimacji mięśni twarzy u pacjentów z uszkodzeniem nerwu twarzowego. Rozprawa doktorska została wybrana najlepszą pracą doktorską w zakresie neurochirurgii w konkursie organizowanym przez Zarząd Polskiego Towarzystwa Neurochirurgów.

  Doświadczenie: Wiedzę i doświadczenie zdobywał w Klinice Neurochirurgii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, w której ukończył specjalizację i uzyskał tytuł specjalisty neurochirurga. Swoje zainteresowania zawodowe, zarówno kliniczne jak i naukowe rozwijał podczas staży zagranicznych w renomowanych ośrodkach neurochirurgicznych. Na University of Pittsburgh School of Medicine i Weill Cornell University/New York Presbyterian Hospital w Stanach Zjednoczonych w zakresie chirurgii guzów podstawy czaszki, głównie w tematyce minimalnie inwazyjnych zabiegów do podstawy czaszki, gruczolaków przysadki. Dodatkowo odbył dwa staże w Klinice Neurochirurgii Uniwersytetu w Toronto w Toronto Western Hospital oraz w St.Micheal’s Hospital. W tym pierwszy staż dotyczył operacji w wybudzeniu w przypadku guzów mózgu położonych w okolicach elokwentnych, a drugi leczeniu chorób naczyniowych Ośrodkowego Układu Nerwowego. Poza zdobytą wiedza i doświadczeniem wynikiem powyższych staży były liczne publikacje naukowe. Dodatkowo uczestniczył w wielu kursach z zakresu chirurgii endoskopowej podstawy czaszki, guzów przysadki oraz mikrochirurgii tętniaków naczyń mózgowych oraz leczenia chorych z guzami pochodzenia glejowego.

  Adiunkt i wykładowca w Klinice Neurochirurgii I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

  Członek: Polskiego Towarzystwa Neurochirurgów.

  Autor i współautor 24 publikacji w recenzowanych czasopismach oraz 2 rozdziałów w podręcznikach z zakresu chirurgii podstawy czaszki.

  Zainteresowania kliniczne obejmują:

  - Minimalnie inwazyjne przeznosowe dostępy endoskopowe do guzów przysadki i okolicy okołosiodłowej. Operacje przez zespół multidiscyplinarny – we współpracy z Laryngologiem.

  - Operacje guzów mózgu (leczenie operacyjne z wykorzystaniem najnowszych technik obrazowania, monitorowania neurofizjologicznego w tym operacji w wybudzeniu - „awake craniotomy”).

  - Guzy podstawy czaszki (oponiaki, osłoniaki/nerwiaki), w tym guzy oczodołu.

  - Naczyniaki, tętniaki, przetoki (malformacje naczyniowe) mózgu i rdzenia kręgowego.

  - Guzy kanału kręgowego i rdzenia kręgowego

Specjalizacje

 • Neurochirurgia

Ukończone szkoły

 • I Wydział Lekarski, Warszawski Uniwersytet Medyczny (2009r.)
 • Specjalizacja w zakresie Neurochirurgii (2017r.)

Publikacje

 • Autor i współautor ponad 20 publikacji, 37 doniesień zjazdowych oraz 2 rozdziałów w książkach.

Znajomość języków

 • angielski

Staże

 • • Endoskopowa Chirurgia Podstawy Czaszki - Research Fellowship in Endoscopic Skull Base Surgical Neuroanatomy; University of Pittsburgh School of Medicine, Department of Neurological Surgery; Dr. Juan C. Fernandez – Miranda, MD kwiecień – wrzesień 2016
 • • Endoskopowa Chirurgia Podstawy Czaszki - Endoscopic Skull Base Fellowships Program; Weill Cornell Medical College, New York Presbyterian Hospital; Dr. Theodore H. Schwartz, MD. czerwiec – wrzesień 2014
 • • Operacje w znieczuleniu miejscowym/operacje w wybudzeniu - Observership (Awake craniotomy) - Department of Neurosurgery; Toronto Western Hospital. Toronto, Ontario, Canada; Dr. Mark Bernstein; kwiecień 2014
 • • Operacje w znieczuleniu miejscowym/operacje w wybudzeniu - Observership (Vascular neurosurgery) - Department of Neurosurgery; St. Michael’s Hospital, Toronto, Ontario, Canada; Dr. R. Loch Macdonald; marzec 2013
więcej

Zdjęcia