Umów wizytę Zapytaj lekarza 28 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

Studia lekarskie ukończyłem w 2002 roku - Śląska Akademia Medyczna w Katowicach, w kolejnych latach pracowałem w Rzeszowie w Szpitalu Wojewódzkim nr 2, w roku 2009 uzyskałem tytuł specjalisty… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
10 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • M
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Podkarpackie Centrum Leczenia Chorób Cywilizacyjnych Medicarpathia Sp. z o.o.Usługa: konsultacja kardiolga dziecięcego (z ECHO serca)

  Wizyta przebiegla w miłej atmosferze. Pan doktor bardzo życzliwy. Profesjonalne podejście do pacjenta, jestem bardzo zadowolona z przebiegu wizyty. Doktor Szymon dokładnie wyjaśnił, co zaobserwował podczas badania oraz powiedział o wszystkich potrzebnych zaleceniach.

 • J
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Podkarpackie Centrum Leczenia Chorób Cywilizacyjnych Medicarpathia Sp. z o.o.Usługa: konsultacja kardiolga dziecięcego (z ECHO serca)

  Bardzo miły i rzeczowy Pan Doktor. Wyjaśnił wszystkie kwestie i cierpliwie odpowiadał na zadawane pytania. Delikatny i spokojny podczas wykonywania badania co w przypadku konsultowania niemowlaka jest bardzo ważne. Szczerze polecam wizyte u Pana Doktora

 • G
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Podkarpackie Centrum Leczenia Chorób Cywilizacyjnych Medicarpathia Sp. z o.o.Usługa: konsultacja kardiologa dziecięcego (z ECHO serca)

  Pan Doktor byl bardzo pomocny, kompetentny i konkretny. Bez "owijania w bawelne" powiedzial co dolega dziecku. Dziecko zostalo zbadane od stop do glow, rzeczowo odpowiadal na kazde pytanie. Polecam z czystym sumieniem.

 • K

  Wizyta przebiegla w milej atmosferze. Pan doktor bardzo dokladnie badal naszego syna, opisujac nam to co widzi na ekranie monitora do usg. Uspokoil i odpowiedzial na wszystkie nasze pytania.

 • W
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Podkarpackie Centrum Leczenia Chorób Cywilizacyjnych Medicarpathia Sp. z o.o.Usługa: konsultacja kardiolga dziecięcego (z ECHO serca)

  Pan doktor bardzo miły . Profesjonalne podejście do pacjenta ,jesteśmy bardzo zadowolone z córką z przebiegu wizyty.Doktor Szymon dokładnie wyjaśnił ,co zaobserwował podczas badania oraz powiedział o wszyskich potrzebnych zaleceniach.

 • E

  Mój synek jest po operacji wady serca w Warszawie. Od roku jesteśmy również pod opieką doktora Figurskiego. Jak tylko coś mnie niepokoi zawsze bez problemu przyjmuje nas na konsultację. Przyjazny dla pacjenta i rodzica. Uważnie słucha i rzeczowo odpowiada na pytania. Nie wprowadza zbędnej paniki, konkretny. Bardzo zaangażowany. Jesteśmy bardzo zadowoleni.

 • M

  Pan doktor opiekuje sie moim 6miesiecznym synkiem od momentu jak rozpoznano wade . Bardzo dobrze wykonuje echo serca, wszystko dokladnie tłumaczyi i nie robi nic na szybko.Zawsze mozna skonktatnowac sie z nim telefonicznie.Polecam!!

 • L

  super lekarz!!!!!!!!!!!!sympatyczny,wyrozumiały,profesjonalny!Naprawdę fajny lekarz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • I

  Najlepszy lekarz jakiego znam. Robił mi wielokrotnie USG i razem z innymi lekarzami próbowali mi pomóc. Długo nie wiedzieli co mi jest. Spędziłam w szpitalu gdzie leczy ponad 2 miesiące i poznałam go trochę. Jest bardzo miły i troszczy się o wszystkich. Dlatego uważam go za wybitnego specjalistę.

 • E

  Szymon Figurski - specjalista pediatra, certyfikowany ultrasongrafista w badaniach dzieci.

  Ja do tego lekarza trafiłam na badanie USG kolana. Doktor ma świetne podejście do pacjenta, jest miły, sympatyczny, bardzo fachowy i genialnie wykonuje swoją pracę!
  Bardzo pomógł w diagnozie urazu mojego kolana.! ;)) Jeden wielki pozytyw.

Pytania pacjentów (19)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom
 • witam mam pytanko gdzie mam sie udac z dzieckiem z zgrubieniem na lewej piersi

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Szymon Figurski

  należy wykonać USG piersi, najczęściej stwierdzamy rozrost tkanki gruczołowej, i w zależności od wieku i płci dziecka kierujemy na dalszą diagnostykę lub nie, rzadsze przyczyny to włókniak, naczyniak, torbiel itp, aby wybrać specjalistę do którego należy się udać najpierw należy wykonać USG aby zobaczyć z czym mamy do czynienia. Pozdrawiam

 • Pytanie dotyczące wady serca

  Moja córka 3 lata atrezja zastawki płucnej z masywną niedomykalnością zastawki trójdzielnej. Jest po wymianie zastawek. Wczoraj wyszłyśmy do domu po zapaleniu płuc. Antybiotyk dostawała 6 dni doustnie (klabax)i nie było poprawy. W szpitalu 7 dni juz antybiotyki dożylnie. Wątroba podczas przyjęcia bez zarzutu. Wczoraj przed wypisem zrobiono nam usg brzucha i okazało się że w badaniu jamy brzusznej jest wystająca na około 3 cm watroba spod luku zebrowego prawego. Co to moze oznaczać? Czy po takim czasie przyjmowania antybiotyków mogło się tak zadziać z wątrobą czy mam się martwić o serce i niewydolność oddechową?saturacje 93 jak jest w pełni zdrowa ma 99

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Szymon Figurski

  Na pierwszym miejscu za przyczynę powiększenie wątroby należy uznać u córki - masywną niedomykalność trójdzielną, która zwykle w czasie infekcji jeszcze bardziej się nasila, w USG widzimy wówczas poszerzone żyły wątrobowe, na drugim miejscu można brać pod uwagę samą infekcję, sytuację w której leki / antybiotyki powodują obrzęk i powiększenie wątroby jest bardzo bardzo rzadka, czasami przy stosowaniu antybiotyków stwierdzamy podwyższenie aktywności enzymów wątrobowych (Aspat/Alat) - jednak badanie te zwykle się normują w ciągu 1-2 tygodni po zaprzestaniu stosowania antybiotyków.

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Studia lekarskie ukończyłem w 2002 roku - Śląska Akademia Medyczna w Katowicach, w kolejnych latach pracowałem w Rzeszowie w Szpitalu Wojewódzkim nr 2, w roku 2009 uzyskałem tytuł specjalisty w dziedzinie pediatrii, w następnych latach zostałem oddelegowany na staż specjalizacyjny do Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu, gdzie w 2014 roku uzyskałem tytuł specjalisty w dziedzinie kardiologii dziecięcej, w tym samym roku otrzymałem nagrodę od Ministra Zdrowia za najlepiej zdany egzamin w swojej dziedzinie w skali kraju. Od 2015 roku pełnię funkcję konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie kardiologii dziecięcej w województwie podkarpackim.
  Dodatkowo posiadam 20 letnie doświadczenie w wykonywaniu badań USG, początki mojej przygody z ultrasonografią sięgają czasów studenckich, gdzie w ramach koła naukowego wykonywaliśmy badania dopplerowskie w tętnicach szyjnych i udowych, w następnych latach wraz z rozpoczęciem specjalizacji z pediatrii wyspecjalizowałem się w badaniach dzieci. Wykonuję wszelkie rodzaje badań ultrasonograficznych u dzieci, w tym badania trudno dostępne - takie jak: badania dopplerowskie u dzieci, badania tylnego dołu czaszki i rdzenia kręgowego u noworodków, badania układu kostno stawowego, badanie w kierunku zespołu dziadka do orzechów, ocenę naczyniaków z kwalifikacją do leczenia propranololem u niemowląt, ocenę zarastania szwów czaszkowych i ciemiączek (kraniostenozy), ocenę jelit, badanie w kierunku refluksu u niemowląt.

Specjalizacje

 • Kardiologia dziecięca
 • Pediatria

Ukończone szkoły

 • Śląska Akademia Medyczna w Katowicach - wydział Lekarski (dylom ukończenia studiów 2002r.)

Nagrody i wyróżnienia

 • Nagroda Ministra Zdrowia za najlepiej zdany egzamin w swojej dziedzinie w skali kraju.

Znajomość języków

 • angielski

Staże

 • Staż specjalizacyjny z kardiologii dziecięcej - Śląskie Centrum Chorób Serca 2011-2014.

Certyfikaty

Choroby

 • wrodzone wady serca
 • zaburzenia rytmu serca u dzieci
 • nadciśnienie tętnicze u dzieci
 • badania USG u dzieci (wszystkie rodzaje)