prof. dr hab. n. med.

Stefan Baron

Stomatolog, Protetyk

Prof. dr hab. n.med. Stefan Baron Specjalizacje: Implantologia, protetyka, TMD Lekarz w klinice KOSMO DENTAL CLINIC, a jednocześnie naukowiec Śląskiego Uniwersytetu Medyczneg... więcej

Adresy i cenniki

Doświadczenie i kwalifikacje

about-me-iconCreated with Sketch. O mnie

 • Prof. dr hab. n.med. Stefan Baron

  Specjalizacje: Implantologia, protetyka, TMD

  Lekarz w klinice KOSMO DENTAL CLINIC, a jednocześnie naukowiec Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Od ponad 30 lat prowadzi badania nad zaburzeniami czynnościowymi narządu żucia. Wnioski ze swoich badań przedstawił w ponad stu publikacjach w polskich i zagranicznych czasopismach specjalistycznych.

  W KOSMO DENTAL CLINIC specjalizuje się głównie w interdyscyplinarnym leczeniu bruksizmu – przypadłości związanej z zaburzeniami zwarcia oraz bólami głowy.

  Jest też doświadczonym specjalistą w dziedzinie implantologii. Dość powiedzieć, że to właśnie on był jednym z pierwszych lekarzy wprowadzających do Polski tą dziedzinę stomatologii.

  Od roku 2012 współpracuje z Politechniką Śląską, a owocem tej kooperacji są coraz efektywniejsze metody leczenia bruksizmu.

Specjalizacje

 • Protetyka stomatologiczna
 • Chirurgia stomatologiczna
 • Stomatologia ogólna

Ocena pacjentów:

Dodaj własną opinię
 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Świetny fachowiec. Polecam zdecydowanie. Trafna diagnoza i pełen profesjonalizm. Przy okazji przemiły człowiek.

 • Bardzo dobry fachowiec. Szybka diagnoza i leczenie. Miła i profesjonalna obsługa. Rzeczowe podejście do problemu.

 • R

  Jestem bardzo zadowolona z fachowej pomocy jakiej Pan profesor udzielił mojej córce. Jest to wybitny specjalista, który bardzo starannie podchodzi do każdego przypadku. Widać, że każdy pacjent jest dla profesora bardzo ważny. Profesor proponuje rozwiązania kompleksowe i przemyślane. Wszystko dokładnie tłumaczy (a nawet rysuje, jeśli trzeba). W pełni ufam Panu profesorowi w kwestii zdrowego uśmiechu mojej córki. W klinice panuje bardzo miła atmosfera. Wszyscy członkowie zespołu są uprzejmi i sympatyczni. Szczerze polecam usługi Pana profesora, które są na najwyższym poziomie.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Bardzo fachowa pomoc, nawet w skomplikowanych przypadkach. Usługi na najwyższym poziomie, oraz bardzo miła obsługa. POLECAM

 • Pelen profesjonalizm. Mily, dostepny w rozmowie, wyksztalcony Pan, odpowiedział na wszystkie moje pytania.

 • Ł

  W lipcu 2013 byłem u S.Barona z bólami głowy(bruksizm). Dostałem szynę. Wizyty trwały kilkanaście minut. Później jeszcze byłem ze dwa razy, prof. doszlifowywał szynę. Kupę kasy za wizyty. Problem nie rozwiązany. Wg. prof ból sami musi przejść, bo musi... Jak na klinikę leczenia bólu to amatorka, co z innymi metodami? Znieczulenia w żuchwę, a blokady sterydowe? Ja mam o tym wiedzieć, bo to się płaci dużo to powinno się wiedzieć coś więcej. A korekcja szczęki? Okazuję się, że szczena nie chodzi mi jak należy. Ponad dwa lata cierpienia od bólu głowy uciskowego,palącego z tyłu głowy. Nie polecam.

 • Komfortowo i konkretnie. Zostałam sprawnie zdiagnozowana - bez stresu, czekania i odsyłania. Otrzymałam szczegółowe informacje i wskazówki. Pan profesor cierpliwie odpowiadał na wszystkie moje pytania. Jest bardzo sympatycznym człowiekiem z poczuciem humoru - co jest ważne w tym fachu bo rozładowuje stres. Fachowiec-konkret!
  Miły personel o wysokiej kulturze osobistej, specjalista posiadający dużą wiedzę na pokładzie, świetne wyposażenie - czegóż chcieć więcej? :)

  Do niezadowolonych: wizyta u specjalisty zawsze jest dość krótka bo specjaliści są rzeczowi. Wszędzie. A bruksizm ma podłoże psychiczne (stres), o czym profesor informuje - przynajmniej mnie poinformował. Tak więc nie należy wymagać od szyny załatwienia sprawy w 100%, potrzebne jest też udanie się do psychiatry, który pokieruje leczeniem zestresowanej "psyche" :)

 • Dziwią mnie tak dobre opinie o prof. Baronie. Sam byłem jego pacjentem, leczyłem bruksizm, trudno żeby profesor nie był dobrym fachowcem w tym co robi! Natomiast stosunek do pacjenta, ilość czasu poświęcona na rozmowę (w czasie wizyty prywatnej) jest żałosna. Niestety jeśli chodzi o coraz bardziej popularny bruksizm, rozmowa z pacjentem jest bardzo potrzebna ponieważ jest to bardziej schorzenie psychosomatyczne a nie protetyczne. Szyny stosowane przez protetyków nie leczą bruksizmu w żaden sposób, powodują jedynie że zęby nie ścierają się między sobą tylko trą i naciskają o tworzywo. Praktyka w Gliwicach nazywała się centrum leczenia bólów głowy i stawów skroniowo żuchwowych, niestety nie dajcie sobie wmówić, że bruksizm jedynie może być leczony przez stomatologów, oczywiście diagnostyka jak najbardziej musi być wykonana przez protetyka natomiast leczenie powinien prowadzić też psycholog, rehabilitant, osteopata.
  Byłem u innego lekarza na wizycie prywatnej, SZOK!!! Pierwsza wizyta chyba trwała z godzinę, dokładne badanie, instruktaż, ćwiczenia, masaże, informacje o chorobie i jak w ogóle żyć z chorobą, zalecenia jeśli chodzi o ćwiczenia do domu, pytania o stan psychosomatyczny pacjenta, o rodzaje stresu po prostu SZOK! Różnica kolosalna, jedna wizyta dała mi więcej niż wieloletnie leczenie, szkoda przecież profesor też ma taką wiedzę ale ma gdzieś pacjentów lub traktuje ich źle dlatego nie udziela tego typu informacji. Być może niektórzy nadają się do pracy naukowej a nie koniecznie do leczenia ludzi.

 • Profesor Baron, może jest tylko tak przechwalony, leczyłam się u niego ponad pół roku i nic. Leczyłam się niby na bruksizm....Mało, że mnie nie wyleczył to jeszcze przez szynę przebudował mi zgryz, który wcześniej był ok. Teraz niedość że ból jest dalej to nie mogę wszystkiego normalnie jeść. A dodam, że straciłam przez to pseudoleczenie dobre 1500 PLN. Odradzam osobiście

 • Sam bedac chirurgiem jestem pacjentem Profesora od szesciu lat. Dokonal calkowitej rekonstrukcji mojego zgryzu
  w dwa tygodnie. Stomatolodzy we Francji proponowali to zrobic w ciagu szesciu miesiecy (sic!).
  Dlatego, zeby moc sie leczyc u Prof. Barona przylatuje do Niego z Afryki.
  Dzieki Profesorze !
  M.R.