dr n. med.

Stanisław Szempliński

verifiedCreated with Sketch.

Urolog

11 opinii +dodaj

Umów wizytę oceń lekarza
349 odwiedzin w ciągu 30 dni

Historia zawodowa: 12.2016 / Starszy asystent w I Zespole Dydaktyki Urologicznej CMKP, Europejskie Centrum Zdrowia Otwock 01.01.2014 / Adiunkt Kliniki Urologii CMKP 2013-2016… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
11 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • J
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Europejskie Centrum Zdrowia OtwockUsługa: konsultacje urologiczne

  Byłem u doktora pierwszy raz ale polecam P. doktora każdemu z problemami urologicznymi Pełen profesjonalizm, sympatyczny i rzeczowy. Wysłuchał a następnie przedstawił plan dalszego postępowania.

 • Lokalizacja: BORAMEDUsługa: konsultacja urologiczna

  Polecam P. doktora każdemu z problemami urologicznymi Pełen profesjonalizm, sympatyczny i rzeczowy. Wysłuchał a następnie przedstawił plan dalszego postępowania. Zakwalifikowanie na NSS w ECZ Otwock. Jestem po zabiegu w wykonaniu b. dobrego specjalisty dr Szemplińskiego.

 • T
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Europejskie Centrum Zdrowia OtwockUsługa: konsultacje urologiczne

  Niewątpliwie bardzo kompetentny lekarz o dużej wiedzy (nie tylko w swojej specjalności). Wyczuwa się jego empatię w stosunku do pacjenta. W sposób zrozumiały ( dla laika!) przedstawił moją sytuację , przewidywany tok postępowania na dwa kroki naprzód i sprawił, że wyszedłem z gabinetu spokojniejszy i ufniej patrzący w przyszłość.

 • G
  Lokalizacja: Europejskie Centrum Zdrowia OtwockUsługa: częściowe wycięcie nerki wraz z guzem (NSS)

  Doktor Szempliński udzielał mi konsultacji i zakwalifikował do NSS. Operacja odbyła się pod koniec listopada 2017 i przeprowadził ją właśnie Pan Doktor, metodą otwartą.
  Bardzo szybko doszedłem do siebie w szpitalu, rekonwalescencja po szpitalu także przebiegła szybko - po miesiącu zwolnienia czułem się na siłach żeby wrócić do pracy. O dziwo mimo braku objawów guza mogę powiedzieć że dzisiaj, po operacji, czuję się ogólnie znacznie lepiej niż przed. Nie odczuwam jakichś szczególnych dolegliwości w związku z tym nota bene bardzo poważnym zabiegiem poza i tak niewielkimi ograniczeniami w sprawności.
  W mojej ocenie Doktor Szempliński jest znakomitym specjalistą.

 • E
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Europejskie Centrum Zdrowia OtwockUsługa: konsultacje urologiczne

  Wizyta przebiegła w miłej atmosferze - wniosła nadzieję na pozytywne rokowania wdrożonego leczenia, lekarz udzielał wyczerpująco odpowiedzi na zadawane pytania.

 • M
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: BORAMEDUsługa: konsultacje urologiczne

  Bardzo sympatyczny, rzeczowy i kompetentny. W sposób bardzo jasny i obrazowy opisał moją dolegliwość z medycznego punktu widzenia, przedstawiając perspektywę dalszego leczenia. Wizyta bardzo mnie uspokoiła, przebiegła w ciepłej i miłej atmosferze. Szczerze polecam p.doktora. magdalena

 • T
  Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Europejskie Centrum Zdrowia OtwockUsługa: nowotwór prostaty

  Jestem pod stała opieka Dr Szemplinskiego już prawie rok. Otwartość , szczerość empatia w stosunku do pacjenta , doświadczenie i pełen profesjonalizm. Wiem, ze jestem pod dobra opieka fantastycznego urologa. Przy każdej wizycie zaskakuje mnie otwartością. Każda moja wątpliwość każde pytanie i każdy problem dotyczący mojej choroby jest w sposób jasny i prosty wyjaśniony przez Pana Doktora. W tych trudnych chwilach dzięki niemu czuje się bezpiecznie bo wiem, ze jestem pod pewna, profesjonalna opieka. Uwaga! Lekarz z powołania Polecam!!!!!!

 • V

  W związku z podejrzeniem guza nowotworowego prostaty w MRI wykonałem biopsję w szpitalu w Gdańsku lecz wynik ten nie dawał mi spokoju, ponieważ tylko biopsja celowana (fuzyjna) jest w stanie trafić precyzyjnie w podejrzane ognisko. Wyczytałem w internecie i zgłosiłem się do ACK w Warszawie z wynikiem MRI nagranym na płytce do pana Doktora Szemplińskiego, który pierwszy w Polsce wykonał tego typu celowaną biopsję. Niewiele ośrodków w Europie a także w Stanach wykonuje tego typu badania, ponieważ wymagają one dużej wiedzy, doświadczenia, szkoleń za granicą, no i posiadania bardzo drogiego sprzętu.
  Dr Szempliński przez ponad godzinę bardzo starannie, precyzyjnie pobrał mi kilkanaście próbek do badania z tego podejrzanego miejsca oraz standardowo z pozostałych części prostaty. Znalazł też czas mimo, że było już bardzo póżno na rozmowę ze mną i odpowiedział na wiele nurtujących mnie pytań.
  Pomyśleć tylko ilu mężczyzn żyło by nadal gdyby mieli wcześniej wykonaną taką właśnie celowaną biopsję i gdyby w razie potrzeby szybko poddali się operacji usunięcia prostaty ! Cena biopsji to i tak żadna w stosunku do tak drogiego sprzętu, utrzymania Poradni i personelu.
  Chciałbym tą drogą serdecznie podziękować Panu Doktorowi za cierpliwość, życzliwość i pogratulować podjęcia się wykonywania tak trudnych, nowatorskich zabiegów, jakże często ratujących życie.
  Adam W. z Gdańska

 • K
  Lokalizacja: Akademickie Centrum Medyczne

  W razie potrzeby zachęcam do wykonania biopsji fuzyjnej u pana doktora Szemplińskiego. W moim przypadku ta metoda dała jednoznaczną diagnozę. Dr Szempliński przed zabiegiem poświęcił mi bardzo dużo czasu, opisał szczegółowo różnice vs tradycyjna biopsja, odpowiedział na wiele pytań, co pomogło mi podjąć decyzję o jej przeprowadzeniu. Duża troska o pacjenta. W razie dodatkowych pytań, możliwość kontaktu także drogą mailową. Bardzo polecam.

 • Lokalizacja: Europejskie Centrum Zdrowia Otwock

  Kiulka lat temu stwierdzono u mnie raka prostaty w dość zaawansowanej postaci. Przeszedłem operację która wykonał osobiście Dr Szempliński, a ostatnio drugą dzięki której usunął niezwykle uciążliwe nietrzymanie moczu. Z mojego punktu widzenia mogę tylko jedno powiedzieć.
  Dziękuję Doktorze.,

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Historia zawodowa:

  12.2016 / Starszy asystent w I Zespole Dydaktyki Urologicznej CMKP, Europejskie Centrum Zdrowia Otwock

  01.01.2014 / Adiunkt Kliniki Urologii CMKP

  2013-2016 / p.o. Ordynatora Klinicznego Oddziału Urologii SPSK im.Prof.W.Orłowskiego, CMKP

  2011-2013 / Zastępca Ordynatora i Lekarz w Oddziale Urologii Międzyleskiego Szpitala Specjalistycznego w Warszawie

  2009-2011 / Asystent w/w Klinice

  2003-2008 / Młodszy asystent w Klinice Urologii Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego

  2001-2003 / Młodszy asystent w Klinice Chirurgii Ogólnej Gastroenterologicznej i Żywienia AM w Warszawie

  1999-2001 / Staż podyplomowy w Centralnym Szpitalu Klinicznym Akademii Medycznej w Warszawie

  Od 2003 roku pracuje w Klinice Urologii CMKP.
  Zajmuję się głównie urologią onkologiczną, ze szczególnym uwzględnieniem diagnostyki raka gruczołu krokowego oraz operacyjnym leczeniem raka pęcherza moczowego i nerki. Każdego dnia operuję chorych; endoskopowo, laparoskopowo i w sposób tradycyjny.
  Zainteresowanie diagnostyką raka stercza znalazło odzwierciedlenie mojej pracy doktorskiej pt:” Krytyczna ocena własnego schematu biopsji „mappingowej” stercza u mężczyzn, u których podejrzenie raka stanowi jedynie wzrost stężenia PSA w surowicy krwi.”, praca ta została nagrodzona Nagrodą im. prof. Tadeusza Krzeskiego dla najlepszej pracy doktorskiej w dziedzinie urologii obronionej w 2010 roku.
  Dla pogłębienia wiedzy dotyczącej tego zagadnienia w lipcu 2016 roku odbłem staż naukowy pod kierownictwem prof. P.Mozera w Hôpital Universitaire Pitié Salpetričre w Paryżu, dotyczący biopsji fuzyjnej stercza.
  W listopadzie 2016 roku wykonałem pierwszą w Polsce biopsję gruczołu krokowego z zastosowaniem elastycznej fuzji obrazów rezonansu magnetycznego i USG. Technika ta pozwala rozpoznawać nawet bardzo małe ogniska raka.

  Zapisanie się przez portal Znany lekarz dotyczy wyłącznie pełnej wizyty, USG lub wizyty i USG. Przez portal nie dokonuje się zapisów na konsultację z wynikami, receptę itp.

  BORAMED
  BORAMED (informacja dla pacjentów firm ubezpieczeniowych):

  Klientów towarzystw ubezpieczeniowych pragnących umówić się na wizytę w ramach ubezpieczenia prosimy o kontakt telefoniczny z Przychodnią, bądź z infolinią towarzystwa ubezpieczeniowego (zgodnie z zasadami zapisów danego ubezpieczyciela).

  Wiek przyjmowanych pacjentów o 16 roku życia.

Specjalizacje

 • Urologia

Edukacja

 • 2003-2008 Studia Doktoranckie w Klinice Urologii Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego zakończone obronieniem rozprawy doktorskiej pt: „Krytyczna ocena własnego schematu biopsji mappingowej stercza u mężczyzn, u których podejrzenie raka stanowi jedynie podwyższenie stężenia PSA w surowicy.”
 • 2004-2009 Studia specjalizacyjne z urologii w Klinice Urologii Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie zakończone egzaminem specjalizacyjnym (Specjalista Urolog oraz Fellow of European Board of Urology)
 • 2001-2003 Studia specjalizacyjne z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Ogólnej Gastrologicznej i Żywienia AM w Warszawie (przerwane)
 • 1993-1999 Akademia Medyczna w Warszawie
 • 1989-1993 Liceum Ogólnokształcące im. T. Reytana w Warszawie
więcej

Publikacje

 • 1. Sosnowski R, Szempliński S, Modzelewska E, Dobruch J, Antoniewicz AA, Borówka A. Tolerance of pain during and twelve hours after transrectal ultrasoun guided biopsy of the prostate.Urol Pol (P J Urol) 2006; 59 (3)
 • 2. Szempliński S, Dobruch J, Szopiński T, Szostek P, Dzik T, Borówka A, Primary carcinoma of the male urethra with metastasis to the glans penis. Case report. (Urol. Pol. 2006; 59 (4), 322-325
 • 3. Nyk Ł, Szempliński S, Dobruch J, Antoniewicz AA, Borówka A. Characteristic of prostate cancer diagnosed by biopsy performed solely because of elevated PSA. Urol Pol (Pol J Urol) 2007; 60 (suppl. 1): 17-18.
 • 4. Dobruch J, Szempliński S. European Urology Residents Education Programme (EUREP). P Urol 2007;46
 • 5. Szempliński S, Dobruch J, Modzelewska E, Dzik T, Borówka A. Comparsion of prostate cancer detection in prostate mapping biopsy performed according to the sekstant and extended schemes in men in whom the only suspicins of PCA is increased serum PSA. Urol Pol (Pol J Urol)2007;60(suppl.1):16
 • 6. Szempliński S, Borówka A. The density of random TRUS guided prostate biopsy in men in whom the only suspicion of cancer is elevated serum PSA . Pol J Urol 2010/11/4
 • 7. Szempliński S, Modzelewska E, Dzik T, Dobruch J, Borówka A. Gęstość wielomiejscowej biopsji "mappingowej" stercza wykonywanej pod kontrolą ultrasonografii przezodbytniczej u mężczyzn, u których podejrzewa się raka jedynie na podstawie podwyższenia stężenia swoistego antygenu sterczowego w surowicy. P Urol 2010;62
 • 8. Szempliński S, Krytyczna ocena własnego schematu biopsji "mappingowej" stercza u mężczyzn, u których podejrzenie raka stanowi jedynie podwyższenie stężenia PSA w surowicy. P Urol 2011; 69
 • 9. Szempliński S, Szkrzypczyk M. Jeszcze o diagnostyce i leczeniu raka pęcherza moczowego (nowe doniesienia o PDD - diagnostyce fotodynamicznej). P Urol 2014;86
 • 10. Skrzypczyk MA, Dobruch J, Nyk L, Szostek P, Szempliński S, Borówka A.Should all specimens taken during surgical treatment of patients with benign prostatic hyperplasia be assessed by a pathologist?Cent European J Urol. 2014;67(3):227-32.
 • 11. Skrzypczyk MA, Nyk Ł, Szostek P, Szempliński S, Borówka A, Dobruch J.The role of endoscopic bladder tumour assessment in the management of patients subjected to transurethral bladder tumour resection.Eur J Cancer Care (Engl). 2015 Dec 29.
 • 12. Lewicki A, Szempliński S, Zagrodzka M, Lorenc T. Jak poprawić wynik biopsji stercza? Zastosowanie wieloparametrycznego rezonansu magnetycznego oraz fuzji obrazów MRI i TRUS. P Urol 2017;101
 • 13. Szempliński S, Oszczudłowski M, Skrzypczyk M, Dobruch J. Własne doświadczenia wprowadzania programu ERAS u chorych poddawanych cystektomii radykalnej. P Urol 2017;101
więcej

Znajomość języków

 • angielski
 • rosyjski

Staże

 • Staż podyplomowy w Centralnym Szpitalu Klinicznym Akademii Medycznej w Warszawie

Choroby

więcej

Zdjęcia