dr n. med.

Roman Sosnowski

Urolog, Onkolog

Calendar-iconCreated with Sketch. Umów wizytę 63 umówione wizyty w ciągu 30 dni

Doktor Roman Sosnowski, urolog, od 1997 roku pracuje w Klinice Nowotworów Układu Moczowego Centrum Onkologii Instytut im. Marii Skłodowskiej - Curie w Warszawie. Staż specjalizacyj... więcej

Umów wizytę

info-iconCreated with Sketch. Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Doświadczenie i kwalifikacje

about-me-iconCreated with Sketch. O mnie

 • Doktor Roman Sosnowski, urolog, od 1997 roku pracuje w Klinice Nowotworów Układu Moczowego Centrum Onkologii Instytut im. Marii Skłodowskiej - Curie w Warszawie. Staż specjalizacyjny odbył w Oddziale Urologicznym Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego (oddział posiadający akredytacje European Bord of Urology) w Międzyleskim Szpitalu Klinicznym. Przed laty obronił przewód doktorski poświęcony historii urologii. Odbył kilka staży zagranicznych w wiodących klinikach urologicznych m.in. był stypendystą Rządu Duńskiego (staż w Arhus), odbył szkolenie w Klinice Urologii Memorial Sloan Kettering Cancer Center w Nowym Jorku, był stypendystą Academic Exchange Programe odwiedzając wiodące ośrodki urologiczne w Kanadzie.
  Jego kliniczne zainteresowania to diagnostyka i leczenie nowotworów układu moczowego ze szczególnym uwzględnieniem raka nerki, gruczołu krokowego i pęcherza moczowego.
  Dr Sosnowski aktywnie wspiera pomocą merytoryczną stowarzyszenia i grupy pacjenckie a także studenckie i pielęgniarskie. Szczególnie interesuje się jakością życia chorych nowotworowych, świadomością zdrowotną, profilaktyką nowotworową. Jest współtwórcą wielu programów edukacyjnych przeznaczonych dla społeczeństwa.

Ukończone szkoły

 • I Wydział Lekarski, Akademia Medyczna w Warszawie

Znajomość języków

 • angielski

Staże

 • Staż specjalizacyjny w Oddziale Urologicznym Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego (oddział posiadający akredytacje European Bord of Urology) w Międzyleskim Szpitalu Klinicznym

Choroby

więcej

Zdjęcia

Artykuły

 • Nietrzymanie moczu u mężczyzn

  14 marca 2015

  Trzymanie moczu u mężczyzn zapewnia działanie aparatu zwieraczowego cewki, na który składa się zwieracz wewnętrzny i zwieracz zewnętrzny. Zwieracz wewnętrzny...
 • Nietrzymanie moczu po prostatektomii radykalnej

  12 marca 2015

  Gruczoł krokowy (stercz, łac. prostata) oraz jądra i pęcherzyki nasienne należą do układu męskich narządów płciowych. Stercz znajduje się tuż pod pęcherzem...
 • Leczenie raka prostaty

  9 marca 2015

  Gruczoł krokowy (stercz, łac. prostata) oraz jądra i pęcherzyki nasienne należą do układu męskich narządów płciowych. Stercz znajduje się tuż pod pęcherzem...

Ocena pacjentów:

Dodaj własną opinię
 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Wizyta była ekspresowa, generalnie zostałam zalecenia zrobienia dodatkowych badań plus receptę na szczepionkę. Myślałam, że w ramach takich pieniędzy wykona mi chociaż USG, jednak nic takiego nie miało miejsca.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Onkolmed. Lecznica OnkologicznaUsługa: Zwykła wizyta

  Pan doktor sprawił nam bardzo miłą atmosferę w, której można było swobodnie przedstawić swoje problemy chorobowe. Okazał się dużą wiedzą, doświadczeniem i zdecydowaniem, szybko diagnozując stan chorobowy. Jednocześnie wskazał dalszy ciąg postępowania, aby jak najszybciej i najlepiej osiągnąć korzystny stan leczenia. Myślę, że jest to doskonały fachowiec na właściwym miejscu. Polecam.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Kompetentny, konkretny, pewny swojej wiedzy. Pacjent czuje się u niego szanowany. Potrafi uporządkować dane i sprawnie wyciąga wnioski z badań. Po wizycie jasno mamy określony plan dalszego działania. Warto skorzystać z jego wiedzy i doświadczenia.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Doktor Sosnowski posiada bardzo dużą wiedzę fachową, teoretyczną i praktyczną, i w związku z tym służy życzliwą poradą, co do wyboru właściwej metody leczenia. W moim przypadku to rak prostaty. Dzięki jego poradzie najprawdopodobniej zmienię decyzję co do metody leczenia (brachyterapia zamiast teleradioterapii). Wymaga to dalszych konsultacji, niemniej nowa ścieżka została wskazana. Z głębi serca polecam jego usługi :)

 • B
  Lokalizacja: Onkolmed. Lecznica OnkologicznaUsługa: konsultacje urologiczne

  Pana Doktora odwiedziłam z moim Tatą, u którego zdiagnozowano raka prostaty w celu konsultacji dalszych kroków. Oboje jesteśmy pod wrażeniem jego podejścia do pacjenta - fachowa porada, cierpliwość w udzielaniu odpowiedzi na dręczące nas pytania a przy tym duża doza ciepła i serdeczności, którą rzadko się spotyka. Dzięki Panu Doktorowi wiemy, jak zaplanować dalsze działanie. Zdecydowanie polecamy.

 • M
  Lokalizacja: Onkolmed. Lecznica OnkologicznaUsługa: konsultacje urologiczne

  Bardzo Polecam Doktora , to konkretny i z ogromną wiedzą, Informacje oraz zalecenia były dla Mine bardzo pomocne polecam!! Napewno polecę doktora dla znajomych którzy będą w potrzebie

 • Lokalizacja: W innym miejscu

  Pan Doktor Sosnowski to fantastyczny lekarz, który zna się na swojej pracy i chce pomóc za wszelką cenę, a przy tym jest kulturalny, miły i uprzejmy. Słucha, pomaga, mając w sobie to ciepło wewnętrzne, gdzie pacjent czuje się przy nim bezpiecznie..
  Jeśli UROLOG to Pan Doktor Sosnowski ! :)

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Onkolmed. Lecznica OnkologicznaUsługa: Zwykła wizyta

  Dzięki Dr Sosnowskiemu złapałem raka za rogi w odpowiednim momencie. Dzięki !!
  Dzięki Dr Sosnowskiemu złapałem raka za rogi w odpowiednim momencie. Dzięki !!

 • G
  Lokalizacja: Onkolmed. Lecznica OnkologicznaUsługa: konsultacje urologiczne

  Rzetelna i rzeczowa porada lekarska, bez pośpiechu. Pan doktor wysłuchał problemu, zapoznał się z dostarczonymi wynikami, przeprowadził badanie i dał konkretne instrukcje dalszego postępowania, kierując do wybranych specjalistów na uzupełniające badanie.

 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pełen profesjonalizm. Doktor wysłuchał mnie, przebadał i zlecił odpowiednie badania. Bardzo gorąco polecam.