Rajmund Tomczakowski, fizjoterapeuta Warszawa

mgr Rajmund Tomczakowski

Fizjoterapeuta więcej

10 opinii

Zapisz


Nie rezygnuj ze zdrowia

Wybierz konsultacje online, aby rozpocząć lub kontynuować leczenie bez wychodzenia z domu. Jeśli potrzebujesz, możesz również umówić wizytę w gabinecie.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Adres

Szafranów 41, Wawer, Warszawa
" tomczakowski.pl " Diagnoza Leczenie Edukacja w Zespołach Bólowych Kręgosłupa i Kończyn

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Przyjmuję: dorosłych
Gotówka, Przelew na konto

Konsultacja fizjoterapeutyczna (kolejna wizyta) (opis) • od 150 zł

Konsultacja fizjoterapeutyczna (kolejna wizyta) (opis) • 150 zł

Konsultacja fizjoterapeutyczna (pierwsza wizyta) (opis) • 180 zł +3 więcej

Konsultacja fizjoterapeutyczna (pierwsza wizyta) • 180 zł

Trakcja kręgosłupa lędźwiowego (20-25min.) • 50 zł

Trakcja kręgosłupa szyjnego (15-25min.) • 50 zł


Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych fizjoterapeutów w pobliżu

Moje doświadczenie

O mnie

Rajmund Tomczakowski ukończył w 1998 roku Akademię Wychowania Fizycznego w Warszawie na wydziale Rehabilitacji Ruchowej. Uczestnictwo w licencjonowany...

Zobacz pełen opis

Leczone choroby

 • Bóle kręgosłupa
 • Bóle kończyn
 • Dyskopatia
Pokaż wszystkie leczone choroby

Specjalizacje

 • Ortopedia i traumatologia narządu ruchu
 • Neurologia

Usługi i ceny

Ceny dotyczą wizyt prywatnych.

Popularne usługi


Szafranów 41, Warszawa

od 150 zł

" tomczakowski.pl " Diagnoza Leczenie Edukacja w Zespołach Bólowych Kręgosłupa i Kończyn

Diagnozowanie i leczenie zespołów bólowych kręgosłupa wg metody McKenziego (wizyta kontrolna, czas ok.45min.)Szafranów 41, Warszawa

150 zł

" tomczakowski.pl " Diagnoza Leczenie Edukacja w Zespołach Bólowych Kręgosłupa i Kończyn

Diagnozowanie i leczenie zespołów bólowych stawów kończyn wg metody McKenziego (wizyta kontrolna, czas ok. 45min.)Szafranów 41, Warszawa

180 zł

" tomczakowski.pl " Diagnoza Leczenie Edukacja w Zespołach Bólowych Kręgosłupa i Kończyn

Diagnozowanie i leczenie zespołów bólowych stawów kończyn wg metody McKenziego (pierwsza wizyta, czas 60-90min.)Szafranów 41, Warszawa

180 zł

" tomczakowski.pl " Diagnoza Leczenie Edukacja w Zespołach Bólowych Kręgosłupa i Kończyn

Pierwsza wizyta, czas 60-90min - diagnozowanie i leczenie zespołów bólowych kręgosłupa lub kończyny wg metody McKenziego

Pozostałe usługi


Szafranów 41, Warszawa

50 zł

" tomczakowski.pl " Diagnoza Leczenie Edukacja w Zespołach Bólowych Kręgosłupa i KończynSzafranów 41, Warszawa

50 zł

" tomczakowski.pl " Diagnoza Leczenie Edukacja w Zespołach Bólowych Kręgosłupa i Kończyn

Opinie od pacjentów

5

Ogólna ocena
10 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
T
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: W innym miejscu Inny

Przewinąłem się przez kilkunastu lekarzy, dopiero pan doktor mnie naprowadził na właściwe leczenie i to Jemu zawdzięczam właściwie wyjście na prostą (miałem wypukliny na dwóch poziomach, bóle które uniemożliwiały mi chodzenie). Wypukliny mam nadal, ale rehabilitacja i przede wszystkim nauka jak "obsługiwać" kręgosłup spowodowały że dzisiaj mogę normalnie funkcjonować. Z perspektywy czasu wiem że jedna wizyta u dr Tomczkaowskiego była więcej warta niż godziny na rehabilitacji czy sporcie (tylko trzeba zapamiętać i stosować się do tego co mówi).


M
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: " tomczakowski.pl " Diagnoza Leczenie Edukacja w Zespołach Bólowych Kręgosłupa i Kończyn

Po pierwszej wizycie: bardzo profesjonalne podejście i niezwykle szczegółowy wywiad. Mam nadzieję. że leczenie okaże się skuteczne ale pierwsze wrażenie zdecydowanie na plus.


J
Użytkownik zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: " tomczakowski.pl " Diagnoza Leczenie Edukacja w Zespołach Bólowych Kręgosłupa i Kończyn diagnozowanie i leczenie zespołów bólowych stawów kończyn wg metody McKenziego (pierwsza wizyta, czas 60-90min.)

Jestem po pierwszej wizycie. Była b. długa, wyczerpująca temat, pełna oddania sprawie, inna od wszystkich.
Diagnoza jest w kierunku równoległym- innym niż u lekarzy ortopedów. Pokazano mi jak sobie próbować radzić z bólem nóg i co może być ich przyczyną-poza zidentyfikowanym zwyrodnieniem stawów kolanowych. Z pewnością wrócę do gabinetu.


E
Użytkownik zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: " tomczakowski.pl " Diagnoza Leczenie Edukacja w Zespołach Bólowych Kręgosłupa i Kończyn diagnozowanie i leczenie zespołów bólowych kręgosłupa wg metody McKenziego (pierwsza wizyta, czas 60-90min.)

Pan doktor bardzo szczegółowości podszedl do mojego problemu. Wytlumaczyl mi gdzie jest jego źródło, zalecil ćwiczenia ktore mam nadzieje że mi pomogą.
Polecam.


S
Użytkownik zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: " tomczakowski.pl " Diagnoza Leczenie Edukacja w Zespołach Bólowych Kręgosłupa i Kończyn diagnozowanie i leczenie zespołów bólowych stawów kończyn wg metody McKenziego (wizyta kontrolna, czas ok. 45min.)

świetny fachowiec. Dobiera ćwiczenia pod konkretną dolegliwość. Elastyczne godziny przyjęć. Szczerze polecam.


P
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: " tomczakowski.pl " Diagnoza Leczenie Edukacja w Zespołach Bólowych Kręgosłupa i Kończyn krytyczna stenoza rdzenia kręgowego

Świetny fachowiec. Dobiera ćwiczenia pod konkretną dolegliwość. Elastyczne godziny przyjęć. Szczerze polecam.


A
Użytkownik zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: " tomczakowski.pl " Diagnoza Leczenie Edukacja w Zespołach Bólowych Kręgosłupa i Kończyn diagnozowanie i leczenie zespołów bólowych stawów kończyn wg metody McKenziego (pierwsza wizyta, czas 60-90min.)

Pierwszy raz trafiłam do Pana Rajmunda Tomczakowskiego dwa lata temu. Moim problemem był wysuwający się dysk w części piersiowej kręgosłupa. Przy piątym zestawie leków przeciwbólowych i rozkurczających ordynowanych przez innych lekarzy, które niewiele pomagały, masażach, naświetlaniach, mrożeniach i jeszcze innych zabiegach, o których nie chcę nawet pamiętać, zgłosiłam się do dr Tomczakowskiego. Pierwsza wizyta trwała prawie dwie godziny ale widocznie tyle było potrzebne dla postawienia właściwej diagnozy. Otrzymałam instrukcję jakie ćwiczenia mam wykonywać. Stosując się precyzyjnie do zaleceń już po 4 dniach zupełnie odstawiłam leki. Kontynuowałam terapię a od chwili jej zakończenia do tej pory nie mam z tą częścią kręgosłupa problemów, bo jeśli tylko czuję dyskomfort - wiem co robić i nie dopuszczam do pojawienia się silnego bólu.
Niestety pojawił się nowy problem, tym razem z kończynami dolnymi. Wróciłam tutaj, bo wiem, że uzyskam konkretną pomoc a poza tym odpowiada mi traktowanie pacjenta. Lekarz, oprócz właściwego postawienia diagnozy, dokładnie tłumaczy co się dzieje a nie traktuje informacji na temat stanu faktycznego jak wiedzy tajemnej. Takie podejście skutkuje u pacjenta właściwym stosowaniem zaleceń i szybkim powrotem do zdrowia. Jestem przekonana, że jeśli i tym razem będę przestrzegać zaleceń, to moje problemy mają szansę szybko się zakończyć a ja bogatsza o nową wiedzę będę umiała przeciwdziałać ich ponownemu pojawieniu się.
Z pełnym przekonaniem polecam dr Tomczakowskiego innym pacjentom.


S
Użytkownik zweryfikowany
Wizyta umówiona przez ZnanyLekarz.pl Lokalizacja: " tomczakowski.pl " Diagnoza Leczenie Edukacja w Zespołach Bólowych Kręgosłupa i Kończyn rwa kulszowa

Trafilam do Pana Rajmunda po kilku miesiacach bezowocnej walki z rwa kulszowa ktora powstala po upadku, po tygodniu wykonywania cwiczenia czuje sie juz prawie prawie zdrowa . Cwiczenie wykonywalam sumiennie co ok 2 godziny.


A
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: " tomczakowski.pl " Diagnoza Leczenie Edukacja w Zespołach Bólowych Kręgosłupa i Kończyn tzw. zamrożony bark

trafiłam do pana Rajmunda Tomczakowskiego ponad 6 miesięcy po kontuzji lewego barku. Mimo różnych działań - rehabilitacja NFZ, leczenie magnetyzerem, blokada sterydami - ledwo podnosiłam rękę. Dostałam proste ćwiczenie, które miałam powtarzać początkowo co 2, potem co 3 godziny. Po paru dniach już była poprawa! Pan Rajmund jest uważny i spostrzegawczy, jego zalecenia logiczne i proste, stosując je przy odrobinie cierpliwości konsekwencji sami jesteśmy w stanie powrócić do pełnej sprawności. Dziękuję :)


R
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: " tomczakowski.pl " Diagnoza Leczenie Edukacja w Zespołach Bólowych Kręgosłupa i Kończyn ból barku

Pojawiłem się u terapeuty z objawami bólu barku trwającymi od kilku tygodni. Ból nasilał się podczas pracy fizycznej wymagającej podnoszenia ręki do góry i dźwigania.
Otrzymałem zalecenia wykonywania dwóch prostych ćwiczeń, które w ciągu tygodnia usunęły moje dolegliwości.
Śmiało mogę polecić usługi tego fizjoterapeuty


Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Odpowiedzi na pytania

8 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl


 • Pytanie dotyczące bóle kręgosłupa

  Jestem kobietą, mam 28 lat, masa w normie. Od 1,5 roku cierpię na ból pleców, pojawiający się głównie w odcinku piersiowym, między łopatkami, ból karku, ramion, rzadziej w odcinku lędźwiowym. Od pewnego czasu pojawiło się nieprzyjemne uczucie skurczu / napięcia pośrodku pleców, biegnące wzdłuż kręgosłupa. Pojawia się ono już rano po schylaniu. Podczas pracy (biurowej) ból pojawia się w klatce piersiowej około godziny 10-11 i cały czas się nasila. Zaczyna zanikać podczas wychodzenia z pracy (dosłownie w trakcie chodzenia) i powraca popołudniem lub wieczorem. W opisie badania RTG zrobionego rok temu, wymieniono: lordoza szyjna spłycona, obniżenie krążków międzykręgowych C3/C4 i C4/C5, zaostrzenia tylnych krawędzi przyległych trzonów kręgowych, zmiany zwyrodnieniowe w stawach międzykręgowych. Kyfoza piersiowa pogłębiona, lewoboczne skrzywienie kręgosłupa piersiowego z rotacją kręgów, guzki Schmorla trzonów w dolnym odcinku piersiowym. Lekarz ortopeda traumatolog na informacji wpisał: napięcie mm. przykręgosłupowych, bolesny odcinek międzyłopatkowy, neurologicznie bez ubytków. Wykonuję zalecone przez fizjoterapeutów ćwiczenia na wzmocnienie mięśni pleców, brzucha i otwarcie klatki, rozciągam się, korzystam z piłki ortopedycznej oraz wałka do masażu. Wszystkie te zabiegi nie przynoszą skutku - ból i napięcie powracają tego samego dnia. Odbyłam w ciągu roku 2 rehabilitacje (prądy, laser, pole magnetyczne, ćwiczenia), jednak przynoszą one ulgę tylko na 3-4 tygodnie. Proszę o informacje co mogę zrobić w swojej sytuacji by poprawić komfort życia? Czy jest potrzebny jakiś zabieg? Do jakiego specjalisty (fizjoterapeuty / lekarza) należy się udać po poradę?

  Witam
  Z podanych przez Panią informacji wynika że podłożem opisanych objawów jest mechaniczny ucisk (nie zapalenie) generowany z kręgosłupa. Tylko przy takim podłożu bólu może dochodzić do poprawy podczas ruchu (stan zapalny pogarsza się podczas ruchu). Z informacji tych trudno powiedzieć dokładnie jaka jest przyczyna tego ucisku. Zachęcam Panią do umówienia się na wizytę i skorzystania z diagnozowania i terapii McKenziego. Jest to przede wszystkim metoda diagnostyczna, a nie tylko terapeutyczna, jak to ma miejsce w przypadku większości metod fizjoterapii. Dopiero po postawieniu dokładnego rozpoznania na potrzeby terapii ruchowej możliwe jest skuteczne leczenie.
  Pozdrawiam,
  Rajmund Tomczakowski

  mgr Rajmund Tomczakowski

 • Pytanie dotyczące bóle głowy

  Bol srodka czaszki u dziecka byłoby to ciemie uczucie bolu włosów

  Proszę doprecyzować pytanie, bo nie do końca można zrozumieć jego intencje.

  mgr Rajmund Tomczakowski

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Moje doświadczenie

O mnie

Rajmund Tomczakowski ukończył w 1998 roku Akademię Wychowania Fizycznego w Warszawie na wydziale Rehabilitacji Ruchowej. Uczestnictwo w licencjonowany...

Zobacz pełen opis

Leczone choroby

 • Bóle kręgosłupa
 • Bóle kończyn
 • Dyskopatia
Pokaż wszystkie leczone choroby

Specjalizacje

 • Ortopedia i traumatologia narządu ruchu
 • Neurologia

Publikacje i artykuły

Powiązane wyszukiwania