Umów wizytę 15 umówionych wizyt w ciągu 30 dni

Witaj, Celem mojej współpracy z Tobą jest wsparcie Ciebie. W dążeniu do postaw bardziej sprzyjających wobec siebie, czy też innych osób. W rozwoju zrównoważonego i zdystansowanego… więcej

Umów wizytę

To bardzo proste

Wybierz odpowiadający Ci termin, podaj swoje dane, potwierdź... i już. Wizyta umówiona!

To niezawodne

Wybrany termin trafi prosto do kalendarza lekarza. O wizycie przypomni Ci automatyczna wiadomość.

To bezpłatne

Nie pobieramy od pacjentów żadnych opłat. Z naszego serwisu korzystasz zupełnie za darmo.

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Witaj,

  Celem mojej współpracy z Tobą jest wsparcie Ciebie. W dążeniu do postaw bardziej sprzyjających wobec siebie, czy też innych osób. W rozwoju zrównoważonego i zdystansowanego podejścia do swoich myśli oraz emocji.

  W realizacji zaś tego celu wykorzystuje trafną wiedzę i skuteczne metody psychologii poznawczej, psychoterapii poznawczo-behawioralnej a także te oparte na rzetelnie przeprowadzonych badaniach naukowych.

  Oferowanymi formami współpracy z mojej strony jest psychoterapia indywidualna, par oraz grupowa. Ponadto konsultacje i treningi psychologiczne.

  Specjalizuje się w pomocy osobom, które chcą lepiej rozwiązywać problemy ze sobą, czy z innymi ludźmi mające charakter zwykły i codzienny. Ponadto, bardziej złożony wynikający z posiadania zaburzeń osobowości, lękowych, depresyjnych, odżywiania oraz uzależnień.

  W szczególności doświadczających trudności w sferze:
  - obrazu siebie, które przejawiają się w niskiej, czy też niestabilnej samocenie dotyczącej poczucia własnej wartości lub fizycznej atrakcyjności. Ponadto w niepewności, co do posiadanych cech, a także w stawianiu sobie nieadekwatnych standardów.
  - relacji międzyludzkich dotyczących problemów z ich tworzeniem, utrzymywaniem i rozwijaniem.
  - myślenia w postaci nadmiernego oceniania, krytycyzmu, zamartwiania się, analizowania oraz porównywania społecznego.
  - emocjonalnej, które przejawiają się w lęku przed porażką, odrzuceniem oraz negatywną oceną ze strony innych osób.
  - motywacyjnej w postaci niskiego poziomu motywacji, czy też niekorzystnych sposobów motywowania siebie.

  Jestem absolwentem psychologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, na którym ukończyłem również specjalizacje psychologii klinicznej, osobowości, zdrowia i psychoterapii. Aktualnie zaś rozwijam swoje kompetencje i umiejętności w Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS w Warszawie.

  Swoje doświadczenie zawodowe nabyłem w szpitalu neuropsychiatrycznym im. prof. M. Kaczyńskiego w Lublinie. Poprzez prace z osobami posiadającymi głównie problemy osobowościowe, lękowe, depresyjne i z uzależnieniami. Następnie rozpocząłem własną praktykę psychoterapeutyczną w ośrodku psychoterapii “Widok” w Krakowie. Kontynuując jej dalszy rozwój w krakowskim "Centrum Psychologii i Psychoterapii Refleksja". Aktualnie zaś zajmuje się prowadzeniem psychoterapii i treningów psychologicznych w "Centrum Feniks Psychologia i Psychoterapia".

  Zajmowałem się również badaniami nad znaczeniem samooceny jawnej, utajonej i uwarunkowanej zewnętrznie dla rozbieżności pomiędzy Ja realnym a idealnym, wewnętrznej aktywności dialogowej oraz cech afektywnych.

  Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o mnie i o mojej pracy to zapraszam Ciebie na moją stronę internetową http://centrumfeniks.pl

  Uwaga: Brak wolnych terminów spotkań na stronie znany lekarz.pl nie jest równoznaczne z tym, że nie są one dostępne. Ponieważ ich aktualizacja ma miejsce raz na tydzień. Dlatego w celu uzyskania bardziej dokładnych informacji proszę o kontakt telefoniczny.

Specjalizacje

 • Psychoterapia
 • Psychologia kliniczna

Ukończone szkoły

 • Terapia Poznawczo-Behawioralna, Szkoła Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS w Warszawie pod kierownictwem dr Agnieszki Popiel i dr Ewy Pragłowskiej (w trakcie certyfikacji)
 • Psychologia o specjalizacji psychologia kliniczna, osobowości, zdrowia i psychoterapii, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II w Lublinie
 • Szkolenie: Terapia poznawczo-behawioralna zaburzeń nastroju, depresji, dystymii i zaburzeń dwubiegunowych
 • Szkolenie: Terapia poznawczo-behawioralna zaburzeń lękowych, napadów paniki, lęku uogólnionego i obsesyjno-kompulsywnych
 • Szkolenie: Terapia poznawczo-behawioralna zaburzeń potraumatycznych
 • Szkolenie: Terapia poznawczo-behawioralna zaburzeń osobowości
 • Szkolenie: Terapia poznawczo-behawioralna zaburzenia osobowości z pogranicza (bordeline)
 • Szkolenie: Terapia Schematów
 • Szkolenie: Terapia akceptacji i zaangażowania (ACT) oraz terapia współczucia (Compassion)
więcej

Publikacje

 • "Koncepcja optymalnej samooceny w ujęciu Kernisa jako próba integracji podejść teoretycznych związanych z samooceną" Radosław Piątek, 2011

Znajomość języków

 • angielski

Staże

 • Centrum Feniks Psychologia i Psychoterapia w Krakowie
 • Centrum Psychologii i Psychoterapii Refleksja w Krakowie
 • Ośrodek Psychoterapii "Widok" w Krakowie
 • Szpital neuropsychiatryczny im. prof. M. Kaczyńskiego w Lublinie
więcej

Certyfikaty

 • Radosław Piątek, psycholog w mieście Kraków - Certyfikaty

Choroby

więcej

Zdjęcia

Ocena pacjentów

4.5

Ogólna ocena
15 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • S
  Lokalizacja: "Centrum Feniks Psychologia i Psychoterapia"Usługa: psychoterapia indywidualna

  Niestety wizyta nie spełniła moich oczekiwań.
  Wizyta z "zegarkiem w ręku", widziałam zerkanie na zegarek przez prowadzącego. Ponadto wniosła więcej "depresji" niż motywacji.

  Z problemem uporałam się .... sama!
  Zamiast wysłuchiwać wskazówek o długiej, czekającej nas terapii wolałam wyjście do "ludzi", więcej spokoju, zmienić podejście, wnieść więcej aspektów pozytywnych, a zaoszczędzone pieniążki wydać na dobrą kawę :)

  mgr Radosław Piątek2017-10-25

  Witam Pani Sandro, rozumiem, że wizyta nie spełniła Pani oczekiwań. Postaram się pomóc Pani w wyjaśnieniu tej rozbieżności. Odbyła Pani jedną konsultacje psychologiczną, która przeznaczona jest na: 1) wstępną diagnozę Pani trudności i mechanizmu ich rozwoju; 2) przedstawienie za pomocą modelu poznawczo-behawioralnego wyjaśnienia tego, jak tworzą się Pani trudności oraz na czym polega proces leczenia; 3) na pytania z Pani strony, gdy coś jest niezrozumiałe lub budzi wątpliwości; 4) Powiedzenie między innymi, że takich konsultacji jest 3 i psychoterapia zaczyna się na 4 sesji, gdzie stawia się cele terapeutyczne i - dopiero wtedy wyznacza okres orientacyjny na ich realizacje, a nie na pierwszej wizycie. Pierwsza wizyta to również nie psychoterapia.
  Na pierwszej wizycie właśnie tymi kwestiami się zajmowaliśmy i uzyskała Pani również powyższe informacje. Powyższe działania służą, jak najlepszej diagnozie Pani trudności, aby dobrać, jak najbardziej adekwatne i pomocne metody leczenia.
  Warto też wyjaśnić, że: 1) patrzenie na zegarek służy temu, aby móc podzielić czas sesji na realizacje powyższych celów. Wizyta miała miejsce w standardowych ramach czasowych. Nie miała Pani więcej pytań, więc zakończyliśmy wizytę; 2) Nie wiem, jakie myśli pojawiły się po sesji, że Pani nastrój się obniżył bo w leczeniu Pani trudności psychoterapia poznawczo-behawioralna jest znacząco skuteczna. Jednakże chwilowe obniżenie, czy podwyższenie nastroju to rzecz naturalna w funkcjonowaniu człowieka. Jest to normalny proces także podczas i po psychoterapii a w przypadku konsultacji może być rezultatem chociażby omawiania trudnych kwestii, a właściwie tego, jakie one mają dla Pani znaczenie: 3) psychoterapia służy zwiększeniu umiejętności lepszego radzenia sobie z pewnymi trudnościami generalnie, a nie chwilowego lub w każdej sytuacji bo to dotyczy ludzi idealnych, a takich delikatnie mówiąc nie ma. Krótkotrwałe strategie radzenia sobie mogą okazać się bardzo pomocne na dłuższą metę, jak i również mogą mieć skutek negatywny. Jeśli wprowadziła Pani pewne działania i zaczynają przynosić one chwilowe rezultaty to bardzo mnie to cieszy i mam nadzieję, że w dłuższej perspektywie czasu będzie radziła sobie Pani również lepiej. Faktem jest jednak to, że nie uczestniczyła Pani w psychoterapii, więc nie mogła ona Pani pomóc. Psychoterapia zaś poznawczo-behawioralna to działanie planowane w oparciu o szereg sprawdzonych strategii i metod, których czas uczenia się oraz zastosowania przez pacjentów w życiu jest wynikiem wieloletniego gromadzenia dowodów naukowych, a nie przypadku.
  Biorąc pod uwagę powyższe cele konsultacji psychologicznych rozumiem Pani rozbieżność. Jednakże powyższe standardy pracy są stworzone i potwierdzone w badaniach po to, aby skutecznie pomagać osobom, a przede wszystkim, żeby nie zaszkodzić. Życzę powodzenia i pozdrawiam.

 • M
  Lokalizacja: "Centrum Feniks Psychologia i Psychoterapia"Usługa: psychoterapia indywidualna

  Byłam u pana Radosława na pierwszej wizycie, którą oceniam pozytywnie - pan Radosław wysłuchał, dopytywał, zrobił notatki, nakreślił plan działania. Krok do przodu wykonany, mam nadzieję że kolejne wizyty pomogą mi w osiągnięciu celów, które sobie postawię.

  mgr Radosław Piątek2017-10-25

  Witam Pani Małgorzato i bardzo dziękuje za opinie. Mam nadzieję, że rozwiąże Pani pomyślnie swoje trudności. Życzę powodzenia i pozdrawiam.

 • R
  Lokalizacja: "Centrum Feniks Psychologia i Psychoterapia"Usługa: psychoterapia indywidualna

  Depresja, lęki, (bardzo) niska samoocena i unikanie sytuacji społecznych - z tym przyszedłem do Pana Radosława, i tego wspólnie się pozbyliśmy. Była to droga długa i czasem ciężka, ale bardzo satysfakcjonująca. Pan Radek przez cały czas był cierpliwy, współczujący, miał bardzo trafne uwagi, pokazywał różne sytuacje mojego życia z perspektyw o których nie myślałem. W naszych rozmowach przytaczał literaturę naukową i najnowsze badania, co rzucało dodatkowe światło na różne zachowania.

  Pan Radek zapoznał mnie ze stylem myślenia i prostymi technikami, które pozwalają mi radzić sobie na bieżąco z negatywnymi myślami i lękiem - których jest coraz mniej i mniej z każdym dniem. Dzięki temu zrobiłem przez ostatni czas wiele rzeczy, których wcześniej w ogóle nie spodziewałbym się, że się podejmę.

  Warto zadbać o siebie i żyć pełnią życia! W odkryciu tej prostej prawdy, i wdrożenia jej na codzień, Pan Radek mi niesamowicie pomógł, za co jestem mu niezmiernie wdzięczny. Z radością wystawiam najwyższą rekomendację :-)

  mgr Radosław Piątek2017-10-25

  Witam Panie Rafale i bardzo dziękuje za opinie. Cieszę się bardzo z tego, jak się u Pana układa. Przy tym, mam nadzieję, że dalej będzie Pan rozwijał swoje umiejętności radzenia sobie w życiu. Warto też podkreślić, że pracował Pan z zaangażowaniem podczas psychoterapii i stąd te efekty. Życzę dalszej dbałości o siebie i powodzenia. Pozdrawiam.

 • P

  Jestem po kilku spotkaniach z Panem Radosławem. Moje problemy nadal są, ale na horyzoncie widzę już błękit nieba. Każda wizyta jest dla mnie cenna, dodaje mi sił i chęci pracy nad sobą. Pan Radosław jest nie tylko świetnym terapeutą; spełnia doskonale rolę nauczyciela (dzieli się wiedzą, motywuje do odrabiania "zadań"). Czasami zamiana ról jest bardzo potrzebna, uświadamia naszą niewiedzę. Wierzę, że nauczy mnie umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach i twardego stania na śliskim podłożu codzienności.

  Po ostatnim spotkaniu:
  Dziękuję panie Radosławie za oczy pełne empatii oraz ciepły, przyjazny uśmiech, które już na pierwszej wizycie wzbudziły we mnie chęć do dokonania pewnych zmian w sowim życiu, a przede wszystkim dały wiarę we własne możliwości. Na "Moim Niebie" świeci już słońce, a nawet jeśli pojawią się ciemne chmury i burze to pójdę do przodu, bo dzięki Panu mój plecak życiowy spakowany jest w wiedzę i umiejętności radzenia sobie w trudnych warunkach. Dziękuję i życzę Panu dalszej owocnej pracy.

  mgr Radosław Piątek2017-10-25

  Witam Panią i bardzo dziękuje za opinie. Włożyła Pani bardzo wiele wysiłku podczas psychoterapii pracując w gabinecie, jak i również poza nim, aby znaleźć się tym miejscu, w którym Pani jest. Gratuluje tego Pani, życzę dalszego rozwoju swoich umiejętności i poczucia skuteczności radzenia sobie w życiu. Powodzenia i pozdrawiam.

 • D

  Ze swoim problemem zmagałam się od prawie 5 lat, wcześniej przeszłam 3 terapie - bezskuteczne. Dopiero gdy trafiłam do Pana Radosława zaczęłam inaczej patrzeć na swój problem, nabrałam motywacji, aby w końcu się z nim zmierzyć. Podczas 1,5 roku terapii nauczyłam się wiele o sobie, tego jak radzić sobie w trudnych sytuacjach, jak poprzez różnorodne ćwiczenia niwelować negatywne stany, jak zacząć akceptować swój wygląd i jak być sama dla siebie dobrą i wyrozumiałą. Pan Radosław jest bardzo miłą, rozumiejącą osobą, zawsze wysłuchuje, co ktoś ma do powiedzenia, zamiast odpowiadać nakierowuje i pomaga samemu dojść do trafnego rozwiązania, co pozwoliło mi zrozumieć pewne mechanizmy moich zachowań, jest świetny w tym, co robi. Jest również osobą, której ja bardzo szybko zaufałam - a z tym miałam wcześniej ogromne kłopoty. Polecam Pana Radosława wszystkim, którzy borykają się z różnorodnymi problemami psychicznymi.

  mgr Radosław Piątek2017-10-25

  Witam Pani Doroto i dziękuje bardzo za opinie. Cieszę się bardzo z tego, że znacząco lepiej radzi sobie Pani w życiu. Wiedza i metody to tylko środki, które trzeba jeszcze umiejętnie wykorzystać, aby przynosiły spodziewane efekty. Pani praca nad sobą podczas psychoterapii jest przykładem tego, jak to zrobić w sposób pomocny dla siebie. Życzę powodzenia i pozdrawiam.

 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Jestem po pierwszej wizycie u Pana Radosława. Myślę, że bardzo dobrze trafiłam i że pomoże mi odzyskać równowagę życiową. Poświęcił mi więcej czasu na rozmowę, niż się spodziewałam. Czuję, że jest bardzo dobrym specjalistą, a takiego właśnie szukałam.

  mgr Radosław Piątek2017-10-25

  Witam Pani Agnieszko i dziękuje bardzo za opinie. Życząc przy tym Pani, jak najwięcej motywacji w pracy nad rozwojem swoich umiejętności bardziej korzystnego radzenia sobie w życiu. Powodzenia i pozdrawiam.

 • M

  Bardzo dobry specjalista. Po krótkiej rozmowie z Panem Radosławem, nastrój sam się poprawia, wraca wiara w ludzi. Potrafi naładować człowieka pozytywną energią na długo. Dzięki jego pomocy wyszedłem z depresji. Każdy wie, że to ciężka i długa choroba... Dzięki terapii u Pana Piątka moje życie jest bardziej sensowne, relacje korzystne, a praca dostarcza mi więcej pozytywnych doświadczeń. Polecam, a Każdemu kto się do niego zgłosi, Gratuluję wyboru b. dobrego specjalisty! Dziękuję Panie Radosławie za trud i pracę ze mną!!!

  mgr Radosław Piątek2017-10-25

  Witam Panie Marcinie i dziękuje bardzo za opinie. Cieszę się z tego, że Pana zaangażowanie podczas psychoterapii przynosi Panu efekty w postaci bardziej sensownego i korzystnego życia. Mam nadzieję, że w dalszym ciągu będzie Pan pracował ciężko nad sobą, aby dalej rozwijać to, co jest dla Pana ważne i pomocne. Życzę powodzenia i pozdrawiam.

 • M
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Pan Radosław to profesjonalista w pełnym tego słowa znaczeniu. Dzięki jego pomocy, z osoby nadmiernie krytycznej wobec siebie, stałam się bardziej życzliwą, spokojną i akceptującą siebie osobą. Polecam Pana Radosława i pozdrawiam.

  mgr Radosław Piątek2017-10-25

  Witam Pani Moniko i dziękuje bardzo za opinie. Dzięki swojej ciężkiej pracy na sobą i swoimi umiejętnościami osiągnęła Pani zamierzone przez siebie cele i z tego, co „słyszę” Pani życie stało się lepsze. Cieszy mnie to bardzo i życzę Pani dalszego rozwoju korzystnych postaw wobec siebie. Powodzenia i pozdrawiam.

 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Jak dla mnie Pan Radosław to chodząca „encyklopedia”. Specjalista, który wiedział na czym polegał mój problem i jak mogłam go rozwiązać. Ponadto, z bardzo fajnym podejściem do mnie i do moich problemów. Otwartym, życzliwym i z poczuciem humoru.
  Dzięki terapii u Pana Radosława, stałam się bardziej świadomą osobą, która wie czego chce w życiu, lepiej traktuje siebie, a także mniej przejmuje się oceną innych osób. Szczerze polecam!

  mgr Radosław Piątek2017-10-25

  Witam Pani Anno i dziękuje bardzo za opinie. Gratulując Pani przy tym zaangażowania podczas psychoterapii, które pozwoliło Pani w sposób znaczący rozwinąć swoje umiejętności i dzięki nim zmienić swoje życie. Cieszę się bardzo z tego i mam nadzieję, że dalej będzie Pani zmierzała w obrany przez siebie kierunku. Powodzenia i pozdrawiam.

 • M
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Witam, chciałbym polecić Pana Radosława tym, którzy poszukują profesjonalnej pomocy. Pan Radosław posiada wiedzę oraz metody, dzięki którym w przystępny, jak i również ciekawy sposób potrafi wyjaśnić pewne kwestie tak, iż układają się w jedną logiczną całość. Podczas prowadzonej terapii miałem poczucie bycia zrozumianym oraz wysłuchanym, co bardzo pomogło mi uporać się z moim lękiem dotyczącym odrzucenia, a tym samym negatywnego osądu mojej osoby. Ponadto Pan Radosław pomagał mi samemu dojść do pewnych spostrzeżeń, które dodatkowo precyzował i dopełniał swoim wnioskami , a nie narzucał. Szczerze polecam Pana Radosława tym, którzy chcą zmienić swoje życie na lepsze.

  mgr Radosław Piątek2017-10-25

  Witam Panie Marku i bardzo dziękuje za opinie. Bardzo cieszy mnie wiedza, że rozwiną się Pan w pożądany przez siebie sposób. Proszę pamiętać, że powyższe zmiany nie są dziełem przypadku a Pana ciężkiej pracy nad rozwojem swoich umiejętności. Mam nadzieję, że dalej będzie Pan zwiększał korzystne postawy w swoim życiu. Życzę powodzenia i pozdrawiam.