Znieczulenie w ciąży

7 odpowiedzi
Dzień dobry,
jestem w piątym miesiącu ciąży i czasami pobolewa mnie ząb. Czy to prawda, że będąc w ciąży nie mogę korzystać ze znieczulenia? Słyszałam takie opinie, bardzo boję się bólu ale nie chce zaszkodzić dziecku. Czy mam czekać z leczeniem do porodu?
Dzień dobry, jak najbardziej może Pani przyjmować znieczulenie podczas zabiegu stomatologicznego. Co więcej, będąc w ciąży powinna Pani udać się na wizytę kontrolną do stomatologa w celu wyleczenia ewentualnych ubytków, oraz kontroli stanu przyzębia.
Pozdrawiam!

Witam Panią
Kobieta w ciąży, jeżeli nie ma specjalnych przeciwskazań, może korzystać ze znieczuleń przeznaczonych specjalnie dla tej grupy pacjentów.
Pozdrawiam
Staranna dbałość i leczenie zębów w czasie ciąży ma znaczenie nie tylko dla samopoczucia przyszłej mamy.Większość zabiegów stomatologicznych można bezpiecznie wykonywać w czasie ciąży. Nie ma przeciwwskazań do oczyszczania ubytków i ich wypełniania. Preparaty stosowane do wypełnień nie przenikają poza ząb i nie są szkodliwe dla płodu. Można leczyć zęby w znieczuleniu miejscowym stosując znieczulenie bez leków obkurczających naczynia krwionośne.Proszę o wizytę w odpowiadającym Pani terminie.Określimy plan leczenia i celowość znieczulenia miejscowego.Pozdrawiam.
Dzień dobry,
Jest Pani w drugim trymestrze ciąży, który uważany jest za najbezpieczniejszy okres na leczenie stomatologiczne. Lekarz poda Pani odpowiednie znieczulenie i leczenie może zostać przeprowadzone bezboleśnie. Proszę nie zwlekać z wizytą! Pozdrawiam!
Witam! Nie ma przeciwwskazań do leczenia zębów u kobiet w ciąży w znieczuleniu miejscowym.
Należy użyć znieczulenia nie zawierającego adrenaliny, czyli środka obkurczającego naczynia krwionośne.
Pozdrawiam.
Joanna Ziółkowska
Witam, jak najbardziej podczas ciąży można skorzystać ze znieczulenia podczas wizyty u stomatologa . Czekanie do porodu tylko pogorszy stan zeba, leczenie w ciąży absolutnie nie jest zakazane wręcz wskazane bo stan jamy ustnej ma wpływ na Pani caly organizm .
Witam, w odpowiedzi na Pani pytanie chciałabym zapewnić że obecnie stosowane środki do znieczuleń miejscowych są bardzo bezpieczne zarówno dla dziecka jak i kobiety w ciąży. Zdarzają się wskazania zdrowotne przy których trzeba zwrócić baczniejszą uwagę na metodę i rodzaj zastosowanego leku, ale na pewno podanie znieczulenia będzie bezpieczniejsze niż wykonanie zabiegu bez znieczulenia. Poza powyższymi powinna mieć Pani na uwadze ewentualne powikłania przy odwlekaniu leczenia, które mogą skutkować koniecznością przepisania antybiotyku podawanego doustnie.
Dodatkowo można zmniejszyć stres związany z wizytą u dentysty, zastosowaniem podtlenku azotu w formie wziewnej, jako środka relaksującego. Ten "gaz rozweselający" może być zastosowany nawet w trakcie porodu naturalnego, aby złagodzić ból u kobiety. Z Poważaniem. B Walczak