ból mięsni żwacza oka

7 odpowiedzi
kupiłam szynę na zęby aby ich nie zaciskać wstrzyknęłam botoks w jedną stronę twarzy od szyi poprzesz policzek ,aż do skroni i miałam nadzieje na odpoczynek od bólu ,mija miesiąc a tu zero poprawy ból oka zaczyna się już od ranna od zewnętrznej strony i tak do końca .Rezonans głowy nic nie pokazuję ,a mięśnie dalej żwacza potrafią się przykurczyć. Na tomografii zatok wyszła torbiel zębopochodna o wymiarze 18 mm jednak każdy laryngolog, chirurg szczękowy mówi że to nie to powoduje takie bolę .Wiec dlaczego czuję ucisk w oku i 6 ton uścisku w szczęce jak mam pracować i dalej tak funkcjonować może ma ktoś ma jakiś pomysł
Dzień dobry. Objawy, które Pani przedstawiła sugerują skontaktowanie się z neurologiem celem wykluczenia neuralgii. Pozdrawiam Piotr Haus

Gdzie Pani kupiła tę szynę ,żeby nie zaciskać zębów?
Dzień dobry. Nie chciałbym sugerować mylnej diagnozy. To opis Pani odczuć i z pewnością miała Pani badania i opinie świetnych specjalistów. Trudno mi się wypowiadać nie widząc sytuacji klinicznej sprzed leczenia. Mnie nasuwa się pytanie kto zalecił Pani szynę zgryzową oraz czy była Pani pod opieką jakiegokolwiek lekarza dentysty lub lekarza innej specjalizacji, który kontrolował czas leczenia szyną oraz zalecał wstrzykiwanie botoksu na zaistniałą przypadłość w Pani odczuciu. Nie wiem gdzie Pani byłą konsultowana. W Łodzi np. W Instytucie Stomatologii Pomorska/Czechosłowacka oraz Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. WAM czy Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Norberta Barlickiego są świetni specjaliści proszę może w tych placówkach poszukać pomocy. Pozdrawiam
Niestety nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie jednak moim pacjentom na problemu z mięśniami zalecam akupunkturę która w wielu przypadkach przyniosła ulgę...
Witam! W Pani opisie jest wiele nieścisłości, aby moc wypowiedzieć się jednoznacznie. Ból ma wiele przyczyn. Ból w obrębie części twarzowej czaszki może być pochodzenia kostnego, mięśniowego bądź naczyniowego . W innej klasyfikacji wyróżniamy ból wynikający ze stanu zapalnego lub ucisku spowodowanego np. torbielą zębopochodną, którą o wymiarze 18mm można zaliczyć do zmian wymagających uwagi. Torbiel rozrasta się, może uciskać tkanki przylegające i powodować ich dysfunkcję, jak również jest siedliskiem bakterii zębopochodnych, beztlenowych wywołujących groźne stany zapalne. Jeżeli wykluczono u Pani ból pochodzenia mięśniowego należy zastanowić się nad objawami bólowymi wywołanymi przez stan zapalny oraz bólami naczyniowymi. Tu nie wiem, co ma Pani na myśli "ból oka". Jest to narząd składający się z wielu elementów anatomicznych. Może być to stan zapalny rogówki lub ból pochodzący z dna oka. Reasumując, każde leczenie zaczynamy od usunięcia potencjalnych ognisk zakażenia powodujących stan zapalny. Tu wymieniła Pani wykrycie torbieli zębopochodnej w wyniku badania rezonansem magnetycznym. Aby wykluczać kolejne przyczyny Pani cierpienia dobrym posunięciem byłoby usunięcie torbieli. Jednocześnie konieczna jest moim zdaniem konsultacja z lekarzem specjalistą neurochirurgii naczyniowej. Proszę jednak nie rezygnować z podjętych już zabiegów relaksacji mięśni przywodzących żuchwę. Jak się domyślam, oprócz szyny relaksacyjnej wdrożono farmakoterapię i fizykoterapię. Podstawą leczenia zawsze jest poszukiwanie przyczyny, a w trakcie tego poszukiwania wykluczamy dysfunkcje otaczających tkanek i nie rezygnujemy z leczenia objawowego, aby oszczędzić pacjentowi bólu i pozwolić mu na codzienny komfort samopoczucia.
najprawdopodobniej mogą się nakładać dwie rzeczy migrena i choroba okuzyjna ,potrzebna jest
konsultacja neurologiczna i dentysty który zna się na problemach okluzyjnych
pozdrawiamy rojekdental.pl
Według mnie powinna Pani jeszcze raz skonsultować tą torbiel,nie wykluczone że to ona jest przyczyną dolegliwości,przydałoby sie zrobić zdjęcie tomograficzne zęba przy którym jest torbiel,zapraszam na diagnostykę Mariola Jodłowska