Zmagam się z otyłością brzuszną mam 160 wzrostu przy wadze 70 kg, jest to otyłość wtórna.

14 odpowiedzi
Zmagam się z otyłością brzuszną mam 160 wzrostu przy wadze 70 kg, jest to otyłość wtórna.
Dzień dobry, Ze wskazanych danych mogę obliczyć jedynie BMI, z którego wynika, że jest to nadwaga. Aby precyzyjnie określić problem i indywidualnie dobrać dalsze postępowanie serdecznie zapraszam na wizytę, na której przeprowadzę szczegółowy wywiad zdrowotno-żywieniowy i wspólnie ustalimy najlepsze rozwiązanie.

Jeśli ta otyłość jest spowodowana chorobą czy też przyjmowaniem leków hormonalnych, proszę pamiętać, że leki czy choroba nie mogą przeszkadzać nam w walce z tkanką tłuszczową nagromadzoną w okolicach brzucha. To bardzo niebezpieczna otyłość, bo świadczy o tym, że otłuszczone są również narządy wewnętrzne, co może zaburzać ich prawidłowe funkcjonowanie i przyczyniać się do wielu groźnych chorób – powstania zespołu metabolicznego a nawet powikłań sercowo-naczyniowych. Zbilansowana dieta plus aktywność fizyczna przynoszą pozytywne rezultaty. Na początek zdecydowanie wykluczyć węglowodany proste.
Otyłość brzuszna jest znacznie bardziej niebezpieczna, niż ta skupiająca się w innych partiach ciała.
Dzień dobry, współpracuję z pacjentami z nadmierną masą ciała, jeśli potrzebuje Pani wsparcia dietetyka zapraszam do kontaktu :).
Dzień dobry,
samo hasło "otyłość brzuszna" to bardzo mało danych. Aby rozwiązać ten problem potrzebny jest dokładny wywiad dotyczący funkcjonowania w rodzinie pierwotnej i aktualnie. Istotne są informacje na temat relacji z jedzeniem, Pani/a emocji, sposobu radzenia sobie ze stresem i szereg innych. Kluczową informacją dla Pani/a powinien być fakt że otyłość brzuszna jest niebezpieczna i dobrze się dzieje że Pan/i próbuje znaleźć pomoc.
Zapraszam do poczytania informacji na temat sposobu mojej pracy i do ewentualnego kontaktu.
Pozdrawiam!
Dzień dobry,
Zalecam konsultację u dietetyka klinicznego , który po przeprowadzeniu szczegółowego wywiadu zdrowotnego i żywieniowego oraz na podstawie wykonanej analizy ciała zaproponuje Pani odpowiednie postępowanie dietetyczne.
pozdrawiam serdecznie
Sugeruję wizytę: Konsultacja dietetyczna online - 170 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Otyłość brzuszna jest częstym objawem występowania m.in. insulinooporności.
Dzień dobry, proszę skonsultować się z dietetykiem lub psychodietetykiem. Pozdrawiam :)
Dzień dobry! Niezależnie od przyczyny otyłości do jej redukcji konieczna będzie dieta uwzględniające deficyt energetyczny, którego wyznaczenie jest kwestią indywidualną. Doskonale rozumiem Pani problem. Do jego rozwiązania konieczna będzie konsultacja z dietetykiem/psychodietetykiem, który na podstawie zebrania odpowiedniego wywiadu będzie w stanie wyliczyć dla Pani odpowiednią kaloryczność diety, a także zaplanować dietoterapię. Trzymam kciuki i życzę powodzenia!

Pozdrawiam serdecznie,
Artur Przybyłowski
Dzień dobry,

Rozumiem, że zmagasz się z nadwagą/otyłością i z przykrością czytam, że masz podejrzenia, że wiąże się to z otyłością wtórną. Oznacza to, że problemem nie jest tylko dieta i styl życia, ale również inne czynniki, takie jak choroby lub leki.

Ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem, który zdiagnozuje chorobę lub podejrzenie choroby powodującej otyłość wtórną. W przypadku takiej diagnozy ważne jest, aby zwrócić szczególną uwagę na styl życia i dietę, aby zapewnić jak najzdrowsze podejście do odchudzania.

W diecie powinno się unikać produktów wysokoprzetworzonych, bogatych w tłuszcze trans i cukry proste, oraz węglowodanów o wysokim indeksie glikemicznym. Zamiast tego, warto skupić się na produktach bogatych w błonnik, takich jak warzywa, owoce, orzechy, nasiona i pełnoziarniste produkty zbożowe.

Ważne jest również regularne spożywanie posiłków, unikanie jedzenia przed snem i regularna aktywność fizyczna. Pamiętaj, że każda zmiana jest dobrym krokiem w stronę zdrowego stylu życia i zmniejszenia otyłości.

Jeśli potrzebujesz dalszych wskazówek, zachęcam do skonsultowania się z doświadczonym dietetykiem lub psychodietetykiem.

Pozdrawiam
mgr Klaudia Ułamek
Dietetyk kliniczny, psychodietetyk Częstochowa oraz online
Jest to zbyt mało informacji aby udzielać porad online. Proszę umówić się jak najszybciej w gabinecie dietetycznym, gdyż modyfkacja błedów żywieniowych i zmiana stylu życia może skutecznie pomóc w gubieniu tkanki tłuszczowej i zbędnych kilogramów. Dietetyk podpowie co jeść a czego unikać, zmotywuje i określi realne cele do osiągnięcia oraz czas Pani metamorfozy.
Dzień dobry, zapraszam na pierwszą wizytę, podczas której porozmawiamy o Pani zdrowiu, dotychczasowej diecie, nawykach i zaplanujemy realne cele na najbliższy czas. Podczas współpracy moi Podopieczni dosłownie ROZKWITAJĄ. Bez szablonowego podejścia, bez diety „cud” i bez głodówek, a z dużą dawką miłości do siebie i innych :)

Uwielbiam, gdy Pacjenci zmieniają swoje życie na lepsze.
Dzień dobry, warto przeanalizować jaki ma Pani stosunek do jedzenia i skąd to wszystko się wzięło. Pomagam zrozumieć skąd bierze się problem i jak z nim pracować - bez zakazów w jedzeniu oraz głodówek.
Zapraszam do siebie po odzyskanie elastyczności i wolności w jedzeniu.
Dzień dobry, Czy oprócz otyłości występują inne choroby? Warto przyjrzeć się bliżej Pani stanie zdrowia oraz aktualnym odżywianiu. Jeżeli potrzebuję Pani wsparcia dietetycznego - zapraszam do siebie, przeprowadzimy dokładną analizę Pani zdrowia. Pozdrawiam.
Dzień dobry, w Panin sytuacji warto przyjrzeć się bliżej zrachowaniom żywieniowym z jakimi się Pani zmagała w przeszłości i jakie występują teraz, poszukać kluczowych nawyków, które doprowadziły ponownie do wzrostu masy ciała. Należy udać się do dietetyka z przygotowanym dzienniczkiem żywieniowym i popracować nad nawykami.