Zastanawiam sie czy isc do psychologa. Wrocilam z zagranicy dodatkowo tam mieszkalam 4 lata z chlo

5 odpowiedzi
Zastanawiam sie czy isc do psychologa.
Wrocilam z zagranicy dodatkowo tam mieszkalam 4 lata z chlopakiem. Ostatni rok to ciagle klotnie w koncu zdecydowakam ze wracsm do kraju. Poczatkowo razem ale jednak chybs to koniec zwiazku. Nie potrafie odnalezc sie i nie wiem co robic z zyciem. Codziennie placze moj partner czy juz nawet byly partner od tygodnia pisze ze bylam dls niego niedobra cala wina za ten rozoad spadka na mnie. Nie umiem dalej zyc nie wiem co robic.
Szanowna Pani,

warto skonsultować się w tej kwestii z psychologiem. Może to Pani uczynić sama lub zaproponować wspólne spotkanie Pani i partnera/b.partnera ze specjalistą w zależności od tego, czy pragnie Pani/Państwo kontynuować związek czy też bardziej skłania się Pani/skłaniacie się ku innym rozwiązaniom. Ni mniej, trudności i wyzwania życiowe, niejednokrotnie i sam fakt przebywania za granicą wpływają na problemy w związku lub też wyostrzają już istniejące. Warto pod okiem terapeuty porozmawiać o wzajemnych oczekiwaniach, potrzebach, emocjach i w poczuciu bezpieczeństwa poszukać konstruktywnych rozwiązań. Ważne jest, by także porozmawiać o ewentualnych oskarżeniach skierowanych przez drugą stronę i ocenić ich zasadność. Dlaczego to jest ważne? Nierozwiązane kwesie tego typu wpływają na poczucie własnej wartości, przekładając sie na jakość kolejnych relacji i sprawczość zawodową.

Zapraszam do kontaktu,

dr Monika Gmurek

Sytuacja w jakiej się Pani znalazła jest trudna. Dodatkowo jest Pani obciążana odpowiedzialnością za rozpad związku. To bardzo duże obciążenie. Samej może być Pani trudno się pozbierać. Proszę poszukać specjalisty, psychoterapeuty, który pomoże Pani unieść ten ciężar i stanąć na nogi.
Dzień dobry. Znalazła się Pani w trudnej sytuacji. Myślę, że warto zdecydować się na wizytę u psychologa, aby poradzić sobie z poczuciem winy i wrócić do rownowagi psychicznej. Pozdrawiam Sandra Jargieło
Dzień dobry. Zachęcam Panią do skorzystania ze wsparcia psychologicznego. Łatwiej będzie uporać się z trudnymi emocjami i poradzić sobie z problemami przy wsparciu specjalisty, który okaże Pani zrozumienie i skupi się wraz z Panią na poszukiwaniu rozwiązań zgodnych z Pani systemem wartości. Pozdrawiam.
Pani zachowanie wpływa na codzienne życie w sposób, który uniemożliwia normalne funkcjonowanie, więc warto skorzystać z pomocy psychoterapeuty. Pozdrawiam Piotr Włodarczyk