zaslabniecia przy nerwicy?

9 odpowiedzi
Dzień dobry,jestem neurotyczką od 12 lat,przeszłam 3 terapie. Mniej więcej od roku po silnym stresie emocjonalnym-choroba nowotworowa ojca,zawał mamy zaczęły mi się zaslabniecia-idę chodnikiem,siedzę w pracy,oglądam tv...Nie ma znaczenia. To przychodzi znikąd.Chodzę do różnych lekarzy,robię dużo badań i narazie nic nie wychodzi,ostatnio ekg miałam 3 razy w tyg,ladowalam tez na pogotowiu z szybkim pulsem.Wszedzie faszeruja mnie hydroksyzyna.Przed badaniami,wizytami u lekarzy odczuwam silny lęk,ze już sama sięgam po hydroksyzyna i biorę 50 mg ale już mi nie pomaga.Ciagle mam przyspieszony puls-robiłam dużo badań kardiologicznych-echo serca,test wysiłków,holter i nic.Jestem już zmęczona moim samopoczuciem i szukaniem.Arytmii też mi nie uchwycono choc jakieś podejrzenie jest.Nie wiem co mam już robić.Boję się wychodzić z dzieckiem żeby nie zaslabnac.
"3 x Terapia" -tzn . leki czy psychoterapia, czy razem jedno i drugie?. W zaburzeniach "nerwicowych" stosujemy obie formy leczenia lecz ważniejsza w rokowaniu długoterminowym jest Psychoterapia. Leki zadziałają za to szybciej i z reguły skutecznie. Niestety po ich odstawieniu (po co najmniej 6-12 m kuracji od momentu uzyskania poprawy) objawy dość często wracają po różnie długim czasie. U osób które nie uzyskują poprawy po psychoterapii (objawy wracają) leki stosujemy dłużej (ponad 12 m). Można łączyć oba sposoby leczenia, lecz nie u wszystkich osób. Hydroxyzyna jest lekiem tylko na doraźnie lub na krótki czas. Lek ten redukuje tylko objawy na kilka godzin - po tym wracają. W leczeniu "Nerwic" stosujemy leki przeciwdepresyjne (najczęściej SSRI). Proponuje wizytę u lekarza Psychiatry i omówienie z nim tych zagadnień.

Dzień dobry
proszę udać się na wizytę do lekarza psychiatry, prawdopodobnie pomogłoby regularne leczenie przeciwdepresyjne

Z poważaniem

M.Skarbek
Witam,
objawy opisane przez Panią sugerują w pierwszej kolejności zaburzenia nerwicowe w postaci lęku napadowego. Więcej znajdzie Pani w tym artykule: centrumdobrejterapii.pl/materialy/zespol-leku-napadowego/
Jeśli chodzi o leczenie: hydroksyzyna owszem, ma działanie nie uspokajające jednak nie zapobiega napadom. Zastosowanie odpowiedniego leku przeciwlękowego (zażywanego w małych dawkach 1x dziennie) po pewnym czasie powinno wyciszyć napady a nawet całkowicie je zlikwidować. Zalecam też równoległe do farmakoterapii podjęcie (lub kontynuacje) psychoterapii.

pozdrawiam
lek. Seweryn Segiet
gabinetspectrum.pl
Witam, objawy o których Pani pisze mieszczą się w kręgu wegetatywnych objawów lęku : zawroty głowy, zaburzenia akomodacji, tachykardia, "ciemno w oczach, miękkie nogi", poczucie że za chwilę się zemdleje, chociaż do zasłabnięcia nie zawsze dochodzi. Jako alternatywę dla Hydroksyzyny zaproponowałabym zestaw Afobam 0,5 mg + Propranolol 10 mg, myślę że potrzebuje Pani nadal systematycznej, długotrwałej psychoterapii- jak wynika z listu korzystała już Pani nie raz z terapii, ale obecne nasilenie objawów (uwarunkowane sytuacyjnie) wymaga powrotu do tej formy leczenia. Pozdrawiam.
Trzeba udac się jak najszybciej do psychiatry, jak rozumiem jeszcze Pani nie byla, są leki, które pomogą
Witam, czy oprócz Hydroxyzyny zażywa coś Pani? Chodzi o leki na NT,cukrzyce itd.Dobrze byłoby coś wprowadzić na stałe. Ile ma Pani lat? Jest Pani w ciąży, planuje Pani albo karmi piersią? Jakieś reakcje,uczulenia na leki? Najlepiej udać się do psychiatry by dopasować leki indywidualnie do Pani. Często trzeba próbować, zmieniać zanim trafi się na odpowiedni lek. Jeśli same psychoterapie nie pomogły dobrze będzie rozpocząć farmakoterapię.
Zastanawiam się, jak Pani rozumie frazę "jestem, neurotyczną"? Można BYĆ: matką, nauczycielką, katoliczką... ale neurotyczką? Może MA Pani nerwicę? Nie wiem jakie Pani "przeszła" terapie. Leki, psychoterapia, coaching...? Hydroxyzyna nie jest jedynym i to najskuteczniejszym lekiem stosowanym w funkcjonalnych zaburzeniach somatycznych (bo tak, wydaje się, można zaszeregować opisane przez Panią objawy.)
Koniecznie trzeba dotrzeć do psychiatry który, po badaniu, może zadecydować o formie terapii. Nie powinna się Pani nadal męczyć z tymi problemami zdrowotnymi. Można Pani pomóc!
Jeśli nie można znaleźć psychiatry w Strzelcach Opolskich (w co, prawdę mówią, nie wierzę!) to proszę spytać swego lekarza rodzinnego dokąd się udać.
Proszę nie ukrywać swych objawów (jeśli to Pani robi) bardziej widoczne są zachowania wynikające z nich niż wizyta u specjalisty!
Proszę zgłosić się do lekarza psychiatry, w celu przepisania leków stosowanych w zaburzeniach lękowych. Pozdrawiam
Z tego, co Pani pisze, objawy lękowe nasiliły się wskutek sytuacji stresogennej, co jest bardzo prawdopodobnym wyjaśnieniem. Proszę zgłosić się do lekarza psychiatry, wskazane są leki zarejestrowane do leczenia zaburzeń lękowych, np sertralina, paroksetyna.