Ból zaczyna się w lewym nadgarstku i trwa około 2 dni, objawia się narastającym bólem, drętwieniem i brakiem mobilności. Nadgarstek przestaje boleć i wraca do normy po dwóch dniach. Następnie ta sama historia powtarza się, lecz w lewym ramieniu, potem prawy nadgarstek a następnie prawe ramię... itd. Bóle mam od 3 lat ale tylko jesienią. Lekarze w UK twierdzą, że jest to "zamrożony bark" ale nie potrafią wytłumaczyć bólów nadgarstków i cyklu powracającego.
 Dominika Woźniak
Dominika Woźniak
Fizjoterapeuta, Diagnostyk, Terapeuta
Gdańsk
Z tego co jest opisywane nie są to objawy zamrożonego barku. Pozdrawiam FizjoStrefa

mgr Ewa Tkaczyk
mgr Ewa Tkaczyk
Fizjoterapeuta
Gdańsk
proszę również zrobić badania krwi w celu wykluczenia choroby reumatoidalnej. Pozdrawiam

Dzień dobry, moim zdaniem nie jest to zamrożony bark, ponieważ objawia się on zupełnie inaczej, poza tym nijak ma się to do bólów nadgarstków. Objawy wskazują na reumatologiczny charakter dolegliwości, więc radziłbym skonsultować się z reumatologiem. Nie można również wykluczyć funkcjonalnej przyczyny dolegliwości, więcej mógłbym powiedzieć po dokładnym zbadaniu. W tym celu zapraszam na wizytę, Pozdrawiam. rehabilitacjasmigielski.pl
Sugeruję wizytę: Konsultacja fizjoterapeutyczna - 50 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz.pl, klikając w przycisk Umów wizytę.

 Mateusz Idzikowski
Mateusz Idzikowski
Fizjoterapeuta
Warszawa
Witam,
Objawy jakie Pani opisuje mogą nie dotyczyć stricte układu mięśniowo-szkieletowego, a narządów wewnętrznych i nieprawidłowości w ich funkcji, które mogą przejawiać się w objawach wyżej opisanych - lewe ramię (żołądek/śledziona), prawe (wątroba, pęcherzyk żółciowy). Proszę spróbować terapii wisceralnej lub akupunktury być może to wniesie coś nowego do terapii.
Pozdrawiam
Mateusz Idzikowski

mgr Piotr Barczyk
mgr Piotr Barczyk
Fizjoterapeuta, Diagnostyk
Tychy
Witam.
Ciężko powiedzieć po tak skromnym opisie co to może być. Musiałbym przeprowadzić dokładne badenie, którego przez internet nie da się zrobić. Na pierwszy rzut oka nie pasuje mi to do zamrożonego barku.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.

mgr Dariusz Bogacz
mgr Dariusz Bogacz
Fizjoterapeuta
Oświęcim
Dzień dobry, niestety nie mogę się tutaj zgodzić z twierdzeniem lekarzy z UK chyba, że mamy kilka definicji "zamrożonego barku". Takie kilkudniowe skoki po kończynach górnych są nieco dziwne i być może lekarze sami nie są 100% pewni. Za mało jest również informacji co do samego wywiadu takich jak: czy ból pojawia się w nocy, w spoczynku, co z ograniczeniem ruchomości i w jakim stopniu, jak z chorobami współistniejącymi i ogólną przeszłością chorobową/urazową. Na tyle mogę pomóc i polecić wizytę u fizjoterapeuty pracującego terapia manualną lub innego odpowiedniego lekarza w celu potwierdzenia/wykluczenia diagnozy. Pozdrawiam,
DB

mgr Marcin Kubiak
mgr Marcin Kubiak
Fizjoterapeuta, Diagnostyk
Warszawa
Witam, Dolegliwości pochodzące ze stawu barkowego można odczuwać w całym dermatomie C5, a ten sięga aż do podstawy kciuka. Więc jeżeli problemem jest "zamrożony bark" to jak najbardziej ból może być odczuwalny w rejonie nadgarstka.

 Marcin Bacia
Marcin Bacia
Fizjoterapeuta, Diagnostyk, Terapeuta
Warszawa
Może z jakiegoś powodu następuję ucisk splotu barkowego w okolicy mięśnia piersiowego mniejszego. Ale oczywiście to tylko jedna z hipotez.

mgr Paweł Boruc
mgr Paweł Boruc
Fizjoterapeuta, Terapeuta, Diagnostyk
Warszawa
Zamrożony bark charakteryzuje się dużym ograniczeniem ruchomości we wszystkich kierunkach, szczególnie rotacji zewnętrznej i zagięcia - nie ma wiele wspólnego nadgarstkami. Tego typu bóle najczęściej pochodzą z szyjnego odcinka kręgosłupa i górnego piersiowego. Terapia manualna w rękach fachowca wyleczy dolegliwości.

mgr Wojciech Przydatek
mgr Wojciech Przydatek
Fizjoterapeuta
Łódź
Zamrożony bark to skomplikowana jednostka chorobowa, która unieruchamia staw na długi okres czasu (średnio 2 lata). Stawiałbym na dobry wywiad, a dokładnie co się zmienia w Pana/ Pani życiu. Czy dochodzi jakaś sezonowa, dodatkowa praca, która przeciąża mięśnie? A może jesienią pojawiają się jakieś ćwiczenia na siłowni? Potrzebna jest konsultacja z dobrym wywiadem. Odrzucam zamrożony bark

mgr Mateusz Perek
mgr Mateusz Perek
Fizjoterapeuta, Diagnostyk, Terapeuta
Łódź
Witam ponieważ jest to ból można powiedzieć sezonowy dlatego chciałbym się zapytać czy jakaś sytuacja spowodowała te bóle ponieważ czasem może się zdarzyć że wypadek czy jakakolwiek trauma potrafią zagnieździć się w naszym ciele i dawać bardzo dziwne objawy i dopóki nie ustali się jaki jest powód dolegliwości może być ciężko usunąć. Dlatego proszę o bardziej szczegółowy opis tego przypadku żebym mógł pomóc czy doradzić. Pozdrawiam mgr Mateusz Perek

mgr Michał Gołąbek
mgr Michał Gołąbek
Fizjoterapeuta
Szczecin
Witam serdecznie,

Opisany przypadek, szczególnie w pierwszej części wskazuje na zespół cieśni nadgarstka. W okolicy nadgarstka, po wewnętrznej stronie dłoni przebiega nerw pośrodkowy, który bardzo często powoduje drętwienie palców ręki w momencie, gdy jest podrażniony.
Proponuje udać się do fizjoterapeuty, który wykona podstawowe testy Tinela czy Phalena i wskaże odpowiednie ćwiczenia. Powinien zwrócić także uwagę na troczki zginaczy.
Bardzo często podrażnienie tego nerwu jest spowodowane długotrwałą pracą przy komputerze i niewłaściwym dłoni na myszce.

mgr Michał Gołąbek

mgr Marcin Reutt
mgr Marcin Reutt
Fizjoterapeuta
Kraków
Mocno niespecyficzny wzór bólu, zwłaszcza, że sam się po chwili stabilizuje a potem pojawia gdzie indziej. Należałoby trochę poszerzyć diagnostykę i zobaczyć jak funkcjonuje górny otwór klatki piersiowej i odcinek szyjny oraz wykluczyć ewentualne poważniejsze zmiany narządowe. Polecam wizytę u osteopaty. Pozdrawiam.

mgr Wojciech Jabłoński
mgr Wojciech Jabłoński
Fizjoterapeuta, Diagnostyk, Terapeuta
Warszawa
Jeżeli by to był "zamrożony bark" to ból nie wędrowałby z jednej kończyny na drugą. Może to jakiś problem reumatyczny objawiający się właśnie jesienią i dotykający wielu stawów. Zalecam zbadanie krwi pod kątem czynnika reumatoidalnego.
Przy negatywny wyniku zapraszam na wizytę- po szczegółowym wywiadzie zbadam i może wtedy uda się ustalić przyczynę problemu.

mgr Karol Filip
mgr Karol Filip
Fizjoterapeuta, Terapeuta, Diagnostyk
Warszawa
Zamrożony bark to trochę inna historia, wykluczyłbym to. Objawy jesienią mogą sugerować zwiększoną wrażliwość stawów na wilgotność. Zalecałbym udać się do reumatologa, aby wykluczyć chorobę z tej grupy.
W celu skontaktowania się, proszę o wpisanie w wyszukiwarkę prm. waw. pl

Specjaliści w zakresie leczenia: ból rąk

Wojciech Kozłowski

Wojciech Kozłowski

Ortopeda

Bolesławiec

Tomasz Wnuk

Tomasz Wnuk

Ortopeda

Poniatowa

Jaromir Jarecki

Jaromir Jarecki

Ortopeda

Lublin

Katarzyna Goliwas

Katarzyna Goliwas

Fizjoterapeuta

Warszawa

Krzysztof Wójcik

Krzysztof Wójcik

Terapeuta, Fizjoterapeuta

Ostrowiec Świętokrzyski

Piotr Nowak

Piotr Nowak

Fizjoterapeuta

Wrocław

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 14 pytań dotyczących usługi: ból rąk

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.