wynik badania HCV

2 odpowiedzi
Witam Pani Doktor,
mam takie pytanie. Zrobiłam przed zabiegiem badanie na przeciwciała antyHCV w Diagnostyce . Wynik wyszedł " powtarzalnie reaktywny". Z dopiskiem " badanie wykonano testem immunochemicznym metodą chemiluminescencji na aparacie Architekt". Dla porównania dziś wykonałam ponownie to badanie w Brusie i wynik wyszedł "ujemny" z dopiskiem " metoda ECLA system Cobas". Któremu wynikowi mogę wierzyć? Szczegółowe badania są dość kosztowne i nie wiem, czy w ogóle powinnam coś jeszcze badać? Proszę o wskazówkę. Pozdrawiam serdecznie
Badaniem decydującym w tym przypdku jest HCV RNA

Witam. W razie wątpliwości co do tego czy jest pani zakażona wirusem HCV, konieczne jest badanie HCV RNA. Takie badanie może zlecić specjalista chorób zakaźnych w poradni chorób zakaźnych w ramach NFZ. Taką ścieżkę bym polecała. Pozdrawiam.