bóle kostno stawowe - borelioza

1 odpowiedzi
Pani doktor w sierpniu 2011r zostałem ugryzony przez kleszcza po ugryzieniu pokazał się rumień. Udałem się do lekrza rodzinnego dostałem na 3 tyg. antybiotyk w pierwszych dniach brania antybiotyku temp. 41stop. obawy grypopodobne, bóle stawowe, nawet na światło patrzeć nie mogłem, i tak przez około 3 dni póżniej zaczeło odpuszczać i przez resztę leczenie wszystko ok. Po leczeniu poszedłem zrobić test Ellisa i wyniki były takie Igg 52,20RU/ml a Igm 45,35RU/ml. następnie udałem sie do lekarza zakaźnego który powiedział że przeszedłem delikatną borelioze i bedzie wszystko dobrze. Od listopada 2015r zaczeły dokuczać bóle pięt lekarz ortopeda wykłuczył po badniau ostrogę i inne i przepisał lek przeciwzapalny w proszku nazwy nie pamietam delikatnie pomogło ale nie na długo, nastepnie zaczełyy bolec mnie kolana. W kolanach po rezonansach wyszły chondropatie przepraszam ale za dużo tego żeby tak pisać z opisów (dużo jezdziłem na rowerze), nastepnie ortopeda do jednaego z kolan podał kwas chialuronowy troche pomogło ael w tej chwili jeśli dłuzej chodze, biegam to strasznie dokuczja mi pięty i kolana od jakiegos czasu doszło dziwne jak dla mnie przemeczenie i niechęć do sport gdzie wcześniej nie dało rady bez niego żyć, dodatkowo pobolewa kark. Proszę mi powiedziec czy bóle mogą być pamiątka po chorobie i czy borelioza przeleczona 3 tyg. antybiotykiem może sie odrodzić. dziekuje za pomoc
Witam. Wskazane byłoby wykonanie ponowne testu Ellisa w kierunku boreliozy, a przy jego wartościach dodatnich - potwierdzenie w teście Western Blot. Gdyby ten test był dodatni, konieczna jest wizyta u specjalisty chorób zakaźnych. Pozdrawiam.