Witam serdecznie. Od jakiegoś czasu czuję się okropnie. Myślę, że choruje na nerwicę. Otóż w maju 20

2 odpowiedzi
Witam serdecznie. Od jakiegoś czasu czuję się okropnie. Myślę, że choruje na nerwicę. Otóż w maju 2021 dostałam pierwszego ataku paniki. Na początku myślałam, że to zawał ( wysokie ciśnienie, tętno, zawroty głowy, duszności, ból klatki piersiowej ) pojechałam na izbę, wyniki wzorowe, zalecono zrobić badania. Wykonałam morfologię z rozmazem tarczycę cholesterol kreatyninę. Wszystko w normie. EKG również. Dostałam tych ataków jeszcze około 3 razy do dzisiaj. Styczeń miałam caly wyjęty z życia. Ciągłe sprawdzanie tętna na smartwatchu ( robię to dzień w dzień) , czytanie o wszystkich chorobach jakie bym mogła mieć związane z moimi codziennymi objawami ( wysokie tętno, ból klatki piersiowej, jak ból klatki ustępuje to czuję jakby ktoś mnie za szyję ściskał, zaciskanie się krtani, gula w gardle, tak jakby mrowienie serca ) I znowu tak się źle poczułam że lekarz rodzinny kazał przyjść na EKG które było wzorowe ciśnienie też. Tydzień temu znowu zrobiłam morfologię i wszystko okej . Minimalne odchylenie w krwinkach białych i limfocytach. Lekarz rodzinny powiedział, że pewnie przechodziłam infekcję. Mówił, że wyniki są okej i wypisał jeszcze skierowanie na cito to kardiologa, psychiatry i psychologa. Wiedziałam od samego początku, że to pewnie nerwica, bardzo podobne objawy, ale im dłużej czytałam w internecie tym wyszukiwałem coraz to gorsze choroby i nasilalam swoje lęki, że w pewnym momencie musiałam sobie kupić już Neospasmine.. widząc wyniki badań i wiedząc, że jest wszystko okej to ostatnio uczepiłam się tych limfocytów i ubzduralam sobie że mam HIV lub zapalenie płuc czy jakiegoś chłoniaka, bo napisane w Google że od niskich limfocytów te choroby występują. A nie mieściłam się w zakresie referencyjnym tylko o 0.4 , a ponadto miałam lepszy wynik niż w maju ubiegłego roku..
60dni temu rzuciłam również papierosy, gdzie też nasiliło się moje rozdrażnienie. I również zaczęłam czytać do czego mogą przyczyniać się papierosy i się załamałam, wcześniej o tym wiedziałam, ale jakoś się nie przejmowałam tym, a teraz jest inaczej, nawet gdy już ich nie palę.. Poza tym, gdy coś mnie zaboli, zakłuje to już w internet wpisuje i czytam, że umieram, masakra jakaś. Wiem, że się nakręcam ale nie mogę przestać tego robić, tj nie mogę przestać kontrolować tętna na smartwatchu..
Czy potrzebny jest mi psycholog? Czy może jakieś jeszcze badania mam porobić, aby się uspokoić? ( Chociaż nawet czarno na białym nie pomaga tj z tymi wynikami krwi..)
Szanowna Pani, wydaje się, że doświadcza Pani nasilonych objawów związanych z przeżywaniem lęku. Faktycznie, zgodnie z sugestią lekarza, wizyta u psychologa (i być może u psychiatry) wydaje się być najlepszym rozwiązaniem. Serdecznie zachęcam do pracy ze specjalistą i oby szybko poczuła się Pani lepiej!

Dzień dobry,
Z opisu można przypuszczać, że doświadcza Pani lęku o zdrowie. Zdecydowanie zachęcam do wizyty u psychologa i lekarza psychiatry w celu poprawy komfortu życia. Trzymam kciuki.