Jestem mężczyzną, mam 36 lat i posiadam złogi wapniowe pod powiekami. Od dwóch miesięcy widzę dużo "

1 odpowiedzi
Jestem mężczyzną, mam 36 lat i posiadam złogi wapniowe pod powiekami. Od dwóch miesięcy widzę dużo "mętów". Czy te złogi mogą powodować urazy oka i powstawanie mętów? Byłem już u okulisty, który w badaniu oka nie stwierdził żadnych nieprawidłowości. Choć męty wg mnie pojawiły się nagle i to w dużej ilości. Dodatkowo odczuwam dyskomfort (pieczenie, swędzenie, ból, uczucie ciała obcego, czasami nawet chwilowo obraz jak za chmurą) w lewym oku (również widzę tym okiem dużo gorzej patrząc w dal - nieostry obraz, mniej kontrastowy). Stosuje krople nawilżające, ciepłe okłady na powieki, chusteczki do higieny powiek, suplementy z luteiną lecz to nie pomaga.
Witam w takim przypadku należałoby rozszerzyć diagnostykę o m.in USG gałki ocznej. Złogi pod powiekami nie mają związku z mętami w ciele szklistym