Witam, Od kliku miesięcy mam problem ze snem. Przez cały dzień jestem zmęczona ale w jak się położę

5 odpowiedzi
Witam,
Od kliku miesięcy mam problem ze snem. Przez cały dzień jestem zmęczona ale w jak się położę potrafię leżeć przez 4 godziny. Razem z problemem związanym ze snem pojawiło się gorsze samopoczucie. Nie mam siły na nic (nawet na to co lubię robić), często płaczę i jestem jakaś taka drażliwa.
Czy powinnam się martwić? Może wskazana jest wizyta u lekarza? Czy to samo minie ?
Witam, myślę, że warto wykonać badania krwi, stężenie hormonów tarczycy. Po wykluczeniu podłoża somatycznego przyczyna złego samopoczucia ma charakter psychiczny. W tym celu proponuję skonsultować się z psychoterapeutą. Bardzo dobre efekty w leczeniu zaburzeń nastroju daje terapia poznawczo-behawioralna (CBT).
Pozdrawiam
Magdalena Żurawska

Witam, czy coś wydarzyło się w Pani życiu co mogłoby spowodować spadek nastroju? Pozdrawiam Jolanta Suchłabowicz
Witam.
Ponieważ bezsenność u Pani utrzymuje się już kilka miesięcy i jest powodem ciągłego zmęczenia oraz złego samopoczucia zapraszam na spotkanie w celu ustalenia możliwych przyczyn tego stanu rzeczy oraz wypracowanie rytuału wieczornego ułatwiającego zasypianie.
Mirosława Kamola-Olszewska
Martwić się nie należy, ale zamiast tego warto podjąć działania :) Pani objawy wskazują, że coś dzieje się niezdrowego w Pani organizmie. Zacząłbym od wizyty u lekarza pierwszego kontaktu w celu zlecenia podstawowych badań. Zależnie od ich wyników lekarz będzie kierował na dalsze badania, jednak niezależnie od tego czy zaleci to czy nie z kompletem badań sugeruję zgłosić się również do psychiatry. Objawy, które Pani relacjonuje mogą np. wskazywać na depresję.

Pozdrawiam i powodzenia :)
Dzień dobry, proszę nie czekać, aż minie. Proponowałabym teleporadę u internisty, który zaleci badanie krwi pod kątem braków w organizmie (np. witaminy D). Gdy będzie potrzeba, pokieruje dalej (gdyby np. była to kwestia hormonów). A jeśli badania okażą się w normie, bardzo polecam wizytę u psychoterapeuty. Sama jestem hipnoterapeutką i pomagam hipnozą, serdecznie zapraszam, ale każde wsparcie psychologiczne pomoże Pani odzyskać spokój i normę. Pozdrawiam,